VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)

2012-ųjų metų kovo mėnesio populiariausių skaitmeninių fotoaparatų pilną sąrašą galite surasti čia – Populiariausi fotoaparatai.

Skaitmeniniai veidrodiniai fotoaparatai – „Top-5“

Į skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų populiariausių sąrašą praėjęs kovas neatnešė nieko naujo, kaip ir mėnesį ar metus prieš tai. Tuo pačiu leisdamas suprasti, jog ir vėl eilinį kartą teks rašyti apie tuos pačius modelius, kurie jau tiesa sakant yra iki gyvo kaulo įgrisią. Bet šioje situacijoje mano prašymas, pagaliau pradėti domėtis naujienomis, o ne keturių metų senumo modeliais (turiu omenyje Nikon D90), turbūt lygiavertis pasiklydusio žmogaus tyruose šauksmui, t.y. šansų būti išgirstu neturiu, o ir pasigailėti panašu, kad niekas nenorės, tad pradėkime vėl viską iš pradžių.
Pirmos pozicijos vėl priklauso „Canon“ kompanijai ir jos modeliukams Canon EOS 600D bei Canon EOS 550D, kurie orientuoti jau į kiek pažengusius fotografijoje. Tiesa, kalbant apie paskutinį modelį, jau pasigirsta gandų, jog jo gamyba nutraukiama, tad greičiausiai artimiausiu metu reiktų tikėtis kažkokių naujienų ir šioje EOS klasėje, jau labiau, kad „Nikon“ jau pristatė savo pradinio lygio veidroduką Nikon D3200.
Jei jau pradėjom kalbėti apie „Nikon’ą“, tai ir tęskime toliau, nes būtent šios kompanijos modeliai išsidėstę iš kart po jau aptartųjų ir yra eina vienas šalia kito, atitinkamai – Nikon D3100 ir Nikon D90. Skirtingos klasės, skirtingos kainų kategorijos bei išleidimo metai, netrukdo abiems įsitekti tame pačia sąraše, bet kaip sakoma, klientas visada teisus, o jei yra prekė, jei būtinai atsiras ir savas pirkėjas.
Sąrašą vainikuoja ne tik pats pigiausias „Canon“ kompanijos EOS kūrinys, bet ir veidrodinis skaitmeninis fotoaparatas apskritai, tai Canon EOS 1100D. Ar pigiausias visada blogiausias? Atsakymas į šį klausimą negali būti vienareikšmiškas, tačiau aišku viena, net ir pati geriausia muilinė pagal savo išgaunamą vaizdo kokybę nusileis veidrodiniui fotoaparatui.

Skaitmeniniai kompaktiniai fotoapar
atai „Top-10“

Pirmas skaitmeninių kompaktinių fotoaparatų trejetukas išliko nepakitęs, jį sudaro Nikon Coolpix L120, FujiFilm FinePix HS20 EXR bei FujiFilm FinePix S2950 HD. Pirmasis modelis pasižymi valdymo paprastumu, antrasis įspūdingomis charakteristikomis, o paskutinis itin patrauklia kaina.
Toliau seka FujiFilm FinePix F550 EXR, Canon PowerShot G1 X ir FujiFilm FinePix F500. „FujiFilm“ kompanijos modeliukus galima priskirti prie kelioninio tipo fotoaparatų, kurie yra ir kompaktiški, ir gana universalūs. Esminių skirtumų nedaug, brangesnysis palaiko RAW formatą, turi integruotą GPS imtuvą bei geba šiek tiek sparčiau fotografuoti serijinio fotografavimo režimu. Tuo tarpu „Canon“ kompanijos gaminys, tai jau visai kita klasė, orientuotą į maksimalią nuotraukų kokybę bei valdymo niuansus, tiesa ir kainuoja šis fotoaparatas kaip vos ne keturi „FujiFilm’ai“.
Kam aukščiau aptartas modeliukas yra per brangus malonumas, o kokybės visgi norisi, reiktų pagalvoti apie kitą populiariausių sąrašo eksponatą – tai Canon PowerShot G12. Modelis ne naujausias, tačiau kokybiniai parametrai vis dar yra vieni geriausių, jeigu kalbėtume apie skaitmeninius kompaktinius fotoaparatus. Kas yra orientuotas į didesnį optinį priartinimą bei galimybes įtakoti fotoaparato parametrus rankiniais nustatymais, visai sudomintas turėtų būti FujiFilm FinePix S3300. Na, o kam tiesiog norėtųsi pasigirdi itin galingu optiniu priartinimu, vertėtų atkreipti dėmesį į Nikon Coolpix P500.
Galiausiai ieškantiems paprasto valdyme ir ne kuklaus nuotraukų kokybėje už prieinamą kainą skaitmeninio kompaktinio fotoaparato rekomenduočiau Canon PowerShot SX130 IS. Taip, modeliukas nefilmuoja nei FULL HD nei HD raiška, tačiau ir standartinės raiškos pilnai pakanka įamžinti mažus reportažus. Kita vertus, fotoaparato pagrindinė funkciją yra fotografuoti, o tai šiam modeliui atlikti sekasi visai neblogai.
Visgi jei neradote sau tinkamo fotoaparato iš „Populiariausių sąrašo“ nepamirškite, jog galite paklausti Profesionalų, padiskutuoti su bendraminčiais forume, arba tiesiog skambtelti ar parašyti į Fotofabriką.

Geriausio skaitmeninio fotoaparato beieškant – „Atgal į ateitį“

Turbūt teko girdėti posakį, kad „mados grįžta“? Ne išimtis ir su madomis fotopasaulyje. Vis dažniau pastebima tendencija, jog patys gamintojai mielai leidžia retro stiliaus skaitmeninius fotoaparatus, o kaip gi dera retro stilius ir naujausios technologijos? Mano, manymu, tiesiog puikai.
Geras to pavyzdys neseniai dienos šviesą išvydęs FujiFilm X-Pro1. Tai kuo gi jis toks ypatingas? Pirmiausiai šis fotoaparatas yra priskiriamas skaitmeninių sisteminių (be veidrodinių) fotoaparatų klasei. Maža to, fotoaparatas turi APS-C dydžio (23.6×15.6 mm) X-Trans CMOS vaizdo jutiklį, kuris, kaip tvirtina „Fujifilm“ kompanija, leis užfiksuoti išskirtinės kokybės vaizdus.
Taigi, iš principo (pagal technologiją ir specifikacijas) šis sisteminis fotoaparatas lygiavertis veidrodinio fotoaparato analogas, tuo tarpu vizualiai primena klasikinį juostinį fotoaparatą su atitinkamais valdymo elementais, optiniu vaizdo ieškikliu ar fotojuostos efektą imituojančiais filtrais.
Deja, šis fotoaparatas toli gražu ne idealus (tokių gal ir nebūna), mat kaina jo tikrai dar „kandžiojasi“ ir gan smarkiai, kitų gamintojų objektyvų uždėti neįmanoma, o ir esamų objektyvų pasirinkimas gana kuklus (vos trys objektyvai ir tai fiksuoto židinio nuotolio). Tiesa „FujiFilm“ žada, kad per ateinančius 3 metus, sukurs dar papildomai 6 objektyvus (dar tiksliai neaišku kokius), kas fotoaparatą padarys dar patrauklesniu tiems, kas norės išskirtinio fotoaparato ir nepagailės nemažos pinigų sumos, tam, kad įgyvendinti savo svajones, juk klasika yra amžina ir niekas su tuo nepasiginčys.

Nešiojamas kompiuteris

Kovo mėnesį geriausiu nešiojamu kompiuteriu Sesetas.lt jau antrą kartą iš eilės išrinktas – Samsung NP-R540-JS01EE. Priežasčių, kodėl būtent šis modelis patapo pačiu geidžiamiausiu praėjusio mėnesio nešiojamu kompiuteriu, labai ilgai ieškoti nereikia, nes tai pakankamai našus ir kokybiškas produktas už itin patrauklią kainą.

kuris šį kartą liko trečioje vietoje
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
Populiariausi fotoaparatai, kovas (2012 m.), 9.5 out of 10 based on 2 ratings
Be Sociable, Share!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *