VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)

Šį kart gan smarkiai suvėlavome su straipsniu, tad pabandysime, kaip sakoma „vienu šūviu, du zuikius nušauti“. 2012-ųjų metų gegužės ir birželio mėnesių populiariausių skaitmeninių fotoaparatų pilną sąrašą galite surasti čia – Populiariausi fotoaparatai.

Skaitmeniniai veidrodiniai fotoaparatai – „Top-5“

Skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų populiariausių sąraše, kaip visada permainų maža, t.y. dažniausiai jame dominuoja tie patys penki modeliai, kurie savo ruožtu tik keičiasi užimamomis vietomis. Ne išimtis ir gegužės bei birželio mėnesiai,  kur pirmoje vietoje tarsi apsigyveno Nikon D3100. Modelį drąsiai galima nuominuoti geriausiu pasirinkimu, ieškantiems geriausių specifikacijų už mažiausią kainą.
Kito gamintojo modeliai, turiu omenyje Canon EOS 600D ir Canon EOS 1100D, keičiantis mėnesiams, tik pasimainė vietomis, t.y. Canon EOS 600D gegužės mėnesį buvęs antroje vietoje, birželio mėnesį nukrito į trečiąją, o Canon EOS 1100D
kaip tik priešingai, mėnesiams keičiantis, susilaukė didesnio dėmesio ir savo poziciją vienu laipteliu pagerino, šoktelėdamas atitinkamai iš trečios vietos į antrąją. Vertinant šiuos du fotoaparatus galima pabrėžti, jog pirmasis iš paminėtų yra labiausiai vertinamas tarp mėgėjų, o pigesnysis jo brolis, šiuo metu yra pats pigiausias skaitmeninis veidrodinis fotoaparatas rinkoje.
Gegužės ir birželio mėnesių paskutinės pozicijos, t.y. ketvirtoji ir penktoji vieta, išliko nepakitusios, čia stabiliai laikosi tie patys variantai, tai  –  Canon EOS 550D bei Nikon D90. Modelių klasės bei kainų kategorijos skiriasi, tačiau nežiūrint į tai, šių fotoaparatų populiarumas yra labai panašiame lygmenyje, tiesa abu modeliai jau yra gerokai senstelėję ir susilaukę po palikuonį, o kai kas ir po pora.

Skaitmeniniai kompaktiniai fotoaparatai „Top-10“

Skaitmeninių kompaktinių fotoaparatų sąraše sumaišties kur kas daugiau nei prieš tai aptartame penketuke. Kaip konkretus to pavyzdys galėtų būti FujiFilm FinePix HS25, kuris gegužės mėnesį dar puikavosi pirmoje vietoje, o praėjus mėnesiui nukrito net į penktąją vietą. Tuo tarpu Nikon Coolpix L310 net iš septintos pozicijos gegužės mėnesį pakilo  į pirmąją poziciją birželio mėnesį, kas tikrai sukelia ne mažą nuostabą. Abu modeliai skiriasi savo orientacija į vartotoją: „FujiFilm“ skirtas pažengusiems ir norintiems savybių artimų D-SLR technikai, tuo tarpu „Nikon“ produktas, kaip tik priešingai, skirtas pradedantiesiems, nenorintiems galvos laužyti ties esamais nustatymais ir pageidaujantiems maksimalių rezultatų su minimaliomis pastangomis.
Nikon Coolpix P510 – tai vienintelis modelis stabiliai išlaikęs savo antrąją vietą per visus du mėnesius. Canon PowerShot G12 irgi pasižymi stabilumu, tačiau šį kartą jo populiarumas smuktelėjo per laiptelį žemyn, t.y. gegužės mėnesį buvęs trečioje vietoje, atėjus birželio mėnesiui nukrito į ketvirtąją vietą. Modeliai skiriasi kaip diena ir naktis. Pirmasis, tai galingiausias ginklas keliautojui, gebantis vaizdą priartinti net 42 kartus. Tuo tarpu „Canon“ gaminys, garantuoją puiku valdymą bei itin aukštos kokybės nuotraukas, nepriklausomai nuo apšvietimo sąlygų. Taigi, panašu, kad klausimas „ką geriau pasirinkti – daugiau ar geriau?“ neturiu vienareikšmiško atsakymo.
Canon PowerShot SX40 HS
– tai birželio mėnesio trečioji vieta, kuri mėnesį prieš tai buvo vos šeštoje vietoje. Kaip matote atspėti populiariausius skaitmeninius kompaktinius fotoaparatus (tiksliau jų vietas populiariausių sąraše) yra kur kas sunkiau nei galima numanyti ir to puikūs pavyzdžiai seka toliau:  Canon PowerShot SX220 HS gegužės mėnesį pelnytai užėmė ketvirtąją vietą, tuo tarpu birželio mėnesį jau tenkinosi tik šeštąją vieta. Tas pats likimas nutiko ir su Canon PowerShot SX130, modelio populiarumas smuko. Visi paminėti modeliai yra to paties gamintojo, tačiau tenkina labai skirtingus poreikius: pirmasis tiesiog grūste prigrūstas funkcijų gausos, tam kad fotografavimas su šiuo modeliu būtų kuo universalesnis (nuo super makro iki super tele). Antrasis apima savyje kompaktiškumo ir kokybės sąvokas. Tuo tarpu paskutinysis skirtas bet kokio lygmens fotografams,  kadangi apima valdymą nuo „Smart Auto“ (išmanusis automatinis) iki „Full Manual“ (visiškai rankinis).
FujiFilm FinePix F500
gegužės mėnesio paskutinės vietos „laureatas“, po mėnesio staiga pakilo į septintąją, o mėnesį prieš tai aštuntoje vietoje buvęs FujiFilm FinePix S2980 iš vis paliko populiariausių sąrašą, jį pakeitė FujiFilm FinePix F550 EXR birželio mėnesį užėmęs devintąją vietą. „FujiFilm“ kompanijos modeliai pasižymi gausa funkcijų ir salyginai ne aukštomis kainomis. Jau aptarta „F“ klasė, tai kelioniniai modeliai savyje apimantys kompaktiškus korpusus, universalią optiką bei „EXR“ tipo vaizdo jutiklius, leidžiančius išgauti natūralesnes spalvas. Kardinaliai kitokia „S“ klasė,  galinti pasigirti maksimaliai galinga optika bei rankiniais nustatymais, tiesa tarpe šios klasės populiariausi tie modeliukai, kurių kainos nesiekia nei penkių šimtų litų.
Panasonic Lumix DMC-FZ48
reziumuoją visą populiariausių skaitmeninių kompaktinių fotoaparatų sąrašą. Gegužės mėnesį tarp visų populiariausių užimdamas devintąją vietą, o birželį nukrisdamas į paskutinę, dešimtąją vietą. Modelis priskiriamas prie taip vadinamų „superzoom’ų“, kurių pagrindinis „kozeris“ – tai galinga optika.
Visgi jei neradote sau tinkamo fotoaparato iš „Populiariausių sąrašo“ nepamirškite, jog galite paklausti Profesionalų, padiskutuoti su bendraminčiais forume, arba tiesiog paskambinti ar parašyti į Fotofabriką.

Geriausio skaitmeninio fotoaparato beieškant – „Greičiausias iš visų“

Dabartiniame skaitmeninių fotoaparatų pasaulyje vis tebevyksta kova už būvį „po saulę“. Gamintojai vis varžosi, kas pagamins geresnį, greitesnį, kokybiškesnį fotoaparatą. Ne per seniausiai ir „Sony“ (pats didžiausias skaitmeninių fotoaparatų vaizdo jutiklių gamintojas) tarė savo žodį į rinką išleisdamas ilgai lauktą Sony Alpha DSLR-A700 modelio pakaitalą Sony Alpha SLT-A77.
Naujasis „Sony“ flagmanas iš tikrųjų įspūdingas tiek savo techniniais parametrais, tiek ir technologiniais sprendimais. 24 megapikselių APS-C CMOS tipo vaizdo jutiklis bei 19 taškų autofokusavimo sistema mažai ką gali palikti abejingu, nekalbant jau apie tokius sprendimus, kaip pusiau skaidraus veidrodžio technologija (angl. „Translucent Mirror“ arba trumpinys „SLT“) ar elektroninis ieškiklis su iš kart matomu nuotraukų rezultatu realiu laiku, ko iki šios D-SLR’uose dar nebuvo.
Taigi, o paklausite prie ko čia tas „greičiausias iš visų“? Visų pirma naujoji „SLT“ technologija leidžia fokusuoti kur kas greičiau filmavimo metu, nei tai leidžia daryti standartiniai „veidrodžiai“ su senąja veidrodžio pakėlimo technologija. Antra, fokusavimas fotografuojant taip pat tapo ženkliai greitesniu ir tikslesniu. Galiausiai išvengiant proceso kai kadras užfiksuojamas pakeliant veidrodį ir jį nuleidžiant atgal, pasiekiama įspūdinga 12 kadrų per sekundę fotografavimo sparta, kas per minutę sudarytų 720 kadrų ir tai yra kur kas greičiau nei visiems puikiai žinomas AK-47 (Kalašnikovo automatas), kurio šaudymo tempas yra lygis 660 šūviams per minutę.

Nešiojamas kompiuteris

Gegužės mėnesį geriausiu nešiojamu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – Asus K53SD-SX141D, o birželio – ASUS NB X54C CMD-B815.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
Populiariausi fotoaparatai, gegužė - birželis (2012 m.), 10.0 out of 10 based on 3 ratings
Be Sociable, Share!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *