VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 9.6/10 (11 votes cast)

Lauros Norinkevičiūtės nuotrauka

Oras lauke pagaliau tampa vis labiau panašus į pavasarinį, turime gražių, šiltų bei šviesių dienų, o juk tokiu oru vienas malonumas yra išeiti savaitgalį į lauką ir pavaikščioti su savo augintiniu. Dažnas šeimininkas labai mėgsta fotografuoti savo geriausią mažąjį draugą, tačiau ne visi tą daro gerai ir tikslingai. Šįkart pabandysiu Jus supažindinti su pagrindinėmis gairėmis, kuriomis derėtų vadovautis fotografuojant savo šunį, katę, žiurkėną, ar kokį kitą gyvūnėlį.

Fototechnika

Gyvūnėlio fotosesija be fototechnikos neįvyks. Kokią derėtų naudoti? Iš esmės, tai puikiai tinka visi portretiniai objektyvai, kaip kad Canon 50mm f/1,8 ar Nikkor 85mm f/1,8. Priklauso kokį gyvūną turite, ir kiek jis judrus, nuspręsite kokį židinio nuotolį reikia naudoti. Ypatingai judrius gyvūnėlius reikia fotografuoti iš pasalų, kad jie nepastebėtų ir nepradėtų bėgti link Jūsų, dėl ko didelio židinio objektyvas labai pravers, tuo tarpu santūresniems gyvūnams, kaip katės, puikiai tiks ir 35mm židinio nuotolio objektyvas. Daugiau apie objektyvus galite pasiskaityti šiame straipsnyje: Amžinas klausimas – kaip išsirinkti objektyvą?

Apšvietimas

Geriausias apšvietimas fotografuojant gyvūnėlius yra natūralus. Blykstės bei įvairios lempos labai iškraipo Jūsų gyvūnėlio kailio spalvas, o juk norime, kad fotografijose jis atrodytų kaip tik galima gražiau. Išsiveskite savo gyvūnėlį į lauką, o jei tam galimybės nėra – tuomet bent pastatykite jį prie lango, taip gausite geriausius rezultatus – Jūsų gyvūnėlis fotografijose atrodys natūraliai. Tiesa, ryški saulė dažniausiai taip pat nėra gerai, ji sukuria per daug šešėlių dėl ko gyvūnėlio kailis gali atrodyti nenatūraliai. Geriausia fotografuoti esant šviesiai dienai, tačiau užplaukus plonam debesų sluoksniui, kuomet saulė nėra tokia aštri.

Kaip fotografuoti?

Iš esmės pati fotografavimo technika turėtų paklusti portretinės fotografijos taisyklėms – gyvūnėlių fotografija labai panaši į portretinę fotografiją, tik tam tikrais aspektais sudėtingesnė – priversti gyvūnėlį pozuoti dažniausiai nepavyks. Plačiau apie tai čia: Portretinė fotografija. Taip pat jokiu būdu nepamirškite ir kompozicijos taisyklių, kurių išmokome iš šio straipsnio: Kompozicijos pradžiamokslis.

Koncentruokitės į akis

Gyvūnėliai kalbėti žodžiais nemoka, tačiau įsižiūrėję į akis dažnai galime pasakyti kaip jie jaučiasi, ką mąsto, ar yra suirzę, ar užsisvajoję, tad fotografuodami savo geriausią draugą visuomet daug dėmesio skirkite akims, jei norite fotografijoje savo gyvūnėlį pateikti ne kaip tiesiog papildomą aplinkos objektą, o kaip pagrindinį nuotraukos veikėją. Taip pat galite pabandyti aplamai fotografuoti kone vien gyvūnėlio akis – prieikite ypač arti, jei tam yra galimybė, ir į kadrą nesistenkite sutalpinti platesnio vaizdo, nei iki gyvūnėlio ausų.

Atsisėskite

Niekuomet gyvūnėlio nefotografuokite iš aukštai, nebent tokia yra Jūsų idėja – visuomet atsitūpkite ar atsisėskite, kad fotoaparato objektyvas būtų gyvūnėlio akių lygyje. Ši taisyklė ateina iš vaikų fotografijos – vaikai ar gyvūnėliai paprastai yra laikomi socialiai žemesniais, nei suaugę žmonės, dėl to jei nuotraukoje norime juos parodyti, kaip savimi pasitikinčius, savarankiškus, tvirtus, derėtų nusileisti iki jų akių lygio ir pažvelgti į pasaulį per analogišką jiems perspektyvą.

Pabrėžkite jų charakterį

Geriausiai Jūsų gyvūnėlį pažįsta ne kas kitas, o Jūs pats, tad fotografijose stenkitės perteikti jo charakterį, tas nebus sudėtinga. Jei turite tingų katiną, tuomet ir nufotografuokite jį plačiai žiovaujant, jei turite aktyvų šunį – „pagaukite“ jį darant kokį nors triuką ar tiesiog bėgant paskui Jūsų numestą šaką, taip nuotraukos ne tik bus žaismingos ir natūralios, tačiau ir informatyvios. Gera mintis yra į nuotrauką įkomponuoti gyvūnėlio mėgstamiausią žaislą ar patį gyvūnėlį nufotografuoti mėgstamiausioje jo vietoje.

Turėkite kantrybės

Juk jūsų gyvūnėlis ne žmogus, jis Jums nepozuos, tad turėsite kantriai laukti tinkamos progos padaryti gerą nuotrauką. Be abejo, visur būna išimčių – pavyzdžiui mano katinas, kai prieinu prie jo su fotoaparatu, visuomet oriai pozuoja, tačiau taip greičiausiai yra dėl to, kad jis įpratęs prie objektyvo 🙂 Nevenkite savo gyvūnėlio fotografuoti dažnai, leiskite jam priprasti, ir galbūt jis taip pat ims pozuoti pajutęs jam teikiamą dėmesį fotosesijos metu.

Darykite daug nuotraukų

Niekas nežino kada gyvūnėlis staiga nuspręs atsisukti ar iškrėsti kokį linksmą triuką, tad fotografuokite daug, taip tikrai padarysite gražių kadrų. Eksperimentuokite, ieškokite įvairių kampų, rakursų, kompozicinių sprendimų ar vietų fotografuoti – fotografijų su gyvūnais yra padarytos ištisos jūros, jei norite išsiskirti teks atrasti kažką nematyto, ko be eksperimentavimo pasiekti niekuomet nepavyks.

O dabar griebkite fotoaparatą ir pirmyn į fotosesiją su savo geriausiu draugu! Tikiuosi skaityti nepabodo ir buvo įdomu, jei perskaitę šį straipsnį padarysite geresnių nuotraukų, nei padarėte iki šiol, tai reikš, jog mano tikslas pasiektas 🙂 Sėkmės!

Straipsnio ir nuotraukų, kur nenurodyta kitaip, autorius Gytis Dovydaitis iš fotofabrikas.lt/fotostudija.
Elektroninis paštas: gytis.dovydaitis@fotofabrikas.lt

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 9.6/10 (11 votes cast)
Gyvūnėlių fotografavimas, 9.6 out of 10 based on 11 ratings
Be Sociable, Share!

2 Comments for this entry

 • fotohgrafas parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: +1 (from 1 vote)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

  tikrai taip, verta paskaityti

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
 • fotografas parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: +1 (from 1 vote)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

  geras straipsnis pradedantiems fotografuoti

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Previous Post
«