VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Rugsėjo mėnesio populiariausių fotoaparatų pilną sąrašą galite surasti čia – Populiariausi fotoaparatai.

Veidrodiniai fotoaparatai – „Top-5“

Pirmoji vietaNikon D3100. Tai pigiausias Nikon kompanijos gaminys, pozicijonuojamas, kaip pradinio lygio veidrodinis fotoaparatas. Šiuo metu kartu su Canon EOS 1100D ir Pentax K-r ne tik besivaržantis už „pigiausio veidrodinio“ vardą, bet ir pagrįstai šią kovą laimintis, t.y. šiuo metu tai iš tikrųjų mažiausiai kainuojantis veidrodinis fotoaparatas, jeigu kalba eina apie pagrindinius šios rinkos gamintojus.  O kaip dėl „geriausio veidrodinio“ vardo? Deja, tenka pripažinti, jog esant Lietuvoje tokiai situacijai, kai kaina yra bene pagrindinis pasirinkimo kriterijus, jau darosi gana sunku įtikinti kažką sumokėti vieną kitą šimtą litų daugiau, vardan visumoje geresnio daikto, nes kaip rodo patirtis, daugelis vos tik nusipirkę veidrodinį fotoaparatą tikisi kad nuotraukos ne tik pasidarys savaime kokybiškesnes, bet ir „meniškesnės“, o nusivylus fotoaparatas dažniausiai ne tik kad „neapgreidinamas“, bet kartais net gi padedamas dulkėti ant lentynų.
Antroji vieta
Nikon D90. Tai dar vienas Nikon kompanijos fenomenas, kai daugiau nei trijų metų senumo modelis vis nepraranda savo populiarumo ir yra vienas geidžiamiausių, nors praktiškai tiek pat kainuojantis ir kur kas rimtesnis Pentax K-5 siūlo žymiai daugiau opcijų. Taigi, ar gali man kas nors atsakyti kodėl mes nesirenkame Pentax K-5? Nors jis turi: 1) didesnę fotografavimo raišką; 2) geresnę filmavimo rezoliuciją; 3) spartesnį serijinį fotografavimą; 4) visą kadrą apimantį vaizdo ieškiklį; 5) į korpusą įmontuotą vaizdo stabilizavimo sistemą; 6) korpusą apsaugotą nuo dulkių ir drėgmės; 7) jautresnį, geriau atkuriantį spalvų gilį ir platesnį jų diapazoną, vaizdo jutiklį bei dar keletą naujų ar patobulintų funkcijų. Greičiausiai čia atsakymas tik vienas – baimė būti nemadingiems.
Trečioji  vietaCanon EOS 550D. Tai šiuo metu geriausiai perkamas Canon kompanijos gaminys, jau sulaukęs ir atnaujinimo Canon EOS 600D pavidalu. Tiesa atnaujinimai yra nežymus, bet kas stebi Canon paskutinius į rinką išleistus skaitmeninius veidrodinius fotoaparatus neturėtų ir stebėtis, jog po kol kas savo vartotojams be sukiojamo ekrano ar patobulintos filmavimo funkcijos ši kompanija negali, o greičiausiai nenori ar neskuba pasiūlyti. Na, kaip sakoma, mokytis niekada ne vėlu, tame tarpe ir iš savo klaidų.
Ketvirtoji vietaCanon EOS 600D. Jau paminėtas Canon kompanijos modelis, šiuo metu yra naujausias iš kiek pažengusiems fotografijoje skirtų Canon gaminių, tuo pačiu bandantis pakeisti jau kiek senstelėjusį laiko atžvilgiu, bet ne technologiškai Canon EOS 550D. Esminius skirtumus irgi jau aptarėme, tad belieka tik prognozuoti, kada galutinai šis modelis išstums savo pirmtaką, juolab ir kainų skirtumas šiuo metu sudaro vos vieną šimtą litų.
Penktoji vietaCanon EOS 1100D. Pristatydama šį modelį Canon kompanija skelbia „Pažangus, kompaktiškas ir įperkamas„, kas išvertus į paprastą foto-mėgėjo kalbą skambėtų maždaug taip „Toks pats kaip ir Canon EOS 1000D,  bet su daugiau megapikselių ir filmavimo funkcija, todėl šiek tiek brangesnis„. Taigi, visi esminiai skirtumai telpa viename modelį pristatančiame sakinyje.  Manau daugiau nėra nei ką pridurti, nei atimti, todėl šį karta beliko tik pasikartoti.

Skaitmeniniai fotoaparatai „Top-10“

Pirmoji vietaFujiFilm FinePix HS20 EXR. FujiFilm kompanijos galingiausias fotoaparatas, jeigu kalba eina apie optiką ir jos sugebėjimus, deja paskutiniu metu vis pasigirsta atgarsių apie šių modelių įvairius „kaprizus“, bet kaip matome,  šiai dienai tai visai neturi įtakos šios modelio populiarumui. Matyt, yra taip, kaip sakoma senoje patarlėje: „Blogam šokėjui ir …. maišo“.
Antroji vieta – Canon PowerShot SX30 IS. Dar vienas optikos gigantas, tik šį kartą iš Canon stovyklos. Modelis kurį laiką, net gi galėjo didžiuotis pačią galingiausia optika, tarp tokio tipo fotoaparatų, deja išlikti pačiu geriausiu bent kurioje srityje šiais laikais yra gana sudėtinga, tačiau Canon produkcija visada yra tarp geriausių.
Trečioji vieta Nikon Coolpix L120. Nikon „L“ serija visada buvo paklausi tarp vartotojų, kurie nenori gilintis į rankinius nustatymus, tačiau pageidauja kiek rimtesnio fotoaparato. Ne išimtis ir šis modelis, turintis daug naujų ir reikalingų funkcijų, leidžiančių maksimaliai kokybiškai fotografuoti, naudojantis vien tik „Auto“ režimu.
Ketvirtoji vietaFujiFilm FinePix S2950 HD. Dar vienas FujiFilm kompanijos modelis, šį kartą pristatantis „S’ seriją. Šį serija pasižymi ganėtinai galinga optika bei rankinių nustatymų gausa už priimtiną kainą. Tiesa, daugeliui gali nepatikti kiek didesnis korpusas, mat jame paslėpti net keturi AA tipo elementai, tokiu atveju reiktų rinktis modelį esantį penktoje vietoje – Canon PowerShot SX130 IS.
Penktoji vietaCanon PowerShot SX130 IS. Kaip jau buvo užsiminta anksčiau, Canon „SX“ serija yra analogiška FujiFilm „S“ serijai, tik kiek kompaktiškesniame korpuse bei su kuklesnėmis priartinimo galimybėmis. Šios serijos modeliu korpusas kiek kompaktiškesnis, mat šiam fotoaparatui gyvybės palaikymui užtenka vos dviejų AA tipo elementų. 
Šeštoji vieta –
Canon PowerShot G12. Geriausias ir taškas, būtent taip trumpai galima būtų apibūdinti šį modelį. Ieškantiems lygiai tokio pat gero, tačiau kiek kompaktiškesniame ar aptakesniame korpuse siūlyčiau pasidomėti Canon PowerShot S95 arba jau anonsuotu Canon Powerhot S100, kuris dar geresnis, greitesnis ir šaunesnis už savo pirmtaką.
Septintoji vietaNikon Coolpix P500. Galingas fotoaparatas, turintis itin plataus kampo 36 kartus priartinantį objektyvą – tai šiuo metu pati galingiausia optika skaitmeninių fotoaparatų tarpe. Tiesa, šiek tiek liūdina šio fotoaparato objektyvo šviesos pralaidumo galimybės (F/3.4), kai pas konkurentus jau standartiškai objektyvus puošia žymės su F/2.8 ar net F2.7, tačiau jeigu buvo priimtas būtent toks sprendimas, reikia manyti, kad taip ir turėjo būti, o ne įvyko kažkokia klaida.
Aštuntoji vieta
Olympus SP-810 UZ. Galima tik pasidžiaugti už Olympus kompanija, kuri su savo naujuoju superzoom’u užkopė ir į mūsų populiariausių skaitmeninių fotoaparatų „TOP-10“, nes kiek pamenu, šio gamintojo čia dar net nėra buvę, o tuo pačiu ir keista, nes tai vienas seniausių optikos gamintojų pasaulyje.
Kadangi tai visiška naujiena, tai šiam modeliui aptarti galime skirti ir šiek tiek daugiau laiko bei vietos, nei tiems, kurie jau apžiūrėti ne tik iš išorės, bet jau išnagrinėti po atskira detalę.
Taigi, iš pirmo žvilgsnio, tai gana universalus fotoaparatas, nes 36 kartų plačiakampis artinimas garantuoja praktiškai neribotą laisvę, kuomet reikia išsirinkti fotografuojamą objektą. Tuo pačiu tai pats galingiausias fotoaparatas visoje Olympus fotoaparatų gamoje ir tuo pačiu yra vienas iš lyderių šioje fotoaparatų kategorijoje apskritai. Šis modelis priklauso Olympus keliautojų kategorijai. Olympus SP-810 UZ yra ne tik geriau aprūpintas, nei jo pirmtakas (Olympus SP-800 UZ), bet jis taip yra daug kompaktiškesnis. Tai idealus kelionių partneris, kadangi Olympus SP-810 UZ šiuo metu yra pats mažiausias iš kompaktinių fotoaparatų, galinčių priartinti daugiau nei 30 kartų.
Devintoji vieta –
FujiFilm FinePix S3200. Iš esmės, tai FujiFilm FinePix S2950 HD modelio atnaujinimas, tad kažkokiais didesniais išskirtinumais jis ir neišsiskiria, t.y. jam būdingos visos savybės, kuriomis gali pasigirti FujiFilm „S“ serija, tad daugiau ir neišsiplėsime.
Dešimtoji vieta
Canon PowerShot SX230 HS. Tai Canon kompanijos gaminys, gavęs TIPA 2011 apdovanojimą, kaip geriausias kelioninis fotoaparatas ir dėl to abejoti tikrai neverta, nes šis modelis su naująja HS sistema, 28 mm plataus kampo 14 kartų optiniu priartinimu bei „Full HD“ raiškos įrašymo funkcija užtikrina maksimalią nuotraukų kokybę, net ir esant prastam apšvietimui.

Geriausias skaitmeninis fotoaparatas – „kiekvienam ir kiekvienai dienai“

Turbūt kiekvienas iš mūsų yra pagalvojęs, kad būtų šaunu turėti nebrangų bet kokybišką fotoaparatą kiekvienai dienai. Vienas iš tokių, kaip tik ir galėtų būti naujasis Canon PowerShot SX150 fotoaparatas. Tai kuo gi jau toks šaunus, paklausite Jūs? Visų pirma, turim pripažinti, kad nėra jau toks brangus ar neįperkamas daiktas, mat visi kažko verti fotoaparatai kainuoja kiek daugiau nei 500lt. Toliau, labai svarbu pabrėžti, kad korpusas padarytas gana kokybiškai, o po juo slepiasi tikrai ne pačios prasčiausios charakteristikos: 14.1 megapikselio raiška, su kuria išgautos nuotraukos bus ne tik detalios ir ryškios, bet tuo pačiu be jokių problemų bus galima spausdinti net ir A3 formato nuotraukas; 12 kartų optinis priartinimas, leidžia fotografuoti tiek objektus esančius labai arti, tiek ir kiek tolėliau; HD rezoliucijos  filmavimo funkcija leis įamžinti kokybiškus vaizdus taip pat; be to galimybė pasirinkti valdymo lygius, nuo pilnai automatinio iki visiškai rankinio, suteikia maksimaliai komfortabiliai fotografuoti tiek naujokui, tiek kiek pažengusiam fotografui. Galiausiai viską vainikuoja naujoji „HS“ sistema, kuri leidžia ne tik fotografuoti, bet ir išgauti kokybišką vaizdą net ir esant ne idealioms fotografavimo sąlygoms, dar belieka pridėti tai, kad šis fotoaparatas yra varomas dviem AA tipo elementais ir suprasime, kad šiuo modeliu laisvai gali naudotis, tiek vaikai, tiek senyvo amžiaus žmonės, tiek ir šiek tiek daugiau išmanantys fotografijoje. Viska reziumuojam ir turim tikrai gera fotoaparatą „kiekvienam ir kiekvienai dienai“.

Nešiojamas kompiuteris

Rugsėjo mėnesį geriausiu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – DELL Inspiron N5110. Populiariausia kompanija JAV, viena žinomiausių pasaulyje, senos tradicijos, patikimumas ir pačios naujausios technologijos yra tie arkliukai, kuriais vedamas šios kompanijos modelis Inspiron N5110 tapo pačiu populiariausiu praeitą mėnesį.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

4 Comments for this entry

 • Žvalgas parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Šūdas tas nikon (mėgėjiški) nusipirkau seną canoniuką 800 LT pigiau nei D3100 , bet pas mane užuolaidos pakeistos ir resursas gerokai didesnis, plius daugiau fps ir kitų privalumų.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • jis parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  As esu kokybes gerbejas 🙂 Tas iso testas kuri cia imetet parodo tik tai, kad zmogus idedamas si testa norejo, bet kokiom salygom, parodyti kad d3100 blogesnis uz kr, del to jis pasirinko Sigma 50mm F1.4 HSM „stikla“, kuris kaip matom parodo visa savo „kokybe“. Visi gi zino kas per objektyvai yra Sigma, ir tai kad nusipirkti kokybiska ji yra ko ne tas pats kaip ir laimeti loterijoje 🙂 Toliau kas liecia pentax k5 ir nikon d90, taip sutinku kad k5 teoriskai pranasesnis, bet velgi ziurim i kaina D90 – 2200lt, K5 – 2700lt (K5 labai didelis kainos nuosmukis, net nuo 3500lt, kazin ar ne todel kad K5 labai daug brokuotu buvo iseja, ko pasekoje sustojo pirkimai, ir prekybininkai buvo priversti mazinti kainas), bet kam pirkti K5 jeigu yra nikon d5100 – 2300lt, kuris viskuom pranasesnis uz pentaxa 🙂 Aisku jus vel galite imesti cia ISO testu su SIGMOS objektyvu darytu ir vel irodineti kokie geri tie pentax fotikai 🙂 As jus puikiai suprantu kodel jus bandote reklaminiais straipsniais sumenkinti vienu gamintoju produktus, isaukstindami kitus (pentax), jug tai apsimoka finansiskai 🙂 Niekas neperka pentaxu, o parduoti kazkaip reikia, tai ir rasot rasot… 🙂 Geros PENTAX prekybos :))

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Remgem parašė:
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Sveiki,

  Ar nebūsite Nikon sistemos gerbėjas, kad viską taip asmeniškai priimate? 🙂 Taigi, norite šiek tiek brangesnio, bet kokybiškiau fotografuojančio fotoaparato? Prašom – tai būtų Pentax K-r. O kad žodžiai nebūtų tik žodžiai, galima ir šiek tiek argumentuotų įrodymų pateikti http://www.efoto.lt/node/532873 Plačiau į diskusiją nelinkęs veltis, nes kaip sakoma, – „meile savo sistemai akla…“ 🙂 Sėkmės!

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • jis parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  „Jau darosi gana sunku įtikinti kažką sumokėti vieną kitą šimtą litų daugiau, vardan visumoje geresnio daikto…“ – temos autoriaus, parodyk tu man toki fotika kuris 200lt BRANGIAU kainuoja ir fotkina GERIAU uz NIKON D3100 ?

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *