Naujiena: Nikon D810

liepos 21, 2014
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)

Japonų kompanija Nikon pristatė naują, profesionalams skirtą veidrodinį fotoaparatą D810, kuris pakeis šiuo metu rinkoje esančius modelius D800E ir D800.

Veidrodinis fotoaparatas gavo atnaujintą FX formato (35,9 x 24 mm) sensorių, kurio raiška sudaro 36,3 mln. taškų. Sensorius neturi žemo dažnio optinio filtro, o tai, gamintojo teigimu, leidžia išgauti fotografijas ir vaizdo klipus su nuostabia detalizacija.

Nikon D810 gali pasigirti ypač plačiu ISO jautrumo diapazonu – nuo 64 iki 12 800 vienetų. Prieinamas ir išplėstinis diapazonas – nuo 32 iki 51 200 ISO.

Fotoaparate naudojamas tas pats vaizdų apdorojimo procesorius – EXPEED 4 – kaip ir flagmane Nikon D4s, tačiau ir čia yra skirtumų – modelyje D810 procesorius yra produktyvesnis.

Teigiama, kad naujajame DSLR, įdiegus tam tikrus sudėtingus algoritmus, pasiekiamas didesnis vaizdų detalumas, kadro gilumo perteikimas visame jautrumo diapazone. Naujokas taip pat gali pasigirti ir perdaryta veidrodžių sistema.

Nikon D810 leidžia fotografuoti iki 5 kadrų per sekundę sparta, esant 15,3 MP raiškai (FX režimas), ir iki 7 kadrų per sekundę sparta, esant DX kadravimo režimui. Palaikomas filmavimas Full HD 1080p (50p/60p) režimu. Filmavimo metu galima naudoti visą ISO diapazoną, taip pat reguliuoti išlaikymą, diafragmą ir garso lygį.

Įdiegtas naujas fotografavimo režimas „RAW Size S“, kuris leidžia daryti 9 MP raiškos nuotraukas.

Fotoaparatas turi 51 taškų automatinio fokusavimo sistemą Multi-CAM 3500FX, kuri leidžia kadrą padengti 9, 21 ir 51 tašku, suteikiama galimybę sumažinti jautrumą iki −2 EV (ISO 100, 20 °C).

15 automatinio fokusavimo taškų yra kryžiaus tipo, jie išdėstyti centre, suderinami su AF NIKKOR objektyvais, turinčiais maksimalią f/5,6 (arba didesnę) diafragmą, tuo tarpu 11 centrinių taškų veikia, esant f/8.

Grupinis autofokusavimo režimas leidžia nuolat sekti penkias skirtas AF sistemos zonas, taip leidžia lengviau susifokusuoti į objektą ir izoliuoti foną, filmuojant sąlyginai nedidelius objektus, kai fonas pasižymi dideliu kontrastu arba nuolat nukreipinėja dėmesį. Norint geriau komponuoti kadrą, įmanoma pasirinkti 5 fokusavimo taškų zoną, kurią galima kilnoti visame 51 taško masyve.

Pagrindinės funkcijos:

36,3 MP FX formato jutiklis. Visiškai naujas jutiklis be OLPF leidžia užfiksuoti itin detalius vaizdus. Spartus duomenų perdavimas kanalais, platus dinaminis diapazonas ir nepriekaištingas veikimas esant dideliam jautrumui.
36,3 MP FX formato jutiklis

EXPEED 4. Optimalus visų fotoaparato funkcijų veikimas. Vaizdai perteikiami daug tobuliau, o ISO yra tikslesnis, taip pat naudojamas didesnis kadrų skaičius filmuojant.

EXPEED 4

Kadrų serijos sparta iki 7 fps. Neįtikėtinai lengvai fotografuokite greitai judančius objektus. Fotografuokite nepriekaištingus didžiausios skyros vaizdus iki 5 fps sparta. Fotografuokite 15,3 megapikselio vaizdus net 7 fps greičiu, nustatę DX apkirpimo režimą.

Kadrų serijos sparta iki 7 fps

Platus ISO diapozonas. Nikon D810 yra pirmasis tokio plataus ISO diapazono skaitmeninis veidrodinis fotoaparatas: pradinė ISO nuostata yra 64, todėl gaunami vaizdai bus ryškūs ir aiškūs. Fotografuokite nustatę iki ISO 12 800 arba išplėskite diapazoną nuo 32 iki 51 200 ISO (atitikmuo).

Platus ISO diapazonas

Paruoštas filmuoti. Filmavimas „Full HD“ (1080p) formatu esant 50p/60p. Galimybė filmuojant rinktis bet kurią jautrumo šviesai reikšmę iš siūlomo plataus diapazono (pradedant ISO 64) ir valdyti užrakto greitį, diafragmą bei garsą.

Paruoštas filmuoti

Ryškiai fiksuojantis ir stabilus: Nikon D810 užrakto / veidrodinio skyriaus mechanizmas ir elektroninis priekinės diafragmos užraktas garantuoja maksimalų vaizdo ryškumą. Užrakto / veidrodžio mechanizmas sumažina vaizdo drebėjimą, todėl vaizdas per vaizdo ieškiklį yra stabilesnis, be to, užtikrinama minimali užtemdymo trukmė fotografuojant dideliu greičiu. Suaktyvinus užraktą su elektronine priekine diafragma efektyviai sumažinamas virpėjimas ekspozicijos metu, todėl nė kiek nesuliejamos net smulkiausios detalės.

Patobulinta Picture Control: ir fotografuojant, ir filmuojant galima visiškai valdyti ryškumą, kontrastą, šviesumą, atspalvius ir sodrumą. Pasirinkę vienodinimo nuostatą Flat, galėsite labai išradingai apdoroti jau užfiksuotus vaizdus: išryškinti detales ir išlaikyti subtiliausius pustonius ryškiose srityse arba šešėliuose. O jei norite tiksliai sureguliuoti kontrastą ir preciziškai atkurti smulkią tekstūrą, naudokite ryškinimo parametrą Clarity.

Reguliuojamų spalvų ekranas: savo nuožiūra reguliuokite spalvas ir ryškumą, kad būtų patogiau dirbti. 8 cm (3,2 col.), 1 229 tūkst. taškų RGBW LCD ekranas su automatinio ryškumo reguliavimo funkcija, padengtas nuo atspindėjimo apsaugančia danga.

Padalyto rodinio priartinimas: naudodamiesi priartinto vaizdo tiesioginės peržiūros padalytame ekrane režimu galėsite kruopščiai patikrinti, ar vaizdas yra pakankamai vientisas ir ryškus. Ši funkcija leidžia palyginti du vaizdo taškus: kiekvienas taškas padidinamas ir rodomas padalytame ekrane. Šią funkciją, pasiekiamą fotoaparato mygtuku i, ypač patogu naudoti fotografuojant architektūros objektus arba įvairius gaminius.

Multi-CAM 3500FX 51 taško AF sistema: tiksliai nustatyta, kad nufotografuotumėte ypač didelės skyros vaizdus. Konfigūruojama renkantis 9, 21 arba 51 taško aprėptį ir net -2 EV jautrumą (kai ISO – 100, o temperatūra – 20 °C (68 °F)). Patobulintos fiksavimo, išsaugojimo pagal padėtį ir AF režimo apribojimo funkcijos. Penkiolika centre esančių skersinio tipo jutiklių yra suderinami su AF NIKKOR objektyvais, kurių atvirosios diafragmos greitis yra f/5,6 arba didesnis, o 11 centrinių fokusavimo taškų veikia esant atvirosios diafragmos reikšmei f/8.

Sričių grupės AF: patobulinta objekto aptikimo ir sekimo funkcija. Sričių grupės AF režimu nuolat stebimi penki skirtingi AF laukai, todėl net maži arba labai arti kontrastingo ar dėmesį traukiančio fono esantys objektai bus ryškūs ir gerai išsiskirs iš aplinkos. Komponuojant vaizdus penkių taškų AF sritį galima kilnoti po 51 taško masyvą.

Kelių sričių D filmo funkcija: filmuokite neatsižvelgdami į aplinkos sąlygas, nes D filmo funkcija siūlo transliuojamiems vaizdams prilygstančią kokybę keliais kadrų formatais. Nikon D810 įrašo „Full HD“ (1080p) filmus FX ir DX formatais 50p/60p kadrų greičiu, juose beveik nematyti triukšmo, muaro efekto ir neiškraipomos spalvos. Jame siūloma švarioji HDMI išvestis, be to, didelės skyros filmuotą medžiagą galima tuo pačiu metu įrašyti ir į fotoaparatą, ir į išorinį rašytuvą.

Filmavimo laisvė: visapusiškai valdykite įrašomą filmuotą medžiagą. Pradinė jautrumo nuostata yra ISO 64, o paskutinė – ISO 51 200 (atitikmuo) M režimu, tad pasirinkimo galimybės išties didelės, o paleidus automatinio ISO funkciją parenkami optimalūs ISO nustatymai. Nikon 3D triukšmo mažinimo technologija sumažina nepageidaujamą triukšmą, iškraipymus ir mirgėjimą, atsirandančius, kai filmuojama nustačius didelį jautrumą. Nustatę režimą Zebra, fotoaparato ekrane matysite, kuriose vietose per daug arba per mažai ryškumo.

Ypač tikslus garso valdymas: pažangi garso valdymo technologija leidžia įrašyti aukštesnės kokybės garsą bei suteikia ir kitų pranašumų. Stereomikrofono įvestis ir garso išvestis teikia galimybę atskirai tiksliai reguliuoti garso lygius tiek prieš įrašant, tiek įrašymo metu. Galima pasirinkti garso diapazoną (platų / balso) ir įrašant sumažinti vėjo keliamą triukšmą naudojant integruotą mikrofoną.

Greitas, patvarus, jautrus: D810 paleidžiamas per maždaug 0,12 sekundės, o užrakto atleidimo delsa tėra vos 52 ms. Kevlaro / anglies pluošto junginio užraktas yra patikrintas atliekant iki 200 000 atleidimo veiksmų, kai užrakto greitis yra 1/8 000–30 s, o blykstės sinchronizacija iki 1/250 sek.

Neribota nepertraukiamo fotografavimo trukmė: galimybė užfiksuoti begalę JPEG vaizdų ir sukurti puikią fotografijų seriją. Fotografuokite nepertraukiamo fotografavimo režimu, kai užrakto greitis yra 4 sekundės ar mažesnis. Galėsite įrašyti tiek daug aukštos kokybės JPEG vaizdų, kiek tilps jūsų laikmenų kortelėse ir kol neišseks akumuliatoriaus energija. Dėl išskirtinai trumpo laiko tarp ekspozicijų naudodamiesi trečiųjų šalių programine įranga galite sklandžiai sujungti žvaigždžių takų arba užpakalinių žibintų kadrus ir išgauti gražius efektus.

Visa skaitmeninė vaizdavimo sistema: išnaudokite visus modelyje D810 integruoto 36,3 megapikselio jutiklio pranašumus, iš plataus asortimento pasirinkę kurį nors NIKKOR objektyvą. NIKKOR objektyvai pasižymi išskirtinėmis didelę skyrą užtikrinančiomis savybėmis, todėl juos mielai renkasi daugybė fotografų, kad ir kokia būtų jų specializacija. Be to, D810 yra visiškai suderinamas su pažangiausia Nikon kūrybingo apšvietimo sistema, su juo galima naudoti įvairiausias universalias Speedlight blykstes: primontavus jas prie fotoaparato arba naudojant atskirai galima išradingai ir kūrybiškai fotografuoti.

Didelės talpos akumuliatorius EN-EL15: itin mažas ir lengvas 1 900 mAh (7,0 V) talpos įkraunamas ličio jonų akumuliatorius. Visiškai įkrovus (per 1 įkrovą) galima užfiksuoti net 1 200 nejudančių vaizdų¹.

Saugojimo laikmenos: du kortelių lizdai fotografų patogumui: CF kortelės lizdas didelės spartos UDMA 7 kortelėms ir SD kortelės lizdas didelės spartos bei talpos SDXC ir UHS-I kortelėms.

Patvarus korpusas iš magnio lydinio: ypatingas atsparumas nepalankioms oro sąlygoms ir dulkėms teikia D810 apsaugą nuo drėgmės bei dulkių.

Laidinis ir belaidis ryšys: Nikon D810 palaiko eternetą ir belaidį LAN. Norėdami užmegzti ryšį, naudokite papildomą duomenų siųstuvą UT-1 ir belaidį siųstuvą WT-5.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Naujiena: Nikon D810, 10.0 out of 10 based on 2 ratings
Be Sociable, Share!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *