VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)

Akimirksniu praūžė visos šventės ir metų ratas prasidėjo iš naujo, kartu atsinešdamas ne tik pirmąsias šių metų foto naujienas (keletą naujų modelių jau spėjo pristatyti FujiFilm, Canon, Casio, Panasonic, Olympus, Kodak ir kitos kompanijos), bet ir populiariausių gruodžio mėnesio fotoaparatų apžvalgą.
Pilną sąrašą aptariamų fotoaparatų galite surasti čia – Geriausi fotoaparatai.

Veidrodiniai fotoaparatai „Top-5“:

Žvelgiant į veidrodinių fotoaparatų „Top-5“ galima perfrazuojant pasakyti, „populiariausių veidrodinių fotoaparatų sąraše nieko naujo“.  Tiesa sakant yra šiek tiek permainų, tačiau visumoje tai tie patys modeliai, t.y. vieni modeliai pasitraukė, kiti sugrįžo, tačiau tiek vieni, tiek ir kiti jau yra šio sąrašo senbuviai. Todėl šį kartą pabandysiu viską pristatyti gana glaustai:
Pirma vieta – Nikon D90, tai senas geras ir laiko patikrintas modelis, skirtas kiek patyrusiems foto mėgėjams, tad visiems kas svajoja apie kiek rimtesnį fotoaparatą, tačiau tam negali skirti per ne lyg daug finansų, Nikon D90 puikus pasirinkimas, mat fotoaparato kaina, jau greičiausiai pasiekė ir savo „dugną“.
Antra vieta – Canon EOS 500D, tai pirmasis „Canon“ kompanijos bandymas išleisti filmuojantį veidrodinį fotoaparatą, kuris buvo tikrai vykęs, o kiek pakritusį fotoaparato kaina ir vėl pagyvino susidomėjimą šiuo fotoaparatu, mat šio modelio atnaujinta versiją (sąrašo trečioji vieta) vis dar gerokai brangesnė už savo pirmtaką.
Trečia vieta – Canon EOS 550D, tai ta pati žymioji atnaujinta modelio Canon EOS 500D versija, apie kurią jau puse lūpų kalbama, jog šiuo metu, tai yra geriausias tokio lygio fotoaparatas, turintis aktualiausias šių dienų funkcijas bei vienas geriausių specifikacijų, kurios leidžia išgauti kokybę mažai kuo be nusileidžiančią šios kompanijos aukštesnės klasės modeliams, t.y. Canon EOS 60D ir Canon EOS 7D.
Ketvirtoji vieta – Nikon D3100, tai „Nikon“ kompanijos „entry-level“ (pradedančiųjų) klasės modelis, su savo pasirodymu smarkiai kilstelėjęs kartelę šioje klasėje. Šiuo metu iš konkuruojančių kompanijų panašaus lygio modelius gali pasiūlyti tik „Pentax“ ir „Sony“, atitinkamai – Pentax K-r ir Sony SLT-A33. Likusios fototechnikos gamintojos „Canon“ ir „Olympus“ nepristatė naujų modelių, galėsiančių kaip lygus su  lygiais konkuruoti pigiausioje veidrodinių fotoaparatų klasėje.
Penktoji vieta – Canon EOS 1000D, tai jau įpusėjęs savo amžių „Canon“ kompanijos modelis pradedantiesiems, naują alsavimą įgavęs į rinką pradėjus jį tiekti su objektyve įmontuota stabilizacija, mat jeigu į madą atėjus filmuojantiems veidrodiniams fotoaparatams, daugelis dar atleisdavo šiam modeliui šios funkcijos nebuvimą, tai stabilizacijos poreikis, daugelį priversdavo susimąstyti ar nevertėtų pasižvalgyti ir į konkurentus, kurie šią spragą savo modeliuose jau buvo išsprendę anksčiau.
Apibendrinant visus metus, galima sakyti, jog didelių pokyčių populiariausių veidrodinių fotoaparatų sąraše neįvyko, pagrinde dominavo dvi kompanijos, savo sferos lyderės – tai „Canon“ bei „Nikon“, svertus pagal modelių gausą sąraše, nusverdamos tai vienos, tai kitos naudai.

Skaitmeniniai fotoaparatai „Top-10“:

Pradedant populiariausių skaitmeninių fotoaparatų apžvalgą už gruodžio mėnesį, turiu pastebėti, jog jei populiariausių veidrodinių fotoaparatų sąraše ir buvo kažkokios permainos, tai kalbant apie skaitmeninius fotoaparatus, čia judesys buvo tik pačiame sąrašo viduje, t.y. joks modelis lyginant su lapkričio mėnesiu, nepapildė buvusio „Top-10“, tiesiog prieš tai buvę modeliai draugiškai apsikeitė vietomis. Todėl ilgiau neapsistodamas, greitai perbėgsiu ir per šio top’o vietas:
Pirma vieta – Panasonic Lumix DMC-FZ38, šis modelis buvo vienas dažniausių dalyvių populiariausių skaitmeninių fotoaparatų  sąraše per visus 2010-uosius metus. Maža to, dažniausiai dalindavosi pirmąsias šio „Top-10“ vietas, todėl nieko nuostabaus, kad šiek tiek papigęs, jis susilaukė tokio didelio susidomėjimo, kad net užkopė ant „Kalėdinio“ top’o viršūnės, o ir vertinimai įvairių vartotojų bei savo srities profesionalų, kalbant apie šį modelį yra vieni iš geriausių.
Antroji vieta – čia randame vienu laiptelių aukštyn pakilusį FujiFilm FinePix HS10, kuris taip pat gali pasigirti ne vieną mėnesį išbuvęs populiariausių sąraše. Modelis pasižymi išskirtinėmis specifikacijomis bei turtinga komplektacija (gamintojas siūlo fotoaparatą iš karto įsigyti su dėklu ir atminties kortele).
Trečia vieta – čia randame iš pirmos vietos pasitraukusį Canon PowerShot SX30 IS, kuris kartu su prieš tai minėtais modeliais, drąsiai gali vadintis optinio priartinimo gigantais. Vertinant visus šiuo metu rinkoje esančius fotoaparatus su didesniu optiniu priartinimu, šis modelis šiuo metu turi galingiausią optiką, gebančią priartinti net 35 kartus.
Ketvirtoji vieta – Canon PowerShot SX120 IS, tai vienas populiariausių „Canon“ kompanijos „PowerShot“ serijos fotoaparatų apimantis savyje puikias optines savybes, paprastumą valdyme bei patrauklią kainą.
Penktoji vieta – Kodak EasyShre Z981, savo vietą po saule iškovojęs „Kodak“ kompanijos superzoom’as už patrauklią kainą siūlantis įspūdingas fotografavimo galimybes.
Šeštoji vieta – Canon PowerShot SX130 IS, šis modelis po truputį bando pakeisti senąjį Canon PowerShot SX120 IS, tačiau kai kurios abejotinai atnaujintos fotoaparato savybės ir kiek didesnė kaina bei senojo modelio figūravimas rinkoje šią užduotį kiek apsunkina.
Septintoji vieta – Nikon Coolpix L110, taip pat nemažiau populiarus, kaip ir prieš tai minėti gamintojų modeliai. Šį modelį dažniausiai renkasi tie, kas pageidauja kiek didesnio fotoaparato su galingesniu nei 10 kartų optinių priartinimu bei paprastu valdymų.
Aštuntoji vieta – Canon PowerShot SX210 IS, šis modelis yra vienas naujausių „Top-10“ sąrašo atradimų, pasižymintis išskirtiniu dizainu bei didesniu optiniu priartinimu. Panašu, kad šiam modeliui iš top’o pavyko išstumti  Panasonic Lumix DMC-TZ10, kuris pasižymi preciziniu surinkimu, funkcijų gausa ir nuotraukų kokybe.
Devintoji vieta – FujiFilm FinePix S2500HD, šį modelį galima būtų įvardinti populiariausiu 2010-ųjų „FujiFilm“ kompanijos fotoaparatu, nors nemažo populiarumo susilaukė ir kiti šio gamintojo modeliai (tokie kaip FujiFilm FinePix S1800 ar FujiFilm FinePix F80 EXR), tačiau didžiausias vartotojų susidomėjimas buvo nukreiptas būtent į šį modelį ir nors rinkoje jau pasirodęs šio modelio atnaujinimas FujiFilm FinePix S2800HD, panašu, kad ši naujiena liko nepastebėta.
Dešimtoji vieta –  Nikon Coolpix P100, tai „Nikon“ kompanijos, skaitmeninių fotoaparatų serijos „Coolpix“ pasididžiavimas, pristatantis savyje pačias geriausias „Nikon“ kompanijos superzoom’ų charakteristikas.
Reziumuojant populiariausių skaitmeninių fotoaparatų sąrašą, galima pasakyti, jog visus 2010-uosius metus pirkėjai buvo linkę labiau domėtis galingais (didesnio korpuso, prifarširuotais daugybe funkcijų, turinčiais galingus optinius priartinimus ir t.t.)  ar bent jau kompaktiškais, bet didesnį optinį priartinimą turinčiais skaitmeniniais fotoaparatais.

Geriausias skaitmeninis fotoaparatas

Canon PowerShot G12 su HS sistema ir aukščiausios kokybės „Canon“ plačiakampiu objektyvu, užtikrina išskirtinį vaizdą, o rankiniai nustatymai bei lengvas valdymas, leis įgyvendinti net ir profesionalaus fotografo užgaidas, jeigu netyčia po ranka ir neatsirastų pagrindinio darbo įrankio. Todėl geriausio skaitmeninio fotoaparato titulas, atitenka „Canon“ kompanijos etalonui – Canon PowerShot G12.

Nešiojamas kompiuteris

Gruodžio mėnesį geriausiu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – MSI CX500DX-639XEU.  Trumpai tariant, šis kompiuteris – tai puikus kainos ir kokybės santykis, apimantis 2-jų branduolių Intel procesorių, neinteguotą 512MB Radeon vaizdo plokštę, 4GB operatyviąją atmintį bei 500GB kietąjį diską.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
Geriausi fotoaparatai, gruodis (2010 m.), 5.5 out of 10 based on 2 ratings
Be Sociable, Share!

1 Comment for this entry

 • Gina parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Šauni apžvalga!

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *