VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Už lango oras vis geresnis, todėl nieko nuostabaus, jog išėjęs į lauką vis dažniau sutinki žmonės „apsiginklavusius“ fototechnika. Ta proga, pabandysime apžvelgti balandžio mėnesio populiariausius fotoaparatus bei jų kitimo tendencijas.
Pilną sąrašą aptariamų fotoaparatų rasite čia – Geriausi fotoaparatai.

Nikon D90Veidrodiniai fotoaparatai:

Veidrodinių fotoaparatų kategorijoje, kaip ir kovo mėnesį, taip ir balandį – populiariausiu išlieka Nikon D90. Šį modelį dažniausiai renkasi jau pažengę fotomegėjai, norintys didesnio funkcionalumo bei platesnių panaudojimo galimybių fotografijoje. Antroji vieta taip pat priklauso Nikon kompanijai, kurioje šį kartą randame Nikon D3000 – tai pigiausias veidrodinis fotoaparatas iš gausios Nikon „šeimos“. Didelis 3 colių LCD ekranas, sparti (11 fokuso taškų) AF sistema, viena galingiausių iš įmontuotų vidinių blyksčių savo klasėje ir dar daugelis kitų puikių parametrų lėmė tai, jog šiuo metu šis modelis yra vienas populiariausių.

Tarp balandžio mėnesio populiariausių veidrodinių fotoaparatų randame ir Canon EOS 50D. Šiuo modeliu dažniausiai domisi tie žmonės, kuriems reikalingas patikimas darbo įrankis (pvz., vestuvių fotografai ir pan.). Taip pat šio modelio populiarumą nulemia ir tai, kad atitinkamos alternatyvos Nikon asortimente nėra – Nikon D90 funkcionalumo prasme šiek tiek per silpnas, o solidusis Nikon D300 jau per brangus.

Populiariausių veidrodinių fotoaparatų sąrašą užbaigia Canon produkcija, tai – Canon EOS 1000D ir Canon EOS 500D. Pirmasis skirtas fotomegėjams, norintiems įvertinti veidrodinės fotografijos privalumus ir bežengiantiems joje pirmuosius žingsnius. Tarp biudžetinių veidrodinių fotoaparatų, šis modelis pasižymi gana gausiu funkcijų sąrašu (pvz., „Live View“, dulkių nuo sensoriaus pašalinimo sistema, 7 taškų AF sistema ir t.t.) bei vienomis iš kokybiškiausių (savo klasėje) nuotraukomis. Kiek kitas lygmuo yra Canon EOS 500D. Vien tik pažiūrėję į pastarojo fotoaparato charakteristikas, galime suprasti, jog Canon EOS 500D už savo mažesnį brolį aukštesnis visa galva, o kur dar filmavimo funkcija? Tad norintiems optimalaus varianto, t.y. gero kainos kokybės santykio bei veidrodinio fotoaparato su filmavimo galimybe, Canon EOS 500D – tikrai patrauklus variantas.

Kompaktiniai fotoaparatai:

Pažiūrėkime kokias gi permainas populiariausių kompaktinių fotoaparatų sąraše atnešė pasibaigęs balandžio mėnuo. Iš pirmo žvilgsnio situacija kaip ir kovo mėnesį nepasikeitus – dominuoja senas fototechnikos tradicijas turintys gamintojai, tačiau pažiūrėkime kokia situaciją skirtingose kainų kategorijose:

iki 600 Lt – čia be konkurencijos karaliauja Canon IXUS 100 IS. Tai kompaktiškas, dailaus dizaino fotoaparatas „prigrūstas“ gausybės technologijų (pvz., „Smart Auto“, „Face Detection“, „Scene Detection“ ir kt.), kurios leidžia lengvai daryti gražias nuotraukas bei kurti HD raiškos filmukus. Norintiems tokio pat kompaktiško korpuso, tačiau didesnių galimybių, rekomenduočiau pasidomėti FujiFilm naujiena FinePix JZ300. Šis modelis pasižymi panašiomis charakteristikomis, tačiau turi didesnį optinį priartinimą (10x prieš 3x), platesnį fotografavimo kampą (28mm prieš 33mm) bei galimybę dirbti prie aukštų ISO reikšmių (ISO3200 prieš ISO1600), kas visumoj leidžia šį fotoaparatą vadinti kiek universalesniu, nei Canon IXUS 100 IS.

nuo 600 iki 800 Lt – šioje kainų kategorijoje sutinkame vėl tuos pačius gamintojus, tai Canon su modeliu PowerShot SX120 IS bei Fuji su FinePix S2500HD. Pastarasis praktiškai pagal visus parametrus pranoksta savo konkurentą: didesnis sensorius su didesniu efektyvių taškų skaičiumi (12 mln. prieš 10 mln.), galingesnis optinis priartinimas (18x prieš 10x), platesnis fotografavimo kampas (28mm prieš 36mm), aukštesnės kokybės filmavimas (1280×720 prieš 640×480) ir kt. Visumoje tenka pripažinti tą faktą, jog tarp pigiųjų „ultra zoom‘ų“, FujiFilm FinePix S2500HD yra vienas geriausių pasirinkimų (jeigu nubūtina HDMI jungtis, galite rinktis analogišką modelį FujiFilm FinePix S1800). Tuo tarpu ieškantiems šioje kainų kategorijoje panašių charakteristikų fotoaparato, tačiau kompaktiškesniame korpuse, vertėtų pasidomėti Panasonic DMC-ZX1. Nors šis modelis ir turi palyginus su konkurentais kuklesni 8x optinį priartinimą, tačiau platusis 25mm fotografavimo kampas bei galimybė dirbti prie aukštų ISO reikšmių, įvairiose fotografavimo situacijose bus kur kas reikalingesni nei itin didelis optinis priartinimas.

nuo 800 iki 1000 Lt – apibendrinant fotoaparatus iki 1000Lt, galima pastebėti, jog tarp populiariausių įsimaišęs ir kiek senesnis modelis Panasonic DMC-TZ7. Viso to priežastis viena, nors modelis ir senstelėjęs, tačiau charakteristikos dar nėra ant tiek morališkai pasenę, kad jis negalėtų konkuruoti su naujesniais kitų gamintojų produktais, kita vertus jau yra pasirodęs ir Panasonic DMC-TZ10, tačiau jo kaina yra kur kas didesnė. Iš likusių modelių pasirinkimas labai paprastas, fotografuosit visada ant auto – renkatės Nikon Coolpix L110, norite šiokių tokių rankinių nustatymų – Canon PowerShot SX200 IS.

virš 1000 Lt – perkopus 1000 Lt ribą, vargu ar verta tikėtis sutikti mažus, dailius ir itin kompaktiškus fotoaparatus, kadangi kaip rodo patirtis, šioje kainų kategorijoje dėl populiariausio titulo, dažniausiai grumiasi fotogamintojų „sunkioji artilerija“, neišimtis ir šis kartas. Šioje kainų kategorijoje randame: Panasonic DMC-FZ38 ir Panasonic DMC-TZ10, FujiFilm FinePix HS10 bei Canon PowerShot SX20 IS.
Panasonic DMC-TZ10 kažkaip iškrenta iš bendro konteksto, nes tai yra labiau kompaktas su didesniu optiniu priartinimu, nei tikrasis „ultra zoom‘as“. Panasonic DMC-FZ38 ir Canon PowerShot SX20 IS pasižymi ne tik labai panašiomis charakteristikomis, bet ir nuotraukų kokybę, todėl savo simpatijas šioje kainų kategorijoje atiduočiau FujiFilm FinePix HS10: galingas 30x optinis priartinimas, platus 24 mm fotografavimo kampas, dviguba vaizdo stabilizavimo sistema, Full HD raiškos filmavimo funkcija su stereo garsu ir kt. parametrai rodo, jog FujiFilm FinePix HS10 šiuo metu yra vienas geriausių pasirinkimų didžiųjų „ultra zoom‘ų“ klasėje.

~ Geriausias kompaktinis – kovo mėnesį geriausiu kompaktiniu buvo išrinktas Canon PowerShot S90. Mano manymu, per mėnesį neatsirado nieko kito naujo ir patrauklaus, tad pasiliksiu prie ankstesnės nuomonės, jog Canon PowerShot S90 yra vienas geriausių variantų tarp kompaktinių fotoaparatų šiandien dienai.

Nešiojamas kompiuteris

Balandžio mėnesį geriausiu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – Asus 1201N. Patraukli kaina ir geros charakteristikos lėmė, jog šis nešiojamo kompiuterio modelis populiariausiu tampa jau antrą mėnesį iš eilės.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *