VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)

Praėjusių metų paskutinio mėnesio populiariausių fotoaparatų pilną sąrašą galite surasti čia – Populiariausi fotoaparatai.

Skaitmeniniai veidrodiniai fotoaparatai – „Top-5“

Pasibaigę 2011-ieji metai į skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų (DSL-R) top’ą neatnešė jokių naujų vėjų (t.y. modelių), tiesa, bent jau viską apvertė aukštyn kojom ir tai bent kažkiek džiugina širdį, nes paskutiniu laikotarpiu populiariausių DSL-R tipo fotoaparatų sąrašiukas priminė daugiau pelkę su stovinčiu vandeniu, kur niekas nevyksta ir nekinta.
Šiuo metu sąrašo viršuje patogiai įsitaisęs Canon EOS 550D. Modelis savo laiku buvo vertinamas kaip vienas labiausiai vykusių, tarp fotoaparatų skirtų kiek pažengusiems, o ir dabar, kaip matome, vis dar nepraranda populiarumo, mat atnaujinta jo versija Canon EOS 600D iš principo techniniais parametrais yra identiška, skiriasi tik tam tikri niuansai, pavyzdžiui: patobulinta filmavimo funkcija ar tokie korpuso pakeitimai, kaip vartomas LCD ekranas. Visa kita (vertinat kokybiniu aspektu), kaip jau ir buvo minėta aukščiau, nepakitę.
Laipteliu žemiau randame tą patį Canon EOS 600D. Apie jį išsiplėsti, ryšium su tuo, kas pasakyta anksčiau, poreikio tikrai nėra. Manau, faktas tas, kad ir gana ne ženklūs atnaujinai šį modelį padarė patrauklesniu yra gana akivaizdus, tad judėkime toliau.
Po truputėlį ir iš lėto, bet užtikrintai „mirštantis“ modelis Nikon D90 šį kart liko per viduriuką (t.y. trečioje vietoje). Kodėl „mirštantis“? O gi todėl, kad 4 metai rinkoje fotoaparatams jau yra gana garbus amžius, ar tiesiog riba, kai jau tiek techninės specifikacijos, tiek ir naudotos technologijos yra tiesiog morališkai pasenusios, ir bet kuris žemesnės klasės, bet naujesnis modelis, jau geba fotografuoti kokybiškiau. Kita vertus, visada galima pasiguosti tuo, kad yra fotografuojančių ir su senesniais fotoaparatais ar net juostele.
Kažkada buvęs populiariausiu Nikon D3100 šį kartą smuktelėjo net į prieš paskutinę vietą. Su pačiu modeliu, kaip ir viskas aišku, tai vienas geriausių (jei ne pats geriausias) vertinat tarp visų pradinio lygio tokio tipo fotoaparatų, tiesa paskutiniu metu šio modelio populiarumui koją smarkiai pakišo gamtos kataklizmos, ryšium su kuo suprastėjo ne tik šio modelio tiekimas, bet ir kaina pasidarė mažiau patraukli.
Paskutinėje vietoje, kaip ir mėnesį prieš tai, liko Canon EOS 1100D. Tai vienintelis modelis stabiliai besilaikantis jau kelintą mėnesį iš eilės toje pačioje pozicijoje. Tarp visų aptartų modelių šis fotoaparatas išsiskiria akivaizdžiai
mažiausia kaina. Tas pats pasakytina ir apie technines charakteristikas bei surinkimo kokybę, t.y. jos tarp visų populiariausių fotoaparatų yra taip pat pačios kukliausios.

Skaitmeniniai kompaktiniai fotoaparatai „Top-10“

Skaitmeninių kompaktinių fotoaparatų klasėje pastebimi irgi šiokie tokie pasikeitimai. Vieni modeliai pasikeitė vietomis, kiti iš vis pasitraukė iš sąrašo ir užleido vietą kitiems. Tiesa, visi modeliai esantys dabartiniame top’e, jau yra jame anksčiau pabuvoja, tad teigti, jog populiariausių fotoaparatų dešimtukas pasipildė naujienomis, būtų mažiausiai neteisinga.
Į populiariausių skaitmeninių kompaktinės klasės fotoaparatų viršūnė vėl sugrįžo  FujiFilm FinePix HS20 EXR. Tokį populiarumo proveržį galima sieti su kiek pakritusia šio modelio kaina. Kaip rodo patirtis, kuo skirtumas tarp pradinės ir esamos fotoaparato kainos didesnis, tuo modelis populiaresnis. Matyt čia šiek tiek prisideda ir pirkėjų elgsenos veiksniai, bet bet kokiu atveju fotoaparatas yra vienas rimtesnių iš šiandien dienai siūlomų rinkoje. Tiesa, ne per seniausiai „FujiFilm“ pristatė visą gamą naujų modelių, tarp kurių galima rasti ne tik šio modelio atnaujinimą (turiu galvoje FujiFilm FinePix HS30 EXR), bet ir kiek „paturbinta“ jo vesija FujiFilm FinePix X-S1.
Laipteliu žemiau iš pirmos vietos nukritęs Nikon Coolpix L120. Modelis priskiriamas prie tokio tipo fotoaparatų, kuriuos pavadinčiau labai paprastai, tiesiog „spaudžiu mygtuką ir fotografuoju“. Tiesa, fotoaparatas pasižymi gana nemažu optinio priartinimu, tad būtų labai pravartus ne tik buityje, bet ir kelionėse. Aišku, reikia nepamiršti, kad galinga optika reikalauja ir „aukų“, šiuo atveju fotoaparato korpusas yra kiek didesnis (į kišenę, nepriklausomai nuo jos dydžio, tikrai netilps), tad jam papildomai transportavimui reikės įsigyti ir dėkliuką.
Toliau seka kitas ne ką mažiau patrauklus kelioninis variantas, tai Canon PowerShot SX230 HS. Tiesa, optika kur kas kuklesnė, nei prieš tai minėto varianto, tačiau kompaktiškas korpusas viską atperka. Naudinga ir jame įdiegta „HS“ sistema, leidžianti fotografuoti kokybiškiau net ir esant prastam apšvietimui. Vienintelis minusas, mano akimis, tai gana nepatogioje vietoje įtaisytą blykstę, mėgstanti iššokti vos įjungus fotoaparatą, bet vėl gi patogumas, kaip ir kokybė yra gana subjektyvus dalykas.
Nikon Coolpix P500 – tai dar vienas fenomenas, kurį sunku suvokti, nes be galingos optikos šis modelis nelabai turi kuo ir pasigirti, lyginant jį su panašios klasės fotoaparatais, t.y. optika galinga, bet tamsi; papildomos išorinės blykstės pajungimo galimybės nėra; esanti vaizdo stabilizacija neefektyvi ir pan. Na bet kaip sakoma, nugalėtojų niekas neteisia, tad ir šis modelis turi teisę egzistuoti, juo labiau, kad kaip matome nežiūrint visų paminėtų trūkumų jis dar gana ir populiarus.
Penktoje vietoje, per vieną poziciją žemiau, nei praeitą kartą randame „FujiFilm“ gamintojo „S“ serijos flagmaną FujiFilm FinePix S4000. Kaip ir visi panašaus tipo fotoaparatai, taip ir šis modelis pasižymi išskirtinai galinga optika bei rankiniais nustatymais. Iš to savaime kyla klausimas, jeigu viskas kaip pas visus, kodėl šis modelis toks populiarus? Atsakymas slypi kainoje, t.y. nei vienas gamintojas dar nepasiūlė fotoaparato su 30x optiniu priartinimu už kainą nesiekiančia nei 700lt.
Visai greta žengia kitas superzoom’ų klasės atstovas Canon PowerShot SX30 IS. Vertinant šį modelį su naujai pasirodžiusiu Canon PowerShot SX40 IS, galima teigti, kad pastarasis gerokai patobulėjo ir pasitempė, tačiau kaip jau įprasta, populiaresnis senesnis modelis, nes paprasčiausiai yra pigesnis. Bet kokiu atveju, pasirinkus viena ar kitą fotoaparatą neturėtų būti nusivylimų, nes visa produkcija ant kurios puikuojasi užrašąs „Canon“ yra kokybiška.
Modelis FujiFilm FinePix F500 EXR priklauso kompaktiškų kelioninių fotoaparatų klasei ir yra vienas populiariausių fotoaparatų šiuo metu. Įdomiausia tai, kad „FujiFilm“ gaminamą „F“ seriją sudaro net šeši modeliai, tarp kurių išsirinkti patį tinkamiausią sau iš pirmo žvilgsnio nėra taip jau lengva, tačiau pastudijavus kiek daugiau, nesunku suvokti, kad esminių skirtumų ne tiek jau ir daug, t.y. dažniausiai modeliai skiriasi: raiška, optikos galimybėmis, GPS imtuvo buvimu, serijinio fotografavimo sparta bei galimybe palaikyti RAW formatą.
Aštuntoje vietoje randame Canon Digital IXUS 220 HS. Tai turbūt pats kompaktiškiausias populiariausių fotoaparatų sąrašo modelis, nežiūrint to, šiame mažame korpuse telpa visos naujausios „Canon“ kompanijos technologijos bei nūdienos aktualijas atitinkančios specifikacijos.
Priešpaskutinėje vietoje randame patį pigiausią „FujiFilm“ kompanijos gaminamą „S“ serijos fotoaparatą – tai FujiFilm FinePix S2950 HD. Šis modelis paklausus tarpe tų, kas ieško nebrangaus, tačiau funkcionalaus fotoaparato, mat šis variantas turi ne tik visus rankinius nustatymus, bet ir 18x priartinantį objektyvą. Modelis maitinamas AA tipo elementais, kurių reikia net 4 vnt., tad savaime suprantama, kad tiek fotoaparato svoris, tiek ir dydis išauga. Ieškantiems kažko kompaktiškesnio, reiktų pasidomėti paskutinėje vietoje likusiu  Canon PowerShot SX130 IS. Kaip ir minėjau kažkada, mano akimis, tai vienas geriausių fotoaparatų, jeigu kalba eina apie paprastus, nebrangius, patogius ir universalius fotoaparatus. Lyginat su prieš tai paminėtu variantu, modelis yra kiek kompaktiškesnis ir pasižymi vos ne per pus kuklesne optika, tačiau vertinat kokybinį aspektą, drįsčiau teigti, kad yra visa galva aukštesnis nei „FujiFilm“ gaminys.
Galiausiai, jei visgi neradote tinkamo fotoaparato sau iš „Populiariausių sąrašo“ nepamirškite jog galite paklausti Profesionalų, padiskutuoti su bendraminčiais forume, arba tiesiog skambtelti ar parašyti į Fotofabriką.

Geriausio skaitmeninio fotoaparato beieškant – „Netikėtos permainos skaitmeninių fotoaparatų fronte“

Neseniai anonsuotas Canon PowerShot G1 X, manau, nustebino ne vieną. Visų pirma visi greičiausiai tikėjosi, kad Canon PowerShot G12 pakeis kažkas panašaus į „G13“, bet… Įvyko kažkas naujo ir netikėto – „Canon“ pristatė naujos kartos „G“ serijos skaitmeninį kompaktinį fotoaparatą su vaizdo jutikliu, kurio dydis atitinka sisteminių fotoaparatų jutiklio dydį. Maža to, pagaliau buvo pakeistas ir jutiklio tipas iš jau kiek pasenusio CCD į CMOS. Pridedam dar visiškai naują vaizdo procesorių bei laiko patikrintą „Canon“ kompanijos optiką ir galime drąsiai daryti prielaidą, jog skaitmeniniai kompaktiniai fotoaparatai vėl buvo pakylėti į naują kokybinį lygį.
Pristatydami šį modelį, „Canon“ kompanija teigia, kad „kompaktiškame fotoaparato korpuse telpa skaitmeniniams veidrodiniams fotoaparatams prilygstančios valdymo galimybės ir vaizdo kokybė“ ir tuo neturime pagrindo netikėti. Dabar jau darosi įdomu, jeigu į skaitmeninio fotoaparato korpusą pavyko „įkišti“ sisteminio fotoaparato vaizdo jutiklį, galbūt įmanoma ten patalpinti ir pilno kadro dydį atitinkančią matricą? O jeigu taip, tai kas toliau? Panašu, kad galime konstatuoti, kad „Canon“ dar nesiruošia žengti į sisteminių fotoaparatų rinką. Plačiau apie naująjį „Canon“ gaminį galite pasiskaityti čia.

Nešiojamas kompiuteris

Praėjusių metų gruodžio mėnesį, kaip beje ir lapkritį, geriausiu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – Dell XPS 15. Tai išskirtinės kokybės, itin geidžiamas, labai plonas ir stilingas nešiojamas kompiuteris, labiausiai tinkantis tiems, kas ieško patikimumo kompiuterio ne tik laisvalaikiui, bet ir darbui.

http://www.fotofabrikas.lt/items/FujiFilm/Skaitmeniniai-fotoaparatai/604f40b.2-FujiFilm-FinePix-HS30-EXR.html
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
Populiariausi fotoaparatai, gruodis (2011 m.), 7.0 out of 10 based on 1 rating
Be Sociable, Share!

2 Comments for this entry

 • as parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Sony sensoriai valdo.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • d700 parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Nikon valdo. D3100 prekyboje nebuvo kuri laika, del to ir niekas nepirko. Garantuoju, kad si menesi nikonas bus vel pirmoje vietoje 🙂

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *