VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Birželio mėnesio populiariausių fotoaparatų pilną sąrašą galite surasti čia – Populiariausi fotoaparatai.

Veidrodiniai fotoaparatai – „Top-5“

Pirmoji vietaNikon D3100. Tai bene sparčiausiai pingantis modelis iš gausios Nikon DSLR šeimos. Be itin patrauklios kainos, galintis pasigirti 14 megapikselių kokybišku vaizdo jutikliu, Full HD filmavimo funkcija bei 11 taškų fokusavimo sistema.
Iš minusų, vis dar liko pigiausiems modeliams būdingas autofokuso funkcijos nepalaikymas su senaisiais ne AF-S klasės objektyvais bei kitos mažiau reikšmingos smulkmenos (nėra „bracketing“ funkcijos, lėtai ir gana triukšmingai veikiantis fokusavimo varikliukas filmavimo metu ir kt.).
Antroji vietaNikon D90. Modelis jau praktiškai tapęs legenda, dėka savo kokybiško korpuso, ergonomiškai išdėstyto valdymo, didelio ir šviesaus vaizdo ieškiklio. Aišku, vien dėl to jis nepasidarė populiarus, tam įtakos turėjo ir aukšto lygio nuotraukų kokybė, filmavimo funkcija (įdiegta pirmą kartą Nikon DSLR fotoaparatuose) bei objektyvai su stabilizacija komplekte (ko iki tol pasiūloje nebuvo).
Aišku, idealių fotoaparatų nebūna, ypač jeigu kalbame apie funkcijas, kurios įdiegiamos pirmąjį kartą, pvz.,  filmuotoje medžiagoje galima matyti judesio artefaktų, tačiau visumoje didelių trūkumų nėra. Taigi, galima teigti, jog pirmas blynas gal ir prisvilęs, bet tikrai vykęs.
Trečioji  vietaCanon EOS 550D. Tai modelis, kuriuo didžiuojasi Canon atstovai ir matyt ne be pagrindo, mat jis tvirtai užėmė nišą tarp fotoaparatų skirtų pradedantiesiems ir profesionalams. Praėjus jau geriems metams nuo šio fotoaparato pasirodymo, jis vis dar gali pasigirti įspūdinga 18 megapikselių raiška, Full HD filmavimo funkcija bei itin ryškiu ir kokybišku LCD ekranu (aplamai daugelis specifikacijų ar funkcijų fotoaparatas paveldėjęs iš aukštesnės klasės modelio Canon EOS 7D).
Modelis turi ir trūkumų, tiesa jie yra labiau susiję su atitinkamo lygio fotografų poreikiais (t.y. kaip fotoaparatui skirtam mėgėjams/pažengusiems, šiek tiek per lėtas serijinis fotografavimas bei per mažas RAW formato „buferis“), o ne fotoaparatu kaip tokiu (iš tokių galima būtų pažymėti tik seną fokusavimo sistemą, kuri palyginus net ir su pradinio lygio konkurentų fotoaparatais, atrodo gana kukliai).
Ketvirtoji vietaNikon D5100. Tai vienas naujausių DSLR apskritai ir pats „šviežiausias“ narys Nikon DSLR šeimoje. Nežiūrint to, kad modelis pasirodė vėliausiai, apima jausmas, kad vis gi skubėta jį išleisti ir užpildyti atsiradusią spragą tarp Nikon D3100 ir Nikon D7000. Aišku, palyginus su pradinio lygio Nikon D3100, modelis gali pasigirti šiek tiek kokybiškesniu vaizdu (geresnis balansas tarp išgaunamų detalių ir „triukšmo“ nuotraukose) bei vartomu, beveik tris kartus ryškesniu LCD ekranu.
Liūdniausia dalis – tai fotoaparato trūkumai, nes jie praktiškai identiškai Nikon D3100 modeliuko trūkumams, t.y. tas pats garsiai bei vangiai veikiantis fokusavimo mechanizmas filmavimo metu ir objektyvų be AF-S sistemos autofokuso nepalaikymas.
Penktoji vietaNikon D7000. Vos pasirodęs rinkoje, šis modelis sukėlė labai daug šurmulio, mat savo specifikacijomis nustelbė kiek anksčiau pasirodžiusį Canon EOS 60D , kuris kaip ir turėjo būti pastarojo pagrindinis varžovas, besivaržant pusiau profesionalių fotoaparatų rinkoje. Deja, kaip pagrindiniai varžovai jie liko tik teoriškai, faktiškai jų lygiagretinti nelabai ir galima, galbūt suvokdama tai, Canon kompanija iš karto gerokai nukirpo savo naujojo „semi-pro“ modelio kainą.
Taigi kuo jis toks ypatingas? Iš pirmo žvilgsnio kaip ir niekuo, tiesiog „kultūringiau“ pagamintas nei pagrindinio konkurento analogas: kokybiškas ir tvirtas korpusas, šviesus ir 100% kadro apimantis vaizdo ieškiklis, 6 kadrų per sekundę serijinis fotografavimas, dvigubu kortelių dėtuvė (angl. „Dual memory card slots“) ir daugelis kitų funkcijų pasiskolintų iš aukštesnės klasės modelio Nikon D300s, kas šį modelį paverčia ne tik rimtu fotoaparatu, bet net gi ir galimai darbo įrankiu.

Skaitmeniniai fotoaparatai „Top-10“

Pirmoji vietaCanon PowerShot SX30 IS. Išskirtinis Canon kompanijos modelis, pasižymintis 35 kartus siekiančiu optiniu priartinimu, darniai veikiančia vaizdo stabilizavimo sistema, vartomu LCD ekranu bei išorinės blykstės pajungimo galimybėmis.
Tiesa, modelyje vis gi pasigendama kai kurių dalykų, pvz., spartaus serijinio fotografavimo, galimybės fotografuoti RAW formatu, ar tiesiog uždėti apsauginę blendą (angl. „Lens hood“).
Antroji vieta – FujiFilm FinePix HS20 EXR. Kiek atpigęs FujiFilm „toliašaudžių“ flagmanas vis daugiau masina pirkėjų žvilgsnius į savo pusę, tiesa pasakius yra ir kuo: 16 megapikselių raiška, galingas 30-ties kartų optinis vaizdo priartinimas su 24mm plačiuoju kampu ar didžiausias vaizdo jutiklis savo klasėje, tikrai priverčia susimąstyti ir apie šį variantą, renkantis sau panašaus tipo fotoaparatą.
Trečioji vieta
Canon PowerShot SX130 IS. Nebrangus, tačiau toli gražu neprastas fotoaparatas, suteikiantis galimybes kokybiškas nuotraukas gauti tiek „Auto“ režimu, tiek ir rankiniais nustatymais. Įdiegtas HD filmavimas dabar atrodo kur kas patraukliau, nei ankstesnėje versijoje standartinė filmavimo raiška, o optinė vaizdo stabilizavimo sistema, tai dar vienas argumentas „už“ renkantis šį fotoaparatą.
Kitą vertus ne visiems gali būti priimtina tai, kad fotoaparatas „maitinamas“ dviem AA tipo elementais (tai gresia papildomomis išlaidomis ne tolimoje ateityje, perkant pakraunamus arba paprastus elementus), kas tuo pačiu įtakoja ne tik fotoaparato dydį, bet ir svorį. Yra ir kitų niuansų: filmavimas HD raiška apribojamas 10 min. trukme, fotoaparatas negali pasigirti didele sparta fotografuojant su blykste (blykstės užkrovimas vyksta gana ilgai), tačiau atsižvelgiant į fotoaparato kainą, pranašumai vis gi nustelbia esamus trūkumus.
Ketvirtoji vieta
Nikon Coolpix L120. Vienareikšmiškai modelis skirtas tiems, kas nebijo didesnių gabaritų ir AA tipo baterijų. Taip pat šis fotoaparatas nenuviltų ir tų, kurie mėgsta keliauti, mat plačiakampis 25mm objektyvas su 21 karto optiniu vaizdo priartinimu vienodai puikiai tiks tiek fiksuojant gamtos landšaftus, tiek ir  miestų architektūrą. Ryškus ir didelis LCD ekranas visada maloniai nuteiks komponuojant kadrą, o stabilizacijos sistema iki minimumo sumažins nuotraukų pasiliejimo galimybę.
Iš liūdinančių dalykų galima būtų paminėti senos kartos vaizdo jutiklio tipą, rankinių nustatymų nebuvimą ir kiek tamsoką objektyvo stiklą (f/3.1), mat tarp tokios klasės fotoaparatų dažnas modelis jau gali pasigirti ir f/2.8 inicialais pažymėtu objektyvu.
Penktoji vieta
FujiFilm FinePix HS10. Šis, gerai žinomas FujiFilm modelis, kadaise buvo vadinamas pačiu geriausiu, tarp tokios klasės (su dideliu optiniu priartinimu) fotoaparatų. Šiandien dienai šis modelis jau sulaukė ir savo pamainos (kuri pretenduoja perimti savo pirmtako titulą), tuo tarpu pastarasis atpigo (nebekainuoja jau nei tūkstančio litų) ir šiandien dienai, jei ir nėra pats geriausias fotoaparatas, tai už savo dabartinę kainą siūlo tikrai rimtus privalumus: 30 kartų optinis priartinimas, Full HD filmavimo raiška, galimybė filmuoti dideliu kadrų skaičiumi per sekundę ar pajungti išorinę blykstę.
Trūkumų modelis taip pat turi, tarp kurių galima būtų paminėti prastesnis fokusavimas ir nuotraukų kokybę prietemoje, valdymo stoką vykstant filmavimo procesui.
Šeštoji vieta
Nikon Coolpix P500. Šis fotoaparatas šiuo metu gali pasigirti pačiu galingiausių objektyvų, skaitmeninių fotoaparatų tarpe (jis siekia net 36 kartus), tačiau kaip parodė patirtis, pagaminti bent vienu kartu daugiau „pritraukiantį“ objektyvą nėra jau tokia didelė problema konkurentams. Kitas klausimas kokybė. Kaip su ja? Greičiausiai atsakymas būtų toks: nei didesnis megapikselių skaičius, nei galingesnis optinis priartinimas, tiesiogiai neįtakoja nuotraukų kokybės, tai tiesiog parametrai, kuriais šiuo metu „kariaujama“ skaitmeninių fotoaparatų rinkoje. Tas pats pasakytina ir apie šį modelį, fotoaparatas nors ir apginkluotas galingiausiu objektyvu, deja pats objektyvas yra ganėtinai tamsus, o esama vaizdo stabilizavimo funkcija (kuri nėra optinė!), neleidžia optimaliai išnaudoti viso fotoaparato potencialo, tad panašu, kad šio fotoaparato esminis privalumas yra tuo pačiu ir jo trūkumas.
Septintoji vieta
Canon IXUS 220 HS. Ar niekada nenorėjote gauti idealių nuotraukų vos tik vieno mygtuko paspaudymu? Jei taip, tai šis modelis būtent toks ir yra. Naujausios technologijos (t.y. „HS“ sistema) kartu su jau laiko patikrinta optine vaizdo stabilizavimo funkcija, leidžia išgauti kokybiškas nuotraukas net ir esant prastam apšvietimui.
Tačiau nereikia pamiršti, kad šio modelio paskirtis tikrai ne meninė fotografija, tad turintiems užgaidų tobulėti būtent šioje srityje, reiktų pagalvoti apie kur kas rimtesnius fotoaparatus.
Aštuntoji vietaCanon PowerShot G12. Universalus objektyvas su 28mm fotografavimo kampu bei makro režimu jau nuo 1cm, įmontuotas tvirtame ir ergonomiškame korpuse, sukuria šiam Canon modeliui patikimo ir universalaus fotoaparato įvaizdį, o visa gausa rankinių nustatymų bei galimybė nuotraukas saugoti RAW formatu ar išorinės blykstės jungtis, tarsi pasako, jog tai beveik veidrodinis fotoaparatas.
Tiesa, fotoaparatas nėra jau toks mažas (kai kurie dabartiniai veidrodiniai fotoaparatai yra panašaus dydžio), našumu (fotografavimo sparta) irgi šiek tiek nusileidžia tikriesiems veidrodiniams fotoaparatams, ir jei išgaunamai nuotraukų kokybei atsižvelgiant į tam tikrus niuansus (pvz., mažesnis vaizdo jutiklis nei DSLR klasėje įprasta) priekaištų nėra, vis gi filmuojant optinio priartinimo norėtųsi, o jo deja nėra.
Devintoji vieta –
FujiFilm FinePix F80 EXR. Praėjusių metų FujiFilm modeliukas pasižymi ne tik kokybišku bei dailiu korpusu, bet ir puikia optika leidžiančia gauti aštrias nuotraukos visame objektyvo diapazone (nuo 27mm iki 270mm). Inovatoriškas „EXR“ vaizdo jutiklis atkuria natūralius spalvų atspalvius, tiksli fokusavimo sistema iš kart „pagauna“ fotografuojamą objektą.
Suprantama, nėra fotoaparatas idealus. Norėtųsi kokybiškesnio LCD ekrano (labai jau mirguliuoja), aiškesnio menu, nepamaišytų ir platesnis kampas, nes šiais laikais net ir su 27mm nelabai ką nustebinsi. 
Dešimtoji vieta
Canon PowerShot SX220 HS. Savotiško dizaino (tikra muilinė) universalus fotoaparatas, pasižymintis geriausia nuotraukų kokybe (vertinant tarp tos pačios klasės fotoaparatų), Full HD filmavimo raiška bei itin geru darbu (fokusavimas, nuotraukų kokybė) esant prasto apšvietimo sąlygoms.
Kaip visada yra dvi medalio pusės, ne išimtis ir šis fotoaparatas, kuris be aiškių privalumų, turi ir tam tikrų trūkumų, keli iš jų būtų: trumpai įkrovimą laikanti baterija, bereikalingai iššokant blykstė (kas kart įjungus fotoaparatą) bei nuotraukose pastebimos chromatinės aberacijos.

Geriausias skaitmeninis fotoaparatas – „aktyviam laisvalaikiui“

Dažnai norisi turėti fotoaparatą visiems gyvenimo atvejams, nesvarbu kur būtum, ar ką veiktum. Canon PowerShot D10 būtent toks ir yra. Jis idealiai tinka įvairaus pobūdžio aktyviam laisvalaikiui įamžinti – nuo alpinizmo iki nardymo. Jis atsparus vandeniui (iki 10 m), smūgiui ant kieto pagrindo nuo 1,22 m aukščio, veikia iki -10 °C temperatūroje ir yra visiškai apsaugotas nuo dulkių. Po linksmai nuteikiančiu fotoaparato korpusu slepiasi visos naujausios Canon technologijos. Viena reikšmingiausių, tai DIGIC 4 vaizdo apdorojimo procesorius, kuris užtikrina greitą reakciją, įspūdingą vaizdo ir spalvų atkūrimo kokybę. Pažangus skaitmeninio triukšmo šalinimo algoritmas leidžia išgauti itin detalius ir aiškesnius vaizdus – net ir naudojant didelių verčių ISO nuostatas. Savaime suprantama, kad fotoaparatas neturi rankinių nustatymų ir čia gelbsti „Smart Auto“ režimas su išmaniąją technologija „Scene Detection“, kuria nustatomas objekto šviesumas, kontrastas, atstumas ir bendras atspalvis. 3x optinio artinimo objektyvas turi optinį vaizdo stabilizatorių, saugantį vaizdus nuo neryškumo, kurį sukelia fotoaparato judinimas. Tai labai svarbu norint kokybiškai fotografuoti aktyvius veiksmus ir intensyvius judesius. Visą tai užbaigia 12.1 megapikselio raiškos vaizdo jutiklis, su kurio pagalba gautas nuotraukos galima įvairiai apkarpyti arba padidinti vaizdus išlaikant neįtikėtiną detalumą.

Nešiojamas kompiuteris

Birželio mėnesį geriausiu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – ASUS K52F-SX182D. Šis nešiojamas kompiuteris priklauso pigiausiųjų segmentui, tačiau jeigu Jūsų poreikiai ne darbas su sudėtingomis grafikos programomis, ar ne naujausi žaidimai, šis kompiuteris bus optimalus pasirinkimas tiek mokslui, tiek ir buičiai.

ASUS K52F-SX182D

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

1 Comment for this entry

 • Andrius parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  “Bracketing” funkcijos nebuvimą veidrodiniame aparate (Nikon D3100) vargu ar galima pavadinti „mažiau reikšmingą smulkmena“…

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *