VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Štai prekyboje pasirodė ilgai lauktas ir jau senokai užsienyje aptarinėjamas Canon Powershot S90. Kaip jis atrodo realiai, ar vertas tokių pinigų, kuriais vertinamas rinkoje ir graibstomas užsienyje … Pabandykime pačiupinėti.

Canon PowerShot S90Video apžvalga Canon PowerShot S90 review – laukiamos nuomonės ką patobulinti, kad būtų įdomiau žiūrėti.

O kad skaityti būtų įdomiau, šiuo metu fotoaparato kaina 1599 Lt. Bet panaudoję šį kodą adunyzype paskutiniame pirkimo žingsnyje, fotoaparato kaina bus 1499 Lt.

Korpusas. Metalas. Nors iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo tarsi kokybiškas plastikas, korpusas matinis , tad jam pačiupinėjimai ir iš to sekantys pirštų antspaudai lyg ir negresia. Laikymas. Įpratusiam prie G10 ir G11 stiliaus fotoaparatų – šis lyg žaislinis, kur sunku rasti vietą stambiam delnui patogiau nutūpti, tačiau porą kartų paėmus į rankas, trečiąkart jau žinai, už kurios vietos aparatą geriau nutverti. Dydžiu labai panašus į Panasonic DMC-TZ7 ir kitus panašios klasės aparatus (Panasonic LX3, TZ6, Casio H10 ir kitus).  Atminties laikmena – šalia baterijos, kartais nesinorėtų išimant kortelę atidaryti baterijos dangtelio, bet čia kaip kam patogiau, man geriau būtų, kad kortelės lizdas būtų kur nors kitur.

Valdymas. Valdymas, lyginant kad ir su tos pačios klasės fotoaparatais – vienas paprasčiausių ir patogiausių. Nors nustatymų gausa ir funkcinės galimybės yra didelės, tačiau aparatas valdomas itin paprastai, nesudėtingai, pats meniu primena daugelio Ixus aparatų serijos valdymą ir sudėtingumo lygiu, praktiškai, nesiskiria – viskas pakankamai aišku ir paprasta, tereikia žinoti, kokie nustatymai reikalingi, o juos pasiekti visiškai paprasta. Pora paspaudimų – aparatas nustatytas. Tiesa, viršutinis funkcinis ratukas didelius pirštus turinčiam gali tapti ir neįveikiama kliūtimi, aparatas juk visiškai mažas, tačiau tai vienam trūkumas, kitam – privalumas. Žiedas – apie objektyvą esantis žiedas – gera pagalba tiems, kas pasigenda kompaktiškuose aparatuose operatyvaus valdymo – tarkime, diafragmos valdymas gali būti atliekamas be jokio meniu įjungimo ar kitų papildomų veiksmų, kurie gaišina laiką geram kadrui gaudyti. Tenka pastebėti, kad tai vienas naudingiausių patobulinimų, kuriuos teko sutikti pastarojo meto skaitmeniniuose kompaktiškuose fotoaparatuose.

Funkcijos. S90 yra viskas, ko reikia mėgėjui, galvojančiam ne tik apie įprastą vaizdų užfiksavimą, bet ir manipuliacijas link meniškumo. Yra RAW nuotraukų formatas, objektyvo šviesumas leidžia su nuotraukos kokybe daryti daugiau, nei gali įprasta muilinė, AV ir TV režimais galima plauti antrą planą, ką aparato sistemos ir įrodė, kad tai jam nesunkiai pasiekiama. Toks fotoaparato darbas sunkiai įsivaizduojamas neturint šių režimų. Nors objektyvas ir yra skirtas gauti gerą ryškumą visame kadre, tačiau iš antro plano „išplovimas“ juo yra galimas. Ir visai nesudėtingai.

Jungiame. Įjungus baterijos įkrovimo rodytuvas (indikatorius) rodė, daugiau, nei pusę resurso, tačiau atlikus keletą testinių kadrų, beregint resursas ėmė mažėti, tačiau čia neaišku, kiek buvo to resurso likę iš gamyklos, įkrovus – viskas normaliai. Bandant toliau – nė kiek nebemažėjo. Ekranas – pakankamai ryškus, viskas kuo puikiausiai matosi. Tamsa, vakaras. Norėjosi, kad būtų mygtukų apšvietimas, taip knieti juo fotografuoti naktį ir vakare, o nesant mygtukų apšvietimui tai atlikti yra keblu.

Nuotrauka. Kokybei įvertinti reikėtų daryti detalius testus (testus jau pradėjo atlikinėti įvairūs vertintojai ir šią informaciją jau galima rasti internete), tačiau norisi viską kuo greičiau išbandyti ir pateikti šiokius tokius vertinimus, naudingus eiliniam vartotojui, kuriam aktualu toks dalykas, kaip fotografavimas automatiniu režimu ir gana niūriu dabar oru. Kaip aparatas elgiasi? Fokusuoja greitai, nors apšvietimas nelepina, o fokusavimas , praktiškai, žaibiškas (nors ir ne idealiai greitas). Nuotraukos kontrastingumas – pakankamas, kas labiau žavi, tai vaizdo detalumas šešėliuose yra pakankamai geras – viskas matosi kuo puikiausiai ir tose vietose, kur šviesos nepakanka. Kartais net veidrodiniai aparatai nesusitvarko su šia užduotimi (su eiliniais objektyvais), o šis S90 aparatas su šia užduotimi visai gerai susitvarkė. Skiriamoji geba – na šios galimybės – tikrai nustebino, aišku , tai ne tik aparato skaitmeninių nuotraukos apdorojimui skirtų algoritmų nuopelnas, bet ir nedaug iškraipymų sukelianti optika.

Blykstė. Parinkus automatinį režimą – įsijungia (veikimas neįprastas, išlenda viršun, bet gal ir gerai, nepaliesime pirštais, kai ji veikia, tai ji tarnaus ilgiau), tačiau dėl pakankamai didelio objektyvo šviesos laidumo, ji įsijungs vėliau, nei kituose aparatuose. Plius – jos galima visai nejungti tam tikrose sąlygose, kai objektyvas gali garantuoti pakankamą nuotraukos kokybę ir be jos. O tai leidžia pakankamai geras ISO diapazonas, palyginti nedidelis nuotraukos triukšmingumas esant didesnėms ISO reikšmėms.

Reziumė: vertinant fotoaparato sistemas ir galimybes kaip visumą – patarimas būsimam pirkėjui – pirkti. Tikrai puikus modelis, nežiūrint į tai, kad kai kam jis pasirodys pakankamai sunkiai apčiuopiamas kišenėje.

Kaina: galėtų būti kišenei malonesnė, bet vertinant tai, kad panašūs aparatai ir savo kaina yra panašūs, naujo aparato kaina nėra pernelyg didelė.

Keletas nuotraukų pavyzdžių šiam aparato aprašymui.

1. Naktinis fotografavimas su Canon S90 be stovo.

2. Plauname foną su Canon S90.

3. Nuotrauka mieste su Canon S90 – apsiniaukę, lyja.

4. Nuotrauka su Panasonic TZ7 – taip pat apsiniaukę, lyja.

5. Nuotraukos fragmentas su Canon S90.

6. Nuotraukos fragmentas su Panasonic TZ7.

IMG_0005

IMG_0021

IMG_0029

P1010003

C1

P1

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *