VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Pasibaigė tarptautinė fotografijos paroda „Photokina 2010“, o tuo pačiu ir pats fotografavimo įkarštis, tačiau tikri fotografijos entuziastai jau laukia prekyboje pasirodysiančių naujienų, kiti tuo tarpu, nuolaidų senesniems modeliams, todėl apžvelkime pokyčius populiariausių fotoaparatų sąraše už rugsėjo mėnesį. Pilną sąrašą aptariamų fotoaparatų galite surasti čia – Geriausi fotoaparatai.

Nikon D90Veidrodiniai fotoaparatai:

Populiariausių skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų „TOP-5“ sąraše pirmosios vietos niekam neužleidžia Nikon D90 (ir taip jau visą pusmetį), tačiau nepakeičiamų nėra, ir koks geras šis modelis be būtų, jam jau pats laikas į užtarnautą poilsį, juolab, kad Nikon D7000 ne už ilgo pasirodys prekyboje. Tačiau faktas lieka faktu – Nikon D90 šiuo metu yra ne tik geriausias, bet ir geidžiamiausias kūnelis („body“) savo klasėje („semi-pro/mid-range“).
Iš kart po Nikon D90 populiariausių sąraše žygiuoja pradedančiųjų („entry-level“) klasės „best seller’is“ Canon EOS 1000D. Šio modelio privalumai ir trūkumai taip pat ne kartą jau buvo aptarti, todėl ilgiau ties juo neapsistosime. Judam toliau ir čia randame „broliukus“ Canon EOS 500D ir Canon EOS 550D. „Broliukais“ šiuos modelius pavadinau neatsitiktinai, mat Canon EOS 550D yra ne kas kita, kaip Canon EOS 500D atnaujinimas. Atnaujintas modelis pasižymi didesne vaizdo jutiklio rezoliucija, platesniu ISO diapazonu, ryškesniu LCD ekranu, sklandesne filmavimo funkcija bei greitesniu serijiniu fotografavimu. Tiesa, Canon EOS 550D ir kainuoja ~30 proc. daugiau nei Canon EOS 500D, tad ar verta mokėti tiek už aukščiau paminėtus patobulinimus ar geriau pasirinkti Canon EOS 500D, paliksiu nuspręsti Jums.
Gan netikėtai populiariausių skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų „TOP-5“ sąrašą užbaigę Canon EOS 50D (mat dažniausiai čia rasdavome Nikon D3000, tačiau pasirodžius kur kas pranašesniam Nikon D3100, susidomėjimas šiuo modeliu smuko). Toks netikėtas Canon EOS 50D sugrįžimas į populiariausių olimpą, galėjo būti surištas su tuo, kad ką tik prekyboje pasirodęs Canon EOS 60D (apie kurį nuomonės yra gana skirtingos – vieni giria sensorių, kiti peikia patį kūnelį ir seną fukosavimo sistemaą) yra ko ne dvigubai brangesnis, tad norintiems įsigyti kiek rimtesnį Canon kompanijos kūnelį, tenka rimtai svarstyti – imti jau laiko patikrintą Canon EOS 50D su kiek rimtesne optiką ar taupyti ant Canon EOS 60D.

Kompaktiniai fotoaparatai:

Praėjęs rugsėjo mėnuo atnešė šiek tiek pokyčių ir į kompaktinės klasės fotoapartų „TOP-10“, tiesa pirmosios dvi vietos liko nepakitusios – populiariausiu išliko FujiFilm FinePix HS10, jam mažai nusileido Panasonic Lumix DMC-FZ38, kuris jau po truputį užleidžią vietą naujajam Panasonic Lumix DMC-FZ45 (jį randame trečioje vietoje tarp populiariausių kompaktinės klasės fotoaparatų sąrašo). Ir jei dėl FujiFilm FinePix HS10 privalumų viskas kaip ir aišku, modelius Panasonic Lumix DMC-FZ38 ir Panasonic Lumix DMC-FZ45 galime panagrinėti kiek plačiau. Panasonic Lumix DMC-FZ45 šiuo metu kainuoja ~15 proc. brangiau ir turi geresnę rezoliuciją (14.1 mln. prieš 12.1 mln.), galingesnį optinį priarinimą (25x prieš 18x), platesnį fotografavimo kampą (25mm prieš 27mm) bei ilgiau laikančią bateriją (580 kadrų prieš 470 kadrų).
Ketvirta-penkta (kaip ir beje aštunta-devinta) vietos priklauso Canon stovyklai, atitinkamai modeliams – Canon PowerShot SX20 IS ir Canon PowerShot SX120 IS. Abu modeliai jau sulaukė ir atnaujinimų Canon PowerShot SX30 IS (devintoji vieta populiariausių sąraše) bei Canon PowerShot SX130 IS (aštuntoji vieta populiariausių sąraše), ir jei su modeliu Canon PowerShot SX30 IS viskas kaip ir aišku, t.y. nežiūrint į tai, kad jis žymiai brangesnis, galime drąsiai teigti, jog jis yra kur kas pranašesnis už savo pirmtaką (galingesnė ir geresnė optika, didesnės raiškos vaizdo jutiklis, akumuliatorius vietoj baterijų ir t.t.), tai dėl Canon PowerShot SX130 IS didelis klaustumas (ypač tamsesnio objektyvo).
Šeštoji vieta priklauso FujiFilm FinePix S2500HD (jeigu nebūtinas HD filmavimas, galite rinktis analogišką modelį FujiFilm FinePix S1800, o jeigu užtenka ir mažesnio optinio priartinimo ir FujiFilm FinePix S1600). Tiesa, jau yra pasirodęs ir naujausias „S“ klasės modelis FujiFilm FinePix S2800HD, tačiau daugiau megapikselių ir pora papildomų fukncijų, po kolkas atrodo, kad per ne lyg nežavi fotomegėjų.
Žengiam toliau, ir septintoje vietoje (kaip ir praeitą mėnesį) randame įsitvirtinusį Panasonic Lumix DMC-TZ10. Jau praeitą kartą minėjau, jog šis fotoaparatas pripažintas geriausių 2010-ųjų kelioninių fotoaparatu pagal „TIPA“. Ir iš tikrųjų, kai pagalvoji, tai labai sumaniai ir kokybiškai sukonstruotas fotoaparatas – kompaktiškas ir tvirtas korpusas (ant kurio puikuojasi užrašas „Made in Japan“), didelis ir ryškus LCD ekranas (patogiam kadro komponavimui ir peržiūrai), „Leica“ objektyvas su 25mm plačiuoju kampu ir 12x optiniu priartinimu bei begalė kitų funkcijų (GPS imtuvas, optinė vaizdo stabilizavimo sistema, panoraminis fotografavimas ir pan.).
Populiariausių rugsėjo mėnesio fotoaparatų sąrašą užbaigią Nikon Coolpix P100tai Nikon kompanijos flagmanas (kalbant apie kompaktinės klasės „superzoom’us“) pasižymintis galinga ir kokybiška optika, patikimai veikiančia vaizdo stabilizavimo sistema bei rankiniais nustatymais.

Geriausias kompaktinis

Rugsėjo mėnesį buvo daug dvejonių pasilikti prie to pačio (t.y. Canon PowerShot S95), ar vis gi pabandyti surasti kažką dar ypatingesnio. Ir atrodo, kad šis noras davė vaisių, Nikon Coolpix P7000 – tai didelio našumo kompaktiškas fotoaparatas, galintis pasigirti DSLR nuotraukų kokybe, plačiakampiu 7x priartinančiu kintamojo židinio „Nikkor“ objektyvu, 7.5 cm (3 col.) LCD ekranu, RAW failų formatu bei išplėstinėmis rankinio valdymo parinktimis.

Nešiojamas kompiuteris

Rugsėjo mėnesį geriausiu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – Acer Travelmate 5740. Šioje kainų kategorijoje nešiojamas kompiuteris Acer Travelmate 5740 išsiskiria itin galingu procesoriumi ir talpiu kietuoju disku (HDD).

Acer Travelmate 5740 (LX.TVF0C.045)

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *