VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Balandžio mėnesio populiariausių fotoaparatų pilną sąrašą galite surasti čia – Populiariausi fotoaparatai.

Veidrodiniai fotoaparatai „Top-5“

Praėjęs balandžio mėnuo, praktiškai neatnešė nieko naujo į veidrodinių fotoaparatų „TOP-5“ sąrašą. Kaip ir visada, čia dominuoja dvi kompanijos – tai Canon ir Nikon, kurios matyt, ne be pagrindo laikomos lyderėmis tarp fotoaparatų gamintojų.
Į pirmąją vietą po kiek ilgesnės pertraukos sugrįžo Nikon D90 ir tam matyt ne mažą dalį įtakos, turėjo kiek pakritusi šio modelio kaina, kuri šiuo metu, ko ne dvigubai yra mažesnė už atnaujintos Nikon D7000 versijos kainą. Taigi, šio modelio populiarumą lemiančias priežastis suskirstyčiau taip: 1) Tai puikios Nikon tradicijos gaminant fotoaparatus, skirtus pažengusiems; 2) Nebuvimas realios alternatyvos iš konkurentų pusės, kainos atžvilgiu; 3) Per ne lyg ženklus kainų skirtumas tarp senesnės ir naujesnės kartos Nikon modelių, skirtų tiems patiems vartotojams.
Antroje vietoje
randame iš pirmosios smuktelėjusį Nikon D3100, tam įtakos taip pat matyt turėjo ir nukritusi, prieš tai minėto modelio, kaina. Esu beveik įsitikinęs, jog rinkdamiesi fotoaparatą dauguma susimastė „Ką rinktis? Naujesnį, bet žemesnės klasės ar senesnį, bet aukštesnio lygio fotoaparatą?“. O mąstyti pagrindo buvo tikrai, kadangi šių modelių kainų skirtumas vos keletą šimtų litų. Vienaip ar kitaip, šis Nikon modelis šiuo metu yra vienas geriausių variantų pradedantiesiems, mat iš konkurentų stovyklų siūlomos alternatyvos (pvz., Canon EOS 1100D ar Pentax K-r) šiuo metu yra kiek silpnesnės (išvada pateikta įvertinant aparatų technines savybes bei pačios sistemos siūlomus privalumus).
Trečioji vieta ir čia Canon EOS 550D, kuris matyt šiuo metu yra geriausiai parduodamas Canon modelis. Kalbant apie šį modelį, turbūt galima teigti, jog jis yra tarsi „aukso viduriukas“ – funkcionalumu lenkiantis pradinio lygio veidrodinius fotoaparatus, o su kokybiška optika, galintis pasivaržyti ir su aukštesnės klasės foto techniką. Šiuo metu Canon kompanija turi net tris tos pačios klasės modelius, be aptariamo fotoaparato šią liniją dar sudaro Canon EOS 500D ir Canon EOS 600D. Pirmasis jau po truputi dingstantis iš prekybos, o antrasis vis dar nusileidžia populiarumu savo pirmtakui, mat atnaujinimų ne tiek ir daug, o kainos skirtumas ne mažas.
Ketvirtoji vieta, o joje naujiena – tai Nikon D5100. Modelis yra atnaujinta Nikon D5000 versija, iš naujovių: naujas sensorius su didesniu megapikselių skaičiumi bei kokybiškesniu darbu prietemoje; naujas didesnis ir ryškesnis LCD ekranas; didesnes raiškos ir sklandesnė filmavimo funkcija; geresnio detalumo, didesnio spalvų gilio ir dinaminio diapazono nuotraukos; galimybė prijungti išorinį mikrofoną, garso fiksavimui filmuojant; ilgiau laikanti baterija bei didesnė maksimali ISO reikšmė. Kaip matome atnaujinimų gana daug, tačiau Nikon kompanijai dėtis nebuvo kur, jau senai reikėjo tarpinio modelio naujoje gamoje tarp Nikon D3100 ir Nikon D7000, kuris deramai galėtų pasipriešinti Canon EOS 550D, o šiuo metu ir Canon EOS 600D.
Lyginant Nikon D5100 su Canon EOS 550D/600D, pirmasis nusileidžia:

 • Ieškiklio dydžiu;
 • LCD ekrano ryškumu;
 • Megapikselių skaičiumi.

Tačiau manais į tai, pasiūlo:

 • Geresnį sensoriaus darbą prietemoje (tam įtakos turi ir aplamai didesni į Nikon modelius montuojami sensoriai);
 • Daugiau fokuso taškų;
 • Geresnį spalvų gilį;
 • Geresnį dinaminį diapazoną;
 • Galimybę turėti pastovų automatinį fokusą filmuojant;
 • Talpesnę bateriją;
 • Spartesnį serijinį fotografavimą.

Penktoji vieta priklauso Canon EOS 500D, kuris jau buvo paminėtas ne vieną kartą anksčiau. Modelis gyvena paskutines savo dienas, tad ilgiau prie jo nelabai ir verta apsistoti.
Reziumuojant visą populiariausių skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų sąrašą, galima pastebėti, jog vienos tendencijos išlieka (t.y. tarp populiariausių dominuoja vis tie patys du gamintojai), o kitos kinta (t.y.  ilgą laiką čia dominavęs Canon’as, po truputį užleidžia vietas Nikon’ui). Abi situacijas galima būtų pakomentuoti: pirma, kadangi Canon ir Nikon kompanijos yra laikomos lyderėmis veidrodinių fotoaparatų gamyboje bei fototechnikos srityje apskritai, tai nieko keisto, kad rinkdamiesi būtent tokio tipo fotoaparatus visi yra linkę rinktis būtent tarp šitų kompanijų siūlomų modelių. Antra, paskutiniais metais jaučiamas didesnis Nikon indelis, tiek į fotoaparatų inovacijas, tiek ir į savo vardo populiarinimą, kas matyt tiesiogiai turi įtakos ir pastarųjų pasisekime tarp vartotojų.

Skaitmeniniai fotoaparatai „Top-10“

Jeigu kovo mėnesį buvo galima vadinti drąsiai „Canon ir Fujifilm“ mėnesiu, tai šį kart kortas šiek tiek sumaišė į sąrašą įsiliejęs vienas Panasonic modelis, tačiau visumoje ir gamintojai, ir modeliai liko tie patys, tad labai kažko naujo populiariausių skaitmeninių fotoaparatų sąraše šį kart deja, bet neišvysite.
Pirma vieta
, kaip ir mėnesį iki tol, priklauso Canon PowerShot SX30 IS. Jau matyt visi puikiai žino, kad tai „PowerShot“ serijos fotoaparatas, pasižymintis galingiausiu optiniu priartinimu iš visų Canon modelių. Ieškantiems alternatyvų, reiktų atidžiau pasinagrinėti Nikon Coolpix P500, kuris daugeliu parametrų pranoksta savo konkurentą. Vertinant visus naujausius Nikon modelius, tarsi susidaro įspūdis, jog šios kompanijos kredo galėtų būti „palauk kol ką pasiūlys Canon kompanija ir pasiūlyk geresnį produktą“, bent jau man taip pasirodė, mat visos paskutinės naujienos, jei ne galva, tai bent puse buvo aukštesnio lygio nei pagrindinio konkurento.
Antroji vieta, ir čia taip pat nieko naujo, nes randame tą patį Canon PowerShot SX130 IS. Modelis skirtas universaliam fotografavimui, tačiau maitinamas dviem AA tipo baterijomis, todėl korpusas nėra pats kompaktiškiausias, tad ieškantiems fotoaparato su didesniu optiniu priartinimu bei norintiems nešiotis jį kišenėje šis fotoaparatas netiks. Tuo tarpu, tiems, kas nesibaido įkraunamų elementų ar tiesiog nori turėti gerą patikimą bei universalią muilinę – tai puikus pasirinkimas.
Trečioji vieta, kaip kad ir mėnesį iki tol priklauso FujiFilm FinePix HS10. Ir nors rinkoje jau geras mėnuo, kaip pasirodęs naujasis FujiFilm FinePix HS20 EXR, modelis vis dar nepraranda populiarumo, gal dėl to, kad už ženkliai mažesnę kainą galima įsigyti pilnai sukomplektuotą fotoaparatą su dėklu ir atminties kortele, o gal tiesiog tokia lietuvaičių natūra – perkame tai kas jau laiko patikrinta, prisibijome naujovių, taupome ir nenorime permokėti (mat nepaslaptis, jog atsiradus naujiems modeliams senieji staiga ima pigti).
FujiFilm FinePix F80 EXR, tai ketvirtoje vietoje esantis modeliukas, kuris puikiai tiks tiems, kas nori kompaktiško fotoaparato, skirto universaliam fotografavimui, gerai dirbančio ant „auto“ režimo bei telpančio į kelnių ar švarko kišenę. Aišku, modelis jau senstelėjęs, tačiau ir kaina taip nebesikandžioja kaip ankščiau. Todėl jeigu ieškote kompaktiško fotoaparato, „varomo“ įkraunama baterija bei gebančio fotografuoti nuo plataus kampo iki vidutinio tele, atkreipkite dėmesį ir į šį modelį.
Kam reikia daugiau negu 10 kartų optinio priartinimo, gali rintis penktoje vietoje esnatį FujiFilm FinePix S2500HD. Šis modelis pasižymi ne tik gana įspūdingu 18 kartų optiniu priartinimu, bet ir rankiniais nustatymais, su kuriais, pridėjus šiek tiek įgūdžių, galima išgauti visai neblogus rezultatus. Tiesa modelis jau susilaukęs ne vieno atnaujinimo, tad visai tikėtina, jog greitu laiku dings iš prekybos.
Šeštoji vieta priklauso Canon PowerShot G12. Tai skaitmeninių fotoaparatų etalonas, aukščiausia klasė. Dažnas fotografas nešiojasi šį fotoaparatą, kaip antrąjį (pakaitinį), o ir fotografijos mėgėjai, nenorintis nešiotis sunkių veidrodinių fotoaparatų, vis dažniau nukreipia žvilgsnį link šio modelio, mat su jo pagalba išgaunamos nuotraukos, pagal savo kokybę yra labai artimos pradinės klasės veidrodiniams fotoaparatams.
Pagaliau suradome ir sąrašo „išsišokėlį“, tai Panasonic Lumix DMC-FZ38. Šį kartą šis modelis sugrįžo į top’ą tikėtina labai trumpam, mat jau niekur nebegalima jo įsigyti. Iš esmės modelis buvo ilgą laiką gana paklausus, o ir vertinimai buvo tikrai neprasti, tačiau nepakeičiamų nėra ir laikas vietą užleisti kitiems. Tai buvo septintoji vieta.
Senas geras  Canon PowerShot SX120 IS vis dar blaškosi po topo sarašą, kildamas aukštyn ir vėl krisdamas žemyn. Iš esmės, jei ne kiek silpnokas filmavimas (mat nūdienoje daugelis modelių filmuoja jau HD), nelabai ir būtų ko prikibti, nes 10 kartų optinis priartinimas už kiek mažiau nei 500lt yra tikrai neblogai, o 10 megapikselių tikrai užteks norintiems atspausdinti 40×60 cm dydžio plakatą, tad jeigu neplanuojate „smarkiai“ filmuoti, tikrai dar verta pamąstyti ir apie šį modelį (čia buvo aštuntoji vieta).
Žygiuojam toliau, o ten Canon PowerShot SX210 IS. Ta pati vieta, tas pats modelis, tad kodėl ir komentarai turėtų būti ne tie patys? Juokauju.. Taigi devintoji vieta, tai galbūt nelabai patogus fotoaparato laikymo prasme (dėl vis kampe iššokančios blykstės), tačiau visumoje šaunus kelioninis fotoaparatas, savyje apimantis pakankamą raišką, gana neprastą optinį priartinimą bei HD kokybės filmavimą, kas leidžia šį fotoaparatą išnaudoti ir kaip gana kokybišką kamerą.
Dešimtoji vieta tai savotiška top’o kulminacija. Šį karta joje Canon IXUS 220 HS – tai mažas, gražus, stilingas fotoaparatas, po savo korpusu slepiantis visas naujausias Canon technologijas, leisiančias šiuo fotoaparatu džiaugtis nepriklausomai nuo apšvietimo sąlygų, tiesiog imi, spaudi užrakto mygtuką ir fotografuoti, daugiau apie jį nieko nereikia žinoti.

Geriausias skaitmeninis fotoaparatas – „nešiotis ant kaklo“

Praeitą kartą pabandėme apibrežti tai kas mūsų suvokimu yra „muilinė“ bei išrinkome geriausią iš jų tarpo. Dabar pabandysiu pažvelgi į fotoaparatą kiek kitaip, t.y. išrinkti geriausią iš tų kuriuos mes linkę vežtis į kelionę, kaip priemonę greitai užfiksuoti įdomų objektą, veiksmą, situaciją. Dažniausiai tokius fotoaparatus esame linkę nešiotis tiesiog persimete per petį ar pasikabinę ant kaklo, tuo tarpu muilinės dažniausiai rišamos prie riešo. Taigi, koks gi fotoaparatas galėtų pretenduoti į geriausio skaitmeninio fotoaparato „nešiotis ant kaklo“ titulą? Man asmeniškai tai būtų Panasonic Lumix DMC-LX3, nes: 1) tai gana ergonomiškas fotoaparatas, įvertinant jo dydį; 2) didelis vaizdo jutiklis ir šviesus objektyvas užtikrina gerus rezultatus, nepriklausomai nuo apšvietimo; 3) galimybė keisti nuotraukų kraštinių santykius, platus objektyvo kampas bei rankiniai nustatymai, suteikia visišką laisvę fantazijoms, kaip koks fotografuojamas objektas turėtų būti įamžintas; 4) Aukštos raiškos filmavimas atstoja vaizdo kamerą, netikėtai prireikus jos po ranka; 5) didelis ir ryškus LCD ekranas leidžia patogiai komponuoti kadrą, mėgautis vaizdu peržiūrint tiek nuotraukas, tiek ir filmuotą medžiagą; 6) kaina – vos virš 1000lt kainuojančiam fotoaparatui, praktiškai nėra konkurentų; 7) „Made in Japan“ – žodžių junginys, garantuojantis nepriekaištingą kokybę; 8) galiausiai naudojamas kartu su odiniu dėklu jis ne tik puiki imidžo detalė, bet tuo pačiu ir vientisas kūrinys su apsauga nuo tiesioginio aplinkos poveikio bei puikia prieiga prie pačio fotoaparato.

Nešiojamas kompiuteris

Balandžio mėnesį geriausiu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – DELL Inspirion N7010. Šis kompiuteris pasižymi, gana dideliu 17″ LCD ekranu, 4GB virtualia (RAM) atmintimi , talpiu (640GB) kietuoju disku, nesilpna vaizdo plokšte bei konkurencinga kaina.

Šis modelis tikrai neturėtų nuvilti tų, kurie jį pasirinks kaip Canon PowerShot SX120 IS modelio atnaujinimą (kuris šį kartą liko penktoje vietoje), mat naujasis modeliukas turi 2 kartais padidintą optinį vaizdo priartinimą (12x vietoj 10x), 2 megapikseliais padidintą fotografavimo raišką (12.1 mln. vietoj 10.1 mln.), HD filmavimą (ankstesnis modelis palaikė tik standartinės raiškos filmavimo funkciją) bei keletą naujų fotografavimo režimų. Tiesa, ne visiems gali patikti, jog šis modelis maitinamas dviem AA tipo elementais, ar kad norint fotografuoti su blykste, ją būtina atlenkti rankiniu būdu, tačiau visumoje šis modelis gana vykęs, o atsižvelgiant ir į sąlyginai nedidelę šio fotoaparato kainą, visai nenuostabu, kad jis dar ir paklausus.
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

1 Comment for this entry

 • as parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  na tas canon s95 kurio si menesi nepaminejote, kuris beveik tas pats kaip ir g12, net geresnis. Jo modelis senesnis s90 ne kiek neatpigo tik 100lt, o s95 zymei geriau atnaujintas gersnis, o prekybinkai aiskina kad tas pats yra ir ne kiek nepigina s90. Gaila nuleist 300 pasenusiam fotikuio s90…:)

  Kodėl niekas neivertina g12 komentaruose fotofabrike ar efoto:)

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *