VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)

Neseniai prekyboje pasirodęs Nikon D7000 susilaukė dvejopų vertinimų – daugumai šis fotoaparatas buvo panašus į kažką nepaprasto, tai lyg keliais tūkstančiais litų pigesnis Nikon D300s, tačiau buvo žmonių, kuriems D7000 atrodė bereikalingai išleistas modelis. Tuo tarpu Nikon šiuo modeliu bando užpildyti tarpą tarp pigesnių, naujokams skirtų, Nikon D3100 ar D5000, ir profesionalaus modelio – Nikon D300s. Taigi galima daryti prielaidą, jog šio modelio paskirtis identiška mūsų anksčiau apžvelgtam, pagrindiniam šio fotoaparato konkurentui, Canon EOS 60D, tai yra, užimti tuščią vietą, esančią tarp pigių ir brangių modelių. Kitaip tariant, sukurti tiltą tarp dviejų šalių. Šįkart bandysime išsiaiškinti, ar D7000 atlieka savo darbą, ir ar didžioji dalis šį fotoaparatą bandžiusių žmonių yra teisi teigdama, jog tai puikus modelis. Pradėkime nuo pagrindinių fotoaparato savybių:

 • 16,2MP Nikon DX formato CMOS vaizdo sensorius.
 • Naujas nuotraukų apdorojimo procesorius EXPEED 2.
 • ISO jautrumas nuo 100 iki 6400, gali būti išplečiamas iki 25600.
 • Naujoviška 39 fokusavimo taškų sistema.
 • Filmavimas Full HD (1080p) rezoliucija.
 • Galimybė naudoti dvi SD, SDHC ar SDXC atminties korteles vienu metu.
 • Fotografavimas maksimaliu 6 kadrų per sekundę greičiu.
 • Galimybė redaguoti nuotraukas fotoaparate.
 • Elektroninis gulščiukas.
 • Live View režimas.
 • Maksimalus resursas – 150 tūkstančių fotografijų.

Išties stebina faktas, jog šis fotoaparatas gali fotografuoti naudodamas itin įspūdingą 25600 ISO jautrumą. Taip pat ir 39 autofokuso taškai atrodo daug žadančiai. Pažvelgus į specifikacijas, išties panašu, jog Nikon D7000 stipriai pranašesnis Canon EOS 60D.

Korpusas, ergonomika, ekranas

Malonu, kad paėmus Nikon D7000 į rankas, jokių blogų minčių nekyla – fotoaparatas atrodo tvirtas ir išties patogus. Svoris gana standartiškas – 640g. Jei Canon EOS 60D, sveriantis 755g, nesukelia jokių problemų jį nešiojant, tai D7000 nesukels juo labiau. Uždėjus didesnį ir sunkesnį objektyvą nepanašu, jog objektyvo jungtis yra stipriai apkrauta, kaip tarkime Nikon D90 modelyje. Tačiau tai vis tiek nėra patogiausias fotoaparatas pasaulyje, norint naudoti sunkius ir didelius objektyvus. Paties fotoaparato korpusas yra pagamintas iš magnio lydinio – šiuolaikiškos ir technologiškai pažangios medžiagos, netraukiančios prie savęs šalčio, tačiau tuo pačiu ir tvirtos bei patikimos. Canon EOS 60D fotoaparato korpusas yra pagamintas iš aliuminio, kas stipriai jaučiasi tik paėmus jį į rankas. Nepanašu, jog fotoaparatas atlaikys stipresnį smūgį. Nikon D7000 nuo tokių fotografo minčių išsisuka sukurdamas tvirto fotoaparato įspūdį, kuris niekuo neatsilieka nuo profesionalaus Nikon D300s.

Mygtukų išdėstymas ant fotoaparato korpuso yra standartinis visiems Nikon fotoaparatams, tačiau, kaip pridera kiekvienam naujam modeliui – su keletu naujovių. Dabar po fotografavimo režimų žiedu yra fotografavimo tipų žiedas, kurio pagalba galima greitai pasikeisti fotografavimo tipą iš vienos nuotraukos į seriją, tylųjį ar nuotoliniu pulteliu valdomą bei kitus. Kad žiedas pasisuktų, reikia įspausti nediduką mygtuką prie jo, ir tai apsaugo nuo netyčinio žiedo pasukimo, tačiau tuo pačiu ir sukelia papildomų problemų, kadangi mygtukas išties nedidelis, o žiemą su pirštinėmis jį paspausti itin problematiška. Dar vienas nemalonus dalykas – ypač lengvai pasispaudžiantis fotografavimo mygtukas. Kartais norite sufokusuoti ir tada perkadruoti vaizdą, tačiau būna taip, jog iškart nufotografuojate, nepajautę tos ribos, tarp pusiau ir pilnai užspausto fotografavimo mygtuko. Tačiau atmetus šiuos minusus, fotoaparato ergonomika yra pakankamai gera ir tikrai blogų žodžių, siekiant ją sudirbti, pasakyti nepavyks.

Nikon D7000 fotoaparate integruotas aukštos, 921 tūkstančio taškų rezoliucijos, 3 colių TFT skystųjų kristalų ekranas. Ir jis savo darbą atlieka puikiai – vaizdas ryškus, aiškus, kontrastingas. Nuotraukos ekrane atrodo puikiai ir naršyti po fotoaparato meniu itin patogu dėl aukštos ekrano rezoliucijos. Tačiau lyginant su Canon EOS 60D, D7000 ekranas atsilieka tiek rezoliucija, tiek vaizdo kokybe, aštrumu. Sunku nepaminėti ir to, jog Canon EOS 60D ekranas pilnai lankstosi, tuo tarpu Nikon D7000ne. Apskritai tai nėra didelis minusas, kadangi mažai veidrodinių fotoapartų turi atlenkiamus ekranus, tačiau turint omeny tai, jog šis Nikon’as kovoja su 60D, kuriame ekranas atlenkiamas, tai galima paminėti kaip nemažą trūkumą kovoje prieš Canon produktą.

Keletu žodžių apibūdinant šio Nikon’o korpusą, galima sakyti, jog jis yra geras. Ne blogas, ne puikus, o tiesiog geras. Surinkimo ir medžiagų kokybė yra puiki, ekranas ryškus ir aiškus, o ergonomikai priekaištų išreikšti taip pat neina, tačiau tokius žodžius galima pasakyti tik labiau techniškai pasigilinus į fotoaparato korpusą. O paprasčiausiai paėmus fotoaparatą į rankas ir ėmus juo naudotis, priblokštas niekas nebus ir įvertins korpuso kokybę tiesiog kaip gerą.

Naudojimasis fotoaparatu, vartotojo sąsaja, funkcijos

Apžiūrėjus fotoaparatą iš šalies, pabandykime jį įjungti ir realiai juo pasinaudoti – ar bus patogu? Nekils problemų? Panašu, jog ne. Visoms reikalingoms ir dažniau naudojamoms funkcijoms yra dedikuoti atskiri mygtukai, tad keisti fotoaparato nustatymus galima akimirksniu, negaištant laiko naršymui po meniu. Išties patogu turėti visą žiedą fotografavimo tipų keitimui, kadangi paprastai būdavo galima tik nuspaudus reikiamą mygtuką su navigaciniais žiedais keisti fotografavimo tipus. Dabar jie turi atskirą žiedą, kas yra dar patogiau.

Vartojo sąsaja – tai dar vienas standartas, veikiantis daugumoje šiuolaikinių Nikon skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų. Ji aiški bei patogi, nors ir fotografavimo ekranas nėra toks parankus, kaip Canon naudojamas „Quick Menu„. Kartais norisi greitai perbėgti per visus nustatymus, tačiau tokios galimybės nebūna ir reikia įvairius nustatymus keisti dedikuotais mygtukais, kurie ne visada aiškūs, arba landžiojant po meniu. Būtų smagu, jei atsirastų galimybė pasikeisti fotografavimo meniu vaizdą iš profesionalaus į paprastesnį, kuris naudojamas pigesniuose Nikon fotoaparatuose, kaip Nkon D3100 ar D5000, kadangi tai pritrauktų daugiau neprofesionalių fotografų. O pagrindinio meniu vaizdas malonus akiai, pats meniu suskirstytas patogiai. Taip pat smagu, jog galima susikurti ir atskirą savo meniu skiltį, kurioje galite susidėti dažniausiai naudojamas funkcijas ar keičiamus nustatymus, taip vėliau sutaupydami laiką, kuris būtų sugaištas naršymui po kitus meniu.

Kas liečia funkcijas, tai Nikon D7000 jomis išsiskiria, kadangi turi integruotą pilnavertę nuotraukų redagavimo programą su daugybe funkcijų. Tai yra Nikon D3100 ar D5000 fotoaparatuose naudojamos programos naujesnė versija su keliais klaidų pataisymais bei nedideliu galimybių redaguoti nuotraukas išplėtimu. Bet didžiausias pliusas tas, jog dėl aukštos ekrano rezoliucijos, nuotraukas redaguoti fotoaparate pagaliau yra jau šiek tiek patogu. Galima kur kas aiškiau matyti visus nuotraukoje padarytus pakeitimus, nes Nikon D3100 naudojamame 230 000 taškų rezoliucijos ekrane tą padaryti buvo sudėtinga – dėl mažos ekrano rezoliucijos nuotraukos ekrane atrodė prastai ir netikroviškai, o padaryti redagavimai taip pat buvo neaiškūs ir įkėlus nuotraukas į kompiuterį dažnai paaiškėdavo, jog jie dar ir kitokie nei buvo matyti fotoaprato ekrane.

Apibendrindami galime teigti, jog Nikon D7000 gebėjimas komunikuoti su fotografu yra geresnis nei vidutinis. Panašiai kaip su korpusu – jis tiesiog geras, ne blogas, ne puikus, bet geras. Nieko tikrai blogo pasakyti neišeitų, tačiau išgirti taip pat neina, kadangi trūkumų ir erdvės tobulinimui tikrai yra.

Nuotraukų kokybė, ISO testas, fotografavimas

Nikon D7000 fotoaparate veikia 16,2MP Nikon DX formato CMOS vaizdo sensorius. Žvelgiant iš techninės pusės, šis fotoaparatas naudoja raiškiausią vaizdo sensorių iš visų nepilnakadrių Nikon fotoaparatų, kadangi didžioji dalis Nikon veidrodinių fotoaparatų naudoja 12,3MP vaizdo sensorius. Tai evoliucija Nikon tobulina savo fotoaparatus įdiegdami vis pažangesnes technologijas, tačiau derėtų atkreipti dėmesį į tai, jog pagrindinis D7000 konkurentas Canon EOS 60D savyje turi 18MP rezoliucijos vaizdo sensorių, kuris, Nikon mastais, yra išties įspūdingas. Ir apskritai „megapikselių kovoje“ Canon beveik visada laimi prieš Nikon, savo fotoaparatuose diegdami raiškesnius vaizdo sensorius. Tačiau, ar yra tie pora megapikselių, kurie skiria Nikon D7000 nuo Canon EOS 60D, stipriai daro įtaką nuotraukų kokybei? Deja, tačiau dažniausiai atsakymas bus ne. Dviejų megapikselių skirtumas tarp 16,2MP ir 18MP yra kur kas mažesnis nei gali pasirodyti ir skirtumą pastebėsite tik spausdindami nuotraukas ypač dideliu formatu, ko namų vartotojams dažniausiai nereikia.

Na tai kokia gi ta Nikon D7000 fotoaparatu darytų nuotraukų kokybė? Prisimename, jog Canon EOS 60D nuotraukų kokybė menkai skyrėsi nuo pigesnio Canon EOS 550D. Laimei, Nikon D7000 nuotraukų kokybė stipriai išaugusi nuo pigesnio modelio D3100 ar kito, kurio D7000 atėjo pakeisti D90. Dabar spalvos kur kas tikroviškesnės. Tiesa, Nikon fotoaparatams būdingas mažas aštrumas kiša koją, o iš tokio pažangaus veidrodinio fotoaparato, kaip Nikon D7000 norėtųsi daugiau, nes tas nuotraukų „išmuilinimo“ efektas nėra malonus ir norėtųsi, kad padarytos fotografijos būtų kur kas aštresnės nei yra.

Kas liečia spalvas, tai mūsų apžvelgiamas modelis jų tikroviškumu nuotraukose lenkia pagrindinį savo konkurentą Canon EOS 60D, kuris ne taip jau retai pasimeta spalvų gamoje ir nuotraukose perteikia spalvas ne visiškai atitinkančias realybę, netgi rankiniu būdu nustačius baltos spalvos balansą. Nikon D7000 automatinis baltos spalvos balansas veikia būtent taip, kaip ir turi – atpažįsta apšvietimą ir jam pritaiko tinkamą spalvų gamą. Problemų kyla nebent prie LED lempų apšvietimo, tačiau rankiniu būdu nustačius spalvų temperatūrą ar pasirinkus „Custom white balance“ funkciją ir reikiamai sukonfigūravus nustatymus, problemos dingsta.

Taip pat nuotraukose išgaunamas spalvas galima pakeisti pasirinkus jau standartu tapusius nuotraukų stiliaus nustatymus. Kaip ir populiaru, galima reguliuoti nuotraukų aštrumą, kontrastą, išryškinamas spalvas ir panašiai. Tai patogu, tačiau tik tuomet, kai turite pakankamai laiko visus šiuos nustatymus keisti ir taikyti savo reikmėms.

O dabar pažiūrėkime, ar šis fotoaparatas bus tinkamas fotografuoti esant prastam apšvietimui. Pateikiame ISO testą. Pirmoje dalyje standartinis ISO testas, kuriame demonstruojamos fotoaparato galimybės tvarkytis su triukšmais naudojant neišplėstą ISO jautrumą. Antroje dalyje rodomas išplėsto ISO jautrumo testas su dešinėje esančiu maksimaliu ISO jautrumu – Hi2 (ISO 25600).

Ir ką mes čia matome? Pagaliau turime fotoaparatą, kuris už sumokėtus pinigus stipriai pranoksta lūkesčius ISO teste! Žinoma, labai lengva pastebėti, jog nuotraukos yra neaštrios, lygiai taip pat, kaip lengva pastebėti, jog naudojant Hi2 ISO režimą fotografuoti galima tik esant ypač ekstremalioms sąlygoms kai nėra kitos išeities, kadangi nuotraukos būna praktiškai nenaudojamos. Tačiau faktas, jog naudojant ISO 4000 jautrumą fotografijoje vaizdas nėra sugadintas netgi pilnai pritraukus vaizdą, išties priverčia stebėtis. Tokie fenomenalūs pasirodymai ISO teste stipriai kelia šio fotoaparato vertę ir panašu, kad leidžia pareikšti, jog tai geriausias fotografo draugas, kuomet žadama fotografuoti blankiai apšviestose vietovėse.

Tačiau nereikia skubėti. Geras gebėjimas šalinti triukšmus tai dar ne viskas, jei norite fotografuoti tamsoje. Kas trukdo šiam fotoaparatui būti vakarinės fotografijos karaliumi, tai beveik absurdiška jo šviesos matavimo sistema, nors ir teigiama, kad ji yra atnaujinta. Taip, dieną, kuomet viskas šviesu, problemų dažniausiai nekyla, tačiau prie dirbtinio apšvietimo išlaikymą tenka nustatinėti rankiniu būdu, kadangi dažniausiai, naudojant automatinį išlaikymo nustatymo režimą, išlaikymas būna nustatomas neteisingas – keliais žingsniais per ilgas nei reikėtų. Fotoaparato šviesos matavimo sistema akivaizdžiai linkusi perdėtai pašviesinti šešėlius ir tas juntama netgi gerame apšvietime, tačiau tuomet netrukdo taip, kaip prie blankios šviesos.

Nikon D7000 naudoja netgi 39 autofokuso taškų sistemą ir šiuo skaičiumi lenkia praktiškai visus konkurentus įsitaisiusius panašioje kainų kategorijoje. Canon EOS 60D belieka tik slėptis po pernykščiais lapais su savo 9 taškų automatinio fokusavimo sistema. Daug autofokuso taškų garantuoja geresnį ir tikslesnį fokusavimą, taip pat atveria daugiau galimybių fotografui. Negana didelio autofokuso taškų kiekio, Nikon D7000 dar ir fokusuoja tikrai greitai. Gal tik truputį nusileidžia Canon EOS 60D, tačiau realiai tas skirtumas nepastebimas.

Didelis automatinio fokusavimo taškų kiekis ir tikslus bei greitas fokusavimas atveria dideles galimybes greitai judančių objektų fotografijai. O prie to prisideda dar ir fotografavimas 6 kadrų per sekundę greičiu. Tai 0,7 kadro per sekundę greičiau nei Canon EOS 60D, tačiau visais dviem kadrais lėčiau nei Nikon D300s. Bet nereikia norėti 8 kadrų per sekundę fotografavimo šioje kainų kategorijoje. 6 kadrų per sekundę daugiau nei užtenka, fotografuojant įvairius bėgiojančius gyvūnus ar sporto varžybas.

Jei keliais žodžiais, tai Nikon D7000 nuotraukų kokybė tikrai geresnė nei gera. Galima teigti, jog ji netgi puiki. Toks puikus pasirodymas ISO teste, 39 autofokusavimo taškai ir fotografavimas 6 kadrų per sekundę greičiu naudojimąsi šiuo fotoaparatu paverčia vienu malonumu. Tiesa, šviesos matavimo sistema stipriai kiša koją, tačiau juk sakoma, nėra padėties be išeities – įgudęs fotografas nesunkiai nustatys reikiamą išlaikymą rankiniu režimu.

Filmavimas, neaptartos detalės

Mūsų apžvelgiamas Nikon D7000 kaip ir visi šiuolaikiški skaitmeniniai veidrodiniai fotoaparatai turi galimybę daryti HD raiškos video įrašus. Šis fotoaparatas gali filmuoti maksimalia 1920 x 1080p rezoliucija prie  24 kadrų per sekundę. Nikon fotoaparatai niekada nepasižymėjo išplėtota video filmavimo funkcija, tas pats ir šiame modelyje – daug nustatymų filmavimo režime nėra, viskas vyksta automatiškai. Tiesa, yra naudojamas automatinis fokusavimas veikiantis viso video filmavimo metu, kas yra šiokia tokia naujovė veidrodiniuose fotoaparatuose, tačiau minėtas automatinis fokusavimas neveikia taip gerai, kaip, tarkime, Sony NEX-5 fotoaparate. Iš tikrųjų, tai lyginant su mūsų anksčiau apžvelgtu Sony NEX-5, filmavimo kokybė itin prasta. Pagal veidrodinių fotoaparatų standartus – ji vidutinė ir atsilieka Canon EOS 60D. Pliusas tik tas, jog yra automatinis fokusavimas, tačiau jis veikia lėtai ir yra nepaslankus, fokusuoti rankiniu būdu vis vien patogiau.

Nikon į savo naująjį D7000 įdiegė vartotojo specialiai sukuriamus fotografavimo režimus, čia pavadintus U1 ir U2 režimais. Tai analogija Canon fotoaparatuose siūlomiems Custom režimams ir jų funkcija identiška – galite nustatyti įvairius fotografavimo parametrus: diafragmą, išlaikymą, ISO jautrumą ir panašiai, tada tie nustatymai bus išsaugoti pasirinktame U režime ir jį įsijungus viskas bus sugrąžinta taip sutaupant laiką, kuris būtų sugaištas keičiant nustatymus kažkokioje specifinėje fotografavimo situacijoje.

D7000 naudoja itin pažangią EN-EL15 bateriją. Jos pakaks maždaug 1200 kadrų, priklausomai nuo naudojamų nustatymų bei temperatūros. Tai labai patogu, kadangi nereikės fotoaparato dažnai krauti, o nusipirkus specialiai šiam fotoaparatui skirtą baterijų laikiklį Nikon MBD11, fotoaparatas ištvers per 2500 kadrų ar netgi daugiau – priklauso nuo to, kokias baterijas jame naudosite.

Vos keliuose veidrodiniuose fotoaparatuose, tame tarpe ir Nikon D7000, realizuota naujovė – galimybė vienu metu naudoti dvi atminties korteles. Galima pasirinkti keletą režimų ir jų nustatymų išnaudojančių šią fotoaparato savybę: galima pasirinkti, kad vienoje kortelėje būtų įrašoma pagrindinė informacija, o antroje – atsarginė, taip apsaugant nuotraukas nuo praradimo; galima nusistatyti, jog vieno formato failai, tarkim JPEG, būtų įrašomi į vieną kortelę, o kito formato (RAW) – į kitą; galima tiesiog elementariai pasirinkti, jog visos nuotraukos būtų rašomos iš eilės į pirmąją kortelę, o kai ji užsipildys – į antrąją. Galima naudoti SD, SDHC ir SDXC atminties korteles.

Nikon D7000 savyje turi ir elektroninį gulščiuką, kaip ir Canon EOS 60D. Tai neįkainojama funkcija peizažų fotografams, kuomet horizontas privalo būti tiesus, o akis dar nėra pakankamai įgudusi, kad horizontą ištiesinti pavyktų rankomis.

Fotoaparato užuolaidėlės gali ištverti iki 150 000 kadrų, kas yra stipriai aukščiau standarto, kadangi retas fotoaparatas gali pasigirti maksimaliu 100 000 kadrų resursu, o čia turime visus 150 000 kadrų. Su tokiu dideliu resursu fotoaparatą bus galima naudoti ypač ilgai, kadangi praeis ne vieneri ir ne dveji metai, kol padarysite 150 000 kadrų.

Į Nikon D7000 vaizdo ieškilį šviesa patenka ir yra apverčiama, kad matomas vaizdas būtų ne aukštyn kojomis, ne veidrodžiais paremtu principu, kas yra įprasta daugeliui pigesnių fotoaparatų, kaip Nikon D3100 ar Canon EOS 550D, bet pentaprizmine technologija. Naudojama prizmė šviesai laužti ir ateinančiam vaizdui apversti. Ši technologija yra brangesnė ir prabangesnė, tačiau stipriai pagerina vaizdo per ieškiklį kokybę – vaizdas jame būna pastebimai šviesesnis.

Išvados

Iš pradžių aptarkime pagrindinius apžvelgiamo fotoaprato pliusus bei minusus.

 • Pliusai:
 • Tikslus ir greitas 39 taškų automatinis fokusavimas.
 • Gera nuotraukų kokybė bei tikroviškos spalvos.
 • 16,2MP rezoliuciją palaikantis vaizdo sensorius.
 • Puikiai veikiantis automatinis baltos spalvos balanso nustatymo režimas.
 • Puikus triukšmų šalinimas esant aukštiems ISO jautrumams.
 • Fotografavimas 6 kadrų per sekundę greičiu.
 • Ypač ilgas baterijos gyvavimo laikas.
 • Tvirtas korpusas.
 • Galimybė naudoti dvi atminties korteles vienu metu.
 • Minusai:
 • Itin prasta šviesos matavimo sistema esant prastesniam apšvietimui.
 • Didelis aštrumo trūkumas nuotraukose.
 • Nepatogus fotografavimo mygtukas.

Pliusų akivaizdžiai daugiau nei minusų ir tai natūralu, kadangi fotoaparatas yra puikus. Pakeisti senesnį Nikon D90 į šį, Nikon D7000, būtų puikus savo fototechnikos atnaujinimas. Tačiau kas, jei anksčiau neturėjote jokio veidrodinio fotoaparato ir neturite sukaupę objektyvų tinkamų tik konkrečiai sistemai arba jei naudojate Canon fotoaparatus? Rinktis šį ar pirkti Canon EOS 60D? Itin sunkus pasirinkimas, kadangi fotoaparatai labai lygiaverčiai ir abu turi savų pliusų bei minusų, tačiau viską sudėjus į vieną vietą – atrodantys itin panašiai. 60D turi pilnai atlenkiamą ekraną ir geriau veikiančią šviesos matavimo sistemą, tačiau D7000 pasižymi geresne nuotraukų kokybe bei kur kas pažangesniu tvarkymusi su triukšmais. Jei anksčiau neturėjote jokio veidrodinio fotoaparato ir galite skirti pakankamai pinigų kuriam nors iš šių dviejų, geriausias pasirinkimas būtų tiesiog parduotuvėje abu apžiūrėti, išbandyti ir taip nuspręsti, kuris jums labiau patinka, kuris smagiau gula rankoje. O jei turite sukaupę bent kiek optikos nuo ankstesnių fotoaparatų – rinkitės tos firmos modelį, kuriam tiks Jūsų turimi objektyvai, kadangi dar papildomų pinigų, kuriuos reiktų skirti naujiems objektyvams pirkti nei vienas, nei kitas fotoaparatas nėra vertas – jie per mažai vienas nuo kito skiriasi.

Na, o dabar atsakykime į klausimą, ar Nikon D7000 tapo tiltu tarp dviejų šalių? Atsakymas – taip. Šis modelis yra pažangesnis nei Nikon D90 ir lenkiantis pastarąjį beveik viskuo, tačiau nėra toks geras bei profesionalus kaip brangesnis Nikon D300s. Misija „Nikon tiltasatlikta, tiesa, šiek tiek vėliau nei misija „Canon tiltas“ su Canon EOS 60D priešaky, tačiau lygiai taip pat gerai.

Vertinimas
 • Dizainas ir surinkimo kokybė – 8
 • Funkcijos ir savybės – 7,8
 • Paprastumas naudoti ir ergonomika – 8
 • Nuotraukų kokybė – 8,5
 • Kainos ir kokybės santykis – 9
 • Bendras – 8,3

Apžvalgą atliko Gytis Dovydaitis iš Fotofabrikas.lt/fotostudija. Fotoaparatą galite išbandyti pasinaudoję mūsų fotonuomos paslauga.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
Nikon D7000 - tiltas tarp dviejų šalių, 10.0 out of 10 based on 3 ratings
Be Sociable, Share!

12 Comments for this entry

 • Vytautas parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 4.0/5 (1 vote cast)

  Du minusus galima ištrinti nes overexposure galima pataisyti labai lengvai
  -0,5 EV ir Vuolia nuotraukos niekur nedega.
  O del „Aštrumo“, tai D7000 stipriai kenčia nuo BACK FOCUSING. Tačiau viską galime pataisyti naudojant fine tune adjustment.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
 • Arunas parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Apie koki nesuderinamuma kalbama uzdejus sigma objektyva? gal galima placiau?

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • GytisD parašė:
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Dėkui už kritiką, tobulėjimas be jos yra neįmanomas 🙂

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Arvydas parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Atsiprašau už klaidą:
  Aš pats nusipirkau D7000, pabandžiau ir grąžinau 🙂

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Arvydas parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Apžvalgoje daug prieštaravimų, nepagrįstų teiginių ir išsakytų minčių („tai beveik absurdiška jo šviesos matavimo sistema“ ir pan.). Kalbos stilius ir sakinių struktūra paini ir kartais nelogiška („o ergonomikai priekaištų išreikšti taip pat neina“, „Didelis aštrumo trūkumas nuotraukose“ ir t.t…)
  Dėl „Didelio aštrumo trūkumo nuotraukose“ siūlau google paieškos sistemoje susirasti nuorodų „D7000 back focus issue“, o ne samprotauti neparemtais teiginiais. Rasite įdomių faktų apie „live view“ režimo nesuderinamumą su Sigma ir kitais objektyvais ir kitų nusiskundimų.
  Ir sėkmės gerinant kalbos stilų :), jei jau nutarėte viešai spausdintis.

  Aš pats nusipirkau D7000, pabandžiau ir garažinau…

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • GytisD parašė:
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Nesupratome vienas kito. Bet kokiu atveju, gaila, jog jums mūsų nuotraukų kokybė pasirodė bloga. Dėkui už pastabą, būsimose apžvalgose nuotraukos bus kokybiškesnės.

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • fototakas parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  @Gytis, fotoaparatas pats nuotraukų nedaro, jas daro fotografas, ir jei jis nesupranta ką daro, tai joks fotoaparatas, kad ir aukščiausios klasės, nepadarys gerų nuotraukų!!!
  Panašu kad šioje apžvalgoje fotografas, o ne fotoapartas yra silpnoji vieta. 🙂

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • GytisD parašė:
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Remtasi buvo atliktais testais. Pripažįstame savo klaidą – jie buvo atlikti netinkamomis sąlygomis, kieno pasekoje rezultatas išėjo neobjektyvus. Dėkui už pastabą, jūsų komentarai mums padeda tobulinti straipsnius. Apžvalga bus pataisyta reikiama linkme.

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • tomas parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

  kaip ten bebutu, ka reiskia tas jusu itin prasta video kokybe? isvis kuo jus cia remiates?

  va filmavo klipa su d7000 +60D: http://vimeo.com/15196497

  autoriaus komentarai: „To be honest I don’t really like the Canon EOS 60D. “

  did you have any aliasing and moire issues? – „With the 60D yes but the D7000 has a pretty good detailed image.“

  which one has the best quality this nikon d7000 or CANON 7d? – „Well, that’s a really hard question and I think that’s the good thing about the D7000, because Nikon users are going to buy the D7000 and Canon users will buy the 7D.
  To answer your question: They have nearly the same image quality.“

  ir galui autoriaus komentaras is youtube: „The Nikon has definitely the better image quality compared to the 60D.

  You can say that the Canon EOS 7D and the Nikon D7000 have nearly the same video quality (details).“

  Taigi mano klausimas, dar karteli – kaip jus cia nustatet ta, cituoju „Pagal veidrodinių fotoaparatų standartus – ji vidutinė ir atsilieka Canon EOS 60D.“ ?

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
 • GytisD parašė:
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: +1 (from 1 vote)
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Sveiki, susiliejusios nuotraukos nebuvo įdėtos atsitiktinai. Apžvalgoje esančių nuotraukų paskirtis yra leisti jos skaitytojui susidaryti nuomonę, kaip fotoaparatas fotografuoja įvairiais (tame tarpe ir automatiniais, kurie kartais būna ir netinkami) nustatymais. Tuo tarpu trikojį galima naudoti su bet kokiu fotoaparatu, visus nustatymus nustatyti visiškai rankiniu būdu, tada padaryti nuotrauką ir sakyti – štai, turime stebūklingą fotoaparatą, kuris net naktį fotografuoja be jokių problemų. Tačiau tai būtų subjektyvu, be to jei prioritetas teikiamas tik rankiniams nustatymams, kam pirkti brangų veidrodinį fotoaparatą? Na, arba aš blogai jus supratau.

  Automatinis fokusavimas video metu profesionaliam operatoriui yra nereikalingas, tas tiesa. Bet ne visi žmonės filmavimu užsiima profesionaliai ar bent pusiau profesionaliai. Turėti veikiantį automatinį fokusavimą video įrašinėjimo metu yra labai naudinga. Iki, tarkime, NEX-5 pasirodymo, tas kokybiškas automatinis fokusavimas video įrašinėjimo metu neatrodė toks reikalingas, kadangi jo neturėjo nei vienas veidrodinis fotoaparatas. Tačiau rinka keičiasi, kas reiškia, jog keičiasi ir vertinimo kriterijai. Kai pavyzdį galima prisiminti kažkada seniai atsiradusį automatinį fokusavimą fotografavimo metu. Kol jo nebuvo, niekam jo ir netrūko, tada jis atsirado ir tai buvo bomba. Galima iškelti retorinį klausimą: bet kokių vertinimų dabar susilauktų automatinio fokusavimo palaikymo neturintis veidrodinis fotoaparatas? Neturintis apskritai, o ne su tam tikrais objektyvais.

  Dėl aštrumo, tai jau yra subjektyvu. Ne vienas fotografas pasakys, jog skaitmeninis nuotraukų aštrinimas yra blogis, lygiai taip pat, kaip ne vienas fotografas pasakys, jog skaitmeninis nuotraukų aštrinimas yra gerai. Galų gale juk skaitmeniniu būdu užaštrinti galima bet kokią nuotrauką, o tada sakyti jog fotoaparatas fotografuoja labai aštriai. Bet vėlgi, tai bus subjektyvu.

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • tomas parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Jus sakot: „filmavimo kokybė itin prasta. Pagal veidrodinių fotoaparatų standartus – ji vidutinė ir atsilieka Canon EOS 60D.“

  Cia visiskai nesutinku, jau seniai seku ivairius video palyginimus, ir vienas profesionalus klipu filmuotojas yra pasakes d7000 yra kur kas kokybiskesnis uz 60D ir visiskai prilygstantis 7D. Taip pat d7000 ishsiskiria itin astriu video – pats esu padares testu – rezultatai ispudingi. Jusu demesys autofokusavimui video metu ir stebina, nes kiekvienas filmuotojas zino, kad tai visiskai nera reikalinga.

  Butent 60D testai parode kad vaizdas visiskai neastrus.

  Del foto astrumo, keleta pamastymu:

  „Nikon users have exaggerated D7000 sharpness issue so much that I think I should also give my comments on this. Personally, I feel D7000 images are little softer than D300 images on the same sharpness setting ( I used 2 in SD colors). But D300 images are little grainy too. What I observe Nikon got it very professional in the D7000. If you read about D3x images, those are also little softer than lower end cameras because Nikon does not apply much in camera sharpening by default as Nikon knows pros will find their sweet spot by themselves. Same is the case with D7000. I have tried increasing the sharpness and I have to say I could easily achieve very well sharpened images without any visible grains (at least as good as D300 images).“ (http://deepsforyou.blogspot.com/2010/12/nikon-d7000-vs-nikon-d300.html)

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • fototakas parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Nuotraukos būtų kokybiškesnės, jei būtų fotografuojama pasirinkus optimalius išlaikymus arba naudojantis trikoju. Nes daugelyje nuotraukų (51, 12 )matomas išplaukęs vaizdas dėl netinkamo išlaikymo. Apie kokį nuotraukų ryškumo trūkūmą tada galima kalbėti?

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Next Post
»