VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Prasidėjusi vasara kas kart dažniau ir dažniau duoda žinot apie save vis geresniu oru ir tuo pačiu primena apie tai, jog jau pats laikas būtų apžvelgti gegužės mėnesio populiariausius fotoaparatus bei jų kitimo tendencijas pavasario laikotarpiu. Pilną sąrašą aptariamų fotoaparatų rasite čia – Geriausi fotoaparatai.


Nikon D90Veidrodiniai fotoaparatai:

Veidrodinių fotoaparatų kategorijoje, populiariausio fotoaparato titulas tradiciškai atiteko Nikon D90 ir čia nieko nuostabaus, kadangi šią poziciją šis Nikon kompanijos modelis išlaikė tvirtai užėmęs per visus tris pavasario mėnesius.
Nikon D90 yra pelnęs ne tik palankumą, tarp Lietuvos fotomėgėjų, bet ir „TIPA“ apdovanojimą, kaip geriausias 2009-ųjų veidrodinis fotoaparatas pažengusiems.
Antroji vieta populiariausių sąraše atiteko pačiam pigiausiam Nikon veidrodinių fotoaparatų „šeimos“ nariui – Nikon D3000, ir šią pozicija šis modelis išlaiko jau antrą mėnesį iš eilės. Apie šį modelį galima pasakyti taip, – „paprastas kaip trys kapeikos“, tačiau nežiūrint į tai, jis pasižymi vienomis iš geriausių charakteristikų savo klasėje: įspūdingas 3 colių LCD ekranas, didžiausia matrica gebanti dirbti prie aukštų ISO reikšmių, sparti (11 fokuso taškų) AF sistema, viena galingiausių iš įmontuotų vidinių blyksčių ir kt.  Reziumuojant, galima pasakyti, jog geri parametrai,  puiki fotoaparato ergonomika bei nedidelė kainą, matyt, ir lėmė pradedančiųjų fotografų simpatijas šio modeliuko atžvilgiu.
Taip pat, stabiliai kaip ir anksčiau minėtas modelis, tračioje vietoje laikosi Canon kompanijos „darbinis arkliukas“ – Canon EOS 50D. Šį modelį dažniausiai išvysime tų fotografų rankose, kuriems fotografija nėra vien tik hobis. Be to, šio modelio populiarumo nemažą dalį sudaro ir nebuvimas tinkamos alternatyvos iš kitų gamintojų pusės.
Populiariausių veidrodinių fotoaparatų sąrašą užbaigia Canon EOS 1000D ir Canon EOS 500D. Pirmasis skirtas fotomėgėjams, žengiantiems pirmuosius žingsnius veidrodinėje fotografijoje ir norintiems įvertinti jos teikiamus privalumus. Canon EOS 1000D gali pasigirti ir „EISA“ apdovanojimu, kaip geriausias 2008-2009 metų pradedančiųjų DSLR. Kiek mažiau populiarus Canon EOS 500D, šiuo metu yra vienas patraukliausių pasiūlymų ieškantiems aukštesnės klasės veidrodinio fotoaparato su filmavimo funkcija.

Kompaktiniai fotoaparatai:

Tradiciškai po veidrodinių fotoaparatų apžvalgos, apžvelgiame ir kompaktinės klasės populiariausius gegužės mėnesio fotoaparatus. Pagrindinės tendencijos gegužės mėnesį išlieka tokios pačios kaip ir visą pavasarinį laikotarpį, t.y. žmonės linkę investuoti į kiek brangesnius bei didesnį optinį priartinimą turinčius fotoaparatus. Pažiūrėkime kokia gi situaciją skirtingose kainų kategorijose buvo gegužės mėnesį:

iki 800 Lt – šioje kainų kategorijoje mes randame: Canon PowerShot SX120 IS,FujiFilm FinePix S2500HD (jeigu nubūtinas HD filmavimas, galite rinktis analogišką modelį FujiFilm FinePix S1800) bei Nikon Coolpix L110. Lyginant šiuos modelius tenka pripažinti, jog tarp pigiųjų „ultra zoom‘ų“, FujiFilm FinePix S2500HD yra vienas geriausių pasirinkimų. Pagrindiniai šio modelio „kozeriai“ – tai galingas 18x optinis priartinimas, HD kokybės filmavimas, plataus kampo objektyvas, rankiniai nustatymai bei pagalbinių funkcijų gausa už patrauklią kainą. Tuo tarpu norintiems kiek kompaktiškesnio korpuso, tačiau panašių charakteristikų fotoaparato, reiktų pasidomėti pavasarine FujiFilm naujiena FujiFilm FinePix F80EXR. Šis modelis pasižymi kiek kuklesniu optiniu priartinimu (10x), tačiau turi platesnį, nei modeliai paminėti aukščiau, fotografavimo kampą bei itin mažai „triukšmaujantį“ CCD sesorių gebantį dirbti prie aukštų ISO reikšmių, už kurį FujiFilm gavo „TIPA“ apdovanojimą kaip už geriausią 2009-ųjų metų inovaciją.

nuo 800 iki 1000 Lt – šioje kainų kategorijoje randame kiek senesnį, tačiau vis dar populiarų modelį Panasonic DMC-TZ7 (jau yra pasirodęs ir naujesnis šio modelio variantas Panasonic DMC-TZ10) bei Canon PowerShot SX200 IS. Iš esmės fotoaparatai praktiškai identiški, tą patį galimą pasakyti net tik apie kainas, bet ir apie jų gaunamą nuotraukų kokybę. Pirmasis nors ir ne pirmos jaunystės, tačiau patraukli kaina ir tikrai geros fotoaparato optinės charakteristikos (25mm fotografavimo kampas, 12x optinis priartinimas), daro šį modelį konkurencingą ir šiandien dienai, tiesa šis modelis neturi rankinių nustatymų, tad jeigu esate linkęs fotografijoje eksperimentuoti, reikėtų vis gi pasirinkti  Canon PowerShot SX200 IS. Ieškantiems fotoaparato už panašią pinigų sumą, tačiau su galingesniu optiniu priartinimu, galima būtų rekomenduoti Kodak EasyShare Z981. Šis modelis savo kainos kategorijoje yra vienas geriausių pasirinkimų, kadangi turi ne tik platų 26mm fotografavimo kampą, bet ir įspūdingą 26x optinį priartinimą. Didelis 3 colių LCD ekranas leidžia lengvai sukomponuoti norimą kadrą, o šviesus (F2.8 – F5.0) objektyvas kartu su optine vaizdo stabilizavimo sistema bei rankiniais nustatymais užtikriną maksimaliai kokybiškas nuotraukas, net ir esant neidealioms fotografavimo sąlygoms.

virš 1000 Lt – perkopus 1000 Lt ribą, randame tikrus optinio priartinimo „monstrus“, tai: Panasonic DMC-FZ38 (18x), FujiFilm FinePix HS10 (30x), Nikon Coolpix P100 (26x) bei Canon PowerShot SX20 IS (20x). Taip pat čia randame ir Panasonic DMC-TZ10, tačiau šis modelis tiek dėl korpuso ypatumų, tiek ir  su 12x optiniu priartinimu, kažkaip iškrenta iš bendro konteksto. Panasonic DMC-FZ38 gegužės mėnesį aplamai buvo pats populiariausias tarp kompaktinės klasės fotoaparatų, atsižvelgiant į tai, ką gauni manais į sumokėtus pinigus (t.y. 18x optinį priartinimą,27mm fotografavimo kampą, optinę POWER O.I.S. stabilizavimo sistemą, HD filmavimą ir kt.), galimą drąsiai teigti, jog tai vienas patraukliausių pasiūlymų šiuo metu. Kita vertus, jeigu mes ieškome geriausio „superzoom’o“ visi laurai greičiausiai atitektų FujiFilm FinePix HS10. Šis modelis šiandien dienai gali pasididžiuoti ne tik geriausio 2010-ųjų metų „superzoom’o“ apdovanojimu pagal „TIPA“, bet ir jo vertomis charakteristikomis: 30x priartinančiu plačiakampiu 24mm objektyvu, efektyvia dvigubo stabilizavimo sistema, FullHD filmavimo funkcija su stereo garso ir kt.

~ Geriausias kompaktinis – balandžio mėnesį geriausiu kompaktiniu buvo išrinktas Canon PowerShot S90. Gegužės mėnesį šį titulą perimą šviežiausia naujiena – Canon Digital IXUS 300 HS. Tai kompaktiškas fotoaparatas su itin šviesiu (F2.0) plačiakampiu objektyvu, mažai „triukšmingų“ CMOS sensoriumi,  HD kokybės filmavimu bei kitomis naujausiomis Canon technologijomis.

Nešiojamas kompiuteris

Gegužės mėnesį geriausiu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – Asus K52F (2). Tai nebrangus universalus kompiuteris su pilna klaviatūra, naujos kartos procesoriumi ir integruota vaizdo plokšte.

Naujiena

Nuo šiol pačias populiariausias prekes, matysite kiekvienos prekių grupės pagrindiniame puslapyje. Plačiau apie naujieną skaitykite čia

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *