VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 6.0/10 (3 votes cast)

Nepastebimai prabėgo sausio mėnuo, o netikėtai šilta vasario pradžia, tarsi primena, jog ne už kalnų ir kalendorinis pavasaris, kuris gana dažnai siejamas ne tik su atostogomis, bet ir fotografavimo sezono pradžia. Tačiau mes pabandykime atsiriboti nuo viliojančių minčių apie saulėtą pavasarį ir apžvelkime nūdienos fototechnikos aktualijas.
Pilną sąrašą aptariamų fotoaparatų galite surasti čia – Geriausi fotoaparatai.

Veidrodiniai fotoaparatai „Top-5“:

Nauji metai, naujas top’as, tačiau tie patys modeliai tarsi ir nežada jokių permainų, bet staigmenų yra, ir jos prasideda jau nuo pat pirmosios vietos, kurioje randame ne ten ilgai „užsisėdėjusį“ Nikon D90, bet pradedantiesiems skirtą Nikon D3100, kurį šiuo metu drąsiai galima būtų pavadinti vienu patraukliausių pasiūlymų rinkoje, kadangi šio modelio standartinė komplektacija, jau nebekainuoja nei 2000lt (būtent tokia pinigų suma dažniausiai yra „lubos“ renkantis pirmąjį veidrodinį fotoaparatą).
Antroje pozicijoje randame jau minėtą Nikon D90, kurio likimas kaip ir aiškus – laikui bėgant šis modelis turės išeiti į užtarnautą poilsį ir apleisti populiariausių sąrašus, nes įvertinant šių dienų spartų technologijų vystymąsi bei inovacijas fototechnikos srityje, norom nenorom teks pripažinti, jog prieš gerus 3 metus pasirodęs modelis yra jau morališkai pasenęs.
Canon EOS 550D
kaip ir prieš tai, stabiliai laikosi trečioje vietoje, tam įtakos turėjo ne tik puikios šio modelio specifikacijos bei teigiami vartotojų atsiliepimai, bet ir kiek pakritusi šio modelio kaina. Įdomu, kaip šiam modeliui seksis toliau, mat jau anonsuotas jo atnaujinimas – Canon EOS 600D.
Ketvirtoje vietoje šį kartą surandame, vienu laipteliu aukštyn palypėjusį, Canon EOS 1000D, kuris naują populiarumo bangą atgavo į rinką pradėjus jį tiekti su kiek „paturbinta“ komplektacija (t.y. jau su objektyve įmontuota stabilizacija), tačiau šio modelio perspektyvos labai miglotos, mat taip pat anonsuotas ir pastarojo atnaujinimas – Canon EOS 1100D, kurio jau ir standartinėje komplektacijoje bus objektyvas su vaizdo stabilizacija, nekalbant jau apie tai, jog Canon su šiuo modeliu pagaliau išsprendė savo prieš tai buvusio pigiausio modelio bėdą – įdiegė filmavimo funkciją.
Į penktąją vietą iš antros, šį kartą nukrito Canon EOS 500D, kuris greičiausiai bus išimtas iš prekybos, vos tik Canon EOS 600D pasirodys ant lentynų, mat laikyti 3 fotoaparatus, kurie tarsi taiko į tą pačią klasę, bet kiek skiriasi savo specifikacijomis, Canon kompanijai neturėtų būti jokios prasmės.
Visumoje dabartinę veidrodinių fotoaparatų „Top-5“ būseną, galima būtų įvardinti, kaip stagnaciją, mat modeliai praktiškai nesikeičia (išskyrus tik pačio top’o vietas), todėl kažkokių naujienų verta tikėtis tik įpusėjus pavasariui, kai rinkoje (pasitraukus seniems) įsitvirtins nauji DSLR (tikėtina fototechnikos gamintojų lyderių) modeliai.

Skaitmeniniai fotoaparatai „Top-10“:

Jeigu kalbant apie veidrodinių fotoaparatų top’ą ir galima buvo pasakyti, jog yra tik šiokių tokių staigmenų, tai pristatant populiariausių skaitmeninių fotoaparatų sąrašą, galima drąsiai teigti, jog čia staigmenos dar labiau netikėtos, tad plačiau apie jas kiek žemiau.
Pirmoje vietoje randame Canon PowerShot SX120 IS, kuris mano akimis šoktelėjo į šią poziciją gana netikėtai. Nors kita vertus 10 kartų optinis priartinimas bei gana kompaktiškas korpusas už mažiau nei 500lt yra praktiškai visiems įperkama skaitmeninės fotografijos svajonė.
Antroje vietoje puikuojasi daug prieštaringų vertinimų susilaukęs FujiFilm FinePix HS10, todėl šiuo atveju tenka pripažinti, jog ir bloga reklama yra vis tiek reklama, kuri paskatina vartotojus domėtis, lyginti, rinktis, galiausiai susidaryti savo nuomonę apie kiekvieną iš produktų.
Kaip ir prieš tai, trečioje vietoje randame Canon PowerShot SX30 IS, kuris šiuo metu gali pasigirti pačiu galingiausiu optiniu vaizdo priartinimu, tarp visų tokio tipo skaitmeninių fotoaparatų. Ar ryšys kas iš kitų gamintojų įmontuoti į savo modelius dar galingesnę optiką? Nežinia, mat didesnis optinis priartinimas atvirkščiai praporcingas kokybei.
Kiek žemiau (ketvirtoje vietoje) randame Panasonic Lumix DMC-FZ38, kuris buvo vienas populiariausių praėjusiais 2010-iais metais (ypač Kalėdiniu laikotarpiu) ir šiuo metu, matyt dėka to, vis dar iš inercijos tokiu ir išlieka, nežiūrint to, kad pastarojo atnaujinta versija Panasonic Lumix DMC-FZ45 brangesnė vos 100lt.
Per viduriuką (penktoje vetoje) apsistojo Canon PowerShot SX130 IS, kuris kaip ir ankstesnė šio modelio versija (t.y. Canon PowerShot SX120 IS) taiko į nebrangių, bet didesnį optinį vaizdo priartinimą turinčių fotoaparatų gretas, deja kiek aukštesnė nei pirmtako kaina, pastarojo ir kitų alternatyvų buvimas  rinkoje (turima omeny už tuos pačios pinigus), šiam modeliui aukščiau penktos vietos pakilti neleidžia.
Šeštoji vieta vėl gi priklauso Canon kompanijai, tiksliau jų modeliui Canon PowerShot SX210 IS, kurį būčiau linkęs priskirti prie kelioninių fotoaparatų, t.y. gana kompaktiškų bet su didesniu optiniu vaizdo priartinimu.
Kodak EasyShare Z981 šį kart prisiglaudęs septintoje „Top-10“ vietoje. Šis savotiško dizaino ir ne eilinių techninių parametrų fotoaparatas yra vienas geidžiamiausių tarp tų pirkėjų, kurie ieško maksimaliai kokybiško fotoaparato už prieinamą kainą.
Į aštuntą vietą nukrito Nikon Coolpix L110. Šį aparatą dažniausiai renkasi tie, kam nėra būtini rankiniai režimai ar įmantrus valdymas, tačiau norisi kokybiško ir nebrangaus fotoaparato bei negąsdina kiek didesni gabaritai.
Priešpaskutinėje (devintoje) vietoje šį kart randame Nikon Coolpix P100, tai Nikon kompanijos pasididžiavimas, jeigu kalbame apie didelį optinį priartinimą turinčius fotoaparatus, apimantis visas geriausias „Coolpix“ serijos tradicijas.
Populiariausių skaitmeninių fotoaparatų sausio mėnesio sąrašą užbaigią FujiFilm FinePix F80 EXR, kurio pasirodymas šiame top’e yra gana netikėtas, mat iki tol čia FujiFilm garbę gindavo „S“ klasės modeliai (pvz., FujiFilm FinePix S2500HD), tačiau tam yra ir logiškas paaiškinimas – už kiek daugiau nei 600lt Jūs gaunate puikiai sukomplektuotą (į parduodamą komplektaciją įeina odinis dėklas ant diržo bei 4GB atminties kortelė) skaitmeninį fotoaparatą, kurio techninės charakteristikos vienos geriausių šioje kainų kategorijoje.

Geriausias skaitmeninis fotoaparatas

Canon PowerShot G12 – tai skaitmeninių fotoaparatų etalonas, apimantis visas geriausias savybes, kurias tik gali pasiūlyti tokio tipo fotoaparatas: greitį, kokybę, patvarumą ir universalumą. Atsižvelgiant į tai, šį Canon kompanijos modelį būtų galima įvardinti geriausiu skaitmeniniu fotoaparatu šiuo metu.

Nešiojamas kompiuteris

Sausio mėnesį geriausiu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – DELL Inspiron N5030. Šis atnaujinto dizaino bei puikių techninių parametrų nešiojamas kompiuteris yra tinkamas pasirinkimas ieškantiems šiuo metu geriausio kainos ir kokybės santykio.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 6.0/10 (3 votes cast)
Geriausi fotoaparatai, sausis (2011 m.), 6.0 out of 10 based on 3 ratings
Be Sociable, Share!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *