VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)

Daugeliui iš mūsų muzika yra neatsiejama gyvenimo dalis. Jos klausomės ir namuose, ir darbe, ir gatvėje, ir sportuojant. Tad nenuostabu, kad neretas, investavęs į kokybišką muzikos grotuvą, ryžtasi investuoti ir į kokybiškas ausines. Renkantis ausines visų pirma reikėtų atsižvelgti į ausinių tipą. Ausinių tipai gali būti tokie: įstatomos į ausį ausinės, dedamos ant ausų ausinės bei apgaubiančios ausis ausinės. Visi šie tipai skiriasi dydžiu ir svoriu, todėl prieš renkantis ausines Jums reikėtų nuspręsti kur daugiau laiko praleidžiate klausydamiesi muzikos: namuose, lauke, darbe, o galbūt sporto salėje?

  • Įstatomos į ausį ausinės. Į ausis įstatomos ausinės yra dviejų tipų: įstatomos į ausies kanalo vidų ir įstatomos ausies kanalo išorėje. Įstatomos į ausies kanalo vidų pasižymi gera garso izoliacija, lengvai pritaikomos kiekvieno ausiai, nes  omplektuojamos su kelių skirtingų dydžių padeliais. Visi šių ausinių atkuriami garsai lieka ausies kanale, nėra praradimų į išorę, todėl klausantis tokių ausinių pastebimas garso išbaigtumas. Įstatomos ausies kanalo išorėje tokios ausinės yra pigesnės, prasčiau atkuriančios garsą nei į ausies kanalo vidų įstatomos ir todėl dažnai aptinkamos nešiojamų grotuvų, telefonų ir kitose komplektacijose. Ausinės pasižymi prasta garso izoliacija.
  • Dedamos ant ausų ausinės. Kadaise šio tipo ausinės buvo vienos populiariausių, tačiau laikui bėgant ir technologijoms tobulėjant, ausinės, kurių pagalvėlės gula ant pačių ausų, vartotojų yra keičiamos kitais, daugeliu atžvilgių tinkamesniais,  usinių tipais. Šio tipo ausinės yra ganėtinai patogios vien dėl savo svorio ir pakankamai mažo dydžio. Kadangi pačios ausinės ne apgaubia ausis, o gula ant jų minkštomis, porolonu (ar kita minkšta medžiaga) apdengtomis pagalvėlėmis, jos nespaudžia ir nekaitina ausų. Atkuriamo garso kokybės atžvilgiu šios ausinės irgi puikios, kadangi suteikia erdvės pojūtį, girdima muzika atrodo natūralesnė, ne tokia “užspausta”.
  • Apgaubiančios ausis ausinės. Dėl savo dydžio ir svorio šios ausinės labiausiai yra tinkamos naudoti namuose. Tokių ausinių  agalvėlės visiškai apgaubia ausis, jos yra gaminamos ir atviru, ir uždaru korpusu. Šio tipo ausinės pasižymi aukščiausios kokybės garsu. Jas renkasi ir profesionalūs DJ atlikėjai ir aukštos garso kokybės mėgėjai bei žmonės mylintys muziką. Tokios ausinės atskleidžia kiekvieną muzikos skambesį bei garsą ir puikiai izoliuoja išorinius aplinkos garsus bei triukšmą. Beje, šios ausinės tikrai nebus praktiškas pasirinkimas jei norėsite su jomis kur nors išeiti ar nešiotis su savimi, tai labiau namų aplinkai pritaikytos ausinės.

Trumpai apžvelgėme pagrindinius ausinių tipus. Kurį iš jų pasirinkti, priklauso nuo jūsų poreikių, tačiau ausinių tipai dar ne viskas pagal ką turėtumėte teisingai pasirinkti ausines. Yra keletas svarbių savybių: pašalinių garsų izoliacija, pašalinių garsų šalinimas, belaidžių ausinių galimybė.

  • Šalinančios pašalinius garsus (noise cancellation) ausinės. Tokio tipo ausinėse naudojamos technologijos „pagauna“ Jus supantį triukšmą ir pradeda groti atvirkščią jo versiją, taip jį absoliučiai panaikindamos. Matematinė to išraiška būtų -1+1=0. Teigiama šių ausinių pusė yra tai, kad jos yra labai efektyvios, neigiama – tokios ausinės labai brangios. Be to, joms yra reikalingos baterijos.
  • Izoliuojančios pašalinius garsus (noise isolation) ausinės. Garsą izoliuojančios ausinės labai dažnai yra painiojamos su garsą šalinančiomis, tačiau jas skiria vienas esminis bruožas: pašaliniai garsai slopinami ausinių dizaino pagalba. Pagalvėlės tarsi „prisisiurbia“ prie odos, tokiu būdu nepraleisdamos jokio triukšmo. Nors šia savybe pasižyminčios ausinės ir nėra tokios efektyvios, kaip pašalinius garsus šalinančios ausinės, tačiau joms nereikia baterijų ir jų kaina yra ženkliai mažesnė.
  • Belaidės (wireless) ausinės. Tokios ausinės leidžia muzikos klausytis nutolus nuo garso šaltinio. Muzika transliuojama iš stotelės į ausines FM bangų arba Bluetooth ryšio pagalba. Žmonėms, siekiantiems judėjimo laisvės ir norintiems išvengti laidų, tokios ausinės gali tapti tikru išganymu. Kalbant apie garso kokybę dažnai ginčijamasi. Visuomet yra vartotojų, kurie teigs bevielės ausinės neatstos laidinių garso kokybės atžvilgiu, tačiau viskas priklauso nuo kainos.

Ir pabaigai siūlome pasižiūrėti trumpą video kaip išsirinkti ausines:

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)
Ausinės: kaip išsirinkti tinkamiausias?, 7.0 out of 10 based on 3 ratings
Be Sociable, Share!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *