VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Šventinės nuotaikos jau tvyro ore ir turbūt jau ne vienas susimąstė, ką gi jis šiemet ras po savo Kalėdine eglute? Galbūt tai bus naujas fotoaparatas? Galbūt… Tačiau prasidėjus pirmajam (ir greičiausiai pačiam linksmiausiam) žiemos mėnesiui, mums jau pats laikas būtų apžvelgti, kokie gi fotoaparatai buvo populiariausi lapkričio mėnesį. Pilną sąrašą aptariamų fotoaparatų galite surasti čia – Geriausi fotoaparatai.

Veidrodiniai fotoaparatai „Top-5“:

Populiariausių praėjusio mėnesio fotoaparatų apžvalgą pradėsime standartiškai, nuo skaitmeninių veidrodinių (dar vadinamų DSLR) fotoaparatų apžvalgos, tiksliau „Top-5“. Taigi, pabandykite atspėti kas pirmoje vietoje yra šį kartą? Taip, taip, taip… Atspėjote – tai Nikon D90, kuris jau beveik ištisus metus niekam neužleidžia šitos pozicijos. Nežinau, kaip Jums, bet bent jau man asmeniškai ir pačiam smalsu pasidarė, išsilaikys šis fototechnikos šedevras iki pat naujųjų metų, pirmoje pozicijoje, ar ne? Mat, jo stipriai atnaujinta versija (Nikon D7000), ne tik kad jau keletą mėnesių, kaip pasirodęs prekyboje, bet jau ir spėjo „įkišti nosį“ į mūsų top’ą – šį kartą jį randame penktoje „Top-5“ vietoje. Kuo Nikon D7000 pranašesnis už Nikon D90 jau aptarėme praeitą kartą, o pastarojo pliusai bei minusai aplamai visiems žinomi mintinai, tad prie šių modelių šį kartą ilgiau neapsistosime, tik verta paminėti, jog ieškantiems kiek rimtesnio fotoaparato (turiu omeny „semi-pro“ klasėje), vertėtų atkreipti dėmesį ir į kitų kompanijų naujuosius modelius, tokius kaip Canon EOS 60D ar Pentax K-5, kurie savo potencialiems šeimininkams, taip pat siūlo nemažai naujovių ir įdomių inovacijų.
Na, o mes judam toliau. Antroje vietoje puikuojasi Canon EOS 550D, kuris šiuo metu yra vienas patraukliausių pasiūlymų rinkoje, skirtų tiek pradedantiesiems, tiek ir labiau jau įgudusiems fotografams. Daugelio nuomone, tai puikiai „apkarpyta“ ir pritaikyta mėgėjui Canon EOS 7D versija, kuri šiuo metu laikomas vienu iš skaitmeninės fotografijos etalonu, tarp ne pilno kadro fotoaparatų (fotografų žargonu dažnai vadinamų crop’u). Šiuo metu, labai sunku rasti analogą šiam modeliui, vienas iš galimų potencialių konkurentų, tai naujai pasirodęs Pentax K-r, tuo tarpu Nikon D5000, nors ir pozicijonuojams kaip tos pačios klasės, tačiau akivaizdžiai yra kiek silpnesnis.
Šalia Canon EOS 550D (t.y. tračioje vietoje) glaudžiasi Canon EOS 1000D su kiek netradicine komplektacija – objektyvu pažymėtų „IS“ inicialais, kurie žymi objektyvus su integruota optine vaizdo stabilizavimo sistema. Šis komplektas, nors ir šiek tiek brangesnis už tradicinį (be objektyvo su stabilizacija), tačiau kaip matome yra paklausesnis, juolab kad ir iš konkurentų šiuo metu niekas negali pasiūlyti analogiškos komplektacijos (t.y. fotoaparato su stabilizacijos sistema objektyve ar pačiame fotoaparate) už bent kažkiek panašią kainą. Tiesa, galima pasirinkti Olympus E-450 su dviem objektyvais ar Sony DSLR-A290, tačiau pirmasis nors ir siūlo objektyvų komplektą apimantį būtiniausią fotografavimo diapazoną, neturi stabilizacijos, antrasis – galimybės fotografuoti per LCD ekranėlį, kas ką tik perlipus nuo „muilinės“, gali pasirodyti šiek tiek nepatogu. Pridėjus dar bent porą šimtų prie Canon EOS 1000D kainos, galima pasirinkti Pentax K-x, kuris be puikių charakteristikų, pasiūlydamas dar ir HD filmavimo funkciją, šiuo metu yra pigiausias filmuojantis veidrodinis fotoaparatas.
Ketvirtoje vietoje randame Nikon D3100, kuris kartu su jau minėtu Nikon D7000 (likusiu šį kartą paskutinėje vietoje) tarsi ir pristato naująją Nikon fotoaparatų šeimos kartą. Kad modeliai vykę, tuo net neverta abejoti – viskas atnaujinta iš esmės, todėl renkantis naują fotoaparatą (nesvarbu kokio lygio „entry-level“ ar „semi-pro“) norom, nenorom akys krypsta ir į šio gamintojo modelius ir tai akivaizdžiai jaučiasi, ir mūsų „Top-5“. Anksčiau čia karaliavo Canon ir tik vienišas Nikon D90 modelis buvo nenukonkuruojamas, dabar (prisijungus naujienoms Nikon D3100 ir Nikon D700) konkurencijos svertus į savo rankas perėmė Nikon, ir lapkričio mėnesio dvikovą laimi santykiu 3:2.

Kompaktiniai fotoaparatai „Top-10“:

Skaitmeninių fotoaparatų kompaktinėje klasėje, lapkričio mėnesį jaučiamas šioks toks sujudimas ar apsikeitimas vietomis, t.y. kurį laiką pirmoje vietoje buvęs ir niekam vietos neužleidęs FujiFilm FinePix HS10 nukrito net į trečiąją vietą, į priekį praleidęs Panasonic Lumix DMC-FZ38 (antroji vieta) ir Canon PowerShot SX30 IS (pirmoji vieta). Kaip sakoma, – „Karalius mirė, tegyvuoja karalius!“. Ir kadangi tiek FujiFilm, tiek Panasonic modeliai jau nekarta buvo buvo aptarti, detaliau panagrinėsime Canon superzoom’ą. Taigi, Canon PowerShot SX30 IS yra naujausias superzoom’as iš Canon „PowerShot“ serijos pristatytas 2010 metų rudenį. Iš visų tokio tipo fotoaparatų jis išsiskirią šiuo metu galingiausiu optiniu priartinimu, kuris siekia net 35 kartus. Taip pat, fotoaparatas apdovanotas itin šviesių objektyvu (f/2,7) bei labai gera „Makro“ funkcija, leidžiančia fotografuoti objektus esančius arčiau nei 1cm atstumu. Be viso to, šis modelis gali pasigirti ir puikiai veikiančia, optine vaizdo stabilizavimo sistema bei kitomis tokio tipo aparatams būdingomis funkcijomis, tokiomis kaip HD filmavimas, pilnas rankinis valdymas ir kt. Visumoje šį modelį galima vertinti, kaip itin aukštos kokybės fotoaparatą su dideliu optiniu priartinimu. Ieškantiems kažko panašaus, taip pat vertėtų pasidomėti Sony Cyber-Shot DSC-HX1 (išskirtinė savybė itin kokybiškas FullHD filmavimas) ar Casio Exilim EX-H25 (išskirtinė savybė itin spartus fotografavimas), kurie savo gamintojo linijoje, pristatomi kaip atitinkamas klasės fotoaparatai.
Ketvirtoje vietoje randame senuką Canon PowerShot SX120 IS, kuris vis dar laikosi populiariausių tarpe. Jo atnaujinimas, modelis Canon PowerShot SX130 IS šį kartą atsidūrė devintoje vietoje, matyt, šiek tiek per šimtą litų besiskirianti kaina yra pakankama motyvacija pasirinkti pigesnįjį modelio variantą, kuris nors ir filmuoja kuklesne raiška, tačiau esminėmis (fotografavimo) charakteristikomis ne tik kad nenusileidžia, bet kai kur net ir yra pranašesnis (pvz., turi šviesesnį objektyvą f/2.8 vietoj f/3.4, kas palengviną ne tik fotografavimą prastesnėmis apšvietimo sąlygomis, bet ir gali įtakoti galutinį jo rezultatą). Ieškantys panašių charakteristikų, tačiau už mažesnę kainą, turėtų susidomėti Kodak EasyShare Z915, FujiFilm FinePix F80 EXR ar Sony Cyber-Shot DSC-H55, kurie taip pat pasižymi panašiomis kainomis ir optinėmis savybėmis.
Per viduriuką (t.y. penktoje „Top-10“ vietoje) mus pasitinka Nikon Coolpix L110, kurį galime priskirti prie kiek didesnių bei didesnį optinį priartinimą turinčių fotoaparatų. Iš esmės modelis geras ir gana kokybiškas, jeigu įvertiname ir tai, kiek jis šiuo metu kainuoja, tačiau yra vienas „bet“ – jis visiškai neturi rankinių nustatymu, kas norintiems fotografuoti ne tik ant „Auto“ režimo yra esminis dalykas. Todėl ieškantiems tokio fotoaparato, reiktų atkreipti dėmesį į Kodak EasyShre Z981 (šeštoji vieta) arba kiek kuklesnį FujiFilm FinePix S2500HD (septintoji vieta). Pirmąjį patartina rinktis tiems, kas ieško kokybiško fotoaparato su geromis optinėmis savybėmis, antrąjį – norintiems sąlyginai nediduko, bet funkcionalaus fotoaparato (svarstantiems pastarąjį variantą, vertėtų pasidomėti ir naujesne FujiFilm FinePix S2800HD versija).
Aštuntoje ir devintoje „Top-10“ vietoje, randame du Canon modeliukus – tai jau minėtas Canon PowerShot SX130 IS (devintoji vieta) ir Canon PowerShot SX210 IS (aštuntoji vieta), pastarasis pristato kompaktiškos, tikrąją to žodžio prasme, klasės fotoaparatus – tai kompaktiškas ir tuo pačiu su ne mažu 14 kartu optiniu priartinimu, galingas (naujausias DIGIC 4 procesorius, optinė vaizdo stabilizavimo sistema, HD filmavimas ir t.t.) ir tuo pačiu stilingas fotoaparatas, skirtas keliaujantiems ir patogumą bei dizainą mėgstantiems foto entuziastams. Ieškantiems, kaip tik tokio aparato, taip pat vertėtų susipažinti su Casio Exilim EX-FH100 (išskirtinė savybė itin ilgai laikanti įkrovimą baterija), Nikon Coolpix S8000 (išskirtinė savybė itin kokybiška „Nikkor“ optika) ar jau etalonu, tarp tokio tipo fotoaparatų, tapusiu Panasonic Lumix DMC-TZ10.
Lapkričio mėnesio „Top-10“ sąrašą užbaigią Nikon Coolpix P100 tai didžiausias iš Nikon „Coolpix“ serijos fotoaparatų, pasižymintis galingiausią ir kokybiškiausią savo serijoje optika, išskirtinai mažai „triukšmaujančiu“ vaizdo jutikliu, kadro komponavimą palengvinančiu elektroniniu vaizdo ieškikliu ir sukiojamu LCD ekranu (pigesnis „Coolpix“ serijos fotoaparatai to neturi) bei pilnu rankiniu valdymu.

Geriausias kompaktinis

Turiu prisipažinti, esu tiesiog sužavėtas naujausiais Nikon modeliais, todėl ilgai negalvodamas pasilieku dar mėnesėliui prie Nikon „Coolpix“ serijos flagmano Nikon Coolpix P7000. Nikon Coolpoix P7000 – tai didelio našumo kompaktiškas fotoaparatas, galintis pasigirti DSLR nuotraukų kokybe, plačiakampiu 7 kartus priartinančiu kintamojo židinio „Nikkor“ objektyvu, 7.5 cm (3 col.) LCD ekranu, RAW failų formatu bei išplėstinėmis rankinio valdymo parinktimis.

Nešiojamas kompiuteris

Lapkričio mėnesį geriausiu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – Asus Eee PC 1005PX-BLK055S.  Trumpai tariant apie šio modelio specifikacijas, galima pasakyti, jog Asus Eee PC 1005PX-BLK055S – tai kokybė už patrauklią kainą.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

7 Comments for this entry

 • Marius parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Taip tą pastebėjau.

  p.s.
  asmeniškai manau kad pakaktų bent jau TIPA pavyzdžiu suklasifikuot

  http://www.tipa.com/english/awards-search.php?searchType=byCategory&searchValue=Digital+Compact+Camera

  pas juos išskaidymas naudojamas Award’e.
  labai patogus išdalinimas… geidaučiau tokio net FotoFabriko kataloge.

  nes tikrai buvo bėdų kai ieškojau Expert Compact Camera, o tuo metu žinojau tik lx5 ir s90… pabandykit įsivaizduot kaip galima pasiklysti tarp visų muilinukų.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Fotofabrikas parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Iš tikrųjų, tai tas atskyrimas kaip ir yra, t.y. atidžiau paskaitę tekstą tikrai rasite tokį apibūdinimą, kaip „superzoom’as“ ir pan. Bet kokiu atveju, ateityje pasitaisysime ir tų klasių bei poklasių įvardinimų atsiras daugiau, tą tikrai pažadame.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Marius parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Sutinku,
  vienok ateityje norėtųsi, kad būtų kažkoks atskyrimas (tipo kategorijos viduje), nes sutikit, kad nesąžininga lyginti muilinuką (tegul ir advanced) ir bridžu, vien dėl optikos. O kur dar židinio nuotolio „skalė“, atskiras vaizdo ieškiklis ar kiti „dalykai“ kurie galimi vien dėl stambaus korpuso.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Fotofabrikas parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Sveiki,

  Iš tikrųjų, tų klasifikacijų galima prigalvoti daug ir gana įvairių, tad kiekvienas iš mūsų liks savotiškai teisus.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Marius parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Kažkaip praranda prasmę pats kategorijos pavadinimas. Visą laiką „kompaktais“ vadinau taip vadinamas muilines(Point&Shoot), tiek paprastas, tiek „advanced“ (canon S90, Lumix lx5). Stambesnius bridžais ar ultrazūmais. O tuos su veidrodžiu – DSLR.

  pasirodo klydau :/

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Fotofabrikas parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Sveiki,

  Ačiū už pastabą. Šiuo atveju „kompaktinis“ – tai fotoaparato tipo apibrėžimas, o ne korpuso ypatybių apibūdinimas.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Marius parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Kažkodėl dalis Jūsų kompaktinių fotoaparatų net į platesnes kišenes netilptų 🙂
  Kad ir pirmos vietos laimėtojas.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *