VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 8.8/10 (4 votes cast)

Burnos sveikata yra neatsiejama žmogaus sveikatos dalis. Jau nuo pirmųjų gyvenimo dienų turi būti rūpinamasi burnos sveikata – tai yra ugdomi burnos higienos įgūdžiai. Graži šypsena – sveiki dantys, o tai garantuoja puikią savijautą.

Dantų šepetėlis – kasdieninės higienos reikmuo. Vienos JAV informacijos agentūros atliktos apklausos duomenimis, amerikiečiai dantų šepetėlį įtraukė į septynių reikalingiausių žmogui daiktų sąrašą. Šiuo metu galima įsigyti labai įvairių dantų šepetėlių. Vieni moderniausių – elektriniai dantų šepetėliai, juos naudojant nereikia ranka atlikti valymo judesių. Už jus judesius atlieka šepetėlyje įmontuotas nedidelis varikliukas ir energijos šaltinis.

Iš esmės dantis išsivalyti galima vienodai gerai tiek įprastu, tiek elektriniu dantų šepetėliu. Tačiau elektrinio dantų šepetėlio privalumas yra tas, kad jis pats atlieka sukamuosius judesius, kuriuos žmogus ne visuomet atlieka taisyklingai, pavyzdžiui, dantų valymas horizontaliais judesiais. Elektriniai dantų šepetėliai dažniausiai gaminami keičiamomis galvutėmis, natūraliai ar sintetiniais bei įvairaus kietumo/minkštumo šereliais. Dantų šepetėlio galvutę rekomenduojama pakeisti laiku – kai šereliai tampa palinkę ar primena šluotelę.

Elektrinis dantų šepetėlis gali būti priemonė, paskatinanti labiau pasirūpinti burnos higiena. Valant tokiu šepetėliu, reikia mažiau pastangų. Tai ypač aktualu vaikams, kurie ganėtinai atmestinai išsivalo dantis ar visai pamiršta. Vaikams dantų valymas elektriniu dantų šepetėliu gali tapti smagi pramoga, tačiau mokyti valytis dantis vaikus rekomenduojama pradėti įprastinu dantų šepetėliu, kad vaikas taisyklingai išmoktų atlikti judesius ir įgytų reikiamų žinių.

Renkantis elektrinį dantų šepetėlį pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į šerelių kietumą. Dantų šepetėlių skirstymas pagal šerelių kietumą:

  • Labai minkšti. Rekomenduojami mažiems vaikams, taip pat suaugusiesiems, sergantiems ūminiu opiniu nekroziniu gingivitu (dantenų uždegimu), ūminiu gingivostomatitu.
  • Minkšti. Rekomenduojami vaikams ir suaugusiesiems, kai dėl periodontito yra apsinuoginusios dantų šaknys, dantų kaklelio srityje yra pleištinių defektų, daug plombuotų, protezuotų dantų, dantenos yra jautrios, turi didesnį polinkį kraujuoti.
  • Vidutiniai. Netinka tais atvejais, kai reikia labai minkštų ir minkštų šepetėlių.
  • Kieti. Tinka tik plokštelėms prižiūrėti, bet ne valyti, nes nutrina danties audinius (atsiranda pleištinių defektų) ir traumuoja dantenas (atsiranda epitelio erozija, dantenų išopėjimas, o dažnai kartojantis minėtiems pažeidimams, gali įtrūkti dantenų kraštas, pasireikšti dantenų hiperplazija (dantenų išvešėjimas), hiperkeratozė (sustiprėjęs epitelio ragėjimas).

Vidutinio kietumo ar kietais šereliais šepetėlius gali naudoti žmonės, kurių dantenos yra sveikos. Vyresnio amžiaus žmonėms, kurių dantenos paprastai būna jautresnės, ar jauniems žmonėms, kuriems būna uždegimai ar dantys yra jautrūs, ypač kaklelių srityse (vadinamieji pleištiniai defektai), reikėtų naudoti minkštų šerelių šepetėlius. Elektriniu šepetėliu, kurio galvutė maža, išvalomos ir sunkiau prieinamos vietos. Elektrinis šepetėlis netinka, jei yra protezuotų dantų, metalo keramikos ar metalo vainikėliai, vadinamieji tilteliai. Dėl vibracijos per ilgą laiką jie gali „atšokti“.

Taigi, Fotofabrikas.lt  „Šešeto“ elektroninėje parduotuvėje siūlomas ypač platus elektrinių dantų šepetėlių asortimentas. Sau tinkantį elektrinį dantų šepetėlį ar visą dantų valymo sistemą išsirinks net ir išrankiausias klientas. Štai, pavyzdžiui, Braun Oral-B Prof Care Center 3000 dantų valymo ir priežiūros sistema, susidedanti iš elektrinio dantų šepetėlio ir vandens purkštuko, skirta visapusiškai burnos higienai užtikrinti:

  • 3D valymo funkcija;
  • 3 valymo režimai;
  • Iki 40000 pulsavimų;
  • Iki 8800 apsisukimų per minutę;
  • Efektyviai pašalina apnašas;
  • Dantų balinimo efektas;

Komplekte yra elektrinis dantų šepetėlis Oral-B Professional Care 3000, vandens purkštukas OxyJet, 6 keičiami dantų šepetėliai, 4 antgaliai purkštukams, įkrovimo stovas su vandens talpa bei šepetėlių laikikliais. Ši sistema patenkins visus su dantų priežiūra susijusius poreikius, garantuos Jums spindinčiai baltą šypseną.

Kitas funkcionalus,itin kokybiškas ir elegantiško dizaino produktas yra Philips HX 9322/12 įkraunamas elektrinis dantų šepetėlis.

Šis „Philips Sonicare“ elektrinis dantų šepetėlis užtikrina optimalų tarpdančių ir dantenų valymą ir pagerina dantenų sveikatą vos per dvi savaites. Puikiai valo tarpdančius ir daug geriau šalina apnašas nei paprastas šepetėlis. „Sonicare“ geriausiai šalina akmenis: pašalina iki 100% daugiau akmenų iš sunkiai pasiekiamų vietų nei įprastas šepetėlis. Dėl unikalaus elektrinio dantų šepetėlio „Sonicare“ dinamiško veikimo efektyviai pasiekiamos gilios ertmės, esančios tarp dantų ir palei dantenas.

„DiamondClean“ šepetėlio galvutės – geriausios „Sonicare“ šepetėlių galvutės yra rombo formos, vidutinio kietumo šereliais, veiksmingai, bet švelniai pašalina akmenis. Užtikrina išskirtinį valymą ir baltesnius dantis, palyginti su įprastiniu šepetėliu. Taigi,
bendras įvertinimas būtų: 10/10 .
Vis dėl to nereikėtų išsigąsti kainos renkantis elektrinį dantų šepetėlį. Jei niekada nesate naudojęsis elektriniu dantų šepetėliu, galite išbandyti už labai patrauklią kainą šį elektrinį dantų šepetėlį Braun Oral-B Advance Power, kurio kaina šiuo metu tik 39 litai fotofabrikas.lt elektroninėje parduotuvėje. Šis šepetėlis veikia su standartinėmis baterijomis, todėl yra itin praktiškas keliaujant.
Na, o pabaigai siūlome pažiūrėti šį trumpą video, kuriame pateikiamas apibendrinimas, kuo skiriasi ir kokie privalumai elektrinio dantų šepetėlio lyginant su įprastiniu:
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 8.8/10 (4 votes cast)
Elektriniai dantų šepetėliai: kaip išsirinkti?, 8.8 out of 10 based on 4 ratings
Be Sociable, Share!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *