VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Lapkričio mėnesio populiariausių fotoaparatų pilną sąrašą galite surasti čia – Populiariausi fotoaparatai.

Veidrodiniai skaitmeniniai fotoaparatai – „Top-5“

Prabėgęs lapkričio mėnuo neatnešė jokių naujų vėjų į populiariausių skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų penketuką. Pirmąsias dvi vietas, kaip ir spalio mėnesį, užima fotoaparatai su „Nikon“ kompanijos logotipu, o likusias dalinasi „Canon“ inicialais papuošti modeliai, todėl labai daug neaptarinėdamas (kiekvieno modelio stipriosios bei silpnosios pusės buvo jau aptartos praeitą mėnesį, tad kartotis tikslo kaip ir nėra), tiesiog pavardinsiu modelius ir jų užimamas vietas.
Į pirmąją vietą vėl šoktelėjo senukas Nikon D90. Kiek šis modelis dar gali figūruoti populiariausių fotoaparatų sąraše sunku pasakyti, aišku tik viena – kitų Kalėdų jam tikrai nesulaukti, mat paskutinės atsargos jau baigiamos išparduoti, o gamykloje likusius likučius „išplovė“ potvynis.
Laipteliu žemiau randame Nikon D3100. Vos tik pasirodęs šis modelis sukėlę nemažą sensacija, dabar (po gero pusmečio) sensacija nauja – modelis gerokai pabrango, o vis tiek yra populiarus ir pageidaujamas. Matyt, teisingai sakoma, prieš šventes visi šiek tiek išprotėja, visiems atsileidžia širdys ir atsiveria piniginės.
Toliau, trečioje vietoje, randame Canon EOS 600D. Tai šiuo metu pats populiariausias modelis, visoje „Canon“ skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų gamoje. Patobulinimų palyginus su savo pirmtaku Canon EOS 550D (ketvirtoji vieta) ne tiek jau ir daug, bet kai kainos skirtumas nėra ženklus, kodėl gi nesumokėjus to vieno kito šimto litų daugiau ir neįsigijus naujesnį, kiek patobulintą modelį?
Top’ą užbaigia pigiausias šiuo metu skaitmeninis veidrodinis fotoaparatas Canon EOS 1100D. Pigiausias galima būtų rašyti su išlyga, kadangi vertindamas šio tipo aparatus, nekalbu apie visiškas šios klasės egzotikas (pvz., Samsung NX11).

Skaitmeniniai kompaktiniai fotoaparatai „Top-10“

Skaitmeninių kompaktinių fotoaparatų klasėje pasikeitimų irgi ne daug, todėl ilgai netempiant gumos pradėsiu nuo pat pirmosios vietos, o tenai Nikon Coolpix L120. Galima spėti, jog šio modelio paklausa išaugo, ryšium su pakritusia kaina ir švenčių proga dalinamomis papilamomis dovanomis (t.y. atminties kortele). Kokia tikroji populiarumo priežastis nebūtų, modelis tikrai turi susilaukti dėmesio tarp tų, kurie vertina paprastumą naudojime ir universalumą fotografavime.
Toliau seka FujiFilm FinePix HS20 EXR eilė. Modelis jau susilaukė ir savo palikuonio FujiFilm FinePix X-S1, todėl tikėtina, kad ne už ilgo bus stipriai papigintas ir išparduotas, o jo vietą užims naujas flagmanas – dar geresnis ir tikėtina dar brangesnis, o po kol kas kol modelis yra prekyboje, jį galima vadinti ne tik vienu populiariausių savo klasėje (kalba eina apie fotoaparatus su galinga optika), bet ir taip skaitmeninių kompaktinių fotoaparatų aplamai.
Jeigu kalba tik pasisuka apie fotoaparatus su galinga optika, tuoj prieš akis išnyra ir Canon PowerShot SX30 IS (trečioji vieta). Situacija analogiška, kaip ir su prieš tai minėtu modeliu, t.y. jau išleistas ir šio modelio pakaitalas/atnaujinimas – tai Canon PowerShot SX40 IS, tačiau matyt kainų skirtumas per daug didelis, kad atsvertų naujuosius privalumus, tad bent jau šiuo metu, daugelis savo simpatijas linkę atiduoti senesniajam ir jau laiko patikrintam modeliui.
Ketvirtoje vietoje šį kartą randame FujiFilm FinePix S4000. Tai brangiausias ir kokybiškiausias „FujiFilm“ gamintojo „S“ klasės modelis. Fotoaparatas pasižymi galinga optika ir rankiniais nustatymais, todėl vienodai patrauklus tiek mėgstantiems fotografuoti iš anksto paruoštais ar automatiniais režimais, tiek ir tiems, kas besidomi fotografija ir mėgsta manipuliuoti rankiniais nustatymais.
Visai šalia, penktoje vietoje, randame tos pačios „S“ klasės modeliuką FujiFilm FinePix S2950 HD. Priešingai nei aukščiau aptartas variantas, jis šiuo metu, tarp visu siūlomų „S“ klasės modeliukų, yra pats pigiausias, tačiau nežiūrint to, kad turi kiek kuklesnę optika bei tuos pačius automatinius bei rankinius nustatymus, pagal savo kainą ir specifikacijas, yra išskirtinis, nes neturi analogų iš kitų gamintojų. Matyt šis faktas ir yra vieną iš pagrindinių šio fotoaparato populiarumo priežasčių.
Šeštoje vietoje kaip įkaltas laikosi Canon PowerShot SX130 IS. Mano akimis tai vienas geriausių fotoaparatų, jeigu kalba eina apie paprastus, nebrangius, patogius ir universalius fotoaparatus. Modelis kaip ir kiti rinkoje kiek ilgiau esantys fotoaparatai, jau yra sulaukęs ir savo pamainos, t.y. Canon PowerShot SX150, tačiau kaip įprasta, senesnės kartos fotoaparatai vartotojams yra patrauklesni kaina, atsiliepimų gausa ir pan.
Canon PowerShot G12 – tai modelis apie kurį net neverta aušinti burnos. Metai iš metų, šis „Canon“ gaminys skina geriausio skaitmeninio kompaktinio fotoaparato laurus ir panašu, kad greitu laiku niekas kardinaliai nepasikeis, nebent pats gamintojas nuspręs atnaujinti savo modelį ir tuo pačiu pakelti kartelę dar aukščiau. Taigi, šį skaitmeninių fotoaparatų etaloną paliekame septintoje vietoje ir judam toliau.
Aštuntoje vietoje patogiai įsitaisė top’o naujokas FujiFilm FinePix F500 EXR. Sunku prognozuoti ar šiam modeliui pavyks ilgainiui čia įsitvirtinti, tačiau jau tikrai aišku viena – šiuo metu tai vienas patraukliausių variantų, ieškantiems kompaktiško fotoaparato kelionėms. Charakteristikos daigiau nei įspūdingos, o kaina net labai viliojanti, tad kam nebūtinas spartus serijinis fotografavimas ar integruotas GPS imtuvas, drąsiai gali rinktis šį modelį. Visgi jeigu įvardinti kriterijai svarbūs, galima rinktis šio modelio „paturbintas“ variacijas FujiFilm FinePix F 550 EXR arba FujiFilm FinePix F600 EXR.
Prieš paskutinėje vietoje iš paskutinės pakilo Canon Digital IXUS 220 HS. Fotoaparatas pasižymi tuo, kad kompaktiškame korpuse sudėtos ne tik visos naujausios „Canon“ kompanijos technologijos, bet ir specifikacijos atitinkančios paskutines šios dienos aktualijas skaitmeninių fotoaparatų rinkoje.
Už paskutinės vietos laikosi įsikibęs FujiFilm FinePix S3200. Tai jau žinomos „FujiFilm“ serijos, tarpinis „S“ klasės modelis su truputėlį geresnėmis charakteristikomis nei pačio pigiausio šios serijos modelio bei šiek tiek kuklesnėmis nei brangiausio iš to pačio tarpo. Kodėl gamintojas nusprendė prigaminti visą krūvą tos pačios serijos fotoaparatų, kurių esminiai skirtumai matosi tik optikos galingume, atsakyti labai sunku, tačiau bet kokiu atveju geriau kai pasirinkimas yra, nei kad jo iš vis nebūtų.
Galiausiai, jei visgi neradote tinkamo fotoaparato sau iš „Populiariausių sąrašo“ nepamirškite jog galite paklausti Profesionalų, padiskutuoti su bendraminčiais forume, arba tiesiog skambtelti ar parašyti į Fotofabriką.

Geriausio skaitmeninio fotoaparato beieškant – „Pigiausias 3D fotoaparatas“

FujiFilm FinePix REAL 3DW3 – tai šiuo metu yra pats pigiausias 3D efektą galintis sukurti fotoaparatas. Kadangi jis geba ne tik fotografuoti, bet ir filmuoti sukuriant 3D įspūdį, galima drąsiai teigti, jog šis „FujiFilm“ kompanijos modelis puikus pasirinkimas tiems, kas jau turi 3D televizorius namuose, o kas neturi, gali juo mėgautis tiesiog žiūrint per fotoaparato LCD ekraną ir kas smagiausia, tam net nereikia jokių specialių akinių!
Fotoaparatas 3D vaizdą išgauna dviejų objektyvų dėka, o šalia jų įtaisyti mikrofonai užtikrina ne tik erdvinį vaizdą, bet ir garsą. Tiesa, modelio filmavimo raiška nėra maksimali, tačiau ir HD kokybės užtenka ryškiems vaizdams užtikrinti.
Pats fotoaparatas gana nemažas, o atsižvelgiant į tai, kad korpusas pilnai metalinis, galima sakyti, jog ir gana sunkus. Kita vertus metalas visada bus ilgaamžiškesnis dalykas už plastmasę, tad nėra to blogo, kas neišeitų į gerą.
Reziumuojant galima pasakyti, kad fotoaparatas turi gana daug smagių funkcijų, tačiau jį valdyti tikrai paprasta, pvz.,  valdymo ratuku pagalba pasirenkami įvairūs fotografavimo režimai, tarp kurių yra galimybė ir rinktis koks vaizdas yra pageidaujamas 3D ar 2D. Aišku, fotoaparatas nepretenduoja į kokybiškiausio titulą, tačiau tikrai būtų smagi dovanėlė Šv. Kalėdų proga.

Nešiojamas kompiuteris

Lapkričio mėnesį geriausiu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – Dell XPS 15. Tai išskirtinės kokybės, itin geidžiamas, labai plonas ir stilingas nešiojamas kompiuteris, kuriam išlikti abejingu itin sunku, aišku jeigu leidžia finansai.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

9 Comments for this entry

 • Gerda parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  http://www.topocentras.lt/shop/fototechnika/veidrodiniai-fotoaparatai/nikon-d3100-af-s-dx-18-55.html yeeee, sitas mano numyletinis 🙂 is ranku nepaleidziu nuo vasaros

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Dima parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Ačiū už patarimą 🙂

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Fotofabrikas parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: +1 (from 1 vote)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Sveiki,

  Fotoaparatas Canon EOS 600D yra aukštesnės klasės nei Nikon D3100, todėl šiuos modelius lyginti nelabai tikslinga, nes skiriasi ne tik parametrai, bet ir kaina. Vis dėl to, jeigu toks noras yra, galima pasakyti, jog Canon modelis pranašesnis dėl: kokybiškesnio ir vartomo LCD ekrano, didesnės raiškos ir jautrumo vaizdo jutiklio, įmontuoto į fotoaparato „kūnelį“ fokusavimo varikliuko, didesnio spalvų dinaminio diapazono, spartesnio serijinio fotografavimo bei 10 proc. plačiau visko apimančio vaizdo ieškikli.
  Ar verta laukti naujo modelio? Manau, kad taip. Tik reikia nepamiršti, kad naujas modelis ne tik bus geresnis, bet ir brangesnis.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Dima parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Ka siūlytumet pirkt canon eos 600d ar nikon d3100, šiaip pirksiu fotoaparata pavasari tai gal palaukt kol kas nors is CES ar kitu parodu atkeliaus i Lietuvą maždaug tokios kainos?

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Polububijus parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Nesiparinu ir tikiu aš 🙂 tiesiog man reikia normalaus ir tvirto korpuso, kurį galėsiu laikyti visa ranka, o ne trim pirštais, vidinio variklio, kad galėčiau užsidėti Tokina 11-16 ir didelio ieškiklio. Deja, viso šito d5100 pasiūlyt negali, nors ir turi labai geras charakteristikas už savo kaina. Todėl apsistojau ties D7000 arba dėvėtu D300s.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • to Polububijus parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Ko tu pariniesi, imk D5100, nuotrauku kokybe ta pati bus, pats bodys ant 1000lt pigiau. D7000 daugiau visokiu funkciju prikista, kuriu tu net nenaudosi. Netiki, pasiziurek abieju fotiku techninius duomenis, palygink, pamatysi kad tas pats.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Polububijus parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Keista, kad D7000 nepateko į perkamiausių top’ą. Nors numanau kodėl. Ilgai laukiau kol šis modelis atpigs, bet dėl gamtos stichijų Azijoje jo kaina dabar didesnė nei tada kai jis ką tik pasirodė prekyboje. Turbūt galėsiu jį sau leist tik kai jis pasens ir Nikon pasiūlys ką nors naujo.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Gina Raižytė parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  10 to Remgem!

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • d700 parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Nikon valdo 🙂

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *