VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Didžioji dauguma tarptautinės fotografijos parodoje „Photokina 2010“ pristatytų naujienų jau pasirodė ir mūsų rinkoje, todėl pats laikas apžvelgti, kokie gi pokyčiai įvyko populiariausių fotoaparatų sąraše įpusėjus rudens sezonui. Pilną sąrašą aptariamų fotoaparatų galite surasti čia – Geriausi fotoaparatai.

Nikon D90Veidrodiniai fotoaparatai „Top-5“:

Populiariausių skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų „TOP-5“ sąraše pirmosios vietos vis dar niekam neužleidžia Nikon D90 ir tai po mažu jau pradeda stebinti, kadangi šio modelio atnaujinimas Nikon D7000 (galima sakyti net gi revoliucija, ne evoliucija) jau pasiekiamas prekyboje. Tiesa, naujiena 1,5 karto daugiau kainuoja, tačiau savo specifikacijomis pirmtaką lenkią daugiau ne dvigubai: didesnis užrakto greitis (1/8000 vietoj 1/4000), didesnis vaizdo jutiklio jautrumas (ISO 6400 vietoj ISO 3200), didesnė rezoliucija (16.2MP vietoj 12.3MP), aukštesnės kokybės filmavimo funkcija (1080p vietoj 720p) su pastoviu auto fokusu, spartesnis serijinis fotografavimas (6 kadrai/sek. vietoj 4,5 kadrų/sek.), geresnė ieškiklio pentaprizmė (100 proc. kadro padengimo vietoj 96 proc.), du atminties kortelių slotai, tobulesnė fokusavimo sistema bei tvirtesnis fotoaparato kūnelis (taip vadinamas „body“), leidžia teigti, jog fotoaparatas yra brangesnis ne vien tik dėl naujienos statuso. Be to, Nikon D7000 populiarumui turėtų tarnauti ir tas faktas, jog jis praktiškai niekuo nenusileidžia brangesniajam Nikon D300s (kuris turi kiek rimtesnę fokusavimo sistemą, spartesnį fotografavimą bei didesnę apsaugą nuo aplinkos veiksnių), o pagrindinis konkurentas Canon su savo naujuoju modeliu Canon EOS 60D nelabai gali ką ir priešpastatyti be vartomo ir ryškesnio ekrano, didesnio optikos pasirinkimo (tačiau tai jau pačios Canon sistemos nuopelnas, ne modelio) bei apie 10 proc. didesnės vaizdo jutiklio raiškos (18.0MP vietoj 16.2MP). Visais kitais parametrais Nikon D7000 savo pagrindinį konkurentą lenkia, pasiūlydamas daugiau už tuos pačius pinigus, todėl pagrindinė kliūtis pakeliui į populiarumo olimpą, tai senas bet neabejotinai geras Nikon D90, kuris jau nuimtas nuo gamybos, o tai reiškia ne ką kitą, kaip šio modelio numatomą dingimą ir iš prekybos.
Antroje skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų „TOP-5“ vietoje randame Canon EOS 1000D, kuris čia jau spėjo „įsikaraliauti“ vos tik Nikon D3000 buvo nuimtas nuo gamybos (atitinkamai ir iš prekybos), mat jo pakaitalas Nikon D3100 (neatsižvelgiant į aukštesnes charakteristikas) šiuo metu yra kur kas brangesnis. Todėl šis Canon’o modelis ir toliau lieka „best seller’is“ savo klasėje (t.y. „entry-level“), kita vertus kartais modelio populiarumui įtakos turi ne tik analogiško modelio nebuvimas (analogų tikrai yra, pvz., šiuo metu už tuos pačius pinigus galima įsigyti puikų Olympus E-450 modelį su dviem objektyvais, kuris ne tik nieko nenusileidžia šiam Canon fotoaparatui, bet ir siūlo geresnę komplektaciją, praktiškai už tuos pačius pinigus), bet ir pačio gamintojo vardas. Jokiais būdais nenoriu pasakyti, jog Canon nepelnytai užsitarnavo fototechnikos lyderio vardą, tiesiog tai labiau užuomina į susimąstymą, – „ar Mersedes’as yra visada Mercedes’as, kurios jis klasės bebūtų“?
Judam toliau. Trečioje pozicijoje randame Canon EOS 500D, paskutinėje (penktoje) Canon EOS 550D, o tarp jų patogiai įsitaisęs Nikon D3100 (ketvirtoji vieta). Pirmiausiai aptarkime Canon modeliukus. Būkime teisingi, Canon EOS 500D jau yra senstelėjęs modelis, todėl jeigu galimybės laidžia – visada verta rinktis naujesnį, šiuo atveju Canon EOS 550D. Ką išlošim pasirinkę pastarąjį? O gi ne tiek ir mažai: vaizdo jutiklį su didesnių efektyvių taškų skaičiumi (18.0MP vietoj 15.1MP), kuris yra ne tik jautresnis (ISO 6400 vietoj ISO 3200), bet ir mažiau „triukšmauja“. Taip pat, atrasime tokias malonias smulkmenas, kaip ryškesnį LCD ekraną ar spartesnį serijinį fotografavimą bei dar vieną naują funkciją – tai filmavimą 24p režimu (ko pirmtakas neturėjo). Tačiau, jeigu vis gi nedisponuojate pakankama suma, kuri leistų įsigyti naujesnį (ne aukštesnės klasės modelį), Canon EOS 500D irgi geras pasirinkimas, nors savo ruožtu rinkdamasis šį modelį, labai stipriai pagalvočiau ir apie Nikon D3100 ir tuoj pabandysiu argumentuoti kodėl?
Pirmiausiai Nikon D3100 yra technologiškai naujesnis (filmuoja jau su auto fokusu, turi 24p filmavimo režimą), kaip taisyklė Nikon savo fotoaparatuose deda didesnius vaizdo jutiklis (ne išimtis ir Nikon D3100 jutiklis, kuris palyginus su Canon EOS 500D jutikliu yra apie 10 proc. didesnis), kas leidžia efektyviau susitvarkyti su „triukšmais“ fotografuojant prie prastesnio apšvietimo. Nepaskutinėje vietoje ir „Nikkor“ objektyvai, kurių pasirinkimas nors ir mažesnis, tačiau kokybę (turiu omenyje visoje objektyvų gamoje) svyruoja mažiau nei pas pagrindinį konkurentą.

Kompaktiniai fotoaparatai „Top-10“:

Skaitmeninių fotoaparatų kompaktinėje klasėje (beje kaip ir veidrodinių), pirmoje vietoje jaučiama šiokia tokią stagnacija, t.y. jau kelintą mėnesį iš eilės pirmoje vietoje randame FujiFilm FinePix HS10. Jam pagal populiarumą ne daug nusileido Canon PowerShot SX30 IS (atrodo visam laikui iš populiariausių sąrašo išstūmęs Canon PowerShot SX20 IS). Modeliai labai panašūs ir čia nieko keisto, nes abudu priskiriami „super-zoom’u“ klasei, tačiau charakteristikos šiek tiek skirtingos ir jei Canon PowerShot SX30 IS gali pasigirti didesniu optiniu priartinimu (35 kartai vietoj 30 kartų), kiek šviesesniu objektyvu (f/2.7 vietoj f/2.8), geresne „Makro“ funkcija (galima fotografuoti jau nuo 0 cm, kai FujiFilm leidžia tai atlikti nuo 1 cm) ar patikimiau veikiančia vaizdo stabilizavimo sistema (optinė vietoj jutiklio poslinkio), tačiau FujiFilm FinePix HS10 puikiai atsišaudo aukštesnės kokybės filmavimo funkcija (1080p vietoj 720p), mažiau „triukšmaujančiu“ (CMOS vietoj CCD) bei jautresniu (ISO 6400 vietoj ISO 1600) vaizdo jutikliu, geresniu užraktu (1/4000 vietoj 1/3200) bei spartesniu serijiniu (11 kadrų sek./ vietoj 1.1 kadro/sek.) fotografavimu. Nekalbant jau apie tai, kad FujiFilm FinePix HS10 turi galimybę dvigubai ilgiau išlaikyti ekspoziciją (30s vietoj 15s) ar fotografuoti RAW formatu. Visą tai ir už patrauklesnę kainą nei konkurentų, ir įtakoja šio modelio populiarumą, tarp kompaktinės klasės fotoaparatų su didesniu optiniu priartinimu.
Į trečią vietą iš antros nukrito Panasonic Lumix DMC-FZ38, o jo atnaujinta versija Panasonic Lumix DMC-FZ45 liko devintoje populiariausių kompaktinės klasės fotoaparatų „Top-10“ sąrašo vietoje. Ir nors atrodo, jog Panasonic Lumix DMC-FZ38 dienos jau suskaičiuotos, jis vis dar išlieka vienu geidžiamiausiu fotoaparatų tarp „Ultra-zoom’ų“ mylėtojų, matyt to paslaptis paprasta – Panasonic Lumix DMC-FZ45 nepakankamai patobulėjo, kad išsyk išstumtų savo pirmtaką į užtarnautą poilsį. Ir tai atrodo, kad yra tikra tiesa:  didesnis optinis priartinimas (26 kartai vietoj 18 karto), platesnis fotografavimo kampas (25mm vietoj 27mm) bei didesnis LCD ekranas – štai ir visi pagrindiniai atnaujinimai, viską kitą jau turėjo senas geras ir laiko patikrintas Panasonic Lumix DMC-FZ38.
Toliau populiariausių sąraše randame Kodak EasyShre Z981 (ketvirtoji vieta) ir FujiFilm FinePix S2500HD (penktoji vieta). Modeliai iš esmės skirtingų klasių, todėl tenkina ir skirtingus poreikius – FujiFilm FinePix S2500HD mažesnis fotoaparatas su didesniu optiniu priartinimu (18 kartų) bei gera „Makro“ funkcija, kuri leidžia fotografuoti jau nuo 2cm atstumo (jau yra pasirodęs ir naujausias FujiFilm „S“ klasės modelis FujiFilm FinePix S2800HD, tačiau atnaujinimą kardinaliu būtų sunku pavadinti. Todėl jeigu Jums nebūtinas HD filmavimas, galite rinktis kiek pigesnį analogišką modelį FujiFilm FinePix S1800, o jeigu užtenka ir mažesnio optinio priartinimo (pvz., 15 kartų) – pigiausiąjį FujiFilm FinePix S1600). Tuo tarpu Kodak EasyShare Z981 atrodo kaip galingas ginklas už protingą kainą – 26 kartus priartinantis, šviesus (f/2.8) objektyvas su plačiuoju 26mm fotografavimo kampu, patikimiausia (optine) vaizdo stabilizavimo sistema, pasižymi galimybe pajungti išorinę blykstę ar fotografuoti RAW formatu. Toliau lyginant su FujiFilm FinePix S2500HD turi dvigubai jautresnį vaizdo jutiklį (ISO 3200 vietoj ISO 1600) bei tiek pat ilgesnę ekspoziciją (16s vietoj 8s), bet kaip ir minėjau anksčiau, modeliai skirtingi tiek klasėm, tiek ir kainų kategorijomis, todėl lyginti juos tarpusavyje nebūtų visiškai teisinga.
Šeštoje-septintoje vietoje vėl karaliauja Canon’as. Čia randame Canon PowerShot SX120 IS ir Canon PowerShot SX130 IS. Taigi, ar naujesnis visada geresnis? Bijau, kad ir šiuo atveju teks pripažinti, jog taip, kadangi nežiūrint į nesuprantamą gamintojo sprendimą įtaisyti tamsesnį objektyvą, t.y. f/3.4 vietoj f/2.8, visose kitose vietose naujesnis Canon modelis nors ir ne ženkliai, bet patobulėjo: įgyjo platesnio kampo objektyvą (28mm vietoj 36mm), pagerino filmavimo kokybę (720p vietoj 480p), įtaisė didesnį vaizdo jutiklį su didesniu efektyvių taškų skaičiumi bei padidino optinį vaizdo priartinimą nuo 10 iki 12 kartų. Tad tas kas jau apsisprendė įsigyti Canon PowerShot SX130 IS, bet dar vis dvejojate, galite nebijoti – Canon PowerShot SX130 IS tikrai neprastesnis už Canon PowerShot SX120 IS.
Populiariausių spalio mėnesio fotoaparatų sąrašą užbaigią Nikon Coolpix L110 (aštunta vieta) ir Nikon Coolpix P100 (dešimtoji vieta) pastarasis yra Nikon „Coolpix“ serijos flagmanas, pasižymi kur kas galingesne optika (26 kartų optinis vaizdo priartinimas vietoj 15 kartų), šviesesniu (f/2.8 vietoj f/3.5) ir platesnio kampo (26mm vietoj 28mm) objektyvu, mažiau „triukšmaujančių“ (CMOS vietoj CCD) ir jautresniu (ISO 3200 vietoj ISO 1600) vaizdo jutikliu, kadro komponavimą palengvinančiu elektroniniu vaizdo ieškikliu (Nikon Coolpix L110 ieškiklio neturi iš vis) ir sukiojamu LCD ekranu. Todėl reziumuojant galima pasakyti, jog Nikon Coolpix L110 yra kiek kuklesnis fotoaparatas su didesnio optinio priartinimo galimybėmis, tačiau pagrinde skirtas fotografuoti ant „Auto“ ar „Scena“ režimų (rankinio diafragmos/išlaikymo šis modelis deja neturi).
Apibendrinant visą populiariausių fotoaparatų sąrašą, galima pasakyti, jog kardinaliai (lyginant su rugsėju) jis nepasikeitė: modeliai pasistumdė vietomis, iš populiariausių sąrašo iškritus senienoms į top’ą sugrįžo kiek papigę, bet visada populiariausių tarpe buvę Nikon Coolpix L110 ir Kodak EasyShare Z981, todėl visumoje skaitmeninių fotoaparatų rinkimosi tendencija yra pakankamai aiški –  žmonės linkę rinktis didesnius ir galingesnį optinį priartinimą turinčius aparatus.


Geriausias kompaktinis

Šį kartą per vieną mėnesį nieko naujo ir įdomaus neatsirado, todėl pasiliekam prie Nikon Coolpix P7000 – tai didelio našumo kompaktiškas fotoaparatas, galintis pasigirti DSLR nuotraukų kokybe, plačiakampiu 7 kartus priartinančiu kintamojo židinio „Nikkor“ objektyvu, 7.5 cm (3 col.) LCD ekranu, RAW failų formatu bei išplėstinėmis rankinio valdymo parinktimis.

Nešiojamas kompiuteris

Spalio mėnesį geriausiu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – Acer Aspire 7741G. Tai įspūdingas nešiojamas kompiuteris su 17.3 colių LCD ekranu, Intel Core I5 procesoriumi, galinga 1GB Radeon vaizdo plokšte bei 640GB kietuoju (HDD) disku už itin patrauklią kainą.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *