VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Atrodo taip ne seniai  žvalgėmės po birželio mėnesio populiariausių fotoaparatų sąrašą, o jau atėjo laikas apžvelgti ir liepos mėnesio TOP’ą, todėl nieko neatidėliodami taip ir padarykime. Pilną sąrašą aptariamų fotoaparatų rasite čia – Geriausi fotoaparatai.


Nikon D90Veidrodiniai fotoaparatai:

Pirmiausiai, kaip ir visada, apžvelgsime situaciją veidrodinių fotoaparatų klasėje, o čia populiariausias, beje kaip visada, – Nikon D90. Reikia pripažinti, kad šis fotoaparatas ne šiaip sau yra populiarus Lietuvos fotomėgėjų tarpe. Daugelyje testų gauti rezultatai yra vieni geriausių savo klasėje, o „TIPA“ apdovanojimas (kaip geriausio 2009-ųjų metų veidrodinio fotoaparato pažengusiems), tik įrodo, kad šiuos laurus fotoaparatas skina pelnytai. Antroje vietoje randame Canon EOS 1000D, kuris, taip pat, gali pasigirti ne tik simpatijomis fotomėgėjų tarpe, bet ir apdovanojimais (fotoaparatas yra pelnęs „EISA“ apdovanojimą, kaip geriausias 2008-2009 metų pradedančiųjų veidrodinis fotoaparatas). Daugelio vertinimu Canon EOS 1000D yra geriausias pasirinkimas, norintiems įvertinti veidrodinės fotografijos privalumus ir besiruošiantiems žengti joje pirmuosius žingsnius.
Trečioje vietoje randame pagrindinį Canon EOS 1000D konkurentą Nikon D3000, kuriam varžantis už geriausio veidrodinio fotoaparato pradedantiesiems titulą, dažniausiai koją pakiša šiek tiek aukštesnė kaina ir tai, kad Nikon D3000 „nedraugauja“ su objektyvais neturinčiais AF varikliuko bei neturi galimybės fotografuoti per LCD ekranėlį, kas pereinant prie veidrodinių fotoaparatų (nuo taip vadinamų „muilinių“), yra labai aktualu, bent jau pačioje pradžioje.
Populiariausių veidrodinių fotoaparatų sąrašą užbaigia Canon kompanijos gaminiai Canon EOS 500D ir Canon EOS 550D. Fotoaparatai orientuoti į tą vartotojų segmentą, kurie nori „po ranka“ turėti ne tik kokybišką fotoaparatą, bet ir pakankamai gerai filmuojančią vaizdo kamerą, viename aparate. Esminiai fotoaparatų skirtumai, tai Canon EOS 550D jutiklis su didesniu skaičiumi efektyvių vaizdo elementų (kas leidžia išgauti didesnį detalumą bei atspausti didesnes nuotraukas) bei sklandesnis pastarojo fotoaparato FullHD kokybės filmavimas.

Kompaktiniai fotoaparatai:

Populiariausius liepos mėnesio kompaktinės klasės fotoaparatus apžvelgsime, juos suskaidę į tris kainų kategorijas (iki 800Lt, nuo 800Lt iki 1200Lt bei virš 1200Lt). Taigi, pažiūrėkime liepos mėnesio situaciją, kuri susidarė skirtingose kainų kategorijose:

iki 800 Lt – šioje kainų kategorijoje mes randame tris fotoaparatus, tai: Canon PowerShot SX120 IS, FujiFilm FinePix S2500HD (jeigu nebūtinas HD filmavimas, galite rinktis analogišką modelį FujiFilm FinePix S1800) bei Nikon Coolpix L110. Į Canon PowerShot SX120 IS turėtų atkreipti dėmesį tie, kuriems nebūtinas didesnis nei 10x optinis priartinimas ir reikalingas kuo kompaktiškesnis korpusas bei gera nuotraukų kokybė už ne didelę kainą. Nikon Coolpix L110 palyginus su prieš tai minėtu fotoaparatu, turi galingesnį optinį priartinimą bei platesnį fotografavimo kampą, tačiau visiškai neturi rankinių nustatymų, todėl tenka pripažinti, jog tarp pigiųjų „ultra zoom‘ų“, FujiFilm FinePix S2500HD šiai dienai yra vienas geriausių pasirinkimų. Pagrindiniai šio modelio „kozeriai“ – tai galingas 18x optinis priartinimas, HD kokybės filmavimas, plataus kampo objektyvas, rankiniai nustatymai bei galybė funkcijų už patrauklią kainą.

nuo 800 iki 1200 Lt – šioje kainų kategorijoje randame jau kiek rimtesnius fotoaparatus, tai: Canon PowerShot SX200 IS, Panasonic DMC-TZ10 ir Panasonic DMC-FZ38. Paskutinysis tarsi iškrenta iš bendro konteksto, tačiau jeigu dydis Jums ne kliūtis, tikrai verta pagalvoti ir apie šį modelį, ypač jei šiuo metu žvalgotės naujo fotoaparato. 18x optinis priartinimas, 27mm fotografavimo kampas, puikiai veikianti optinė stabilizavimo sistemą, HD filmavimą bei daugelis kitų šaunių funkcijų, daro šį fotoaparatą vienu patraukliausiu pasiūlymų šioje kainų kategorijoje. Tačiau jeigu vis gi norisi kažko kompaktiškesnio Canon PowerShot SX200 IS ar Panasonic DMC-TZ10 taip pat geri pasirinkimai, ieškantiems fotoaparato su didesniu optiniu priartinimu bei gera nuotraukų kokybe.

virš 1200 Lt – perkopus 1200 Lt ribą, randame tikrus optinio priartinimo „gigantus“, tai: Canon PowerShot SX20 IS (20x), Nikon Coolpix P100 (26x) bei FujiFilm FinePix HS10 (30x). Taip pat, čia randame ir Canon PowerShot G11, kuris  orientuotas ne į vartotojus ieškančius fotoaparato su didesniu židinio nuotoliu, bet į tuos, kuriems būtina aukšta (veidrodiniams fotoaparatams prilygstanti) nuotraukų kokybė, kuo mažesniame korpuse. Todėl čia pasirinkimas labai paprastas, norisi maksimaliai aukštos nuotraukų kokybės, renkamės Canon PowerShot G11, reikia geriausio „superzoom’o“ šiai dienai – FujiFilm FinePix HS10. Kodėl FujiFilm FinePix HS10? 30x optinis vaizdo priartinimas, šviesus (F2.8) plačiakampis (24mm) objektyvas, mažai „triukšmaujantis“ CMOS jutiklis, FullHD filmavimas su stereo garsu, tikrai pakankami argumentai, teiginio „geriausias“ pagrindimui.

~ Geriausias kompaktinis – Puikus klasikinis dizainas, intuityvus valdymas, ypač plataus kampo (24mm) kokybiškas „Leica“  objektyvas, puiki nuotraukų kokybė, greitas fokusavimas, galimybė fotografuoti skirtingu kraštinių santykiu (1:1, 4:3, 16:9), didelis ir ryškus LCD ekranėlis ir visa tai turi Panasonic DMC-LX5, kurį šiuo metu ir galima būtų įvardinti geriausiu kompaktinės klasės fotoaparatu.

Nešiojamas kompiuteris

Liepos mėnesį geriausiu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – Lenovo G550L-3. Nešiojamas kompiuteris Lenovo G550L-3 – tai puikus kainos kokybes santykis (spartus procesorius, talpus kietasis diskas, daug operatyviosios atminties ir maža kaina).

Lenovo G550L-3

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *