VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Pasauliniame žurnalo „National Geographic“ nuotraukų konkurse pirmą kartą oficialiai kviečiami dalyvauti ir fotografijos mėgėjai iš Lietuvos. Nuo rugsėjo 16 d. iki lapkričio 30 d. visi norintieji galės pateikti savo darbus vienoje iš trijų kategorijų – „Žmonės“, „Vietovės“ ir „Gamta“. Kiekvienos kategorijos nugalėtojas bus apdovanotas 2500 JAV dolerių prizu, o jo nuotrauka bus išspausdinta tarptautiniame „National Geographic“ žurnale. Dalyvavimo konkurse mokestis yra 15 JAV dolerių už vieną nuotrauką.


Pagrindinio prizo laimėtojas taip pat bus dar apdovanotas 7500 JAV dolerių premija ir pakviestas į Vašingtoną, kur 2011 m. sausio 11–14 d. dalyvaus „National Geographic“ fotografijos seminare ir galės susipažinti su žurnalo redakcija.
2009 m. „National Geographic“ pasauliniame fotografijų konkurse žmonės iš viso pasaulio pateikė vertinimui daugiau nei 208 tūkstančius nuotraukų. Šiais metais fotografijas vertins bei nugalėtojus rinks ekspertų komisija, kurioje dirbs ir garsūs fotografai Džoelis Sartorė (Joel Sartore) ir Lenas Dženšelis (Len Jenshel).

Per daugiau kaip du dešimtmečius bendradarbiavimo su Nacionaline geografijos draugija Džoelis Sartorė sukūrė daugiau nei dvi dešimtis reportažų, tarp kurių ir tolimi Amazonės drėgnieji atogrąžų miškai, ir alų geriantys bei kalnuose lenktyniaujantys Didžiosios Britanijos gaisrininkai. Dž. Sartorė yra vienas iš Pievos fondo (Grassland Foundation) įkūrėjų ir vienas Tarptautinės gamtosaugos fotografų lygos steigėjų. Be „National Geographic“, Džoelis yra parengęs reportažų tokiems žurnalams kaip „Time“, „Life“, „Newsweek“, „Sports Illustrated“ bei daugeliui knygų.

Jam ir jo darbams buvo skirta ne viena televizijos laida – „National Geographic. Keliautojas“, BBC, NBC „Vakaro žinios“, NPR „Savaitgalio laida“, Andersono Kuperio (Anderson Cooper) serija „Planeta pavojuje“ ir valandos trukmės PBS dokumentinis filmas. Lenas Dženšelis yra ne tik vienas žymiausių peizažo fotografų Amerikoje, bet ir vienas iš „Naujos spalvos“ judėjimo pradininkų, fotografavęs peizažus ir gyvenimo būdą nuo 1974 m. L. Dženšelio nuotraukos buvo ne kartą eksponuojamos personalinėse parodose įvairiose pasaulio šalyse: Jokohamos muziejuje Tokijuje, Čikagos meno institute, Tarptautiniame fotografijos centre Niujorke ir kitur. Tarp gausybės jo pelnytų apdovanojimų yra ir prestižinė Džono Gugenheimo atminimo stipendija.

Nugalėtojai bus renkami 2010 m. gruodžio 15 d. Visa informacija, susijusi su konkursu, yra skelbiama internete adresu: www.ngphotocontest.com/lithuania.

Unikalia informacija ir fotografijomis išsiskiriantis „National Geographic“ lietuviškai buvo pradėtas leisti 2009 m. spalį ir per metus, sociologinių tyrimų duomenimis, subūrė 90 tūkstančių skaitytojų ratą. Šiuo metu lietuviškas „National Geographic“ žurnalas turi daugiau nei 6 tūkstančius prenumeratorių, o naujausias žurnalo numeris, kuriame atskleidžiamos šokiruojančios faraono Tutanchamono gyvenimo ir mirties aplinkybės, yra išleistas 17,5 tūkst. egzempliorių tiražu.

Tarptautinis 33 kalbomis (japonų, ispanų, italų, hebrajų, graikų, prancūzų, vokiečių, lenkų ir kt.) leidžiamas žurnalas garsėja išskirtinėmis fotografijomis, reportažais ir žemėlapiais. Per 122 metų istoriją „National Geographic“ tapo žinomas savo nuodugniais straipsniais apie skirtingas kultūras, gamtą, mokslą ir technologijas. Anglų kalba žurnalas leidžiamas nuo 1888 m. Pasaulinis žurnalo tiražas siekia apie 8 milijonus egzempliorių.

www.ngphotocontest.com

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

1 Comment for this entry

 • Linas parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Įdėjote nuorodas be http://. Kad gerai veiktų, reikia rašyti http://www….

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *