VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)

Tarptautinė fotografijos paroda „Photokina 2010“ jau ne už kalnų, o kad laukti naujienų ne būtų taip ilgu, apžvelkime kokia gi situacija susidarė su populiariausiais fotoaparatais rugpjūčio mėnesį. Pilną sąrašą aptariamų fotoaparatų galite rasti čia – Geriausi fotoaparatai.

Nikon D90Veidrodiniai fotoaparatai:

Standartiškai populiariausių fotoaparatų apžvalgą pradedame nuo veidrodinių fotoaparatų („DSRL TOP 5“), ir čia (kaip ir visada pirmoje vietoje) randame Nikon D90. Apie šį fotoaparatą jau tiek daug prikalbėta, o dar daugiau prirašyta, kad kas kart vis sunkiau surasti naujų argumentų „kodėl?“. Belieka tik tikėtis, jog naujasis Nikon D7000, kuris ne užilgo pakeis Nikon D90, bus ne ką mažiau populiarus ir beliks tik ištarti gerai žinomą frazę, – „Karalius mirė, tegyvuoja karalius!“.
Antroje vietoje populiariausių veidrodinių fotoaparatų sąraše randame Canon EOS 1000D. Nežiūrint į tai, kad fotoaparatas iš pirmo žvilgsnio yra gana pigiai padarytas, tačiau savo kainos kategorijoje yra vienas iš labiausiai perkamų veidrodinių fotoaparatų, ir tai įtakoja ne vien tik fototechnikos lyderio gamintojo vardas ant korpuso ar sąlyginai ne aukšta kaina, iš esmės fotoaparatas turi visas būtinas funkcijas ir charakteristikas, siekiantiems įvertinti skaitmeninės veidrodinės fotografijos privalumus, o gaunama nuotraukų kokybė, daugelio vartotojų nuomone, vertinama kaip labai gera.
Trečioje ir ketvirtoje vietoje randame, atitinkamai, – Canon EOS 500D ir Canon EOS 550D. Modeliukai gana panašūs, tad renkantis vieną arba kitą, dažniausiai nuliame tai, ar esate pasiruošę sumokėti apie 20 proc. daugiau, kad gauti: fotoaparatą su didesne vaizdo jutiklio rezoliucija bei jautrumu, ryškesniu LCD ekranu, sklandesne filmavimo funkcija ar greitesniu serijiniu fotografavimu. Jeigu taip, renkatės Canon EOS 550D, kuris jau spėjo gauti „TIPA“ įvertinimą, kaip geriausias 2010-ųjų metų veidrodinis fotoaparatas pažengusiems. Tačiau jeigu vadovaujaties filosofija, jog geriau renkantis fotoaparatą pataupyti, nes geras objektyvas duos didesnę naudą nei aukštesnės klasės (šiuo atvėju tik kiek patobulintas) „kūnelis“,  Canon EOS 500D – taip pat bus puikus pasirinkimas neabejotinai.
Rugpjūčio mėnesio „DSLR TOP 5-ių“ sąrašą užbaigia Nikon D3000. Taip jau gavosi, kad šis modelis tapo pagrindiniu Canon EOS 1000D konkurentu ir visą laiką gana sėkmingai varžėsi su pastaruoju populiariausių sąraše, tačiau ne už ilgo prekyboje atsirasiančio Nikon D3100 pasirodymas šiek tiek sumaišė kortas, ir senasis modelis šiek tiek prarado populiarumą. Nikon D3100 lyginant jį su savo pirmtaku, jau galės fotografuoti per LCD ekraną bei turės filmavimo funkciją, tačiau kainuos irgi daugiau, tad kaip jam seksis su lietuvaičių simpatijomis, pamatysim ateityje.

Kompaktiniai fotoaparatai:

Pačiu populiariausiu rugpjūčio mėnesio skaitmeniniu fotoaparatu tarp kompaktinės klasės fotoaparatų, tapo FujiFilm FinePix HS10. Plačiau susipažinus su šio modelio charakteristikomis, kurios yra daugiau nei įspūdingos (30x optinis vaizdo priartinimas, šviesus (F2.8) plačiakampis (24mm) objektyvas, FullHD filmavimas ir pan.) supranti, kad gal ir ne veltui šis modelis buvo pripažintas geriausiu 2010-ųjų metų „Ultra Zoom’u“ (pagal „TIPA“). Ne daug nuo lyderio atsiliko Panasonic Lumix DMC-FZ38, kuris jau susilaukė ir atnaujinimo Panasonic Lumix DMC-FZ45. Panasonic Lumix DMC-FZ38 kartu su Canon PowerShot SX20 IS (kuris šį kartą liko penktoje vietoje), pagal „Dpreview.com“ svetainėje rengtus „Super Zoom’ų“ testus vertinami kaip geriausi pasirinkimai šiandieninėje rinkoje, nors ir yra šiek tiek orientuoti į skirtingus segmentus. Canon PowerShot SX20 IS vertėtų rinktis žmonėms, kaip pradinio lygio veidrodinio fotoaparato alternatyvą, Panasonic Lumix DMC-FZ38 – tiems kas nori turėti sąlyginai mažą, bet tuo pačiu kokybišką ir daug priartinantį fotoaparatą.
Trečią ir ketvirtą vietas, populiariausių kompaktinių fotoaparatų sąraše, pasidalino, atitinkamai, – Canon PowerShot SX120 IS ir FujiFilm FinePix S2500HD (jeigu nebūtinas HD filmavimas, galite rinktis analogišką modelį FujiFilm FinePix S1800), abu modeliai jau sulaukė atnaujinimų (Canon PowerShot SX120 IS keičia Canon PowerShot SX130 IS, FujiFilm FinePix S2500HD atitinkmai FujiFilm FinePix S2800HD), tačiau Canon atnaujinamas dar tik pasirodė prekyboje, o FujiFilm atnaujintu modeliu numatoma prekiauti tik nuo spalio mėnesio pradžios, tad apie juos kalbėti dar anksti. Visumoje, jeigu ieškote simpatiško modelio už prieinamą kainą ir jums visai nebūtinas didesnis nei 10x optinis priartinimas – Canon PowerShot SX120 IS būtų teisingas pasirinkimas, tačiau jeigu mėgstate „pašaudyti“ paukščiukus ar kitus laukinius žvėrelius, tam labiau tinkamas bus FujiFilm FinePix S2500HD.
Kiek mažiau populiarus nei aukščiau minėti modeliai buvo Nikon Coolpix L110 (6-ta vieta TOP 10 sąraše). Šį modelį (kaip ir pirmus du) galima būtų priskirti prie pigesniųjų „Utra Zoom’u“. Nikon Coolpix L110 turi gana galingą optinį priartinimą (15x) bei plačiakampį objektyvą, tačiau visiškai neturi rankinių nustatymų, kas galbūt įtakojo ir šio modelio mažesnį populiarumą. Kitą vertus jeigu automatiniai režimai veikia puikiai, kam dar tą fotoaparatą „kankinti“?
Žengiam toliau, ir septintoje vietoje randame Panasonic Lumix DMC-TZ10. Šis fotoaparatas gali pasigirti pačiu „šviežiausiu“ apdovanojimu – geriausias 2010-ųjų kelioninis fotoaparatas (pagal „TIPA“). Ir kai pagalvoji, kodėl gi ne? Kompaktiškas ir stilingas korpusas, didelis ir ryškus LCD ekranas, 12x optinis priartinimas, itin platus fotografavimo kampas, GPS imtuvas bei gausybė kitų funkcijų, leisiančių gauti maksimaliai kokybiškas nuotraukas, bet kurioje situacijoje. Tad jeigu vis dar planuojate atostogauti ir renkaties optimaliausią fotoaparatą, tikrai įtraukite ir Panasonic Lumix DMC-TZ10 į galimų potencialių pirkinių sąrašą.
Populiariausių rugpjūčio mėnesio fotoaparatų sąrašą užbaigią Nikon Coolpix P100, Kodak EasyShare Z981 ir Canon PowerShot G11. Nikon Coolpix P100 iš esmės labai panašus į savo mažąjį broliuką Nikon Coolpix L110 tik su rankiniais nustatymais, galingesniu optiniu priartinimu bei šviesesniu ir platesnio kampo objektyvu. Tačiau atsižvelgiant į kainų skirtumą tarp Nikon Coolpix L110 ir Kodak EasyShare Z981, pastarasis būtų patrauklesnis pasiūlymas, kadangi kainuoja kur kas mažiau, o turi ne tik platų 26mm fotografavimo kampą, bet ir įspūdingą 26x optinį priartinimą. Didelis 3 colių LCD ekranas leidžia lengvai sukomponuoti norimą kadrą, o šviesus (F2.8 – F5.0) objektyvas kartu su optine vaizdo stabilizavimo sistema (kuri vertinama kaip viena geriausių savo klasėje) bei rankiniais nustatymais užtikriną maksimaliai kokybiškas nuotraukas, net ir esant neidealioms fotografavimo sąlygoms. Galiausiai Canon PowerShot G11 ir čia kompromisų nėra, reikia maksimaliai gero fotoaparato, bet nesinori pirkti veidrodinio, Canon kompanijos kompaktinės klasės flagmanas Canon PowerShot G11 yra neginčijamas lyderis tarp tokio tipo fotoaparatų.

~ Geriausias kompaktinis – šį titulą bučiau linkęs perduoti Canon PowerShot S95 – tai kompaktiškas ir galingas fotoaparatas, kasdieniniam fotografavimui. Unikalus valdymas (naudojant objektyvo žiedą), laidžia ne tik sparčiai fotografuoti, bet ir gauti įspūdingos kokybės nuotraukas, net ir esant prasto apšvietimo sąlygomis.

Nešiojamas kompiuteris

Rugpjūčio mėnesį geriausiu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – Asus X5DC. Nešiojamas kompiuteris Asus X5DC – tai vienas pigiausių ir kokybiškiausių nešiojamų kompiuterių šiandien dienai esančių rinkoje.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
Geriausi fotoaparatai, rugpjūtis (2010 m.) , 7.0 out of 10 based on 1 rating
Be Sociable, Share!

2 Comments for this entry

 • Batai parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Puikus, turiu ir dziaugiuosi

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • paskolos parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Neblogas visai reiks greiciausiai pasimt.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *