Dažnam kyla klausimas kaip gaunamos gražios fejerverkų fotografijos, tad šiuo straipsniu pabandysiu į jį atsakyt. Techniškai viskas paprasčiau, nei gali pasirodyti, pateiksiu keletą kertinių patarimų, kuriuos derėtų įsidėmėti fotografuojant fejerverkus.
Naudok trikojį… BŪTINAI
Tai kertinis fejerverkų fotografijos elementas. Visai kaip ir nakties fotografijoje, turėsime naudoti ilgus išlaikymus, bent keleto sekundžių trukmės, kas yra neįmanoma fotografuojant iš rankos. Jei neturite galimybės pasiimti į fotomedžioklę trikojo, pabandykite surasti ant ko galima fotoaparatą padėti, galbūt tiks kuprinė, gal laiptai, kas nors, nesvarbu kas- svarbiausia, kad išlaikytų fotoaparatą nejudantį.
Jei turi nuotolinį pultelį – būtinai jį naudok
Visų pirma – tai maksimaliai padės išvengt fotoaparato sujudinimo. Kitas dalykas – galėsite naudoti bulb režimą ir nuleisti veidrodį būtent tada, kuomet užgęsta fejerverkai vietoj to, kad išlaikymą nustatinėtumėt „iš akies“ ir tiesiog spėliotumėt, kada iššaus ir užges fejerverkai.
Įjunkite M režimą
Kiti režimai tikrai netiks, reikia turėti galimybę keisti visus fotoaparato nustatymus. Kokius nustatymus derėtų naudoti? Svarbiausia yra išlaikymas, ISO ir diafragma (tą išmokome šioje pamokoje). Šiuo atveju diafragmą reiktų nustatyti ties f/8 – prie šios reikšmės dauguma objektyvų daro aštriausias nuotraukas. ISO turėtų būti kaip tik įmanoma mažesnis – juk fotografuojame nuo trikojo, mums išlaikymas nėra svarbu, o fejerferkai skleidžia tikrai pakankamai šviesos, kad matytųsi nuotraukoje naudojant f/8 ir ISO 100. Išlaikymą nustatykite maždaug tokį, per kurį iššauna fejerverkai – esmė, kad per visą laiką, kol fotoaparatas fotografuoja turi fejerverkas spėt pakilt į orą, ten sprogt ir užgest, taip išeis gražiausios fotografijos. Be abejo, geriausia yra naudoti nuotolinį pultelį, taip nustatę bulb išlaikymo režimą galėsite pilnai manipuliuoti išlaikymo trukme.
Susiraskite įdomią vietą daryti fotografijoms
Techninius dalykus aptarėme, dabar šiek tiek praktinės dalies – įdomi l0kacija duoda nepaprastai daug fotografijai. Per Naujuosius geriausia būtų fotografuoti nuo kalno ar bent jau iš balkono, kad galėtumėte aprėpti kuo daugiau vaizdo ir padaryti ištisą Naujametinių fejerverkų panoramą. Jei turite galimybę kur nors nuvažiuoti, nevažiuokite fotografuot į masinio susirinkimo vietas, kaip įvairios miestų apžvalgos aikštelės (pavyzdžiui Aleksoto apžvalgos aikštelė Kaune) – ten bus beprotiškai daug žmonių, tame tarpe – ir fotografų. Derėtų paieškoti unikalesnės lokacijos fotografijoms, taip Jūsų nuotraukos iškils iš minios ir bus pastebėtos bei įvertintos. Svarbiausia unikalumas, tad norint geros Naujametinių fejerverkų fotografijos važiuot į Rotušės aikštę ar populiarias apžvalgos aikšteles su fotoaparatu nebūtų gera mintis.
Padarykite daug nuotraukų
Fotografuokite kiek įmanoma daugiau eksperimentuodami nustatymais, fotografavimo kampais ir panašiai – tik eksperimentuodami ir dirbdami galop padarysite tą vieną vienintelį auksinį kadrą.
Fokusuokite rankiniu režimu
Kadangi tamsoje automatinis fokusavimas dažniausiai veikia sunkiai, geriausia tiesiog įjunkite rankinį režimą ir sufokusuokite į begalybę. Fotografuodami prie f/8 gausite ryškias ir aštrias fotografijas visų fejerverkų sprogusių toliau, kaip už 100~200m, nereikės rūpintis dėl fokusavimo.
O ką daryti jei neturi veidrodinio fotoaparato?
Visų pirma – nenusiminti. Įprasti skaitmeniniai fotoaparatai dažniausiai turi visas reikiamas funkcijas fejerverkų fotografavimui. Jei Jūsų fotoaparate nėra M režimo, tai Fireworks režimas tikrai bus – pasirinkite jį, pastatykite fotoaparatą ant stovo ir pirmyn – su geresne muiline neretai galima padaryti niekuo ne prastesnes fejerverkų fotografijas, nei su veidrodiniu fotoaparatu. Skirtumas tas, kiek tas užims laiko ir kaip patogu bus tą daryti…
Dar keletas patarimų
Neapsikvailinkite ir nelaikykite įjungtos blykstės – tai visiška nesąmonė, juk fotografuojame fejerverkus, kurie sprogsta toli ir patys šviečia daug labiau, nei Jūsų blykstė, tad jos įjungti jokiais būdais nereiktų.
Į fotožygį pasiimkite žibintuvėlį – juk naktį tamsu, o Jums riekės keisti fotoaparato nustatymus, tą daryti aklai yra gan sunku ir nepatogu, žibintuvėlis visada išeis į naudą tamsoje.
Įjunkite fotoaparate esantį Noise Reduction, jei toks yra., taip fotoaparato programinė įranga pašalins triukšmus iš nuotraukų, kurie dažnai tampa gan intensyvūs fotografuojant ilgu išlaikymu.
Eksperimentuokite!
Tai kertinis aplamai bet kokios fotografijos elementas – be eksperimentavimo nieko neatrasite. Būkite kūrybingi, net jei ir fotografuojate fejerverkus, į kadrą patalpinkite dar ir medį ar namo kampą, gal žmonių grupę – svarbiausia kad atrodytų gražiai ir tiktų į kompoziciją, taip nuotrauką padarysite dar įdomesne. Jei turite galimybę – fotografuokite prie vandens, fejerverkai atsispindėję nuo vandens sukuria magiškus šviesos šokių paveikslus. Į vieną nuotrauką pabandykite pagauti kuo daugiau fejerverkų sprogimų, taip sukursite įdomų efektą, tikrą ugnies šokį danguje. Galų gale – galite netgi pabandyti fotografuoti su blykste – pastatykite prieš fotoaparatą porą žmonių ir fotografuokite, blykstei iššovus žmonės bus apšviesti ir fotografijoje išeis ryškūs, o dėl ilgo išlaikymo už jų sproginėjantys fejerverkai atrodys didingai. Taigi, dar kartą – nebijokite eksperimentuoti!
Tikiuosi jog buvo įdomu paskaitinėti, jei šio straipsnio dėka kažką priversiu išeit su fotoaparatu naktį laukan ir padaryti gerų fejerverkų fotografijų – mano misija įvykdyta 🙂 Turite klausimų? Klauskite. Turite pasiūlymų? Siūlykite. Šiems reikalams yra komentarų skiltis po straipsniu.
Beje, per Naujuosius greičiausiai gali tekti fotografuoti tiek vakarėlį, tiek žmonių grupes, tad štai keletas straipsnių, kurie Jums gali būti aktualūs:
- Kaip fotografuoti grupes?
- Einame į tamsą su fotoaparatu – nakties fotografija
- Kaip fotografuoti vakarėlius?
Straipsnio autorius Gytis Dovydaitis iš fotofabrikas.lt/fotostudija.
____________________
Perskaitykite visą straipsnį kaip fotografuoti fejerverkus, įkelkite ir paviešinkite savo darbą su žyma „fejerverkai“ ir sulaukite straipsnio autoriaus komentaro ar patarimo. Kaip viešinti nuotraukas rasite čia – nuotraukų viešinimas.
Sveiki radau idomios info kaip fotografuoti http://zinom.lt/fotografijos/
cia suzinojau informacija apie fotografavima
http://zinom.lt/kelios-fotografavimo-taisykles/
Jo šito reikėjo, reiks būtinai išbandyt, ko niekad nedariau 🙂
Na, pačiu laiku toks straipsnis 🙂 Bandysim įgyvendinti!