VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 8.4/10 (5 votes cast)

Beveik kiekviename vakarėlyje būna asmuo, kuris fotografuoja visus švenčiančius žmones, tame tarpe, ir save, tačiau ypač retai tos nuotraukos būna išties kokybiškos. Pateiksime keletą patarimų, kuriais besivadovaudami turėtumėte padaryti kur kas geresnių nuotraukų tiek fotografuodami namie vykstantį vakarėlį, tiek pasilinksminimą klube.

Fotoįranga

Visų pirma, aptarkime, kokia fotoįranga yra tinkamiausia tokio pobūdžio fotografijai.

Veidrodinis fotoaparatas

Iš tiesų norėdami kokybiškai fotografuoti vakarėlyje ar klube to tikrai nepadarysite su paprastu skaitmeniniu fotoaparatu. Žinoma, kankintis galima, tačiau netgi pigiausias veidrodinis fotoaparatas, kaip Olympus E-450 ar Nikon D3100, darbą palengvins daug kartų, kadangi šių fotoaparatų vaizdo kokybė bei universalumas stipriai lenkia tai, ką siūlo paprasti skaitmeniniai fotoaparatai.

Keičiamo židinio nuotolio objektyvas

Tokia aplinka yra kupina veiksmo ir dinamikos, dėl ko fiksuoto židinio nuotolio objektyvas paprastai nėra tinkamas, kadangi fotografavimo sąlygos nuolat keičiasi ir vieną minutę esate paprašyti padaryti poros portretą, o kitą minutę jau jums pozuoja didelė grupė žmonių. Tam geriausiai tinkamas standartinio tipo objektyvas su plačia diafragma, bent f3,5.

Keletas geriausių pasirinkimų:

Išorinė blykstė

Faktas vienas – išorinė blykstė tokio tipo fotografijoje yra būtinybė. Fotoaparate integruotos blykstės nėra pakankamai kokybiškos, geros ir lanksčios, kad patenkintų tokios fotografijos poreikius. Būtina įsigyti išorinę blykstę, kuria galėsite atspindėti šviesą nuo sienų ar lubų, taip sukurdami įspūdį, jog šviečia ne blykstė, o natūralus patalpos apšvietimas.

Atminties kortelės

Be abejonės, jos ypač reikalingos. Juk neturėdami pakankamai vietos išsaugoti nuotraukoms susidursite su begale nepatogumų. Atminties kortelės nėra tokios jau brangios, ir nusipirkti bent 4 GB dydžio vienetą neturėtų būti sudėtinga.

Priedai

Taip pat reikia nepamiršti ir kitų, ne tokių svarbių, tačiau vis vien reikalingų priedų, kaip kokybiška kuprinė, skirta susidėti fotoįrangai ar fotoaparato dirželis su papildomomis kišenėmis telefonui, vizitinėms kortelėms ir blykstės filtrams.

Blykstės filtrai išties reikalingi, ar bent jau vienas – sklaidomasis (dar vadinamas difuziniu), kuris blykstės skleidžiamą šviesą sušvelnins ir paplatins, kieno pasekoje galėsite naudoti plačiakampius objektyvus – blykstės skleidžiama šviesa apims visą plačiakampio objektyvo aprėpiamą plotą.

Taip pat reiktų pasirūpinti atsarginėmis baterijomis fotoaparatui arba dar geriau – „battery grip’u„, kuris naudojimąsi fotoaparatu padarys dar ekonomiškesniu ir patogesniu.

Fotografavimas

Yra daug įvairių fotografavimo technikų skirtų daryti nuotraukas klubuose, tačiau jas visas vardinti yra beprasmiška, kadangi ilgainiui atrasite savo mėgiamiausią techniką, kuri atspindės Jūsų individualų fotografavimo stilių. Pateikiame tik pagrindinius patarimus, kaip reiktų fotografuoti vakarėliuose ar klubuose.

 • Naudokite M režimą.

  • Šis režimas leidžia visus fotoaparato nustatymus rinktis rankiniu būdu. Priešingai nei naudojant Av, P ar kitus režimus, taip būsite užtikrinti, jog fotoaparatas nepuls savaip interpretuoti fotografavimo sąlygų ir keisti nustatymų.
  • Dar geriau nei M, yra nustatomieji režimai (Canon fotoaparatuose C, o Nikon U), kuriuose galite rinktis nustatymus ir juos išsaugoti, o reikiamu metu – akimirksniu iššaukti. Tai patogu, kuomet dažnai keičiate fotoaparato nustatymus, kadangi vienam nustatomajam režimui galite pritaikyti portretams fotografuoti tinkamus nustatymus, o kitam – grupinėms nuotraukoms, ir reikiamu metu galėsite akimirksniu juos keisti.
 • Nustatykite išlaikymą ties 1/100 ~ 1/250, o diafragmą ties f/1,8~3,2.

  • Žinoma, tai tik šablonas, būtinai eksperimentuokite šiais nustatymais.
  • Dažnai keiskite diafragmos reikšmę, nevenkite naudoti pačios plačiausios, kurią palaiko Jūsų objektyvas.
   • Patogiausia yra nustatyti pačią plačiausią diafragmos reikšmę fotografuojant pavienius žmones, o grupinėms nuotraukoms naudokite f/5,6.
  • Taip pat galite išlaikymą nustatyti ties 1/5 ar visa 1s, taip fonas bus pilnai ryškus ir šviesus.
   • Tačiau nepamirškite blykstėje nustatyti „galinės užuolaidėlės sinchronizacijos„, kas reiškia, jog blykstė suveiks, kuomet diafragma užsivers baigus įleisti šviesą, o ne kai atsivers.
    • Taip sufokusuoti fotografuojami objektai esantys pirmame plane išeis ryškūs, šviesūs ir nesusilieję, nesvarbu kokį išlaikymą naudosite.
 • Išorinę blykstę atsukite apie 45° į lubas.

  • Taip blykstės skleidžiama šviesa atsispindės nuo lubų ir nuotraukoje fotografuojami objektai nebus plokšti, kaip fotografuojant su tiesiai atsukta blykste.
  • Šios technikos pagalba blykstės šviesa bus panaši į natūralų patalpos apšvietimą, o ne į nenatūralią blykstės skleidžiamą šviesą.
  • Nepamirškite eksperimentuoti! Kartais kur kas geriau blykstę atsukti į lubas 90°, ar net daugiau, o kartais reikia blykstę nusukti į sieną, tad neužsibūkite ties viena pozicija, nuolat keiskite blykstės padėtį priklausomai nuo sąlygų.
 • Fotografuokite keletą kadrų iš karto.

  • Taip išvengsite nuotraukų, kur žmonės užsimerkę.
  • Žinoma, tai galioja tik fotogafuojant mažu išlaikymu ir turint gerą blykstę, kuri gali fotografuoti serijomis.
 • Naudokite visus fokusavimo taškus.

  • Taip sumažinsite riziką sufokusuoti netinkamą objektą, kuomet fotografuojama scena yra kupina veiksmo.
 • ISO jautrumą nustatykite ties ISO 100 ~ 800, priklausomai nuo fotoaparato.

  • Jei turite geresnį fotoaparatą, kuriam trukšmai nuotraukose nėra didelis iššūkis, tuomet naudokite ISO 800, taip fotografijos išeis aštresnės.
  • Jei jūsų fotoaparatas prastesnis, naudokite mažesnes ISO reikšmes, bet kokiu atveju fotografuojant su blykste, ji duos pakankamai šviesos, kad nuotraukas gautumėte šviesias.

Dar keletas bendrų patarimų

Spalvos nuotraukoje nedera? Tai dažnas reiškinys fotografuojant klube, kadangi žmonių būna daug, ir jie visi atrodo labai skirtingai, tai lengviausia ir veiksmingiausia išspręst tiesiog padarant nuotrauką nespalvotą.

Jei fotografuojate klube, būtinai įsitikinkite, jog fotografuoti galima, juk niekas nenori turėti nemalonumų su tais dideliais vyrukais, kurie už pakarpų išmeta girtus paauglius 🙂

Fotografuodami ten, kur yra daug nepažįstamų žmonių, būtinai sekite jų reakcijas į objektyvą. Jei kažką fotografuojate ir iš fotografuojamo žmogaus veido matosi, jog jam jūs nepatinkate, verčiau nusukite objektyvą į šoną. Kai kurie žmonės labai nemėgsta būti fotografuojami, ir jei jūs ne klubo pasamdytas fotografas, tuomet su žmonių nervais verčiau nežaisti.

Labai geras būdas pritraukti auditoriją ir būsimus klientus – turėti paprasčiausias vizitines korteles su adresu į tinklapį, kur sudėsite nuotraukas. Korteles padalinsite klubo lankytojams ir jie fotografijas iš vakarėlio galės be problemų peržiūrėti internete. Tačiau nepamirškite į vizitinėje kortelėje parašytą tinklapį įkelti nuotraukų anonsą, parašydami kada lankytojai gali tikėtis jame išvysti visas nuotraukas iš vakarėlio. Niekam niekada nėra malonu vietoj norimos informacijos rasti užrašą „Klaida 404“ 🙂

Tikimės, jog šis trumpas straipsnis Jums bent truputį pagelbėjo! Svarbiausia yra nebijoti eksperimentuoti su fotoaparato nustatymais, tačiau būtinai tą darykite tikslingai, o ne bet kaip – taip sukursite savo stilių, ir fotografuoti taps visiškai paprasta. Sėkmės ir marš fotografuoti švenčiančios liaudies! Ir nepamirškite pasidalinti patirtimi komentaruose.

Papildomai apie vakarėlių fotografiją siūlome panaršyti šiame tinklapyje – www.nightclubphotography.tv – tai didžiausia duomenų bazė internete sutelkta būtent į šį fotografijos žanrą.

Taip pat kviečiame pasidalinti patirtimi komentaruose. Patarimą pateikė Gytis Dovydaitis iš Fotofabrikas.lt/fotostudija

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 8.4/10 (5 votes cast)
Kaip fotografuoti vakarėlius, 8.4 out of 10 based on 5 ratings
Be Sociable, Share!

1 Comment for this entry

 • Karolis parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 4.5/5 (2 votes cast)

  Labai issamus straipsis, saunuoliai. Esu dirbes klubuose pora kartu, ten tikrai nera lengva fotografuoti, del apsvietimu kurie keiciasi kas pora sec, del zmoniu mases, kartais zemu lubu ir tt. Perskaites jusu straipsi, viskas yra tikrai taip, kaip sakote. Tuo paciu suzinojau ir si ta naujo kas manau ma npravers kita karta 🙂 Aciu!

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 4.5/5 (2 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *