VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)

Šįkart nusprendėme, jog reiktų parašyti straipsniuką su dažniausiai pasikartojančiais klausimais Profesionalai Pataria ir Forumo skiltyse. Dauguma klausimų pernelyg siauri, kad būtų prasmė rašyti jiems po atskirą straipsnį, tad visiems bus geriau ir patogiau, jei visi atsakymai bus vienoje vietoje 🙂

Ar galima pačiam pasidaryti blykstės difuzorių? Iš ko reiktų daryti?

Pasidaryti galima ir tai netgi nėra sudėtinga. Esmė ta, kad iš blykstės einanti šviesa būtų išsklaidyta, o kaip tą padarysite – jūsų fantazijos reikalas. Galite difuzorių daryti iš dokumentų aplanko viršelio – reikėtų išsimatuoti kokio dydžio plastmasės lakšto reikės, tada išsikirpti ir suklijuoti, kas galop turėtų atrodyti taip. Jei rūkote, įmontuotai fotoaparate blykstei difuzorių galima pasidaryti netgi iš cigarečių pakelio – išimkite viduje esančią foliją, praplėškite pakelio apačią, tada išklokite vieną pakelio sienelę folija, ir užmaukite visą reikalą ant blykstės – turėsite turbūt maksimaliai apgailėtinai atrodantį, tačiau labai pigiai kainuojantį, difuzorių.

Kaip žmogus nuotraukoje atrodo dalinai permatomas (kaip vaiduoklis)?

Problema – naudojamas per ilgas išlaikymas, kurio metu jūsų fotografuojamas žmogus išeina susiliejęs. Daugiau apie teisingos ekspozicijos nustatymus galite pasiskaityti šiame straipsnyje: Ekspozicija – kaip išgauti šviesią fotografiją .

Kokių mokslų reikia, kad galėtum dirbti fotografe?

Iš esmės – jokių. Menas yra toks dalykas, kad arba turi tam gebėjimą, arba ne. Universitetas ar akademija to neišmokys, jei pati savyje neturi tam polinkio. Pažįstu nemažai profesionalių fotografų, kurie studijavo aplamai su fotografija niekuo nesirišančius dalykus. Pats studijuoju Naujųjų Medijų Meną ir galiu pasakyti, kad studijos gali išmokyti nebent grynos teorijos, meno istorijos, suvokimo, ir panašiai, bet esmės, kaip vyksta fotografavimas, kaip reikėtų fotografuoti ir kurti meną, kitaip tariant, mąstyti – neišmokys. Neišmokys ne tik studijos, bet ir aplamai bet kas, išskyrus tave pačią 🙂 Mene svarbiausia entuziazmas ir sugebėjimas mokytis pačiam.

Kaip reiktu fotografuoti per šokius, kad nuotraukos nebūtų susiliejusios?

Kaip matau, nelabai skaitote blogą, nes apie tai straipsnis jau buvo – Kaip fotografuoti vakarėlius 🙂

Norėjau sužinoti kur ir kada yra naudojamos blendos ir ant visu objektyvu galima jas dėti?

Blendos naudojamos siekiant sumažinti galimus fotografinius artefaktus, vadinamus „lens flare„. Jas galite naudoti bet kada, kuomet lauke stipriai šviečia saulė ir norite išvengti „flare’ų„. Dar vienas blendų pliusas – tai papildoma apsauga objektyvui. Aš asmeniškai blendos niekada nenuimu vien dėl tos priežasties 🙂 Ir taip, blendas galima naudoti ant bet kokių objektyvų.

DSLR spalvų nustatymuose užtikau spalvų pasirinkimą Ia sRGB, IIIa sRGB, Adobe RGB. Esminiai skirtumai tarp Ia, IIIa sRGB?

Pabandykite pafotografuoti skirtingais spalvų profiliais ir gerai patyrinėję nuotraukas pamatysite skirtumą 🙂 Ia sRGB duoda kiek švelnesnius pustonius, dėl ko fotografijos kartais atrodo mažiau kontrastingos – tas naudojama fotografuojant portretus. IIIa sRGB pasižymi aštriais pustoniais, didesniu kontrastu, šis profilis gali būti naudingas fotografuojant peizažus, tačiau iš esmės didelio skirtumo nepastebėsite, jei nuotraukų nespausdinsite profesionalioje foto-laboratorijoje.

Kaip išsivalyti foto aparato vidų? Veidrodėlis švarus, bet žiūrint pro akutę vis tiek matosi šiukšlių.

Tai pakankamai kruopščių rankų, sterilios aplinkos ir išmanymo reikalaujantis užsiėmimas. Geriau patys į fotoaparato vidų nelįskite, jei tiksliai nežinote ką darote – tam yra fotoaparatų meistrai 🙂

Kam naudojami objektyvo filtrai? Ką jie gero daro?

Filtrų yra labai skirtingų ir visi jie turi savo rolę. UV filtrai apsaugo nuo ultravioletinių spindulių, Infrared filtrai praleidžia tik infraraudonuosius spindulius, tamsinamieji filtrai leidžia naudoti ilgus išlaikymus fotografuojant dieną, ir panašiai.

Esu pradedantysis ir norėčiau sužinoti daugiau apie fotografavimą ir visokius sutrumpinimus, režimus ir t.t. kokia knyga ar internetini puslapi pasiūlytumėt?

Iš esmės sunku surasti gerą fotografijos pradžiamokslio knygą išties vertą pinigų. Esmė ta, kad tose labiausiai išreklamuotose knygose realiai nieko naudingo, be gražių nuotraukų, nėra. Patarimai jose nepraktiški ir greitai dingstantys iš galvos. Tikimės ilgainiui pasiūlyti savo fotografijos pradžiamokslio knygą su paprastais ir žmogiškais patarimais, tačiau pradžiai reikia Jūsų palaikymo 🙂 Kol kas patartume skaityti mūsų blogą, stengiamės čia patalpinti kuo daugiau naudingos informacijos pradinukams. Vienas straipsnių, nuo kurių reikėtų pradėti – Ekspozicija – kaip išgauti šviesią fotografiją.

Na, tikiuosi, jog pagelbėjau ir atsakiau į Jūsų klausimus 🙂 Jei kažkas neaišku – toliau klauskite! Visada galite kreiptis į mane elektroniniu paštu, o dabar sėkmės fotografuojant 🙂

Straipsnio autorius Gytis Dovydaitis iš fotofabrikas.lt/fotostudija.
Elektroninis paštas: gytis.dovydaitis@fotofabrikas.lt

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Aktualūs ir pasikartojantys klausimai, 10.0 out of 10 based on 2 ratings
Be Sociable, Share!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Previous Post
«