VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Siaučiant krizės vėjams negalėjo pirkėjas nepajausti to, kad ir jam kartais pravartu pataupyti. Renkantis skaitmeninius kompaktiškus fotoaparatus, imama dairytis į pigesniuosius, renkantis veidrodinius, populiaresniais tampa nedaug kainuojantys, vadinamieji biudžetiniai. Priedai veidrodiniams fotoaparatams taip pat tapo diskusijų objektu, ar verta , tarkim, pirkti blykstę originalaus gamintojo, ar tiks ir pigesnė, kito gamintojo. Neretai priedų pirkimas atidedamas kuriam tai laikui, tikintis, kad atsiras daugiau pajamų, priedai atpigs… Deja, jei fotoaparatu norima naudotis dabar, ir panaudoti visas jo galimybes, neatidėliojant to rytdienai …

Ir kokių gi priedų šiuo metu galima rasti tarp alternatyvių gamintojų asortimento?

Keletas pasiūlymų.

Blykstės.

Populiarėja Cullmann įrenginiai, kurie tinka praktiškai daugumai populiariausių skaitmeninių fotoaparatų.

Viena jų – Cullmann D4500. Kaina nedidelė, funkcionalumas gana geras, yra pagrindinių nustatymų galimybė, tame tarpe ir rankinio reguliavimo galimybė. Blykstė suderinama su vadinamaisiais TTL režimais, galvutė sukiojama tiek vertikaliai, tiek ir horizontaliai, galios skaičius pakankamas mėgėjiškai fotografijai – 36.  Gaminama Canon, Nikon, Pentax, Sony, Panasonic, Olympus fotoaparatams.

Kita blykstė – paprastesnė ir pigesnė Cullmann 34 AFa, kurios galia kiek mažesnė – 30, o galvutė sukama tik vertikaliai (Sony, Olympus, Nikon, Canon).

Be to,užsienio  internautai gana palankiai atsiliepia ir apie Nissin blykstes, kurios yra vertinamos už gerą kainos ir kokybės derinį. Vertėtų apie jas taip pat pamąstyti, kaip apie alternatyvą originalioms.

Baterijų laikikliai.

Ansmann: šiuo metu galima rasti baterijų laikiklį populiariajam Canon EOS 450D – Ansmann C-450 baterijų laikiklis Canon 450D. Taip pat dar keletui Canon modelių, Sony A350 fotoaparatui, Pentax K10. Alternatyva tokia – sutaupomos lėšos, funkcionalumas kaip ir nepakinta.

Konverteriai ir adapteriai.

Alternatyva originaliems priedams – Kenko adapteriai, pavyzdžiui  Kenko adapteris Teleplus K1.5 AF Canon veidrodiniam fotoaparatui. Jo kaina beveik tris kartus mažesnė, nei originalaus Canon panašaus ilginamojo adapterio  Canon EF Extender 1.4x II.

Objektyvų priedai.

Ima populiarėti Raynox objektyvų priedai, tokie kaip Fish Eye (žuvies akies efektui išgauti), konverteriai, praplečiantys matymo kampą, telekonverteriai. Tai gana gera alternatyva, nenorinčiam ar negalinčiam šiuo metu įsigyti papildomą objektyvą, panaudojimo efektas ne toks profesionalus, kaip naudojant objektyvą, tačiau rezultatas dažniausiai fotografą – mėgėją nudžiugina.

Tad ieškantiems alternatyvų kiek daugiau kainuojantiems gaminiams – jau yra iš ko rinktis.

Gerų nuotraukų!

nissin-di622

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *