VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 1.0/10 (1 vote cast)

Kovo mėnesio populiariausių fotoaparatų pilną sąrašą galite surasti čia – Populiariausi fotoaparatai. O dabar iš karto pereikime prie mūsų apžvalgos, kurią rasite kiek žemiau.

Veidrodiniai fotoaparatai „Top-5“

Nikon D3100Kovo mėnėsis į populiariausių veidrodinių fotoaparatų sąrašą įnešė šiek tiek šviežio pavasarinio oro gūsį, tad nieko neatidėliodami, pradėkime nuo pirmosios vietos, taigi:
Pirmoje vietoje randame, jau kuris laikas čia sėkmingai užsitvirtinusį Nikon D3100. Vos tik pasirodęs rinkoje,  šis modelis sukėlė nemažai sąmyšio, mat jame ne tik buvo išspręstos pirmtako problemos (pvz., atsirado „LiveView“ funkcija), tačiau jis buvo ir gana smarkiai atnaujintas (pvz., atsirado filmavimo „Full HD“ funkcija su auto fokusu, naujas jutiklis bei fokusavimo sistema  ir pan.), kas leido daryti prielaidas, jog Nikon kompanija šį kartą tikrai pasistengė ir išleido geriausią pradinio lygio veidrodinį fotoaparatą. Kitą vertus, Nikon kompanija matyt nesiryžo modelio revoliucijai ir pasirinko evoliuciją (tikriausiai vien tam, kad nebūtų nuskriausti aukštesnės klasės madeliai), mat šiame modelyje vis dar nėra breketingo funkcijos, be to, jis vis dar negali valdyti „Nikkor“ objektyvų be AF varikliuko.
Antrojoje vietoje, atrodo taip pat apsigyveno ilgesniam laikui kompanijos Nikon vienas sėkmingiausių modelių Nikon D90. Tai kokybiškas, patikimas, tačiau jau kiek senstelėjęs modelis. Nežiūrint to, šiuo metu labai sunku rasti kitą tokį ergonomišką ir funkcionalų fotoaparatą už panašius pinigus. Taip, tai pirmas filmuojantis Nikon DSLR, todėl ši funkcija nėra tobula (jaučiami šio proceso artefaktai), tačiau tie kas renkasi šį fotoaparatą greičiausiai vertina labiau didelį ir aiškų ieškiklį su 11 taškų AF sistema, ar patobulintą LCD ekraną, kas ne tik pagelbėja geriau sukomponuoti kadrą naudojantis „LiveView“ funkcija, bet ir suteikia malonumo peržiūrint medžiagą.
Per viduriuką šį kartą įsitaisęs Canon EOS 550D, kurį greičiausiai galima įvardinti, kaip vieną geriausių Canon modelių apskritai, jei vertiname populiarumo kontekste. Įspūdingas 18 megapikselių vaizdo jutiklis, „Full HD“ raiškos filmavimas bei daugelis Canon EOS 7D paveldėtų funkcijų, tarsi leidžia teigti, jog Canon EOS 550D yra „apkarpyta“ Canon EOS 7D versija, arba kad tai yra praktiškai tas pats modelis, tik mažesniame korpuse. Realiai aišku taip iš tikrųjų nėra, mat priešingu atveju kokia prasmė tada būtų pirkti aukštesnės klasės modelį? Be abejo skirtumų yra, tai: silpnesnis serijinis fotografavimas, mažesnis RAW formato buferis, nesivartantis LCD ekranėlis (jau ištaisyta Canon EOS 600D modelyje) ar pasenusi AF sistema su 9 fokuso taškais.
Prieš paskutinėje vietoje randame Nikon D7000. Tai atnaujinta Nikon D90 versija, kuri tiesa pasakius mažai kuo skiriasi nuo Nikon D300s. Taip, vertinant užrakto resursą, fokusavimo taškų kiekį ar pačią veikimo spartą Nikon D7000 nusileidžia crop’ų flagmanui, tačiau kai kur yra net ir pranašesnis (pvz., 2 kortelių slotai, auto fokusavimas filmavimo metu ir pan.), kas leidžia daryti prielaidą, jog esant poreikiui šis modelis gali tarnauti ne tik kaip puiki priemonė hobiui, bet kaip ir geras įrankis darbui.
Populiariausių fotoaparatų sąrašą užbaigia Canon EOS 500D. Šis modelis pasirodęs rinkoje visus nustebino tuo, kad jame buvo įdiegtas filmavimas, tačiau ne bet koks, o „Full HD“. Aišku, kaip ir galima buvo tikėtis pirmas blynas buvo gana prisvilęs (turiu omeny 20 kadrų/sek. srautą), bet nereikia pamiršti, kad tai buvo vienas pirmųjų bandymų įdiegti šią funkciją tokio tipo fotoaparatuose. 15 megapikselių fotografavimo raiška (tiesa norint ją pilnai išnaudoti, reikalinga aukštesnės klasės optika), šiai dienai vis dar atrodo įspūdingai, todėl pakritusi šio modelio kaina vis dar verčia svarstyti apie jį, nežiūrint į tai, kad šis modelis jau sulaukė antro įpėdinio.
Reziumuojant skaitmeninių veidrodinių (DSLR) fotoaparatą top’ą, galima pastebėti keletą tendencijų:

 • Dominuoja tik dvi kompanijos, šios sferos lyderės – tai Canon ir Nikon;
 • Nikon kompanijos gaminiai paklausesni kai renkamasi pradinio lygio ar aukštesnės (mid-range) klasės, tuo tarpu Canon gaminiai nepralenkiami kai norima įsigyti vidutinės (budget) klasės, mėgėjams skirtus fotoaparatus.

Skaitmeniniai fotoaparatai „Top-10“

Pradedant populiariausių skaitmeninių fotoaparatų sąrašo aptarimą, būtina paminėti, jog šį kart jis kaip niekad įdomus, t.y. šiame sąraše, kaip kad dažniausiai būna skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų top’e, dominuoja tik dvi kompanijos, atitinkamai – Canon ir FujiFilm.
Pirmoje vietoje randame Canon PowerShot SX30 IS. Šis modelis toliau tęsia puikią Canon „super-zoom’ų“ seriją, tuo pačiu tik patvirtindamas šios kompanijos reputaciją, kaip lyderio skaitmeninių fotoaparatų gamyboje. 35 kartų optinis priartinimas su 25-850mm židinio nuotoliu suteikia fotoaparatui universalumo, fotografuojant nuo plataus kampo iki itin galingo tele. Lyginant su pirmtaku, šis modelis patobulėjo didesniu LCD ekranu, įkraunama ličio jonų baterija (kas leido sumažinti fotoaparato svorį nepaisant galingesnio objektyvo) bei vaizdo jutikliu su didesniu megapikselių skaičiumi. Vienintelis dalykas prie ko galima prikibti, tai RAW formato nepalaikymas, kuo gali pasigirti tokie konkurentai, kaip Panasonic ar Nikon. Tačiau vienaip ar kitaip, šis modelis tikrai puikus pasirinkimas foto entuziastams.
Antroje vietoje taip pat randame Canon gaminį, tai Canon PowerShot SX130 IS. Šis modelis tikrai neturėtų nuvilti tų, kurie jį pasirinks kaip Canon PowerShot SX120 IS modelio atnaujinimą (kuris šį kartą liko penktoje vietoje), mat naujasis modeliukas turi 2 kartais padidintą optinį vaizdo priartinimą (12x vietoj 10x), 2 megapikseliais padidintą fotografavimo raišką (12.1 mln. vietoj 10.1 mln.), HD filmavimą (ankstesnis modelis palaikė tik standartinės raiškos filmavimo funkciją) bei keletą naujų fotografavimo režimų. Tiesa, ne visiems gali patikti, jog šis modelis maitinamas dviem AA tipo elementais, ar kad norint fotografuoti su blykste, ją būtina atlenkti rankiniu būdu, tačiau visumoje šis modelis gana vykęs, o atsižvelgiant ir į sąlyginai nedidelę šio fotoaparato kainą, visai nenuostabu, kad jis dar ir paklausus.
Trečioji vieta. Ir čia randame FujiFilm FinePix HS10. Apie šį fotografijos stebuklą jau tiek daug pridiskutuotą (tiek šioje rubrikoje, tiek ir internete apskritai), kad kažin ką ar naujo pavyks papasakoti. Atrodo modelis ne pigus ir už panašius pinigus alternatyvų yra ne mažai, tad kuo šis fotoaparatas patrauklus? Visų pirmą reikia paminėti vieną galingiausių objektyvų savo klasėje (optinis priartinimas siekia net 30 kartų), toliau be abejo Full HD (1920 x 1080) filmavimo su itin dideliu kadrų skaičiumi (1000 kadrų/sek.) funkcija, pilnas rankinis parametrų valdymas (įskaitant ir artinimą) bei korpuso surinkimo kokybe, prilygstančia skaitmeniniams veidrodiniams (DSLR) fotoaparatams. Yra ir kitų privalumų, kurie vilioja foto mėgėjus – tai patikimai veikianti vaizdo stabilizavimo sistema, išorinės blykstės jungtis, serijinis fotografavimas 10 kadrų/sek. (esant pilnai rezoliucijai) ar sukiojamas LCD ekranas, kuris vis labiau ateina į madą. Kas be ko, modelis turi pora ir silpnų vietelių – tai fotografavimas prie silpno apšvietimo, čia jį paveda kiek triukšmaujantis vaizdo jutiklis bei sulėtėjęs auto fokusas. Skundžiamasi ir visišku valdymo nebuvimu filmavimo procese ar pačio filmavimo proceso paleidimo staigumu, tad reikia tikėtis, kad šių spragų naujai pasirodęs FujiFilm FinePix HS20 EXR jau nebeturės.
Gana netikėtas atradimas, tai ketvirtoji vieta, tiksliau joje esantis FujiFilm modeliukas FujiFilm FinePix F80 EXR, kuris su kiekvienu mėnesiu kopia vis aukščiau, tad pabandykime išsiaiškinti šio modelio populiarumo paslaptis. Pirmiausiai šis modelis pasižymi patobulintu vaizdu jutikliu, pažymėtu inicialais „EXR“, už kurį FujiFilm savo laiku gavo apdovanojimą, mat paaiškėjo, jog šis vaizdo jutiklis ne tik linkęs atkurti natūralesnes spalvas, bet ir „triukšmauja“ kur kas mažiau nei konkurentų kuriami analogiški gaminiai. Taip pat būtina pagirti šį modelį už gerai auto fokuso veikimą bei puikų objektyvą, artinantį net 10 kartų (židinio nuotolis 27-270mm), kas atsižvelgiant į labai kompaktišką korpusą yra tikrai ne tiek jau ir mažai. Aišku idealių fotoaparatų nėra, tačiau kiek padidinus esamą LCD ekrano raišką, o megapikselių skaičių sumažinus iki 10 mln., būtų iš vis sunku prisikabinti prie šio fotoaparato, nekainuojančio nei 600lt.
Penktoji vieta atiteko jau anksčiau minėtam Canon PowerShot SX120 IS, kuris principe yra labai panašus į Canon PowerShot SX130 IS tik su kiek kuklesnėmis charakteristikomis, tad ties juo ilgiau neapsistosime ir pereisime prie šeštosios vietos, o ten – Canon PowerShot G12. Dažniausiai kalbant apie šį Canon modelį sakoma „tai skaitmeninių fotoaparatų etalonas“, tiesa ir kiti gamintojai turi savo flagmanų šioje klasėje, tačiau įvertinus fotoaparato ergonomiką, praktiškai visų esamų parametrų manipuliavimo galimybę, surinkimo kokybę, nuotraukų rezoliuciją/ryškumą ar puikų 5 kartus artinantį (28-140mm) objektyvą, tenka nuleisti galvas ir sutikti su prieš tai išsakytu teiginiu. Žinoma, norint „įkasti“ visada galima rasti prie ko prisikabinti, pvz., kad ir prie vaizdo ieškiklio, kuris galėtų būti ir didesnis (nors tikrai nėra prastesnis už konkurentų), arba prie filmavimo funkcijos, kuri yra tik HD kokybės (sakau žodį „tik“, nes šiuo metu fotoaparatai filmuoja ir didesne raiška) bei to fakto, kad filmuojant negalima nei vaizdo artinti, nei jo „perfokusuoti“.
Žygiuojam toliau, kur populiariausių fotoaparatų sąrašo okupaciją tęsia Canon su modeliu Canon PowerShot SX210 IS. Šis modelis yra tarsi tarpinė grandis tarp AA tipo baterijomis varomo Canon PowerShot SX130 IS bei galingojo Canon PowerShot SX30 IS. Kompaktiškas korpusas, 14 megapikselių fotografavimo raiška, 14 kartų optinis priartinimas, HD filmavimo kokybė bei gausus fotografavimo režimų pasirinkimas (įskaitant ir rankinį) yra būtent tai, ko žmonės tikisi iš vidutinės klasės skaitmeninio fotoaparato. Nors kai kurie dalykai gali ir erzinti, t.y. nepatogioje vietoje esanti blykstė, kuri vis „iššoką“ įjungus fotoaparatą, nepriklausomai ji reikalinga ar ne, bet visumoje tai puikus pasirinkimas ieškantiems kelioninio fotoaparato.
FujiFilm FinePix S2500HD – tai aštuntoji vieta. Šis modelis migruoja, tai atsiranda populiariausių sąraše, tai vėl pradingsta. Iš esmės šį modelį galima būtų priskirti prie ne brangių „utra-zoom’ų“ (fotoaparatų su nedideliu korpuso ir galingesne optika), mat nežiūrint į gana ne didelį korpusą, jame paslėptas gana įspūdingas objektyvas, artinantis net 18 kartų. Esantys rankiniai nustatymai, tarsi išduoda, jog šis modelis skirtas ne fotografavimo ant „auto“ režimo mėgėjams. Vienok šis modelis skirtas kantriesiems fotografams, nes su esamais fotografavimo režimais, ne visada galima išgauti pageidaujamą efektą, o rankinis valdymas reikalauja papildomo laiko ir įgūdžių.
Prieš paskutinėje vietoje iš pirmosios nukritęs FujiFilm FinePix S1800 ir pagrindinės to priežastys čia matyt labai paprastos, šis modelis mėnesio eigoje buvo išimtas iš prekybos, tad tuo pačiu prarado ir populiarumą. Vertinant prieš tai aptartą modelį su šiuo, galima tiesiai šviesiai pasakyti, jog šie du modeliai yra tarsi broliai dvyniai, o vienintelis ir greičiausiai esminis skirtumas, tai šalia pirmojo pavadinimo esantys inicialai „HD“, kurie išduodą, jog pirmasis turi tobulesnę filmavimo funkciją.
Populiariausių skaitmeninių fotoaparatų kovo mėnesio sąrašą užbaigią taip pat Canon kompanijos gaminys – tai Canon Digital IXUS 105. Manau, čia labai neišsiplėsime. Pigus, simpatiškas, kompaktiškas bei kokybiškas fotoaparatas, o taupantiems pinigus arba tiesiog norintiems pirmojo skaitmeninio fotoaparato, tai vienas patraukliausių pasiūlymų, šiuo metu esančių rinkoje.

Geriausias skaitmeninis fotoaparatas – „muilinė“

Dažnas ne didukus skaitmeninius fotoaparatus vadiname „muiline“, tad pabandykime tiksliau apibrėžti kas tai? Greičiausiai tai būtų toks fotoaparatas, kuris patogiai tilptų ant delno, būtų kompaktiškas ir lengvai tilptų į švarkelio, marškinių ar kelnių kišenė. O jeigu reikėtų išrinkti geriausią, t.y. „muilinių muilinę“, kuris fotoaparatas galėtų pretenduoti į šį titulą?Jeigu klaustumėt manęs, greičiausiai atsakyčiau, kad Canon PowerShot S95, nes: 1) šis fotoaparatas tikrai labai kompaktiškas; 2) esanti HS sistema su šviesia (F/2.0) diafragma užtikrina puikius rezultatus, net ir esant prastesniam apšvietimui; 3) 28mm objektyvas su optiniu vaizdo stabilizatoriumi bei 3.8x priartinimu, leidžia ne tik patogiai fotografuoti didesnius objektus, bet ir sumažinti nuotraukų pasiliejimo galimybę; 4) skaidrus LCD ekranas ne tik maloniai nuteikia fotografuojant, bet ir leidžia mėgautis gautomis nuotraukomis ar nufilmuotais HD vaizdais; galiausiai 5) galimybė manipuliuoti rankiniu žiedu esamais parametrais, užtikrina maksimalius rezultatus.

Nešiojamas kompiuteris

Kovo mėnesį geriausiu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – ASUS N53SV-SX177V. Kodėl gariausias? Nes tai aukščiausios kokybės ir galimybių nešiojamasis su kompiuteris su 4 branduolių „Intel Sandy Bridge“ procesoriumi, 6GB virtualia (RAM) atmintimi , sparčiu 7200 apsukų kietuoju disku, grūdintu aliuminiu dengtu korpusu bei „Bang & Olufsen ICEpower®“ garso sistema.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 1.0/10 (1 vote cast)
Populiariausi fotoaparatai, kovas (2011 m.), 1.0 out of 10 based on 1 rating
Be Sociable, Share!

2 Comments for this entry

 • Fotofabrikas parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Sveiki,

  Taip, ši funkcija priklauso fotografavimo funkcijai, tad gal šiek tiek ne teisingai suformuotas teiginys. Visa kita, manau atskleista/įvertinta teisingai, bent jau apie konkretų modelį. Ačiū už pastabas – tai leidžia mums tobulėti!

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • naivus parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  toliau be abejo Full HD (1920 x 1080) filmavimo su itin dideliu kadrų skaičiumi (1000 kadrų/sek.) funkcija.
  Nevisai teisingas teiginys. 🙂 ful hd tikrai nefilmuoja 1000k/s

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *