VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Rugpjūčio mėnesio populiariausių fotoaparatų pilną sąrašą galite surasti čia – Populiariausi fotoaparatai.

Veidrodiniai fotoaparatai – „Top-5“

Pirmoji vietaNikon D3100. Tai Nikon kompanijos „pigiena“, šiandien dienai drąsiai pretenduojanti į „pigiausio veidrodinio“ statusą. Ar būti pigiausiu Lietuvoje blogai? Greičiausiai, kad ne. Ar žinomi vardai Lietuvoje populiarus? Vėl gi greičiausiai atsakysime, kad taip. Viską susumavus – turime, ką turime.
Apie šį modelį daug kartų diskutuota, todėl nesinori eilinį kartą klimpti į didesnes ar mažesnes diskusijas – vertas jis esamos pozicijos ar ne, o ir internetas pilnas apžvalgų, vertinimų, testų. Tad šiuo atveju tik belieka konstatuoti faktą, kad „šunys loja, o karavanas eina“ arba tiesiog, jog „prieš vėją nepapūsi„.  
Antroji vieta
Nikon D90. Jei prieš tai aptartą modelį be jokių abejonių galima buvo pavadinti „pigiena“, tai štai šį pavadinus „seniena“ tikrai nesuklysime, mat 3 metai fotoaparatų rinkoje su tokiais technologiniais šuoliais yra gan solidus amžius. Taigi kas geriau, ar morališkai pasenęs aukštesnės klasės modelis ar vis gi naujas pradinio lygio veidrodinis fotoaparatas? Atsakymas būtų labai paprastas – jeigu ieškome technologinių naujovių ar funkcijų gausos, greičiausiai reiktų rinktis naujesnį modelį. Vis gi, jeigu mums svarbi fotoaparato ergonomika bei funkcionalumas – tai aukštesnės klasės fotoaparatų išskirtinis bruožas. O kaip kokybė? Greičiausiai ji bus identiška, tad ar išleisti daugiau pinigų ant rimtesnio „kūnelio“ ar geriau pasitaupyti geresnei optikai, paliksiu apsispręsti patiems.
Trečioji  vietaCanon EOS 550D. Laikas bėga, bet nieko geresnio skirto mėgėjams Canon kompanija taip ir nepasiūlo. Aišku, bandoma leisti apgailėtinus atnaujinimus, kaip kad Canon EOS 600D, tačiau visumoje turime tą patį modelį su keliomis papildomomis funkcijomis. Tęsiant toliau kalbą apie patį modelį, turime pripažinti, jog jis iš tikrųjų yra gana pavykęs (matyt ne veltui yra sulaukęs ir TIPA bei EISA pripažinimų), tačiau visumoje norisi, jog su kitu modelio atnaujinimu būtų pasistengta dar labiau ir jei technologiškai jau dabartinis produktas yra gana išbaigtas, čiupinėjant iš pigios plastmasės sulipdytą korpusą supranti, kad tobulėti dar tikrai yra kur.
Ketvirtoji vietaCanon EOS 1100D. Pristatydama šį modelį Canon kompanija skelbia „Pažangus, kompaktiškas ir įperkamas„, kas išvertus į paprastą foto-mėgėjo kalbą skambėtų maždaug taip „Toks pats kaip ir Canon EOS 1000D,  bet su daugiau megapikselių ir filmavimo funkcija, todėl šiek tiek brangesnis„. Taigi, visi esminiai skirtumai telpa viename modelį pristatančiame sakinyje. Ar gali šis modelis (ir jei taip, tai kuo?) pakonkuruoti su pagrindiniais savo konkurentais Nikon D3100 bei Pentax K-r? Gali, bet deja tik kaina. Visais kitais parametrais jis nusileidžia paminėtiems modeliams, kita vertus nereikia stebėtis, mat paskutiniu metu Canon modeliai išleidžiami nei kaip „iššūkis“, o tiesiog kaip „skubotas atsakas“ į kitų gamintojų pasirodžiusius modelius. Dar viena paprasta tiesa, kad ir koks modelis būtų nepopuliarus, priartėjus jo kainai prie 1000lt ribos, fotoaparatai tiesiog šluote šluojami nuo lentynų, per ne lyg nesigilinant į parametrus, mat koks prastas veidrodinis fotoaparatas bebūtų, prasčiau negu skaitmeninis tikrai ne fotografuos. Kitaip sakant, fizika yra fizika ir bent kiek labiau besidomintys fototechnika supranta vaizdo jutiklio dydžio galią.
Penktoji vieta
Nikon D7000. Iš esmės modelis kaip ir viską turi, iš naujovių gal tik pasigendama vartomo LCD ekrano, kas vis labiau populiarėja skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų sistemose. Ir iš tikrųjų, labai sunku prie šio modelio prikibti, o kad ir labai stengiantis, tenka pripažinti, kad šį kartą Nikon kompanija tikrai rimtai padirbėjo. Deja, pastangų kaštai matyt irgi buvo nemaži, nes dabartinę modelio kainą tikrai patrauklia nepavadinsi, bet yra kaip yra ir Nikon kompanijos kainodara yra tik jų vienų reikalas, o mums paprastiems mirtingiesiems belieka tik laukti kol šis modelis atpigs. Bet baisiausia tai, kad laikui bėgant atsiras dar geresnis ir dar brangesnis Nikon modelis… 🙂

Skaitmeniniai fotoaparatai „Top-10“

Pirmoji vietaFujiFilm FinePix HS20 EXR. Tai FujiFilm pasididžiavimas, jeigu kalbame apie didelio artinimo fotoaparatus. Be šios ypatybes modelis išsiskiria itin dideliu (kaip tokios klasės fotoaparatų) vaizdo jutikliu, įvairiapusiškomis filmavimo funkcijomis bei valdymu priminančiu veidrodinius fotoaparatus.
Modelis rekomenduotinas tiems, kas domisi fotografija, mėgsta eksperimentuoti su rankiniais nustatymais bei vertina universalią optiką.
Antroji vieta – Nikon Coolpix L120. Antras pagal optikos galingumą Nikon kompanijos leidžiamos Coolpix serijos modelis. Išskirtiniai bruožai – tai paprastas valdymas (pagrįstas fotografavimu „auto“ režimu), 21 kartą priartinantis objektyvas bei AA tipo elementai, kaip maitinimo šaltinis.
Modelis rekomenduotinas tiems, kas neplanuoja labai išlaidauti, tačiau, tuo pačiu reikalingas paprastas fotoaparatas su aiškiu valdymu, kiek didesnėmis priartinimo galimybėmis bei bent jau HD raiškos filmavimu.
Trečioji vieta
Canon PowerShot SX30 IS. Fotoaparato išskirtiniai bruožai, tai itin galinga 35 kartų optinė vaizdo priartinimo funkcija, patikimai veikianti vaizdo stabilizavimo sistema bei HD raiškos vaizdo įrašymas. Modelis rekomenduotinas pirmiausiai Canon brand’o mylėtojams, taip pat tiems, kas domisi laukinės gamtos bei makro fotografija, ar tiesiog ieško kokybiškai fotografuojančio bei filmuojančio fotoaparato su galinga ir kokybiška optika.
Ketvirtoji vietaCanon PowerShot SX130 IS. Dar vienas Canon kompanijos gaminys, kurį galima vadinti vienu populiariausiu PowerShot serijos modeliu. Populiarumą lėmė palyginus ne aukšta kaina, paprastas valdymas bei naudojamas, t.y. tam kad fotoaparatas būtų parengtas fotografavimui, užtenka tiesiog įdėti atminties kortelę bei baterijas ir nuspausti įjungimo mygtuką.
Į fotoaparatą siūlyčiau atkreipti dėmesį tiems, kas planuoja įsigyti savo pirmąjį skaitmeninį fotoaparatą, kuris tiktų fotografuojant tiek buityje, tiek ir kitoje aplinkoje. Būtų paprastas naudojime ir tuo pačiu turėtų praplėstas valdymo galimybes.
Penktoji vieta
Nikon Coolpix P500. Labai našus ir nepaprastai universalus kompaktiškas fotoaparatas iš Nikon Coolpix serijos su pakreipiamu LCD ekranu, stulbinančiu 36 kartų priartinimu ir HD filmų įrašymo funkcija. Fotoaparato fotografuojamas diapazonas apima nuo itin plataus kampo iki „super“ teleobjektyvo, todėl puikiai tinka fotografuoti tiek panoramoms, tiek ir objektams esantiems gerokai toliau nuo fotografuojančio asmens. Tiesa, modelis ne iš kompaktiškųjų, todėl iš anksto reiktų pagalvoti ir apie dėklą. Atsižvelgiant į tai, kad fotoaparato optika gana „tamsi“, jis rekomenduotinas tik tiems, kas didžiąją laiko dalį planuoja fotografuoti lauke arba bent jau prie gero apšvietimo.
Šeštoji vieta –
FujiFilm FinePix F80 EXR. Tai FujiFilm modelis, kuriame viename iš pirmųjų buvo panaudota žymioji „EXR“ technologija, leidžianti natūraliau perteikti visas spalvas ir jų atspalvius.  Deja, modelis jau nuimtas ne tik nuo gamybos, bet ir iš prekybos, tad ties juo ilgiau neapsistosime, nes traukinys jau nuvažiavo, o „laiko mašina“ dar ne išrasta.
Septintoji vietaCanon PowerShot SX220 HS. Modelis išsiskiria unikalia HS sistema, kuri užtikrina kokybiškas nuotraukas, esant net ir silpnam apšvietimui. Ši technologija taikoma tik brangesniuose Canon modeliuose, o atsižvelgiant į tai, kad fotoaparatas dar papildomai apginkluotas ir 14 kartų artinančiu objektyvu bei „Full HD“ raiškos vaizdo įrašymo funkcija, galime drąsiai teigti, jog šis modelis yra prestižinis.
Šį fotoaparatą galime rekomenduoti tiems, kas nori kokybiško, bet tuo pačiu ir kompaktiško fotoaparato, vienodai gerai tinkančio tiek namudinėms sąlygoms, tiek ir kelionėse.
Aštuntoji vieta
FujiFilm FinePix S3200. FujiFilm kompanijos FinePix serijos „S“ klasės fotoaparatai pasižymi ne aukšta kaina, galinga optika bei galimybe valdyti fotoaparatą rankiniais nustatymais.
Modelis rekomenduotinas tiems, kas be noro sutaupyti, dar papildomai pageidauja įsigyti fotoaparatą su geresniu optiniu priartinimu bei rankiniais nustatymais, kas bent kažkiek leistų pasijausti „menininku“.
Devintoji vieta –
Canon PowerShot G12. Canon kompanijos PowerShot serijos pasididžiavimas ir skaitmeninių fotoaparatų etalonas. Modelyje sujungtos geriausios Canon kompanijos tradicijos, technologiniai laimėjimai ir inovacijos. Fotoaparatas pasižymi preciziška surinkimo kokybe, ergonominiu valdymu bei puikiomis techninėmis savybėmis.
Į modelį vertą atkreipti dėmesį tiems, kas nori itin aukštos nuotraukų kokybės bei patvaraus fotoaparato korpuso, tačiau tuo pačiu dėl fotoaparato dydžio nesiryžta įsigyti skaitmeninio veidrodinio fotoaparato.
Dešimtoji vieta
FujiFilm FinePix S4000. Kaip skelbiasi FujiFilm kompanija „šis modelis yra sukurtas priimti bet kokį kūrybinį iššūkį„. Ir iš tikrųjų, kiek detaliau panagrinėjus šį modelį darosi akivaizdu, jog jis buvo kuriamas tikrai ne naujokams skaitmeninės fotografijos srityje. Be visų įspūdingų charakteristikų, ypač patraukliai atrodo galimybė rinktis automatinį ar pilnai rankinį valdymą, kas suteikia papildomas galimybes maksimaliai išnaudoti savo fotografavimo priemonę.
Modelis rekomenduotinas tiems, kam reikalingas fotoaparatas su dideliu artinimu, tačiau reikalingas kiek kompaktiškesnis korpusas, nei didžiojo FujiFilm FinePix HS20 EXR.

Geriausias skaitmeninis fotoaparatas – „beveik veidrodinis“

Daugelis nusipirkęs kiek didesnį fotoaparatą, linkęs galvoti, jog jo fotoaparatas beveik veidrodinis, t.y. toks didelis ir labai panašus į tuos, su kuriais fotografuoja tikri profesionalai. Tačiau, esmė ne dydyje, o fotografavimo principe bei pagrindinėje fotoaparato „širdyje“ – vaizdo jutiklyje (angl. sensor). Neapsiimsime detaliai nagrinėti pačio fotografavimo principo veidrodiniuose fotoaparatuose, tiesiog pasakysime, jog pats pavadinimas „veidrodinis fotoaparatas“ siejamas su fotoaparato viduje įmontuotu mažu veidrodėliu, kuris vaizdą kartu su šviesą patekusį pro objektyvą į fotoaparato vidų, nukreipia į jau minėtą vaizdo jutiklį, kur ir suformuojamas vaizdas. Tokiu būdu gautas vaizdas yra kur kas kokybiškesnis, nei fotografuojant skaitmeniniu fotoaparatu.
Taigi, be to, kad veidrodinių fotoaparatų principas yra kiek tobulesnis, nei skaitmeninių, šio tipo fotoaparatai dar skiriasi ir vaizdo jutikliu dydžiu (t.y. veidrodinių fotoaparatų vaizdo jutikliai yra kur kas didesni), kas galiausiai ir įtakoje galutinį rezultatą –  nuotraukų kokybę. Čia fizika labai paprasta, kuo didesnis jutiklis, tuo daugiau šviesos patenka ant jo, kuo daugiau šviesos patenka, tuo perteikiamas vaizdas yra tikresnis, natūralesnis ir t.t.
Siekiant suderinti geriausiais abiejų tipų fotoaparatų savybes (t.y. veidrodinių fotoaparatų – nuotraukų kokybę ir spartą bei skaitmeninių fotoaparatų kompaktiškumą) buvo sukurta tarpinė technologija, kuri dažnai dar vadinama „EVIL“ klase. Šios technologijos fotoaparatai pasižymi kur kas mažesniais korpusais, tačiau išgaunama nuotraukų kokybe bei sparta nenusileidžia pradinio lygio veidrodiniams fotoaparatams.
Vienas iš tokių, tai Sony Alpha NEX-5. Jo viduje įmontuotas vaizdo jutiklis savo dydžiu prilygsta veidrodinių fotoaparatų vaizdo jutikliams, o konstrukcijos dėka pašalinus veidrodiniams fotoaparatams būdingą veidrodėlį, viską pavyko sutalpinti į gana kompaktišką korpusą. Taigi, galutiniame rezultate gavosi „beveik veidrodinis“ fotoaparatas, skaitmeninio fotoaparato korpuse. Veidrodinių fotoaparatų lygio nuotraukų kokybę, papildžius „Full HD“ raiškos filmavimo funkcija, gavosi tikrai įdomus  sprendimas tiems, kas nori kokybiškų nuotraukų bei geros vaizdo kameros, viename kompaktiškame korpuse. Tiesa, modelis santykinai yra naujovė, todėl turimame objektyvų asortimente šiuo metu yra tik trys objektyvai (naudojant specialų adapterį, galima naudoti ir objektyvus skirtus Sony Alpha DSLR sistemai), tačiau laikui bėgant asortimentą žadama plėsti, o ir rinkos lyderiai (Canon, Nikon, Pentax ir t.t.) žada vis daugiau investuoti į šią technologija, kuri greičiausiai bus mėgėjiškų fotoaparatų ateitis.

Nešiojamas kompiuteris

Rugpjūčio mėnesį geriausiu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – HP Probook 4530S. Šį nešiojamą kompiuterį galima apibūdinti trim žodžiais „Spartus, Stilingas ir Kokybiškas„, būtent šios savybės ir patraukli kaina, matyt, ir nulėmė šio modelio populiarumą rugpjūčio mėnesį.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

4 Comments for this entry

 • Gina Raižytė parašė:
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Taip, Nikon D7000 ypatingai pigus 😀 Yra gal turinčių? Vertas tokių pinigų?

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • as parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Ypatingai pigus Nikon D7000 tik 4000lt.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • jis parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  ta pigiena duoda i kaulus brangieniems

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Gina Raižytė parašė:
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Pagarba autoriui už įdomų žodžių panaudojimą aprašant fototechnikos senienas ir pigienas :)))

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *