VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Praėjusių metų rugsėjo viduryje pasirodęs Canon PowerShot SX30 IS iškart sumušė rekordą – tai didžiausią optinį artinimą turintis ultrazoom’as rinkoje. Plačiajame gale apimantis vaizdą ekvivalentų 24mm židinio nuotoliui naudojant pilno kadro fotoaparatą, o siaurajame – įspūdingus 840mm. Šiais skaičiais mūsų apžvelgiamas fotoaparatas lenkia iki tol lyderiu pagal optinį artinimą buvusį įžymųjį Fujifilm FinePix HS10. Tačiau tai atsiliepia kainai, kadangi SX30 kainuoja kaip pigus veidrodinis fotoaparatas. Tad ar verta rinktis SX30, kuomet už tuos pačius pinigus galima įsigyti Olympus E-450 su dviem objektyvais? O gal SX30 nuotraukų kokybe nusileidžia netgi minėtam HS10? Visa tai išsiaiškinsime apžvalgoje, o pradžiai išvardinkime pagrindines Canon PowerShot SX30 IS savybes:

 • 35x optinis artinimas, nuo 24mm iki 840mm.
 • Vaizdo stabilizavimo sistema.
 • Ypač universalus objektyvas.
 • Ultragarsinis fokusavimo variklis.
 • 14,1MP vaizdo sensorius.
 • Diafragma nuo f2,7 ik f5,8.
 • ISO jautrumas nuo ISO 80 iki ISO 1600
 • Video įrašinėjimas 720p kokybe.
 • Pilnai besilankstantis ekranas.

Šiek tiek keistas ISO jautrumo intervalas, tačiau apskritai specifikacijos intriguoja, o ypač tai, jog fotoaparatas naudoja ultragarsinį fokusavimo variklį, sutinkamą dažniausiai tik veidrodinių fotoaparatų objektyvuose.

Korpusas, ergonomika, ekranas

Deja, tačiau pirmas įspūdis paėmus šį fotoaparatą į rankas nėra teigiamas. Fotoaparatas atrodo labai nepatvarus,  plastikinis ir primena labiau žaislą nei rimtą fotoaparatą, nors ir sveria 601g. Lyginant su fotoaparatu, kurį SX30 atėjo pakeisti – Fujifilm FinePix HS10 – fotoaparatas atrodo žymiai prasčiau, kadangi HS10 iš korpuso priminė rimtą veidrodinį fotoaparatą, nors ir paėmus į rankas lengvai buvo galima pajausti medžiagų pigumą. O Canon SX30 korpusas, nors ir yra malonaus ir gal netgi futuristiško dizaino, rankose gula nesmagiai, baisu bent kiek fotoaparatą sutrenkti, kadangi panašu, jog po menkiausio susidūrimo su kietu objektu, SX30 pasipils dalimis. Korpusas nepasižymi Canon fotoaparatams būdingu tvirtumu.

Sudirbus korpuso kokybę turbūt reiktų pasakyti kažką gero, tiesa? Bet ar galima? Visa laimė, kad taip. Fotoaparatas itin ergonomiškas, jo valdymas puikus, yra visi reikalingi mygtukai, o pilnai apsisukantis fotografavimo režimų žiedas, netgi būdamas, atrodytų, smulkmena, naudojimąsi fotoaparatu padaro išties patogesniu. Smagu, jog aplink navigacinius mygtukus yra navigacinis žiedas, stipriai supatoginantis naudojimąsi fotoaparatu, supaprastinantis navigaciją po įvairius meniu ar nustatymų keitimą. Tiesa, keista, jog fotoaparate objektyvo židinio nuotolis keičiamas ne mechaniškai, o skaitmeniniu būdu – naudojantis mygtukais. Iš vienos pusės tai nepatogu, kadangi keičiant židinio nuotolį rankomis tą atlikti galima kur kas preciziškiau nei jį keičiant mygtukų pagalba. Tačiau židinio nuotolio keitimas mygtukais turi ir savų pliusų: visų pirma, tokiu būdu židinio nuotolis keičiamas kur kas tolygiau, kas labai patogu filmuojant. Kitas pliusas – tokio tipo vaizdo artinimas atveria įvairias programines galimybes, kuo ir pasinaudojo Canon – fotoaparato dešiniajame viršutiniame kampe, ekrano pusėje, yra mygtukas dedikuotas specialiai „‘Zoom framing assist“ sistemai, kuri padeda fotografuoti objektus naudojant didelį židinio nuotolį. Kuomet fotografuojamas objektas dingsta iš kadro, nuspaudus minėtą mygtuką, vaizdas atitolinamas, kad rastumėte fotografuojamą objektą, mygtuką atleidus židinio nuotolis grąžinamas į buvusią reikšmę ir galite iš karto fotografuoti puikiai sukadravę norimą fotografuoti objektą. Kartais tai labai patogu ir naudinga, kadangi fotografuojant prie 840mm židinio nuotolio dažnai iš kadro pametamas fotografuojamas objektas. O „Zoom framing assist“ sistema padeda tvarkytis su kadravimo problemomis.

Kas dar gerai šiame fotoaparatre, tai atlenkiamas ekranas. O jis čia lankstosi į visas puses, galima laisvai apsukti aukštyn kojom ir fotografuoti autoportretus matant save ekrane. Taip pat jį galima užlenkti į fotoaparato pusę ir uždaryti, taip ekraną apsaugant nuo įbrėžimų gabenant ar tiesiog nesinaudojant juo. Nesmagu tas, jog ekrano rezoliucija maža, tik 230k taškų.

Tiesa, šiame fotoaparate dar yra ir vaizdo ieškiklis. Jis, žinoma, elektroninis, tačiau yra gana neblogai išpildytas, kur kas geriau nei Fujifilm FinePix HS10. Bet vis tiek nėra toks patogus, kaip esantis veidrodiniuose fotoaparatuose. Dažniausiai nebus fotografuojama vaizdo ieškikliu, kadangi tai nėra taip patogu, kaip naudojantis pilnai atlenkiamu ekranu. Prisiminsite, jog fotoaparate yra vaizdo ieškiklis tik tada, kai artės galas baterijai, kadangi, logiška, vaizdo ieškiklis naudoja mažiau baterijos nei ekranas.

Jei trumpai, tai fotoaparato korpusas, nors ir pagamintas iš prastų medžiagų, tačiau yra ergonomiškas ir patogus naudoti, kas iš dalies atperka jo prastą surinkimo kokybę.

Naudojimasis fotoaparatu, vartotojo sasaja, funkcijos

Taigi, nors ir fotoaparato korpusas prastokos kokybės, tačiau ergonomika jo puiki. Natūralu, jog naudojimąsi fotoaparatu ji padaro tikru malonumu. Žinoma, vartotojo sąsajai galima pasakyti priekaištų – ji nyki, pilka ir nuobodi. Tokio tipo fotoaparatas orientuotas į mėgėjus, tad kodėl gi vartotojo sąsajos nesukūrus malonios akiai? Kadangi dabar ji labai minimalistinė ir stipriai per solidi kaip tokiam fotoaparatui. Tai, ką matėme HS10 fotoaparate, buvo kur kas maloniau, šio fotoaparato gebėjimas komunikuoti su vartotoju itin aukšto lygio, kadangi kiekviena opcija ir funkcija buvo ne tik paaiškinta, bet ir iliustruota. Tuo tarpu Canon PowerShot SX30 IS fotoaparate veikianti vartotojo sąsaja nuobodi, kaip pasivaikščiojimas po Grūto parką. Na taip, Canon turbūt nenori panaikinti savo profesionalaus ir solidaus įvaizdžio sukurdami pilną animacijų vartotojo sąsają, tačiau derėtų, juk ultrazoomai visai kita niša, sukūrę draugišką vartotojo sąsają profesionalaus įvaizdžio Canon nepraras, kadangi ultrazoom’ų fotoaparatų naudotojai fotoaparate ieško ne profesionalumo ir solidumo, o draugiškumo. Vartotojo sąsaja turėtų būti malonus vedlys į fotografijos subtilybes draugiškai supažindinantis su įvairiais fotoaparato nuansais, o ne nosį užrietęs ir niekuo nepadedantis snobas.

Negana to, vartotojo sąsaja dar ir lėtai veikia – tai labai trukdo. Paspaudus SET mygtuką iššaukiamas fotografavimo meniu, kuriame galima keisti įvairius nustatymus. Jis yra patogiai suskirstytas ir iš pažiūros turėtų padėti vartotojui greitai pakeisti įvairius nustatymus. Problema ta, jog šis meniu labai nerangus ir lėtas. Fotoaparate meniu turi veikti žaibiškai, kadangi neretai sugaištas laikas keičiant nustatymus reiškia prarastą galimybę nufotografuoti įdomų vaizdą. SX30 priverčia mus prarasti dvi galimybes įdomiam kadrui, kadangi fotografavimo meniu, kuriame keičiami beveik visi fotografavimo nustatymai nuo nuotraukos kokybės iki baltos balanso, yra neįprastai lėtas.

Patogu, jog yra atskiras mygtukas ISO jautrumui pakeisti, tačiau tai būdinga daugeliui fotoaparatų ir šio mygtuko nebuvimas reikštų stiprų smūgį į kepenis profesionalesniam vartotojui, kuris dažnai keičia ISO jautrumą. Šį smūgį davė Sony NEX-5, ir, natūralu, dėl to fotoaparatas susilaukė krūvos neigiamų vertinimų iš fotografų, naudojančių ne tik automatinius režimus. Na, bet jei jau turime atskirą mygtuką ISO jautrumo keitimui, būtų smagu turėti mygtuką ir baltos balansui keisti, o čia jo nėra. Gerai, jog baltos spalvos balansas nėra taip dažnai keičiamas, tad dedikuoto mygtuko nebuvimas daug problemų nesukelia.

Ne veidrodiniams fotoaparatams būdinga funkcijų gausa SX30 nepasižymi. Funkcijos fotoaparate visiškai standartinės ir sutinkamos kone kiekviename fotoaparate. Yra 5 automatiniai fotografavimo režimai (Full Auto, portretinis, peizažų, sporto ir sceninis), keturi rankiniai (P, Tv, Av, M) ir du Custom, kuriuose galite pakeisti konkrečius nustatymus ir pasirinkimus bei juos išsaugoti, kieno pasekoje pasirinkus C1 ar C2 režimą jie bus sugrąžinti ir galėsite fotografuoti negaišdami laiko nustatymų keitimui. Prisimenant Fujifilm HS10, mūsų apžvelgiamas Canon’as stipriai sumenksta, kadangi HS10 pasiūlė labai didelį funkcijų kiekį – nuo 360° panoraminio fotografavimo režimo iki galimybės filmuoti įspūdingu 1000 kadrų per sekundę dažniu.

Išties nemalonu, jog šis Canon produktas negali pasigirti nei funkcijų gausa, nei patogia vartotojo sąsaja. Sąsaja yra tipinė daugumai Canon fotoaparatų, tačiau tai nėra gerai, kadangi ultrazoom klasės fotoaparatas turėtų būti draugiškas užuot buvęs rimtas ir solidus. Būti rimtais ir solidžiais yra veidrodinių fotoaparatų darbas, ultrazoomas yra tiltas tarp kompaktinio fotoaparato ir veidrodinio, ir jis privalo fotografą supažindinti su būsimais iššūkiais plačiuose fotografijos vandenyse, ką pagrindinis SX30 konkurentas – Fujifilm FinePix HS10 – puikiai padaro.

Nuotraukų kokybė, ISO testas, fotografavimas

Kaip matome, vartotojo sasaja, kuri veikia fotoaparate, nėra draugiška ir patogi. Tačiau galbūt visus šiuos minusus atpirks fotoaparatu darytų nuotraukų kokybė? Jei reikia trumpo atsakymo, užbėgsiu įvykiams už akių ir jį atskleisiu – taip, nuotraukų kokybė atsveria daugumą fotoaparato trūkumų. Turint omeny, jog šiame fotoaparate naudojamas objektyvas yra toks universalus, apie nuotraukų kokybę, nori nenori, tačiau reikia atsiliepti gerai, kadangi paprastai universalūs objektyvai nepasižymi gera fotografijų kokybe.

Fotoaparate naudojamas gana standartinis 8mm dydžio CCD vaizdo sensorius, palaikantis pakankamai aukštą 14,1MP rezoliuciją, kurios užteks spausdinti nuotraukas netgi A2 formatu. Buvęs superzoom’ų lyderis Fujifilm FinePix HS10 palaiko mažesnę, tai yra, 10.3MP rezoliuciją. Malonu, jog Canon Powershot SX30 IS fotoaparatu padarytos nuotraukos būna raiškios, kadangi tai praplečia jų panaudojimo galimybes.

Su baltos balansu fotoaparato sistema tvarkosi gana neblogai, tačiau vis vien patikimiausia yra naudoti rankiniu būdu pasirinktą baltos spalvos balanso tipą, o ne viską patikėti automatikai, kadangi fotografuojant uždaroje patalpoje fotoaparatas perdėtai sušiltina spalvas. Tiesa, norint išgauti maksimaliai tenkinančias spalvas, galima naudoti įvairius spalvų režimus, kurie jau yra standartas šiuolaikiniuose fotoaparatuose. Tačiau vis vien juos smagu turėti, o žmonės, nuotraukų neredaguojantys kompiuteriu, šiuos režimus naudos itin dažnai.

Chromatinės aberacijos yra nesunkiai aptinkamos nuotraukose, kuomet naudojamas didžiausias židinio nuotolis. Ir tai yra visiškai natūralu, kadangi praktiškai visi šiame kainų segmente įsitaisę fotoaparatai sukuria chromatines aberacijas naudojantis didžiausiu židinio nuotoliu. Tiesiog lęšių konstrukcija, kuri naikintų chromatines aberacijas ir nuotraukas padarytų aštrias bei visiškai švarias prie tokio didelio židinio nuotolio, kaip 840mm, yra beprotiškai sudėtinga bei, savaime suprantama – ypač brangi.

Maksimaliai priartinus vaizdą sukuriamas labai didelis ryškumo gylis, gražiai padabinantis nuotraukas ir išskiriantis fokusuojamą objektą. Tai labai retas reiškinys 8mm CCD vaizdo sensorius naudojančių fotoaparatų rinkoje, kadangi tai sukuria tik didelis židinio nuotolis.

Ką gi, o dabar patyrinėkime fotoaparato pasirodymą ISO teste:

Visų pirma verta pastebėti, jog fotoaparate naudojamas labai keistas ISO jautrumų intervalas, tai nuo ISO 80 iki ISO 1600, kuomet paprastai didžiausia ISO reikšmė būna bent jau ISO 6400, kokia yra ir Fujifilm FinePix HS10 fotoaparate. Na, bet ISO testas parodo, jog su tokiomis fotoaparato galimybėmis šalinti triukšmus, nuotraukos prie ISO 6400 turbūt būtų neįžiūrimos, kadangi jau naudojant ISO 1600 vaizdas itin stipriai išdarkytas. Na, bet pliusas tas, jog naudojant mažesnes ISO reikšmes nuotraukos išeina labai aštrios ir kokybiškos.

Gana vidutinį fotoaparato pasirodymą ISO teste atperka itin plati diafragma SX30 naudojamame objektyve. Pati didžiausia yra išties didelė f2,7. O plačiai diafragmai akomponuoja ypač kokybiškai veikianti vaizdo stabilizacija leidžianti nufotografuoti neišplaukusį vaizdą netgi prie 1/20. O turint stabilesnes rankas ir prie 1/10. Tad dažnai didelio ISO jautrumo neprireikia, kadangi plati diafragma ir kokybiška vaizdo stabilizacija tai atperka.

Dabar dėl fokusavimo greičio. Taigi Canon PowerShot SX30 IS automatinio fokusavimo variklis tikrai nėra blogas. Esant tamsiai aplinkai jis kartais paveda, tačiau tai būdinga visiems šioje kainų kategorijoje esantiems fotoaparatams. O esant geram apšvietimui fokusavimas greitas, tikslus bei tylus. Aukštą fokusavimo kokybę garantuoja ultragarsinis fokusavimo variklis, kuris dažniausiai aptinkamas tik brangiuose veidrodinių fotoaparatų objektyvuose, tačiau ne ultrazoom’uose.

Smagu turėti puikų makro režimą, kuomet vaizdą fokusuoti galima iš 5 centimetrų nuotolio. Tai daugiau nei patenkins visus gamtos fotografus tiesiog neįsivaizduojančius išvykos su fotoaparatu be įvairių gėlyčių ar smilgelių fotografavimo. Žinoma, kuo židinio nuotolis didesnis, tuo labiau mažiausias fokusavimo nuotolis didėja. Patogu tai, jog ekrane parašoma iš kokio mažiausio nuotolio vaizdas bus fokusuojamas nustačius konkretų židinio nuotolį.

Fotoaparato fokusavimo greitis iš tikrųjų neatitinka fotoaparato fotografavimo greičio, kadangi yra kur kas greitesnis. Fotografuoti SX30 gali tik 1,3 kadro per sekundę greičiu, kas yra labai nedaug. Dažnas šiuolaikinis fotoaparatas ištempia bent 3 kadrus per sekundę, o HS10 apskritai muša rekordus su įspūdingais 10 kadrų per sekundę.

Patogiausia fotoaparate yra tai, jog SX30 objektyvas ypač universalus. Vienoje vietoje turėti ir plačiakampį objektyvą, ir teleobjektyvą, ir makro objektyvą yra labai gerai. Lyginant su veidrodiniais fotoaparatais, toks derinys juose tiesiog neįmanomas, o ypač suspaustas iki 600g svorio ir kainuojantis tiek nedaug.

Iš tikrųjų, tai Canon PowerShot SX30 IS konkrečiai nuotraukų kokybe stebina ir svarbiausia – keliais žingsniais aplenkia pagrindinį konkurentą superzoom fotoaparatų klasėje – Fujifilm FinePix HS10. Žinoma, yra ir trūkumų, o vienas didžiausių – labai prastas tvarkymasis su triukšmais ir toks mažas ISO jautrumų intervalas. Tačiau tai iš dalies atperka plati diafragma bei puikiai veikianti vaizdo stabilizacija, todėl fotoaparatas išlieka konkurencingas ir fotografavimo prieblandoje klausimu.

Filmavimas, neaptartos detalės

Reklamuojama, jog šis fotoaparatas geba daryti video įrašus 720p kokybe, ir tai tiesa. Smagu, kad filmuojant automatinis fokusavimas veikia gana tolygiai ir taikliai, o vaizdas nėra banguotas. Taip pat vaizdo stabilizacijos dėka vaizdo įrašai daryti šiuo fotoaparatu bus kokybiški ir sklandūs. Tačiau nemažas minusas yra tas, jog į filmuojamą plotą patekus ryškiai šviesai, ji būna palydima storų mėlynų vertikalių linijų iš šviesios šaltinio einančių per visą filmuojamą vaizdą iki pat kadro apačios ir viršaus. Tai pigioms kameroms, mobiliesiems telefonams ar pigesniems fotoaparatams būdingas filmavimo artefaktas, tačiau jį sutikti išties brangiame ultrazoom’e labai keista ir nemalonu. Smagu, jog yra galimybė reguliuoti įvairius nustatymus filmavimo režimui. Galima pasirinkti diafragmą, ISO jautrumą, tačiau nors ir yra galimybė keisti nustatymus, video įrašai daryti Canon PowerShot SX30 IS tikrai nebus profesionalūs. Jie tenkins buitinius poreikius, tačiau panorėjus nufilmuoti kažką meniško ir profesionalesnio, šio fotoaparato tikrai neužteks. Mūsų anksčiau apžvelgtas Sony NEX-5 filmuoja nepalyginamai geriau.

Fotoaparate labai trūksta galimybės fotografuoti RAW formatu. Tai neprofesionalu, kadangi labiau patyrę fotografai dažnai naudojasi šiuo formatu. O RAW nebuvimas atbaidys profesionalesnius vartotojus nuo šio fotoaprato pirkimo.

Fotoaparate integruota blykstė yra kokybiška ir puikiai apšviečia fotografuojant. Labai gera jos savybė yra tai, jog galima reguliuoti jos stiprumą, kadangi dažniausiai fotoapartuose integruotos blykstės stiprumo reguliuoti negalima. Tai patogu, kadangi neretai maksimalaus stiprumo nereikia, užtenka apsiriboti vidutiniu, o kartais norint sukurti išskirtinę fotografiją, žaisti su blykstės ir fotoaparato nustatymais ypač smagu.

Canon NB-7Ltai šią bateriją naudoja Canon PowerShot SX30 IS, ir jos duodami rezultatai yra gana vidutiniai. Fotoaparatas ištempia maždaug 300 ar 400 kadrų. Jei filmuojate ar fotografuojate su blykste, baterijos gyvavimo laikas sumažėja iki 200 kadrų ar net mažiau, jei fotografuojate šaltu oru. Pliusas tas, jog baterija labai greitai pasikrauna – reikia laukti tik apie valandą kol ant baterijos kroviklio korpuso įsižiebia lemputė „charged„, kuomet dažnai baterijos kraunasi bent porą valandų.

Išvados

Visų pirma, išvardinkime pagrindinius fotoaparato pliusus ir minusus:

 • Pliusai:
 • Didelis židinio nuotolio diapozonas.
 • Gera nuotraukų kokybė netgi naudojant didžiausią židinio nuotolį.
 • Universalumas.
 • 14MP rezoliucija.
 • Puiki vaizdo stabilizacija.
 • Tikslus ir tylus ultragarsinis fokusavimo variklis.
 • Kompaktiškas korpusas.
 • Puikus makro režimas.
 • Minusai:
 • Dideli triukšmai jau prie ISO 800.
 • Mažas ISO jautrumų diapozonas.
 • Lėtas fotografavimas.
 • Nepatogi, nedraugiška ir lėta vartotojo sąsaja.
 • Fotografavimo RAW formatu galimybės nebuvimas.
 • Didoka kaina.

Dažnai fotografai ieško fotoaparato kelionėms ar tiesiog greitam naudojimui, kadangi veidrodinį fotoaparatą su keliais objektyvais gabentis nėra patogu. Šiuo atveju Canon PowerShot SX30 IS yra puikus pasirinkimas. Šis fotoaparatas aplenkia visus ultrazoom’us savo nuotraukų kokybe ir itin kokybiška vaizdo stabilizacija, leidžiančia stabiliai fotografuoti netgi naudojantis didžiausiu 840mm židinio nuotoliu. Tiek galimybių vienoje vietoje yra didelis laimėjimas. Tiesa, Fujifilm FinePix HS10 vis vien aplenkia savo funkcijų gausa ir vartotojo sąsajos patogumu, tačiau nuotraukų kokybe atsilieka. RAW formato nepalaikymas gali atbaidyti profesionalesnius fotografus nuo šio fotoaparato, tačiau žmogus, mokantis gerai naudotis fotoaparatu, puikiai išsivers ir be RAW formato.

Taigi, ar Canon PowerShot SX30 IS yra vertas pinigų? Vis dėlto galbūt tikrai geriau pirkti Olympus E-450? Čia priklausys nuo to, ko Jūs norite iš fotoaparato. Jei Jūs tiesiog norite fotografuoti be didesnių mokslų, nenorite apsikrauti objektyvais ir problemomis juos keičiant, tiesiog norite visko viename neprarandant nuotraukų kokybės – SX30 yra sukurtas būtent Jums. Tai naujas universalumo etalonas ultrazoom’ų rinkoje.

Vertinimas
 • Dizainas ir surinkimo kokybė – 7
 • Funkcijos ir savybės – 8,2
 • Paprastumas naudoti ir ergonomika – 6
 • Nuotraukų kokybė – 8,3
 • Kainos ir kokybės santykis – 8,5
 • Bendras – 7,5

Apžvalgą atliko Gytis Dovydaitis iš Fotofabrikas.lt/fotostudija

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

8 Comments for this entry

 • Gerda parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Na, ka, ir as isigijau si apraciuka visai nesenai dar. Esu mėgėja, ir ypac megstu zaisti su gamta: augalai, vabalai ir visa kita. Pries perkant si aparata, pirmiausia suzinojau, jog jis stovi per viduriuka, tarp megeju ir profesionalu. Pati ji pirkau taip pat uzsienyje,manau kokybe to ir pasiteisina. Na kas liecia nuotrauku kokybe, esu patenkinta, todel,kad bandziau fotografuoti ivaiariais nuotoliais ir likau patenkinta, kad net smulkiausios detales nesusilieja. Man zuminimas yra isties svarbus, nes daznai norisi nufotografuoti ir ne tik tai,kas tau po nosimi 🙂 Ir siaip, jei nori ryskiu, graziu nuotrauku, nereikia palikti viska tik automatikai 😉 Kolkas nesigailiu siuo aparatu, nes kaip ir kiekvienas fotoaparats turi savi PLIUSU ir MINUSU. Ši rinkausi, nes zoom’inimas jo isties nerealus 🙂

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • karolis parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  turiu nusipirkes galiu pasakyti kad apie nuotrauku ryskuma galite patileti visiskas slamstas focusas toks baisus kad net verkti norisi ir lyginu su ultrazoomu panasonic lumix 18x optiniu artinimu ir senelis mano tikrai geresnis del keliu priezasciu.
  praejo beveik metai ir dazniausia canonas pasilieka namuose o senas geras vaziuoja kartu su manim
  siaubingai nusivyles del nuotrauku ryskumo, nes foto galima lyginti nebent su telefoniniais foto aparatais
  minusai
  1 letas
  2 sunkus
  3 nuotraukos mazumaziausia kelis kartus bankesnes uz seno lumixo, ir drasiai lyginciau su telefono fotikais kuriais kartais gaunasi grazesnes foto nei sito canono

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Mindaugas parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Ačiū už apžvalgą. Važiuoju ryt įsigyti 🙂

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Andrius parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Keistoka apžvalga. Bent 5 kartus pakartotas teiginys, kad pagamintas iš prastų medžiagų ir „keistas iso diapazonas“, bet beveik tiek pat kartų ir teiginiai, kad aparatas labai ergonomiškas (patogus rankoje) bei pasižymi geriausia nuotraukų kokybe visoje ultrazoom’ų klasėje. Toks teiginių nuolatinis plakimas klaidina net patyrusį fotografą, tai ką bekalbėt apie naujoką?

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Viktorija parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Laba diena, norėjau paklaust čia keičiasi objektyvas?

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Aidas parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Sveiki,
  Isigijau si fotoaparata ir tik paskui pradejau juo dometis išsamiau 🙂 Pasirodo tikrai neapsirikau, ačiū už šią išsamę apžvalgą. Kadangi pirkau internetu iš užsienio, tai kainos ir kokybės santykį vertinčiau 10. Man kaip būnant neprofesionaliam fotografui o tik mėgėjui šio fotoaparato galimybės, nuotraukų kokybė ir visa kita yra tiesiog puiku.
  Ačiū už apžvalgą.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • GytisD parašė:
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Sveiki,
  Atleiskit už neapsižiūrėjimą, pataisyta 🙂

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Dalius parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  sveiki,

  jei straipsnis parašytas 2011 metais, kaip rodo data, tai pirmas straipsnio žodis turėtų būti „Praeitų“ o ne „Šių“ metų. O už apžvalgą – ačiū 🙂

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *