VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Nikon D90

Prasidėjus jau antram pavasario mėnesiui, drąsiai galime apžvelgti ir kokie gi fotoaparatai buvo populiariausi pavasario pradžioje, t.y. kovo mėnesį.
Pilną sąrašą aptariamų fotoaparatų rasite čia – Geriausi fotoaparatai.

Veidrodiniai fotoaparatai

Veidrodinių fotoaparatų kategorijoje populiariausio laurus vis dar sėkmingai išlaiko Nikon D90 – tai vienas labiausiai mėgstamų fotoaparatų tarp Lietuvos fotomėgėjų jau keletą mėnesių iš eilės. Jam nedaug pagal populiarumą nusileidžia Canon EOS 450D. Tiesa, abu fotoaparatai yra šiek tiek skirtingų „svorio“ kategorijų, todėl galima daryti prielaidą, jog pirmąją renkasi jau įgudę fotomėgėjai, norintys didesnio funkcionalumo, ergonomiškumo bei platesnių panaudojimo galimybių fotografijoje. Tuo tarpu antrojo pirkėjus, galima būtų įvardinti kaip, pirmuosius žingsnius veidrodinių fotoaparatų pasaulyje bežengiančius vartotojus.

Garbingą trečią vietą užima Canon EOS 550D. Tai tarsi savotiškas Canon bandymas atsakyti į sėkmingą Nikon „mid-range“ klasės seriją, kuri prasidėjo nuo jau legendiniu tapusiu Nikon D80. Tačiau kaip matome, pasiekti tokias populiarumo aukštumas, kuriose dabar yra Nikon D90, šiandien dienai šiam Canon modeliukui deja nepavykta. Ir matyt ne veltui, kadangi savo galimybėmis šis modelis veikiau yra gerai žinomos Canon EOS serijos 450D/500D atnaujinimas, nei tiesioginis Nikon D90 konkurentas. Mano asmenine nuomone, drąsiai konkuruoti su šiuo Nikon modeliuku, galėtų tik Canon EOS 40D/50D, tačiau bet kokiu atveju Canon EOS 550D – tai puikus pasirinkimas norint įvertinti veidrodinės fotografijos privalumus.

Ketvirtąją ir penktąją vietas, populiarumo sąraše pasidalinę kiek senesni Canon gaminiai, tai Canon EOS 500D ir Canon EOS 50D. Vienas (turiu omeny Canon EOS 500D) tai pirmasis Canon filmuojantis veidrodinis fotoaparatas, kitas – užsirekomendavusio “darbinio  arkliuko” Canon EOS 40D atnaujinimas. Klasės skirtingos, galimybės skirtingos, kainos taip pat ir čia labai daug ko nepridiskutuosi, tad jeigu fotografija tik hobis – pasirinkimas Canon EOS 500D, jeigu darbas – Canon EOS 50D.

Kompaktiniai fotoaparatai

Kompaktinių fotoaparatų klasėje situacija kiek kitokia, tačiau tendencija aiški – dominuoja senas fotografijos tradicijas turintys gamintojai (šiek tiek istorijos: Nikon pirmasis optinis įrenginys – 1917m., Canon – 1933m., FujiFilm – 1934m.). Tad pažiūrėkime kokia gi situacija skirtingose kainų kategorijose:

iki 600 Lt – konkurencijos visiškai neturi FujiFilm FinePix S2000HD. Tai puikus „ultra zooma‘s“ už palyginti nedidelius pinigus, tad jeigu norisi kažko nebrangaus, bet tuo pačiu universalaus (t.y. naudoti tiek buityje, tiek įamžinant keliones) – tai puikus pasirinkimas. Tiesa, modeliukas jau senstelėjęs ir šį pavasarį jau pasirodė jo pamaina – FujiFilm FinePix S2500HD. Na, o jeigu jums vis gi norisi kompaktiškesnio korpusą, tačiau su ne ką mažesnėmis galimybėmis, galite pasidairyti ir į šį modelį FujiFilm FinePix JZ300.

nuo 600 iki 800 Lt – čia randame du modelius, tai jau aukščiau minėtas FujiFilm FinePix S2500HD ir Canon PowerShot SX120 IS. Ir čia visa kame geresnis FujiFilm FinePix S2500HD, tai ir daugiau taškų turinti matrica, ir kur kas platesnis fotografavimo kampas, nekalbant jau apie vos nedvigubai galingesnis optinį priartinimą. Tad reziumė, tikrai galėtų būti tokią – jeigu reikia fotoaparato už nedidelius pinigus su maksimaliom galimybėm, tikai verta pasidaryti į FujiFilm gaminamų asortimentą, kad ir į FujiFilm FinePix JZ500, kuris nors ir nėra priskiriamas „utra zoom’u“ klasei, tačiau gali pasigirti taip pat nemažu (10x) optiniu priartinimu.

nuo 800 iki 1000 Lt – čia ir vėl karaliauja fotoaparatai pasižymintys dideliu optiniu priartinimu, tai: Nikon Coolpix S8000, Nikon Coolpix L110 ir Canon PowerShot SX200 IS. Iš esmės, jeigu manote, jog didesnis fotoaparatas Jūsų ne apsunkins, ir svarbiausia ne patogumas eksploatuojant, o galutinis rezultatas (t.y. kokybiškos nuotraukos), vertėtų pasirinkti Nikon Coolpix L110. Jeigu vis dėlto be kokybinių parametrų, svarbus ir fotoaparato kompaktiškumas, tada teks rinktis iš likusių, t.y. Nikon Coolpix S8000 ir Canon PowerShot SX200 IS. Kalbant apie pastaruosius, vienareikšmiškai pasakyti kuris geresnis gana sunku (fotoaparatai yra panašaus kokybinio lygio), tad apsisprendimui galėtų padėti net gi toks dalykas, kaip kad jų pačiupinėjimas rankose ir veikimo principų išsiaiškinimas (asmeniškai man gana nepatogiai integruota Canon PowerShot SX200 IS blykstė, kuri maišo tvirtai laikyti fotoaparatą). Tuo tarpu norintiems kiek kompaktiškesnio korpuso, reiktų pasidomėti pavasarine FujiFilm naujiena FujiFilm FinePix F80EXR.

virš 1000 Lt – perkopus 1000 Lt ribą, sutinkame tuos pačius gamintojus ir vieną, tarp jų įsimaišiusį, Panasonic fotoaparatą. FujiFilm siūlo geriausią iš savo kompaktinių fotoaparatų su dideliu optiniu priartinimu FujiFilm FinePix HS10, Nikon analogišką naujieną Nikon Coolpix P100, Canon galingąjį Canon PowerShot SX20 IS, Panasonic‘as taip pat nenusileidžia ir pristato Jūsų teismui savo „super zoom‘ą“ – Panasonic DMC-FZ38. Alternatyva galėtų būti Pansonic DMC-TZ10 – tai maksimalios charakteristikos (platus kampas, didelis optinis priartinimas, HD filmavimas ir kt.), gana kompaktiškame korpuse. Bet kokiu atveju, 1000 lt ar daugiau – tai jau gana nemaži pinigai, tad iš tokių fotoaparatų, kaip taisyklė, reikalaujama tikrai daug, todėl savo nuomonę šį kartą pasirinkimą paliksiu Jums. Kita vertus

Taigi, kaip matome, kovo mėnesį karaliauja gana masyvūs ir dideli optinį priartinimą turintys fotoapartai, tad galima daryti išvada, jog po truputį fotoaparatų pirkimo ypatumai keičiasi, keičiasi ir pačios  „muilinės“, kurios nors ir pamažu, tačiau jau tampa gana rimtais fototechnikos gaminiais.

~ Geriausias kompaktinis – pagal idėją, viskas turėtų būti labai paprasta – geriausias yra brangiausias. Tačiau kiekvienas iš mūsų galvodamas apie geriausią fotoaparatą sau, matyt, turi omeny tą „aukso viduriuką“, t.y. geriausią kainos ir kokybės santykį. Greitai permetu mintimis ko man labiausiai reikėtų kompaktiniame fotoaparate: puikaus greito fokusavimo, plataus kampo, netriukšmingos matricos, pilno rankinio valdymo, ryškaus ekrano, lengvai perprantamo ir ergonomiško valdymo. Atsižvelgiant į tai, galvoja tik po kol kas vienas variantas – Canon PowerShot S90.

Nešiojamas kompiuteris

Praėjusį mėnesį geriausiu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – Asus 1201N. Šio modelio populiarumą lėmė patraukli kaina ir pakankamai geros charakteristikos

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

2 Comments for this entry

 • Remgem parašė:
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Sveiki,
  Dekojame už komentarą. Visų pirma, norime pasakyti, kad kiekvieno čia išsakyta nuomonė bus naudinga tiek mums, tiek viesiems kitiems skaitantiems. Antra, jei neparašome ko nors tai nereiškia, kad pas mus per brangu, ar to dalyko neturime, tiesiog Jūsų išvardintus modelius dažniausiai renkasi profesonalai, o pastarieji jau gerai žino ką tiksliai renkasi. Ką aš tuo noriu pasakyti? Geriausi fotoaparatų modeliai renkami pagal vartotojų susidomėjimą, reiškias ir finansinį pajėgumą, tad jeigu 5D MarkII (ir visi kiti išvardinti tuo pačiu) tarp perkančiųjų būtų populiariausias, jis tikrai atsidurtų mūsų sąraše. Galiausiai, nors visi puikiai suprantame, kad ferrari yra geresnis automobilis už pvz., audi, bet kažkodėl Lietuvoje populiaresnė pastaroji gamintojo markė? Jei kas nesuprato, čia buvo metafora.. 🙂

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • P. parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  O kur Canon 7D, Nikon D300s, 5D MarkII, D700? Ar tokias aukštas kainas užsikėlę, kad neapsimoka iš jūsų pirkti?

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *