VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Liepos mėnesio populiariausių fotoaparatų pilną sąrašą galite surasti čia – Populiariausi fotoaparatai.

Veidrodiniai fotoaparatai – „Top-5“

Pirmoji vietaNikon D3100. Šio modelio sėkmės receptas labai paprastas – tai maža kaina + gerai žinomas gamintojo vardas. Juk niekam ne paslaptis, jog šį modelį dažniausiai renkasi tie, kas apie veidrodinius fotoaparatus tegali pasakyti tiek: „Laba diena. Noriu skaitmeninio veidrodinio fotoaparato. Ką parekomenduosite? Norėčiau iš Canon arba Nikon“. Ir visai nesvarbu, kad kitų gamintojų modeliai už labai panašius pinigus gali pasiūlyti tą patį, o kartais net ir kur kas daugiau. „Juk profesionalai fotografuoja tik su Canon ir Nikon?“. O aplinkui (kaimynas, pažįstamas, šiaip praeivis ar turistas) irgi turi tik fototechniką su jau minėtų gamintojų simboliką. Tai ką daryti tiems, kas iš tikrųjų nori geriausio varianto iš pradinio lygio veidrodinių fotoaparatų segmento? Pirmiausiai, tai nereiktų bijoti būti „balta varna“ pilkoje masėje. Antra, suvokti, kad nėra geriausios ar blogiausios technikos, nes kiekvienas gamintojas turi savo privalumų ir trūkumų, o esminis faktorius vis tiek išlieka pats fotografas, t.y. fototechnikos naudotojas. Trečia, pabandyti iš esamos pasiūlos, išsirinkti geriausią variantą.
Taigi, ar be Canon ir Nikon dar verta į ką nors žiūrėti? Šiuo atveju pasirinkimas nėra labai didelis, nes Olympus kompanija pasitraukė iš veidrodinių fotoaparatų rinkos, o Sony vis labiau domisi naujomis technologijomis (permatomo veidrodžio technologija ir NEX sistemos), tačiau rinktis vis tiek yra iš ko, kad ir tos pačios Pentax kompanijos modelio Pentax K-r. Palyginus su tuo pačiu Nikon modeliu, šį modelį verta rinktis, dėl: kokybiškesnio LCD ekrano, AF fokuso dirbančio su visais objektyvais, įmontuotos „kūnelyje“ vaizdo stabilizacijos, spartesnio serijinio fotografavimo, didesnio vaizdo ieškiklio, geresnio spalvų dinaminio diapazono bei spalvų gilio, galiausiai dėl jautresnio ir didesnio vaizdo jutiklio, kas visumoje įtakoje ir nuotraukų kokybę. Aišku, ne viskas taip gražu, turi šis modelis ir kur tobulėti, nes lyginant su tuo pačiu Nikon gaminiu jam nusileidžia: filmavimo raiška, objektyvų pasirinkimo gausa, baterijos talpa ar megapikselių skaičiumi.
Kaip matote, ne visada teisingiausias pasirinkimas pirkti tai, ką perką visi, tačiau reikia pripažinti, kad reklama, o ypač „iš lūpų į lūpas“ kartais padaro meškos paslaugą.
Antroji vieta
Nikon D90. Dar vienas Nikon kompanijos „Bestseller’is“, kurio pasirodymas jau iš anksto buvo apipintas legendomis bei apvainikuotas prieš tai buvusio modelio sėkme (kalbu apie visiems gerai žinomą Nikon D80 ). Bet nuo šio modelio pasirodymo praėjo jau geri 3 metai, buvo išleistas atnaujinimas, technologijos nužengė toli į priekį, tačiau modelis vis dar nepraranda savo populiarumo, nors morališkai jau yra pasenęs. Pabandykime išsiaiškinti kodėl?
Pirmiausiai, tai dėl to, kad atnaujinta šio modelio versija (Nikon D7000) vis dar 2 kartus brangesnė ir nors pats modelis buvo atnaujintas kardinaliai, tačiau kaina šiuo atveju vienas esminių kriterijų, kodėl žmonės linkę rinktis senesnės kartos fotoaparatą. Dar vienas svarbus faktorius, prisidedantis prie Nikon D90 populiarumo, tai analogiško modelio (kainos ir kokybės/parametrų santykio) nebuvimas iš konkurentų pusės, nes visi šiuo metu rinkoje esantys kitų gamintojų modeliai arba yra aukštesnės/žemesnės klasės, arba kainuoja kur kas brangiau. Galiausiai labai gaji nuomonė, kad nusipirkus aukštesnės klasės fotoaparatą (o Nikon D90 šiuo metu yra pigiausias iš tokių), nuotraukos iš kart pasidarys kur kas kokybiškesnės. Deja, taip mąstančius turiu nuliūdinti – nuotraukų kokybė nepagerės, tad verčiau investavę į aukštesnės klasės fotoaparatą, geriau pagalvokite apie kokybiškesnį objektyvą, mat su geresniu „stiklu“ ir prastesniu fotoaparatu, rezultatai tikrai bus geresni, nei su aukštesnės klasės modeliu, tačiau su standartinės klasės optika. 
Trečioji  vieta
Canon EOS 550D. Šiuo metu tai turbūt vienintelis m0delis, skirtas mėgėjams, kurio pelnytai gali didžiuotis Canon kompanija. Mat jis gerokai pranoko savo pirmtaką (Canon EOS 500D), o atnaujinta jo versija (Canon EOS 600D) kardinaliai niekuo nesiskiria. Tad kam pirkti naują modelį, jeigu jis niekuo nesiskiria nuo ankstesniojo? Į šį klausimą turbūt daugeliui reikėjo surasti atsakymą, prieš priimant galutinį sprendimą ar verta mokėti papildomai už vartomą LCD ekraną? Ir po kol kas, sprendžiant pagal pirkimų statistiką, vis gi daugiau yra tų, kurie atsakė į šį klausimą neigiamai.
Ketvirtoji vieta
Canon EOS 600D. Tai dar vienas puikus pavyzdys, kai geriau vietoj paskubomis išleisto naujo modelio, būtų geriau buvę tiesiog nieko neleisti, nes papildomai įdiegtą vartomą LCD ekraną ar kelias naujas funkcijas (tarp kurių skaitmeninis artinimas filmuojant) vargu ar būtų galima vadinti vertu dėmesio atnaujinimu. Kita vertus, Canon kompanija tiesiog tęsia savo naujų modelių leidimo tradicijas, kurias pradėjo kartu su Canon EOS 60D modelio išleidimu ir tuo pačiu tarsi mums pasakė, – „Kam tos revoliucijos? Už teks ir menkos evoliucijos. Juk mes ir taip geriausi pasaulyje!“. Kas teisus, o kas klysta, manau, parodys laikas, o dabar judame toliau.
Penktoji vieta
Nikon D7000. Iš esmės rimtas fotoaparatas ir tikrai geras bei vykęs modelis, tik turi vieną esminę bėdą – niekam jo nereikia. Pozicija „niekam jo nereikia“ šiuo atveju išsakyta, kaip iš prekybininko pusės, mat modeliu domimasi, tačiau pirkimai švelniai tariant labai kuklūs. Aišku, suma už kurią galima įsigyti šį fotoaparatą yra tikrai ne menka, juo labiau investuoti šiais laikais į fototechniką be minčių, kad ji turėtų atsipirkti, nelabai ir norisi, o rinktis už tokią sumą tikrai yra iš ko, kad ir pvz., Canon EOS 60D arba Pentax K-5. Tiesa, vertinant amžinus konkurentus, galima pasakyti, kad konkrečiu atveju Canon be ryškesnio vartomo LCD ekrano ir didesnio skaičiaus megapikselių nelabai ką turi ir pasiūlyti, tačiau čia reikėtų žvelgti kiek giliau, t.y. kaip į pačią sistemą, kuri yra labiau išvystyta. Tuo tarpu lyginant tik „kūnelius“ svertai žymiai nusvertų Nikon naudai, bet… Dar yra ir kitas žaidėjas šioje klasėje, tai Pentax K-5, kuris nors ir nusileidžia keletu parametrų (fokusavimo taškų skaičiumi, filmavimo funkcijos išbaigtumu, priedų pasirinkimo gausa ir pan.), tačiau siūlo tvirtesnį ir aplinkos veiksniams atsparų korpusą bei aukštesnės kokybės nuotraukas, kurias įtakoja didesnis spalvų gylis, platesnis dinaminis diapazonas ir jautresnis vaizdo jutiklis. Taigi, kaip matote rinktis tikrai yra iš ko, tik pirmiau greičiausiai reiktų atsakyti sau į klausimą – ar verta?

Skaitmeniniai fotoaparatai „Top-10“

Pirmoji vietaFujiFilm FinePix HS20 EXR. Šis modelis, tai ne vieną apdovanojimą gavusio modelio FujiFilm FinePix HS10 įpėdinis bei visos FujiFilm FinePix serijos pasididžiavimas, aišku, jeigu kalba eina apie fotoaparatus su galinga optika. Sprendžiant iš to, kad modelis nesusilaukia tokių dviprasmiškų vertinimų, kaip prieš tai buvęs pirmtakas, galima numanyti, jog jis populiariausių fotoaparatų sąraše įsikurs ilgam. Ilgiau ties šiuo fotoaparatu ir jo charakteristikomis neapsistosime, svarbu tik paminėti, jog šis modelis palyginus su prieš tai buvusiu, turi visiškai naują bei didesnį vaizdo jutiklį (EXR CMOS), kurio įdiegimas išsprendė daugelį iki tol ankstesnį modelį „kamavusių“ problemų. Todėl reziumuojant galima pasakyti, jog tai puikus pasirinkimas ieškantiems skaitmeninio veidrodinio fotoaparato savybių bei nuotraukų kokybės, komplekte su galinga ir universalia optika.
Antroji vieta – Nikon Coolpix L120. Trumpai tariant, tai gana paprastas naudojime fotoaparatas su nepaprastomis priartinimo galimybėmis, kurios siekia net 21 kartą. Dar pridedame ne itin aukštą kainą ir gauname beveik idealų fotoaparatą norintiems fotografuoti viską ir visur, per daug nesigilinant į parametrus ir jų nustatymus. Palyginus su savo pirmtaku (Nikon Coolpix L110) modelis gerokai „pasitempė“ į viršų: įgijo galingesnę ir kokybiškesnė optiką, siekiant iki minimumo sumažinti nuotraukų susiliejimo tikimybę, mechaninė vaizdo stabilizavimo sistema buvo pakeista į optinę, o LCD ekranas tapo ryškesniu net 2 kartus. Taigi, modelis ne tik patobulėjo, bet ir pasidarė dar labiau patrauklesnis, todėl matyt visai nieko nuostabaus, kad šį kartą mes jį randama net antroje populiariausių fotoaparatų sąrašo vietoje.
Trečioji vietaCanon PowerShot SX30 IS. Šiuo metu tai galingiausias (jeigu kalbėti apie optiką) Canon „PowerShot“ serijos fotoaparatas, pasižymintis įspūdingu 35 kartų optiniu priartinimu, nors šiandien dienai tai jau nėra nepralenkiamas parametras (Nikon Coolpix P500 sugeba priartinti net 36 kartus). Kiti parametrai taip pat vieni geriausių savo klasėje, galbūt būtent dėl to, šis modelis pastoviai laikosi populiariausių fotoaparatų sąrašuose. Senesnioji fotoaparato versija (Canon PowerShot SX20 IS) buvo taip pat labai populiari, tad nemažesnės sėkmės galima tikėtis ir iš šio modelio, mat jis palyginus su ankstesniąją, taip pat stipriai patobulėjo – pasipuošė galingesniu ir kokybiškesniu objektyvu bei atsisakė AA tipo elementų, juos pakeisdamas įkraunama ličio jonų baterija.
Ketvirtoji vietaCanon PowerShot SX130 IS. Dar vienas fotoaparatas iš serijos „spausk ir fotografuok“. Jį galima būtų rekomenduoti tiems, kam Nikon Coolpix L120 pasirodys kiek per didelis ar ne patogus. Visa kita labai paprasta ir aišku: įsidedame atminties kortelę bei AA tipo elementus (dažnai dar vadinamus „piršteliais“), įjungiame fotoaparatą, nusistatome „auto“ režimą ir fotografuojame. Nusibodo fotografuoti? Keičiame režimą ir filmuojame HD kokybės filmukus. Kitaip sakant, tai fotoaparatas praktiškai visiems gyvenimo atvejams (buitis, laisvalaikis, kelionės ir kt.), net gi besidomintys meninę fotografiją, nesijaus nejaukiai fotografuojant su šiuo fotoaparatu, mat jis turi net ir rankinius nustatymus.
Penktoji vietaFujiFilm FinePix F80 EXR. Tai kompaktiškas, tačiau labai galingas fotoaparatas. Jo elegantiškame, metaliniame korpuse telpa 12 megapikselių vaizdo jutiklis, 10x optinio artinimo objektyvas, filmavimas HD raiška funkcija bei 7.6 cm (3 col.) LCD ekranas. Į smulkiasnes detales ir funkcijų aprašymus nesileisime, tik paminėsiu, jog šio fotoaparato išskirtinumas – tai „Super CCD EXR“ technologija, kuri suteikia galimybę fotografuojantiems šiuo fotoaparatu džiaugtis puikiomis nuotraukomis, net ir ne pačiomis geriausiomis fotografavimo sąlygomis. Aukšta kokybė, daugybė funkcijų ir patraukli kaina, tai būtent tie kriterijai, kuriais pasižymintis fotoaparatas šiuo metu yra vienas iš populiariausių tarp skaitmeninių fotoaparatų.
Šeštoji vieta –
FujiFilm FinePix HS10. Be proto daug kartų aptarinėtas, analizuotas bei testuotas modelis. Atrodo, kad nėra jau nei vienos funkcijos šiame fotoaparate, kuri nebūtų išnagrinėta. Kaip ne kartą minėta, vos tik pasirodęs šis modelis susilaukė labai dviprasmiškų atsiliepimų – vieniems jis pasirodė beveik tobulas, kitiems didžiausia katastrofa. Tačiau prieita bendra išvada skelbia, kad „jei nemoki fotografuoti, tai ir pilno kadro fotoaparatas nepadės“. Galiausiai šiuo metu modelis ne tik nebegaminamas, bet jau ir neparduodamas, tad kam ilgiau diskutuoti apie tai ko jau nėra ir daugiau nebebus? 
Septintoji vieta
Sony Cyber-Shot DSC-HX100V. Gana netikėtai į populiariausių skaitmeninių fotoaparatų sąrašą papuolęs modelis, greičiausiai dėl savo gebėjimų itin kokybiškai filmuoti „Full HD“ raiška, mat vis dažniau žmonės siekia suderinti vaizdo kameros ir fotoaparato funkcijas viename įrenginyje. Be šios išskirtinės funkcijos, fotoaparatas pasižymi ir kitomis charakteristikomis, būdingomis tokios klasės fotoaparatams. Ar tai tik atsitiktinumas, ar ilgalaikė tendencija, kad ir Sony gaminys papildė populiariausių fotoaparatų sąrašą, pamatysime visai netrukus, o dabar apžvelkime sekančią sąrašo vietą.
Aštuntoji vietaFujiFilm FinePix S3200. Šis FujiFilm skirtas patyrusiems entuziastams, siekiantiems tobulėti ir naudoti savo įgūdžius, todėl „išaugus“ iš automatinių režimų šio fotoaparato nereiks padėti į šalį, mat jis turi ir visus būtinus rankinius nustatymus. Modelis toliau tęsia vieną sėkmingiausių FujiFilm kompanijos „S“ serijų, kuri pasižymi galinga optika, funkcijų gausa ir ne aukšta kaina. Tiesa, šį kart gamintojas paleido net keletą „S’ serijos modelių, tarp kurių (be aptariamo modelio) yra dar ir FujiFilm FinePix S3300, FujiFilm FinePix S3400 bei FujiFilm FinePix S4000. Ar nepasiklys vartotojai tarp tokio pasirinkimo sunku atsakyti, tačiau bent jau kol kas labiausiai sekasi pigiausiam šios gamos modeliui.
Devintoji vieta – Canon PowerShot G12. Tai Canon kompanijos pasididžiavimas ir „PowerShot“ serijos flagmanas. Metai iš metų šio gamintojo „G“ serija pripažįstama, kaip geriausia tarp skaitmeninių fotoaparatų, ne išimtis ir šis modelis, naudojantis HS sistemą ir aukščiausios kokybės Canon plačiakampį objektyvą, sukuriantis išskirtinius vaizdus, prilygstančius pradinio lygio veidrodiniams fotoaparatams. Vienintelis ir esminis trūkumas – tai kaina, kuri šiuo metu yra aukštesnės praktiškai už visų pradinio lygio veidrodinių fotoaparatų kainas, bet kaip sakoma, už patogumą reikia mokėti.
Dešimtoji vietaCanon PowerShot SX120 IS. Paskutines dienas skaičiuojantis Canon modeliukas savo simpatijas pelnęs paprastu valdymu bei universaliu objektyvų. Deja, kainai pasiekus savąjį „dugną“ šio modelio atsargos buvo tiesiog „iššluotos“ praktiškai visoje Europoje, tad vis dar svajojantiems apie šį fotoaparatą reikia tikėtis tik stebuklo, mat tikimybė, kad šis modelis prekyboje prasilaikys iki rudens labai jau menka.

Geriausias skaitmeninis fotoaparatas – „geriausias iš pigiausių“

Dažnam prekybininkui tenka girdėti, jog reikia „gero ir pigaus fotoaparato“. O ar pigus fotoaparatas gali būti geras? Tikriausiai ne, tačiau visi puikiai suprantame, kad ne tik poreikiai pas visus skirtingi, bet ir supratimas kas yra „geras fotoaparatas“ arba aplamai, kas yra kokybiškos nuotraukos. Ne karta pačiam asmeniškai teko demonstruoti fotoaparatus, kurių kaina skiriasi daugiau nei dvigubai, o nuotraukų kokybę anot klientų atrodė ta pati, iki to momento, kol nebūdavo parodoma, kur iš tikrųjų reikėtų žiūrėti, kad pamatyti skirtumus. Taigi, kaip rasti tą aukso viduriuką, kad sumokėti pinigai būtų verti tų nuotraukų?
Praktiškai visada tokiu atveju, galima pasikliauti Canon kompanijos patyrimu, bent jau aš visada taip darydavau, kai tekdavo suktis iš panašių situacijų ir galiu drąsiai teigti, kad niekada neprašaudavau pro šalį. Taigi, o ką pasiūlyti galėčiau šį kartą? o gi  Canon PowerShot A800, kuris iš pirmo žvilgsnio, atrodo labai paprastas modelis, kuriuo būtų lengva naudotis, bet kokio amžiaus žmonėms. Kaip atrodo, taip ir yra – modelis turi labai primityvų valdymą, visą kitą paremta automatika, tad mums tik belieka spausti didelį užranto mygtuką ir mėgautis gautais rezultatais. Šis fotoaparatas turi 10 megapikselių vaizdo jutiklį, kurio pilnai pakanka A3 dydžio nuotraukoms išgauti, o ir didesnes vargu ar spausdinsitės. Taigi, viskas ką turite žinoti, tik tai kaip šį fotoaparatą įjungti, išjungti, kaip nufotografuoti pageidaujamą objektą ir peržiūrėti nuotraukas. Visa kitą bus atlikta už jus, nes fotoaparatas automatiškai parenka tinkamiausią aplinkos režimą iš 19 galimų ir geriausius parametrus, taigi nuotrauka bus nepriekaištinga. Be viso kito, fotoaparatas dar ir filmuoja, tad būtinumas kartu pasiimti ir vaizdo kamerą atkrenta. Galiausiai didžiausiam patogumui fotoaparate naudojamos dvi AA tipo baterijos, plačiai paplitusios visame pasaulyje, tad Jūsų fotoaparatas veiks visur ir visada.

Nešiojamas kompiuteris

Liepos mėnesį geriausiu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – DELL Inspiron N5110. Šis nešiojamas kompiuteris pasižymi gana sparčiu procesoriumi, didele virtualiąja atmintimi, talpiu kietuoju disku bei galinga vaizdo plokšte. 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

2 Comments for this entry

 • as parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  taip ir toliau:)

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • jis parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  nikon valdo 🙂

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *