VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

Tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje hipertenzija, arba padidėjęs kraujo spaudimas, yra dažniausiai diagnozuojama liga. Hipertenzija – tai įvairių aplinkos ir genetinių veiksnių pasekmė ir šių veiksnių išraiška žmogaus organizme. Deja, liga nėra iki galo aiški ir dabar, jos priežastį nustatyti pasiseka toli gražu ne visada. Dėl šios priežasties ir yra paplitęs nelabai malonus neoficialus hipertenzijos pavadinimas – „nebylioji žudikė“.

Hipertenzija laikoma tuomet, kai arterinis kraujo spaudimas yra daugiau 140/90 mm Hg. Nepakankama padidėjusio kraujo spaudimo kontrolė yra pagrindinė mirtingumo priežastis. Ankstyva kraujospūdžio korekcija sumažina kraujagyslinių komplikacijų skaičių. Taigi, kraujospūdžio matuoklis yra būtinybė kiekvienuose namuose.

Reikėtų paminėti faktą, jog pradinėje stadijoje liga labai dažnai nesukelia jokių simptomų. Žmogus gali jaustis visiškai sveikas, ir reikėtų tik pasidžiaugti, jei žmogus jaučia galvos skausmus, dūrimus širdies plote, širdies permušimus – tokiais atvejais jis atkreipia dėmesį, pasimatuoja kraujospūdį ir sužino apie arterinį kraujospūdį. Kartais žmogus su padidėjusiu kraujospūdžiu jaučiasi tiesiog puikiai, kupinas jėgų ir energijos, todėl jis gali net neįtarti apie padidėjusį kraujospūdį ir artėjančią grėsmę. Simptomų atsiranda vėliau, prasidėjus komplikacijoms (smegenų pažeidimai, regėjimo pažeidimai, inkstų ir kitų organų pažeidimai). Gali būti hipertenzinės krizės, kai dėl staiga padidėjusio kraujo spaudimo sutrinka kraujotaka gyvybiškai svarbiuose organuose – smegenyse, širdyje, inkstuose. Jos metu žmogų gali varginti galvos, krūtinės, pilvo skausmai, pykinimas, vėmimas,  praeinantys rankų, kojų paralyžiai, sąmonės sutrikimai, regėjimo pablogėjimas ir kiti simptomai.

Gydytojas ligą diagnozuoja nustatęs padidintą kraujo spaudimą kelis kartus skirtingomis dienomis dviejų savaičių bėgyje. Matuojant spaudimą, žmogus neturi būti po fizinio krūvio (pvz., lipęs laiptais), susijaudinęs, gėręs kavos. Spaudimas matuojamas ranką laikant širdies lygyje. Savo kraujospūdį galite sekti ir namuose įsigiję kraujospūdžio matuoklį. Tai ypač aktualu žmonėms, kuriems pasireiškia „baltojo chalato“ sindromas, t.y. kai žmogui matuojant kraujo spaudimą jis nevalingai padidėja dėl šalia esančio gydytojo ar gydytojų. Kuo anksčiau diagnozavus hipertenziją, paskiriamas gydymas ir žmogus gali išvengti tolesnio ligos progresavimo bei pasekmių.

Jei neturite kraujospūdžio matuoklio, nesijaudinkite, nes fotofabrikas.lt siūlio įsigyti TIK kokybiškus ir kliniškai patvirtintus kraujospūdžio matuoklius. Tai gerai žinomi ir garsūs gamintojai: Omron, Medisana, Braun, Medisana, Beurer, iHealth. Galėsite išsirinkti Jums tinkamiausią ir prieinamiausią variantą.

Galime pasiūlyti platų asortimentą tiek žastinių, tiek riešinių kraujospūdžio matuoklių. Jeigu ieškote nebrangaus, kokybiško  kraujospūdžio matuoklio – optimaliausias variantas yra OMRON M1 Compact pusiau automatinis žastinis kraujospūdžio matuoklis su kriauše oro pripūtimui. Optimalus ekrano posvyrio kampas, maža ar didelė rankovė yra pasirenkamos papildomai, 14 paskutinių matavimų atmintis, kliniškai patvirtintas (Tarptautinis protokolas), nereguliaraus pulso ženklo parodymas, neaukšta kaina. Šiuolaikiškas dizainas ir ekonomiškumas – pagrindinės šio matuoklio savybės.

Ieškantiems riešinio kraujospūdžio matuoklio, kurį galėsite visur su savimi turėti, galime pasiūlyti Sanitas SBC 41. Tai visai nebrangus, efektyvus riešinis kraujospūdžio matuoklis su aiškiu ir dideliu LCD ekranu (puikiai tinka ir vyresniems žmonėms), 60 atminties vietų, pilnai automatinis, tinkamas riešui 14-19.5 cm, rodomas  laikas ir data, širdies ritmo sutrikimų aptikimas, automatinis išsijungimas, komplekte baterijos ir dėkliukas.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Hipertenzija - "nebylioji žudikė", 10.0 out of 10 based on 1 rating
Be Sociable, Share!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *