VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Neseniai pristatytas Canon EOS 60D sukėlė daug kalbų ir apkalbų, tad ir mes įkišime savo trigrašį,  parašydami keletą sakinių po trumpalaikio šio aparato pačiupinėjimo (Demo versija).

Modelis: turėtų pakeisti Canon EOS 50D ir tapti tarpiniu modeliu tarp EOS 550D ir 7D. Vertinant aparato galimybes ir savybes taip ir turės nutikti, tačiau yra ir tam tikrų niuansų. Pagal korpuso kokybę jis labiau artimesnis EOS 550D modeliui, o pagal savybes – 7D. Korpusas lengvesnis už minėtų aparatų korpusą (50D ir 7D), o delne jau tapo mielas, lyginant jį su žemesnių klasių EOS400, 450, 500, 550D aparatais, labai jau forma gera ir išlinkimai tiesiog lipte limpa prie delno, tokį patogų senokai teko regėti, o medžiagos, iš kurių pagamintas korpusas ir apdaila ypatingai nežavi (plastikas gana geras), bet ir nenuvylė, po kiek laiko žiūrėsime, kaip laikosi priklijuotos medžiagos.

Jutiklis: toks, kaip turi 7D – 18 MP CMOS jutiklis (APS-C), židinio nuotolio daugiklis – 1.6x (tradicinis).

Fokusavimas: 9 taškų autofokuso sistema, 63 taškų ekspozicijos matavimas, panašus, kaip kad turėjo EOS 50D, būtų keista, jei turėtų tokią pačią fokusavimo sistemą, kaip 7D, nes pastarasis taptų mažai kam įdomus, bet savo ruožtu ir ši 9 taškų sistema yra pakankamai gera, kad aparatas galėtų puikuotis šioje aparatų klasėje, aišku, visi laukė kažko stebuklingo, bet ir su šia sistema nieko bloga nenutiko. Su bandytu 18-135 objektyvu gana tamsiame kambaryje fokusavo puikiai, tiksliai, be jokio vargo, nors pats naudotas 18-135 mm objektyvas toli gražu iki tobulybės ir net neturi sparčiojo  USM variklio.

Fotografavimo sparta: 5,3 k/s, mažiau nei turi EOS 50D ir 7D, kam reikalingas ypatingas greitis ( save vadinantys profais bandys sumenkinti šią spartą, o mėgėjui tai daugiau nei reikia), bandys pirkti 7D, bet ir kiti galės visai neblogai verstis ir su tokia sparta.

ISO: jautrumas 100-6400 ISO (iki 12800 H režimu), čia reiktų pakalbėti apie tai, kad yra skeptikų, kurie laukė vos ne 25600 ISO jautrumo, ir kad aparatas  pralenktų savo savybėmis EOS 7D aparatą, bet to nėra, tačiau aparatas visa galva pagal šį parametrą stovi už savo pirmtaką EOS 50D, ir keletas padarytų nuotraukų mus sužavėjo, tad kas rinksis šį aparatą pirkimui, turi gerai pasvarstyti visus už ir prieš, bet viena aišku, kad ši aparato savybė bus stiprus koziris renkantis aparatą, juk galima bus naudoti žymiai „tamsesnius“ objektyvus, norint gauti reikiamą rezultatą. O tai atvers kelius žemesnių klasių objektyvams pirkti ir juos naudoti lygia greta su L klase (ne kokybės prasme). Nesupraskite to tiesiogiai pažodžiui, bet tai jau rimtas kabliukas tam , kas pretenduoja į šios klasės aparatą. Atvirai pasakius, net nedarant detalaus ISO testo jau matosi skirtumas, kad naujas jutiklis šiame aparate (lyginant su EOS 50D) parodys savo privalumus, įjungus ISO 3200 ir 6400 gaunamas vaizdas savo švarumu tikrai nustebino.

Valdymas: patobulintas naujas Multi-Control Dial, valdiklis sudarytas iš trijų dalių, valdiklio išorėje yra sukiojamas ratukas, arčiau centro keturių krypčių valdiklis ir centre esantis Set mygtukas, kai kam patiks, o kas turi didelius pirštus bus šiokių tokių problemų. Šoninis kairysis režimų ratukas turi centre mygtuką, kurį paspaudus ratukas yra atrakinamas ir sukiojamas, tai padaryta tam, kad netyčia nebūtų perjungti režimai, nes ratukas yra pakankamai arti korpuso krašto.

Filmavimas: Full HD kokybė 1920×1080, 24/25/30 k/s, rankinis valdymas, garso lygio reguliavimas.

Blykstė: vidinė, išorinės jungtis, ir naujovė, kurios visi seniai laukė – belaidis Canon blyksčių valdymas.

Kitos savybės:

naujiena – elektroninis gulsčiukas horizontalumui pasitikrinti, RAW redagavimo galimybės tiesiog fotoaparate taip pat naujovė, kūrybiniai filtrai (Grainy B/W, Soft Focus, Toy Camera Effect and Miniature Effect) – vieniems patiks, kitiems nereikia, sukiojamas 3 colių ekranėlis turintis 1.04 milijonų taškų – kai tokio Canon DSLR neturėjo, kai kam tai bus tikrai naudinga, ypač tiems, kurie taikosi į šios klasės aparatą, pokytis – vietoje CF šioje klasėje naudojamos SD/SDHC/SDXC kortelės, kas įpratę naudotisdidesnėmis CF kortelėmis, bus kiek nepatogu, kol įpras sugraibyti mažesnes korteles, bet čia trūkumu nepavadinčiau.

Minusai: nebeturi kaip turėjo EOS 50D lengvo lydinio korpuso su apsauga nuo drėgmės ir dulkių, nėra lizdo kabeliui studijos blykstėms paleisti (į tai turėtų atkreipti dėmesį norintys aparatą naudoti studijoje, bet yra ir kitų būdų blykstes paleisti), pasikeitė valdikliai ir jų išdėstymas, jie tapo mažesni, kiek prastesni, neliko „Autofocus microadjustments“ kalibravimo funkcijos, sumažėjo fotografavimo sparta ir buferinė atmintis kadrų serijoms „įsiminti“.

Pliusai: nemažai išvardinau, bet jei reikia pasakyti kažką esminio – naujas jutiklis ir geras darbas su didesnių reikšmių ISO, nedidelis svoris, kompaktiškas korpusas, papildomas ekranėlis, vartomas pagrindinis ekranas, objektyvų atpažinimas, gulsčiukas, didelis nustatymų arsenalas, HD filmavimas, Eye-Fi belaidės nuotraukų perkėlimo sąsajos palaikymas, pigių SD/SDHC/SDXC kortelių naudojimas.

Mėgėjui – puikus aparatas, daugiau nei reikia, darbui – norėtųsi kai kurių profesionalesnių savybių,bet tai nereiškia, kad tam netiks.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *