VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Pasibaigęs pirmasis vasaros mėnuo, primena apie tai, jog jau pats laikas būtų apžvelgti ir birželio mėnesio populiariausius fotoaparatus. Pilną sąrašą aptariamų fotoaparatų rasite čia – Geriausi fotoaparatai.


Nikon D90Veidrodiniai fotoaparatai:

Tradiciškai pradėsime nuo veidrodinių fotoaparatų apžvalgos, kurioje kaip ir nieko naujo – populiariausiu jau kelintą mėnesį iš eilės išlieka Nikon D90. Apie šį fotoaparatą jau ne kartą kalbėta, todėl prie jo ilgiau neapsistosime, priminsiu tik tai, jog šis fotoaparatas be gerų atsiliepimų tarp fotomėgėjų, yra pelnęs ir „TIPA“ apdovanojimą, kaip geriausias 2009-ųjų veidrodinis fotoaparatas pažengusiems. Į antrąją vietą šoktelėjo Canon kompanijos pigiausias „veidrodukas“ Canon EOS 1000D, tokį šuolį įtakoti galėjo ne tik tai, jog šis modelis yra pigesnis už artimiausią Nikon veidrodinių fotoaparatų „šeimos“ narį Nikon D3000 (kuris šį kart liko trečioje vietoje), bet ir tai, jog visumoje jis yra ir šiek tiek funkcionalesnis (pvz., turi „breketingo“ funkciją, galimybę fotografuoti per LCD ekranėlį ir pan.). Kiek mažiau populiarus birželio mėnesį buvo Canon EOS 50D, o populiariausių penketuko sąrašą užbaigė Canon EOS 500D. Pirmąjį dažniausiai rinkosi tie, kam buvo reikalingas kiek rimtesnis fotoaparatas darbui, tuo tarpu antrąjį – pageidaujantys pigiausio filmuojančio DSLR’o. Reziumuojant populiariausių veidrodinių fotoaparatų sąrašą, galima pasakyti, jog visumoje tendencijos išlieka tos pačios, t.y. populiariausių sąraše dominuoja du fototechnikos gamintojai – tai Canon ir Nikon.


Kompaktiniai fotoaparatai:

Birželio mėnesį populiariausiu fotoaparatu (tarp kompaktinės klasės fotoaparatų) tapo Panasonic DMC-FZ38. Ir tai, matyt, nieko keisto, kadangi už gana patrauklią kainą jis siūlo tikrai daug privalumų, tai: 18x optinis priartinimas, 27mm fotografavimo kampas, puikiai veikianti optinė stabilizavimo sistema „POWER O.I.S.“, HD filmavimas ir daug kitų šaunių funkcijų. Panasonic’ui DMC-FZ38 pagal populiarumą šiek tiek nusileidžia kitas „superzoom’as“ – tai FujiFilm FinePix HS10. Šis modelis šiandien dienai gali pasididžiuoti ne tik geriausio 2010-ųjų metų „superzoom’o“ apdovanojimu pagal „TIPA“, bet ir šio titulo vertomis charakteristikomis: 30x priartinančiu, šviesiu (F2.8-F5.6) bei plačiakampiu 24mm objektyvu, efektyvia dvigubo vaizdo stabilizavimo sistema, FullHD filmavimo su stereo garsu funkcija. Trečioji vieta populiariausių sąraše atiteko Canon PowerShot SX20 IS, kuris iš esmės labai panašus į Panasonic DMC-FZ38, tačiau kiek didesnė pirmojo kaina už principe tas pačias charakteristikas lėmė tai, jog Canon PowerShot SX20 IS šį kartą tenka tenkintis trečiąja vieta populiariausių sąraše.
Judėdami toliau populiariausių fotoaparatų sąrašu randame Canon PowerShot SX120 IS, FujiFilm FinePix S2500HD bei FujiFilm FinePix S1800. Pastarieji du fotoaparatai yra identiški, skiriasi tik viena funkcija – FujiFilm FinePix S1800 negali filmuoti HD kokybe, tad jeigu Jums ji nebūtina, galite rinktis ir šį modelį, nes visos kitos charakteristikos (tame tarpe 18x optinis priartinimas, plataus kampo objektyvas, rankiniai nustatymai) yra vienodos. Aišku, jeigu tokio galingo priartinimo Jums nereikia Canon PowerShot SX120 IS (su 10x optiniu priartinimu) yra taip pat geras pasirinkimas.
Toliau populiariausių sąrašę rikiuojasi: Canon PowerShot SX200 IS, Panasonic DMC-TZ10 bei Nikon Coolpix P100. Čia pasirinkimas gana paprastas, reikia plataus kampo, zoom’o bei gero LCD ekranėlio – Panasonic DMC-TZ10, jei fotoaparato dydis ir svoris ne svarbu – Nikon Coolpix P100. Populiariausių kompaktinės klasės fotoaparatų TOP10 užbaigia Kodak EasyShare Z981. Šis modelis savo kainos kategorijoje yra vienas geriausių pasirinkimų, kadangi turi ne tik platų 26mm fotografavimo kampą, bet ir įspūdingą 26x optinį priartinimą. Didelis 3 colių LCD ekranas leidžia lengvai sukomponuoti norimą kadrą, o šviesus (F2.8 – F5.0) objektyvas kartu su optine vaizdo stabilizavimo sistema bei rankiniais nustatymais užtikriną maksimaliai kokybiškas nuotraukas, net ir esant neidealioms fotografavimo sąlygoms.

~ Geriausias kompaktinis – kalbant apie geriausią kompaktinį fotoaparatą šiandien dienai apskritai, greičiausiai sunku tikėtis, kad per mėnesį kažkas šioje rinkoje pasikeitė, tad verdiktas būtų Canon Digital IXUS 300 HS – tai šviesus (F2.0) plačiakampis objektyvas, mažai „triukšmaujantis“ CMOS jutiklis,  HD kokybės filmavimas bei daugelis kitų naujausių Canon technologijų itin kompaktiškame korpuse.

Nešiojamas kompiuteris

Birželio mėnesį (kaip ir gegužės) geriausiu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – Asus K52F (2). Tai nebrangus universalus kompiuteris su pilna klaviatūra, naujos kartos procesoriumi bei „Windows 7“ operacine sistema.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *