VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 8.7/10 (3 votes cast)

Pagaliau Lietuvos fotoaparatų rinkoje ėmė plaukioti jau nuo sausio mėnesio lauktasis Fujifilm FinePix HS20 EXR.  Kas jis? Kuo jis tapo patrauklesniu, ar priešingai, gal kai kas jame sunyko ir tapo ne tokiu geru, kaip jo pirmtakas HS10 EXR? Į kai kuriuos klausimus čia ir atsakysiu.

Pirmieji įspūdžiai

HS20 išorė, lyginant su HS10 daug nepasikeitė, spalva ta pati – juoda, korpuso apačioje esantis priekyje lipdukas 30x pasikeitė į EXR logotipą, priekinės dalies dirbtinės odos apdaila atrodo solidžiau, nei pirmtako, tačiau ar nebus taip, kad ir ji norės atsiklijuoti nuo korpuso ir teks kreiptis į klijų žinovą (batsiuvį). O kol aparatas naujas, tokių tendencijų dar nematyti. Nors nedideli odos kampučiai visgi matosi, kad yra kiek išlindę aukščiau korpuso plokštumų.  Galinė dalis taip pat panaši į pirmtako – mygtukų išdėstymas toks pat, valdiklis  – tas pats, tik virš jo dar priklijuotas papildomas dirbtinės odos gabalėlis. Ar tik ne tam, kad jis po kiek laiko atsiluptų. Viršutinė dalis – visiškai panaši į senesniojo – tik iškart atkreipiau dėmesį į tai, kad papildomos blykstės tvirtinimo lizdas turi jau ne vieną, o keturis kontaktus. Tie keturi kontaktai reiškia tai, kad galbūt veiks TTL režimas (veiks), kuris reguliuoja blykstės darbą ir parenka tam tikras blykstės galias reikiamu metu. Komplekte yra dangtelis, dangtelis nuo pašalinių šviesos spindulių (blenda), 4 vienkartiniai AA elementai  – maitinimas AA tipo (kroviklis ir baterijos perkami atskirai), dirželis aparatui, dirželis dangteliui, CD su programomis.

Ekranas460 000 vaizdo taškų (buvo 230 000), nors aš ir senuoju buvau visai patenkintas, saulėtą dieną be jokio vargo galėjau peržiūrėti nuotraukas ar komponuoti kadrą fotografavimo metu, be to ekraną tam tikru kampu galima paversti aukštyn, arba žemyn (nors tas polinkio kampas ne pats idealiausias, bet praverčia).  Vaizdo ieškiklis – spalvotas, t.y. atkuria spalvotą vaizdą (tiesa, kokybės ten labai neieškokite, bet ką darysi, jei kai kada reikia išjungti ekraną, kad nešviestų, patogu tai, kad šį veiksmą galima atlikti atskiru mygtuku šalia vaizdo ieškiklio ir LCD ekrano).

Objektyvas – parametrai identiški, kaip ir buvusiojo – senesniojo – 30x artinimas valdomas ranka, o tai labai gerai skubančiam, fotografuojant sportą, veiksmą, nes nereikia laukti, kol objektyvo pavara zirzdama priartins vaizdą, sustos ir tada sufokusuos – mėgstančiam spartą, tai didelis privalumas. Objektyvo gale – 58mm sriegis filtrams ar kitiems priedams (tokį sriegį darosi vis sunkiau aptikti mėgėjiškuose neveidrodiniuose aparatuose). Objektyvo matymo kampas gana platus – židinio nuotolis nuo 24mm (peizažams, mažose patalpose), o diafragma – nuo F2.8 (prietemoje, fotografuojant šešėlyje, kur prastas apšvietimas – tokią diafragmą turi tik keli aukštos klasės neveidrodiniai fotoaparatai), pagerinta lęšių optinė kokybė.

Blykstė – didžiausia galia garantuoja pakankamai gerą apšvietimą iki 8 m, o tai beveik prilygsta veidrodinio fotoaparato blykstės galiai. Išorinės blykstės prijungimui skirta jungtis jau pritaikyta veikti TTL režimu (HS10 buvo vieno kontakto principu veikianti blykstė, išlydis tik didžiausia galia, ir tokių blyksčių pasirinkimas menkas). Fujifilm planuoja išleisti EF-42 ir EF-20 blykstes šiam aparatui, tačiau šiai dienai prekyboje jų dar nėra, tad teks kol kas tenkintis tik esamomis vieno kontakto blykstėmis, nes HS20 aparate yra firminė Fujifilm blyksčių jungtis, tad kitų gamintojų blykstės netinka (apart su vienu, centriniu kontaktu). Tiesa, uždėjus bet kokią blykstę, kaip Canon 430EXII ar Nikon SB-600 (galima naudoti ir kitas blykstes, turinčias centrinį kontaktą), fotoaparatas kuo puikiausiai veikia, bet blykstės iškrova – didžiausia, tačiau tai žinant, jas galima naudoti, tik reikalui esant galią blykstėje reikia keisti rankiniu būdu (arba aparato parametrus – diafragmą, išlaikymą keisti patogiau ir greičiau).  Tad turint fotoaparatą su jungtimi blykstei, akivaizdžiai  prasiplečia jo panaudojimo galimybės menko apšvietimo sąlygomis ir Makro fotografijoje.

Funkcijos. Pakankamai daug. Tiek, kad aparatas šiuo atžvilgiu yra vienas patraukliausių (arti  veidrodinio). Lietuviškas meniu, platus ISO diapazonas (100-12800),  visi rankiniai nustatymai (P, S, A, M, C), fotojuostų imitacija (Velvia, Provia …), automatinis ir rankinis (SP1, SP2) scenų parinkimas, fotografavimo uždelsimo laikmatis, 360 laipsnių panoramos funkcija, 6 kokybės lygių filmavimo režimai, tame tarpe ir filmavimas 320 k/s  sparta, patobulintos stabilizavimo ir fokusavimo sistemos (fokusuoja greičiau, nei HS10, bet norėtųsi dar spartesnio fokusavimo), dinaminio spalvingumo ir kontrastingumo reguliavimas (ypač tai aktualu fantastiškiems saulėlydžiams gauti nuotraukoje), pakankami baltos spalvos balanso parinkimo režimai, kurių tarpe ir rankinis parinkimas … Galiausiai prieiname prie to, kad šiame aparate yra net 3 režimai, kuriais galima „išplauti“ foną. Tai daroma parinkus Adv. režimą, kuriame yra „plaunamas“ fonas naudojant vieną, du ir tris kadrus, o jei sąlygos to neleidžia (pvz., nėra ryškiai išsiskiriančio pagrindinio objekto), tada aparatas maloniai praneša, kad to padaryti negalima,  kadrą vėl galima perkomponuoti ir tai padaryti iš naujo. Aparatas turi ir vaizdo aštrumo padidinimo (!) funkciją, bei skaitmeninio triukšmo mažinimo funkcijas.

Veikimas ir nuotraukų kokybė.  Įjungus, aparatas pasirengia darbui maždaug per tris sekundes, valdymas gana parankus ir greitas, greitam valdymui korpuso kairėje yra papildomi mygtukai, tad parinkti funkcijas, reguliuoti nustatymus galima greitai, juolab, kad naršant funkcijų gausybėje jokio vėlavimo nėra. Meniu – nėra labai sudėtingas, bet ir greit perprantamu jo nepavadinsi – man jokių keblumų nebuvo, geras pusvalandis ir praktiškai visos funkcijos jau žinomos. Kas pažymėtina, tai kad baterijų įkrovimo rodytuvo nėra, jis pasirodo tada, kai baterijos praktiškai būna išsikrovusios. Fokusavimas – nėra itin spartus, bet dirba patikimai, yra fokusavimo taško, zonų parinkimas. Artinant aparatas prieš fotografuojant perfokusuoja (patikslina fokusavimą), tad skubančiam reiktų apie tai turėti omenyje. Tačiau yra kitas privalumas, rankinio valdymo objektyvas, kuriuo galima žaibiškai artinti (nereikia laukti, kol aparatas perstums objektyvą, kaip kitų aparatų). Nuotraukos  kokybė, galima sakyti, puiki. Jei standartinis fotografavimas būtų netenkintinas (to negali būti), tada galima vaizdo aštrumą padidinti atitinkamu režimu, o skaitmeninį triukšmą sumažinti irgi tam skirtu režimu. Aišku, priartinus vaizdo kraštai nuotraukoje nebus idealūs, tačiau labai kabinėtis prie šito nesinorėtų (tokia jau visų Ultrazoom aparatų savybė). Naudojant standartinį artinimą – jokių problemų praktiškai bet kokioje situacijoje. Fokusuojant rankiniu būdu tikslesniam fokusavimui vaizdas iškart ekrane padidinamas, tai patogu labai tiksliam ir preciziškam fokusavimui.

Filmavimas. 6 raiškos režimai, dažniausiai 30 k/s, o 320×112 – 320 k/s, 320×240 – 160 k/s. Gaila, nėra Time lapse režimo. Bet yra 320 ir 160 k/s filmavimo režimai, kur atkuriant filmuojamą vaizdą  jis rodomas sulėtintai, tik kad kokybė prastoka. Įrašymo metu garsas įrašomas pakankamai gerai, aišku, truputį girdisi fonas, bet baisaus garsinio triukšmo artinant ir šiaip filmuojant nelabai girdėsis (kartais suzirzia kai aparatas fokusuoja). Garso lygis – pakankamas. Artinant arba tolinant vaizdą, fokusas „pabėga“, ir aparatui reikia laiko vėl surasti objektą fokusavimui, bet jei artinimu nepiktnaudžiauti, įrašyti vaizdai bus normos ribose,  norisi geriau, bet tai ne vaizdo kamera.

Makro. Kaip visada – puikiai. Naudojant makro režimus reikia , kad būtų pakankamai šviesos, bet šis aparatas gerai dirba ir šešėjyje, ir ten, kur šviesa ne per geriausia.

Maitinimas – 4 AA tipo elementai, kadangi norėjosi daug ką išbandyti, tai per pusdienį pakeičiau du įkraunamų elementų komplektus, bet įtarimas toks, kad išėjus į gamtą geriau neiti be papildomo baterijų komplekto, ypač jei ir filmuoti norėsite. O ką jau kalbėti apie nuotraukų peržiūrą.

Taigi, trumpas reziumė (penkių balų sistemoje):

Fotografavimas – 5 (Makro – 5, prietema – 5, patalpose – 5, lauke – 5, automatiniai režimai – 4, rankiniai režimai – 5)

Filmavimas – 3 (Full HD – 4, HD – 4, kiti keturi režimai – po 3, fokusavimas filmuojant – 3, garsas – 4)

Funkcionalumas – 5

Korpusas – 4

Valdymas – 4.

Vertinant visumą, sunku rasti jam konkurentą, kuris turėtų tiek daug gerų savybių viename korpuse, jį  tikrai galima vadinti išprotėjusia akimi, kuri nori visko, ir turi viską, kas reikalinga geram šiuolaikiškam aparatui. Ne be trūkumų, bet kas gi jų neturi. Ir pabaigai – keletas nuotraukų pavyzdžių ir video.

1. Be artinimo.

2. Fono plovimas.

3.Priartinus 30x (atstumas apie 0,4 – 0,5 km, aparatas rankose)

4.Standartinis Macro

5. Super Macro (atstumas 1 cm)

6. Panorama (be jokio kompiuterio įsikišimo).

7. Video :

HD – http://www.youtube.com/watch?v=MCFfDSafvz0

HD – http://www.youtube.com/watch?v=ZsFjY_FQsuQ

320×240 160 k/s (atkūrimas sulėtintas) – http://www.youtube.com/watch?v=dbue3rjwkmw

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 8.7/10 (3 votes cast)
Fujifilm HS20 - išprotėjusi akis, 8.7 out of 10 based on 3 ratings
Be Sociable, Share!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *