VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Gegužės mėnesio populiariausių fotoaparatų pilną sąrašą galite surasti čia – Populiariausi fotoaparatai.

Veidrodiniai fotoaparatai – „Top-5“

Pirmoji vieta D90. Šis gerai mėgėjų tarpe užsirekomendavęs fotoaparatas vis dar nepraranda savo populiarumo, pagrindiniai ir matyt tai lemiantys faktoriai yra keli, tai: iki galo nesustabdyta šio modelio gamyba, gerokai smuktelėjusi žemyn kaina bei alternatyvos nebuvimas iš pagrindinio konkurento, t.y. Canon kompanijos, mat Canon EOS 50D jau senokai dingo iš prekybos, o naujasis Canon EOS 60D vis dar gerokai brangesnis.
Antroji vietaNikon D3100. Trumpai sakant, tai turbūt geriausias šiuo metu veidrodinis fotoaparatas, jeigu ieškomas pigiausias variantas, mat konkurentų analogai (pvz., Canon EOS 1100D arba Pentax K-r) ne tik, kad negali pasiūlyti geresnių charakteristikų, bet dar ir yra šiek tiek brangesni.
Trečioji vieta –  Canon EOS 550D . Tai vienintelis Canon kompanijos DSLR atstovas šiame sąraše. Fotoaparatas skirtas kiek pažengusiems, todėl kokybiniu aspektu yra kur kas pranašesnis už pradinio lygio Canon EOS 1100D, o su atitinkama optika, galėtų pasivaržyti net ir su kiek rimtesniais tiek to pačio, tiek ir kitų gamintojų modeliais.
Ketvirtoji vietaNikon D5100. Tai modelis, kurio atsiradimas ne tik, kad turėjo užpildyti atsiradusią spragą Nikon DSLR šeimoje, tarp Nikon D3100 ir Nikon D7000, bet ir sustiprinti konkurenciją, tiesiogiai konkuruojant su pagrindiniu savo konkurentu Canon EOS 550D, o dabar jau ir su Canon EOS 600D. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad šio modelio kaina beveik identiška Nikon D90, o analogiškas Canon modelis (turiu omenyje Canon EOS 550D) kainuoja šiek tiek pigiau, jis po kol kas yra mažiau populiarus negu aukščiau paminėti fotoaparatai.
Penktoji vietaNikon D7000. Tai fotoaparatas priskiriamas „mid-range“ arba net „semi-pro“ klasei, kas išduoda, jog pagal daugelį parametrų jis labai artimas profesionaliems aparatams, todėl jis tinkamas ne tik pramogai ar hobiui, bet iš bėdos gali atstoti ir darbinę priemonę, aišku nepamirštant investuoti ir į kokybišką optiką.
Reziumė.
Apibendrinant visą situaciją susiklosčiusią tarp gegužės mėnesio populiariausių veidrodinių fotoaparatų, galima teigti, jog su kiekvienu mėnesiu, juntama vis didesnė persvara Nikon kompanijos naudai. Iš vienos pusės tai kaip ir nieko keisto, nes to galima buvo ir tikėtis, kai ši kompanija ne tik išleido vienas po kito žymiai rimtesnius modelius (lyginant su Canon analogais), bet ir pradėjo taikyti aktyvias reklamos bei pardavimų skatinimo akcijas. Kita vertus, keista, kai kompanija vis dar galinti save vadinti šios sferos lydere (kalbu apie Canon) tarsi nekreipia dėmesio į tai ir nesiima jokių kontra priemonių, tam kad nors kiek pagerintų susiklosčiusią situaciją.

Skaitmeniniai fotoaparatai „Top-10“

Pirmoji vietaCanon PowerShot SX30 IS. Šis modelis, tai galingiausias „ginklas“ iš Canon stovyklos, jeigu kalba eina apie optinį priartinimą. Tiesa, jeigu kalbėtume apie skaitmeninį fotoaparatą su pačiu galingiausiu optiniu priartinimu šiai dienai, šį titulą reikėtų suteikti Nikon Coolpix P500, kuriame įmontuotas net 36 kartų optinis priartinimas. Taip pat nereikėtų pamirši ir tokių konkurentų, kaip Panasonic Lumix DMC-FZ100 ar Sony Cyber-Shot DSC-HX100V, kurie gal ir apginkluoti mažesnio galingumo optika, tačiau palaiko Full HD filmavimo raišką, kas ilgainiui tikrai pataps standartu, tarp tokios klasės fotoaparatų.
Antroji vietaCanon PowerShot SX130 IS. Kalbant apie šį modelį, galima pasakyti, jog tai vienas populiariausių fotoaparatų, jeigu kalba eina apie nebrangius, tačiau universaliam fotografavimui skirtus modelius. Tiems kas nenori, jog fotoaparatas būtų „varomas“ AA tipo baterijomis, galima būtų parekomenduoti rinktis kiek brangesnį Panasonic Lumix DMC-TZ8. Sumokėję papildomai šiek tiek daugiau nei šimtą litų, gausite įkraunamu akumuliatoriumi „varomą“ fotoaparatą, su galingesne ir universalesne optika,  įmontuota kompaktiškame ir tvirtame korpuse, ant kurio puikuojasi užrašas „Made in Japan“.
Trečioji vietaFujiFilm FinePix HS10. Tai jau visiems gerai pažįstamas FujiFilm modelis, savo išskirtinėmis savybėmis sužavėjęs ne vieną bei ne karta vadintas geriausiu savo klasėje. Ar lygiai taip pat šauniai seksis ir naujajam modeliui (pakeisiančiam šį), laikas parodys, o po kol kas galime tik parekomenduoti ne ką mažiau šaunias alternatyvas, pvz.: Panasonic Lumix DMC-FZ45 ar  Kodak EasyShare Z990.
Ketvirtoji vietaFujiFilm FinePix F80 EXR. Kažkada vos ne prestižiniu modeliu buvęs ir galėjęs pasigirti išskirtinai naujos kartos vaizdo jutikliu su inicialais „EXR“, šiandien dienai šis modelis įkandamas praktiškai ko ne kiekvienam, tad jeigu ieškote tikrai kompaktiško fotoaparato su kiek galingesne optika, FujiFilm FinePix F80 EXR – tikrai vertas Jūsų pasirinkimo. Kita vertus, jeigu pats gamintojas FujiFilm Jums tiesiog ne prie širdies, galima rinktis ir iš kitų panašios klasės fotoaparatų. Tai galėtų būti Casio Exilim EX-H5, Kodak EasyShare Z950 arba Pentax Optio RZ10.
Penktoji vietaCanon PowerShot G12. Tai Canon kompanijos pasididžiavimas, „PowerShot“ serijos flagmanas arba tiesiog skaitmeninių fotoaparatų etalonas (aukščiausia klasė). Kiti gamintojai, taip pat, aišku turi ką pasiūlyti tai ir Nikon Coolpix P7000, ir Panasonic Lumix DMC-LX5, galiausiai šių metų atradimas Olympus XZ-1, tačiau visada rinkdamasis geriausią, norom nenorom žvilgteli ir į tai, ką gi gali pasiūlyti Canon, mat daugelį metų iš eilės būtent „PowerShot“ serijos „G“ klasės modeliai buvo laikomi geriausiais tarp tokio tipo aparatų.
Šeštoji vietaFujiFilm FinePix HS20 EXR. Palyginus su ankstesniuoju modeliu (kalba eina apie trečioje vietoje esančiu FujiFilm FinePix HS10) šis modelis patobulėjo ne itin ženkliai: padidėjo maksimalus jutiklio jautrumas (ISO pakilo nuo 6.400 iki 12.800), LCD ekranas patapo ryškesniu (vietoj 230 tūkst. taškų, čia rasime jau 460 tūkst. taškų raiškos ekraną), o pagrindinė fotoaparato „širdis“ (vaizdo jutiklis) padidėjo nuo 1/2.3″ iki 1/2″, kas matyt leido ne tik padidinti pačią fotografavimo raišką, bet ir pagerinti vaizdo kokybę (bent jau tas akivaizdžiai matosi pirmuosiuose šiuo fotoaparato testuose). Ar šis modelis (kaip ir ankstesnis) pataps etalonu savo klasėje dar anksti spręsti, juolab, kad ir konkuruoti tikrai yra su kuo (Canon PowerShot SX30 IS, Nikon Coolpix P500, Panasonic Lumix DMC-FZ100 ir t.t.).
Septintoji vietaCanon PowerShot SX120 IS. Vis dar populiarumo neprarandantis senas geras Canon modeliukas, tačiau vienaip ar kitaip jo dienos jau suskaičiuotas, o ir kaina jau matyt pasiekus savo dugną, tad jeigu kas dvejojate, siūlyčiau ilgiau nedelsti, mat kiek vėliau jau gali ir nepavykti įsigyti šio fotoaparato. Iš alternatyvų galima būtų pasiūlyti Kodak EasyShare Z915, Ricoh Caplio CX2 arba Olympus VR-310.
Aštuntoji vieta
Canon PowerShot S95. Tai dar vienas nuostabus modeliukas, savo kompaktiškame korpuse talpinantis naujausias Canon technologijas, puikią optiką bei rankinius nustatymus, leidžiančius manipuliuoti praktiškai visais fotoaparato parametrais. Tiesa, modelis nėra pigus, tad ieškančius kažko panašaus, tačiau kažkiek pigiau, siūlytume pasidomėti Nikon Coolpix P300 ar Panasonic Lumix DMC-LX3.
Devintoji vieta –
Canon IXUS 220 HS. Kaip ir daugelis „Digital IXUS“ serijos fotoaparatų, šis fotoaparatas pasižymi itin kompaktišku ir tvirtu korpusu iš metalo. Taip pat, gali pasigirti „HS“ sistema, leidžiančia kokybiškiau fotografuoti esant prastesnėms apšvietimo sąlygoms bei vaizdo stabilizavimo funkcija „IS“, sumažinančia nuotraukų pasiliejimo tikimybę. Kitaip sakant tai praktiškai idealus fotoaparatas norintiems fotografuoti „Auto“ režimu. Iš alternatyvų taip pat galima būtų apsvarstyti Panasonic Lumix DMC-FS35 arba Sony Cyber-Shot DSC-W580.
Dešimtoji vietaCanon PowerShot SX210 IS. Jeigu kalbėti apie fotoaparatus skirtus kelionėms įamžinti, manau, kad šis modelis būtų vienas iš favoritų šalia tokių modelių, kaip Nikon Coolpix S9100 ar Panasonic Lumix DMC-TZ20. Tiesa, pastarieji yra gerokai brangesni, tačiau juk fotoaparatas perkamas ne metams ar dviems, todėl norisi, jog perkamas modelis būtų kuo naujesnis. Aišku, atsižvelgiant į kainą ir žinant Canon orientaciją į kokybę, tenka pripažinti, jog būtent šio modelio kainos/kokybės santykis labai geras, ir jeigu nežiūrėti į tai, kad modeliui yra jau gerokai virš metų bei to, kad blykstę, mano manymu, yra super nepatogioje vietoje, greičiausiai, kad šis modelis būtų vienas realiausių pasirinkimų tiems, kas negali sau leisti daugiau nei tūkstančio litų, tokio daikto įsigijimui.
Reziumė. Jau kelintą mėnesį iš eilės, šiame sąraše randame tik dvi kompanijas, tai – Canon ir FujiFilm. Tiesa, pirmoji po kol kas yra dominuojančioje padėtyje (7:3), o kodėl iš sąrašo dingo kiti ten karts nuo karto buvę gamintojai (t.y. Panasonic ar Kodak), man tiesą sakant dar yra neįmenama paslaptis. Vienaip ar kitaip, situacija gali greitai pasikeisti ir tą puikiai iliustruoja dabartinis skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų sąrašas. Kaip greitai tos permainos bus? Sunku atsakyti.. Belieka tik laukti..

Geriausias skaitmeninis fotoaparatas – „šalia veidrodinio“

Jau išrinkome „muilinių muilinę“, geriausią „turistinį“ variantą „nešiotis ant kaklo“, dabar atėjo metas išrinkti geriausią skaitmeninį fotoaparatą, kuris būtų kaip antrasis fotoaparatas „šalia veidrodinio“. Taigi, kuo jis turėtų pasižymėti? Pirmiausiai jis turėtų būti kur kas kompaktiškesnis, nežiūrint tai, jo nuotraukų kokybė turėtų nenusileisti veidrodinio fotoaparato kokybei, LCD ekranas leistų patogiai komponuoti kadrą, o esami valdymo ypatumai bei optika, nemaišytų įgyvendinti bet kokį foto sumanymą.
Canon PowerShot G12, matyt yra tas fotoaparatas, apie kurį galėtume kalbėti rinkdami geriausią skaitmeninį fotoaparatą „šalia veidrodinio“, mat šis Canon modelis naudojantis HS sistemą ir aukščiausios kokybės Canon plačiakampį objektyvą, sukuria išskirtinius vaizdus. Visiškai rankinio valdymo režimas, RAW formatas bei puiki valdymo ergonomika ir leidžia ne tik profesionaliai valdyti fotoaparatą, bet ir gauti atitinkamus rezultatus.

Nešiojamas kompiuteris

Gegužės mėnesį geriausiu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – ASUS X52JE-EX074. Šis kompiuteris pasižymi 15,6″ LCD ekranu, 4GB virtualia (RAM) atmintimi , talpiu (500GB) kietuoju disku ir tikrai nesilpniausiu procesoriumi, tad jeigu ieškote nešiojamo kompiuteriu kasdieninėms reikmėms (perskaityti el. paštą, pavartyti interneto puslapius, paklausyti muzikos ar pažiūrėti filmams), šis kompiuteris neturėtų nuvilti.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

1 Comment for this entry

 • sanis parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Pats pirkau Nikon D90 prieš porą savaičių. Nesistebiu kad pirmas, nors modelis ir 3 metų senumo.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *