VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 7.0/10 (6 votes cast)

2012-ųjų metų balandžio mėnesio populiariausių skaitmeninių fotoaparatų pilną sąrašą galite surasti čia – Populiariausi fotoaparatai.

Skaitmeniniai veidrodiniai fotoaparatai – „Top-5“

Populiariausių skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų sąrašo viršūnėje ir vėl dominuoja „Canon“ produkcija. Pirmas laiptelis, kaip ir mėnesį prieš tai, priklauso visiems iki skausmo žinomam modeliui, pavadinimu Canon EOS 600D. Tuo pačiu, jau pasigirsta ir gandai, jog šį fotoaparatą ruošiamasi pakeisti, išleidžiant į rinką atnaujintą jo versiją, kuri (jei tikėti tais pačiais gandais) turėtų vadintis „Canon EOS 650D“ arba bent jau labai panašiai. Kuo ji skirsis nuo esamo modelio, dar sunku pasakyti, nes internete spėliojimų yra daug ir įvairių, tačiau jau dabar galima drąsiai teigti, jog šioje klasėje (D-SLR skirtų pažengusiems) ir naujas modelis turėtų būti ne ką mažiau populiarus nei jo dabartinis pirmtakas.
Canon EOS 550D randame laipteliu žemiau. Ir nors jau galutinai aišku, kad modelis ne už ilgo bus išimtas iš prekybos, tačiau kol kas dar oficiali data neskelbiama, tad į tą laiką jo likučiai sėkmingai pardavinėjamas ir toliau. Kiek tai tęsis, sunku nuspėti, bet prognozuoti, kad tai nebus tokia nesibaigianti epopėja kaip su Nikon D90, manau, tikrai kad galime. Jau labiau, kad gamintojui laikyti tris to paties lygmens fotoaparatus kaip ir nėra prasmės, t.y. kol bus senesnių ir pigesnių modifikacijų, tol naujosios pirkimai bus vangūs, o ir kaina pastarosios bus greičiausiai aukštesnė, tad kaip sakoma – „kam kirsti šaką ant kurios pats sėdi“?.
Per viduriuką, trečioje vietoje, saugiai įsitaisęs tupi Nikon D3100. Iki šiol, tai buvo vienas populiariausių „Nikon“ kompanijos modelių, neabejotinai ir vienas labiausiai vykusių (atnaujinimo prasme). Ne už ilgo rinkoje turėtų pasirodyti ir naujasis šio fotoaparato variantas Nikon D3200, kuris (kaip žadama) bus dar geresnis ir kokybiškesnis. Kiek tai realu? Galima tiesiog tuo įsitikinti vos pažvelgus į šio gaminio pateikiamas specifikacijas, tiek internete, tiek oficialiame gamintojo puslapyje.
Nikon D90. Šio modelio pastovus buvimas populiariausių sąraše susijęs su nesibaigiančia dainele, kad jis „jau jau“ bus išimtas iš prekybos, bet fotoaparatas nors ir nedideliais kiekis, tačiau karts nuo karto vis dar pasiekia parduotuvių lentynas. Tad kaip sakoma, – „jeigu yra paklausa, bus ir pasiūla“, negi fotoaparato likučius tiesiog nurašyti? Įdomu tik koks kiekis iš tikrųjų buvo pagamintas iš viso, nes kartais aplanko nuojauta, jog šio modelio resursai nesibaigs niekada.
Sąrašo kulminacija, tai šiokia tokia staigmena, kalbu apie Canon EOS 1000D, kuris su „pamušta“ kaina ir komplektuojamu objektyvu su integruota stabilizacijos funkcija, pasidarė gana konkurencingas ir tuo pačiu sugrįžo į populiariausių sąrašą vos ne po metų pertraukos. Bet čia matyt galioja nerašyta taisyklė, jog nesvarbu kiek laiko praėjo nuo skaitmeninio veidrodinio fotoaparato pasirodymo rinkoje, svarbu kokia jo kaina, t.y. kuo ji labiau artėja prie vieno tūkstančio litų ribos, tuo fotoaparatas yra populiaresnis.

Skaitmeniniai kompaktiniai fotoaparatai „Top-10“

Skaitmeninių kompaktinių fotoaparatų sąrašas šį kartą kaip niekad įdomus. Pirma pozicija priklauso „FujiFilm“ kompanijai ir jų gerai žinomam modeliukui FujiFilm FinePix S3300. Fotoaparato išskirtinumas, tai įspūdingas optinis priartinimas, rankinis valdymas bei sąlyginai ne aukšta kaina, tad tie kas ieško fotoaparato bet kokiam profesionalumo lygmeniui su galimybę tobulėti, turėtų įtraukti ir šį pretendentą į galimų pirkinių sąrašą.
Visai greta, jau kito lygmens fotoaparatas, tai Canon PowerShot SX40 HS. Modelį galima pozicionuoti kaip kelioninį variantą tiems, kam dydis ne problema. Aišku, kam reikia kišeninio varianto, šio pasirinkimo neverta net svarstyti, tačiau jeigu vertinate nuotraukų kokybę bei reikalingas itin plataus diapazono objektyvas, šis modeliukas yra vienas geriausių pasirinkimų rinkoje šiandien dienai.
Toliau randame vėl panašios svorio kategorijos egzempliorių – tai FujiFilm FinePix HS25. Fotoaparato išskirtinumas, tai priartinimo funkcija, kuri reguliuojama ranka (t.y. analogiškai kaip veidrodiniuose skaitmeniniuose fotoaparatuose). Na ir aišku, visi kiti būtini rankiniai nustatymai, taip pat čia yra. Tad kas nori skaitmeninio kompaktinio fotoaparato, bet su skaitmeninio veidrodinio fotoaparato funkcionalumu, manau, kad tikrai verta pasidomėti ir šiuo gaminiu.
Visų išliaupsėtas Canon PowerShot G12 šį karta pakilo į ketvirtą vietą. Etalonas yra etalonas, tad nėra labai ką ir čia diskutuoti. Patarimas paprastas, jeigu leidžia kišenę, kodėl gi nenusipirkus, kas jau senai pripažinta, kaip kokybės ženklas? Tiesa, jeigu ieškote fotoaparato, kuris ne tik gerai fotografuoja, bet ir filmuoja, galbūt šis modelis ir nelabai tiks dėl dviejų argumentų: 1) filmavimo funkcija palaiko tik „HD“ raišką (rinkoje šiuo metu pilna maksimalia „Full HD“ raiška filmuojančių fotoaparatų); 2) artinimas filmavimo metu įmanomas tik skaitmeniniu būdu, todėl artinant nukenčia vaizdo kokybė.
Jau senai pastebėta, kad žmonės linkę rinktis fotoaparatus su didesniu optiniu priartinimu, tad nieko nuostabaus, kad ir „Nikon“ kompanijos optikos gigantas surado vietą populiariausių tarpe. Kalbu apie Nikon Coolpix P510, kuris šiuo metu gali didžiuotis galingiausiu 36 kartų optiniu priartinimu. Ar tiek iš tikrųjų reikia? Sunku atsakyti, bet matyt optinis priartinimas, kaip ir megapikselių skaičius yra vienas iš būdų, kaip konkuruoti tarpe visų rinkoje siūlomų fotoaparatų.
Kam netinka aukščiau aptartų fotoaparatų dydis ar kaina, turėtų susidomėti FujiFilm FinePix F500. Šis modeliukas yra gana kompaktiškas, nežiūrint to savyje talpina 15 kartų optinį priartinimą, tad tiems kam reikalingas universalus fotografavimas ir tuo pačiu kompaktiškas korpusas, šis fotoaparatas tikrai turėtų patikti, juolab kad ir kaina pagal turimas specifikacijas tikrai nesikandžioja.
Dar paprastesnis naudojime Canon PowerShot SX130 nepasižymi tokiomis charakteristikomis kaip aukščiau aptartas modelis, tačiau kam reikia patikimo ir nebrangaus skaitmeninio kompaktinio fotoaparato (fotografuoti kiekvienai dienai), variantas irgi ne iš prasčiausių. Tiesa, reikia turėti omenyje, jog jis maitinamas dviem AA tipo elementais, todėl yra kiek didesnis, nei įprastos „muilinės“, tačiau viską kompensuoja 10 kartų optika, kuri leidžia fotoaparatą puikiai išnaudoti tiek buityje, tiek ir kelionėse.
Toliau Canon PowerShot SX220 HS. Modelio išskirtinumas nauja „HS“ sistema, kurios dėka vaizdo jutiklis priima daugiau šviesos nei įprastai, ko pasekoje fotoaparatu gautos nuotraukos net ir prasto apšvietimo sąlygomis yra kokybiškos. Taip pat, dėka šios funkcijos tam tikrose situacijose galima nebenaudoti trikojo ar blykstės ir taip išsaugoti tikrąją akimirkos atmosferą.
Prieš paskutinėje vietoje randame FujiFilm FinePix S2960, ekonominį variantą norintiems rimčiau fotografuoti ir taip žengti savo pirmuosius žingsnius skaitmeninėje fotografijoje. Dar viena išskirtinė savybė, tai objektyvas gebantis artinti net 18 kartu. Pridėjus dar ir kainą, kuri neperkopia pusę tūkstančio litų, gauname tikrai patrauklų pasiūlymą pradedančiajam.
Populiariausių sąrašą vainikuoja Canon PowerShot G1 X. Kalbėti apie jį irgi daug nereikia, priežastis kodėl jis buvo sukurtas būtent toks, o ne kitoks (t.y. su naujo tipo dideliu vaizdo jutikliu) yra labai paprasta – „Canon“ kompanija norėjo pagaliau sukurti skaitmeninį kompaktinį fotoaparatą, kurio tiek valdymo funkcijos, tiek ir nuotraukų kokybė būtų analogišką kaip veidrodinio skaitmeninio fotoaparato, tačiau kur kas kompaktiškesniame korpuse. Ir panašu, kad bandymai nepraėjo veltui.
Visgi jei neradote sau tinkamo fotoaparato iš „Populiariausių sąrašo“ nepamirškite, jog galite paklausti Profesionalų, padiskutuoti su bendraminčiais forume, arba tiesiog skambtelti ar parašyti į Fotofabriką.

Geriausio skaitmeninio fotoaparato beieškant – „Pigiausias sisteminis“

Šiuo metu tarp visų rinkoje esančiu skaitmeninių sisteminių fotoaparatų, pats pigiausias nesiekia nei tūkstančio keturių šimtų litų ir tai yra ne kas kita, kaip Japonų kompanijos „Panasonic“ kūrinys Panasonic Lumix DMC-GF3. „Panasonic“ pati pirmoji pradėjo į rinką leisti skaitmeninius sisteminius fotoaparatus, dar kai kiti gamintojai net nesvajojo apie tai, todėl ją drąsiai galima pavadinti šio tipo fotoaparatų pradininke.
Taigi, ko vertas pigiausias skaitmeninis sisteminis fotoaparatas? Fotoaparatas apginkluotas vaizdo jutikliu su 12-os milijonų efektyvių taškų raiška, kas leidžia be jokių problemų išgauti ne tik detalias, bet ir dideles (40 x 60 cm ir didesnes) nuotraukas. Didesnis nei skaitmeninių fotoaparatų vaizdo jutiklis kokybiškiau susidoroja su visomis galimomis apšvietimo sąlygomis, mat jutiklio jautrumas siekia net 6400 ISO.
Galiausiai „Full HD“ filmavimo raiška leis drąsiai palikti vaizdo kamerą namuose ir viską (t.y. fotoaparatą + vaizdo kamerą) turėti viename mažame kompaktiškame korpuse. Pridedam dar daugiau nei dešimt įvairaus tipo objektyvų ir galime konstatuoti, kad gaunasi visai rimta sistema. Aišku, galima visiškai apsiriboti ir komplektacijoje esančiu objektyvu,  tokiu atveju turėsime maksimaliai kokybišką vaizdą ir santykinai neaukštą kainą.

Nešiojamas kompiuteris

Balandžio mėnesį geriausiu nešiojamu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – Acer Aspire 3951. Kompiuteris galėtų būti priskiriamas prie darbinių, tačiau puikiai tinka ir namuose. Aišku, rimtų žaidimu juo nepažaisi, tačiau tam kas su grafiką draugauja ne per ne lyg stipriai, jo turėtų užtekti.

irmasis modelis
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 7.0/10 (6 votes cast)
Populiariausi fotoaparatai, balandis (2012 m.), 7.0 out of 10 based on 6 ratings
Be Sociable, Share!

2 Comments for this entry

 • kaip suliekneti parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  tokios apzvalgos gal ir naudingos, bet kita menesi jau nebeaktualios.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • as parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: -1 (from 1 vote)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

  as nesuprantu kaip Lietuvoj niekas neperka Canon powershot S100?

  Jis geresnis uz X10, XZ-1, LX-5, G12 ir kitus.

  Žiuriu, kad visi beperka super priartintojus, is ju jokios kokybes nera ir daugiau nuotraukas sulieja…

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *