VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 8.0/10 (2 votes cast)

2012-ųjų metų sausio mėnesio populiariausių fotoaparatų pilną sąrašą galite surasti čia – Populiariausi fotoaparatai.

Skaitmeniniai veidrodiniai fotoaparatai – „Top-5“

Pirmasis šių metų mėnuo, kaip ir reikėjo tikėtis, didelių permainų į populiariausių skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų (sutrumpintai dar vadinamų D-SLR’ais) penketuką neatnešė, t.y. pasikeitė lyderis bei likę fotoaparatai apsikeitė pozicijomis, tačiau visumoje modeliai išliko tie patys.
Pirmas šį kartą žengia Canon EOS 600D, tai šiuo metu be konkurencijos pats populiariausias „Canon“ kompanijos modelis iš viso esamo šio gamintojo D-SLR asortimento. Aišku, populiariausias dar nereiškia geriausias, nes tobulumui ribų nėra, o ir tobulinti šiame modelyje dar tikrai yra ką, kad ir fokusavimą filmavimo metu (nes jis vis dar rankinis) ar ieškiklį, kurio kas kart vis norisi didesnio ir šviesesnio. Tai vos keletą smulkmenų, kurias visgi norėtųsi matyti ištaisytas naujajame Canon EOS XXXD, o po kol kas visus lūkesčius bei viltis atidame į šalį ir judame toliau.
Nikon D3100
palyginus su praeitu mėnesiu gerokai pasitempė ir visai nedaug atsiliko nuo lyderio. Kažkada šį modelį galima buvo drąsiai vadinti sensacija, o dabar jis tikras deficitas. Nežiūrint to, kad modelio kaina paskutiniu metu auga kaip ant mielių, o tiekimas vis dar yra nepakankamas, modelio paklausa milžiniška. Tad tiems, kas jau užsisakė šį modelį belieka tik palinkėti kantrybėms, o tiems kas dar tik yra apsisprendimo kelyje, siūlyčiau šiek tiek palaukt – gal geresnė kainos, o gal ir naujo modelio.
Kiek senstelėjęs, bet vis dar puikioje formoje Canon EOS 550D įsitaisė trečioje vietoje. Tai puiki alternatyva tiems, kam yra kiek per brangus jau minėtas Canon EOS 600D, mat vertinant kokybiniu aspektu įsigydami šį, ankstesnės kartos modelį, nieko neprarasite (t.y. nuotraukų kokybė bus ta pati), nes tiek vaizdo procesorius, tiek ir pats vaizdo jutiklis (dar žinomas, kaip „sensorius“ arba „matrica“) yra analogiški.
Prieš paskutinėje vietoje, vienu laipteliu žemiau smuktelėjęs Nikon D90. Su juo situacija analogiška, kaip ir su visais „Nikon“ D-SLR fotoaparatais: kaina kyla, gauti sunku, populiarumas ne mažėja. Beje, tai šiuo metu vienintelis pusiau profesionalus (angl. „semi-pro“) fotoaparatas už mėgėjiško kainą, tas turbūt irgi labai masina pirkėjus, ko pasekoje šis modelis vis neapleidžia populiariausių top sąrašo.
Populiariausių skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų penketuką vainikuoja Canon EOS 1100D. Modelis nepasižymi itin aukšta surinkimo kokybę ar išskirtinėmis techninėmis savybėmis, tačiau turi ir nenuginčijamą privalumą – tai kaina, kuri šiuo metu yra mažiausia tarpe visų tokio tipo fotoaparatų. Galiausiai net pats pigiausias skaitmeninis veidrodinis fotoaparatas uždėjus kokybišką objektyvą fotografuos ženkliai kokybiškiau už bet kurią taip vadinamą „muilinę“, protingą kompaktinės klasės ar net gi sisteminį fotoaparatą.

Skaitmeniniai kompaktiniai fotoapar
atai „Top-10“

Skaitmeninių kompaktinių fotoaparatų klasėje kaip visada pokyčių yra daugiau, tad ir rašyti apie juos kur kas smagiau. Juolab, kad šį kartą atsirado ne tik naujienų, bet ir kiek senesnių modelių, kurie iki tol nei karto nebuvo sulaukę ant tiek didelio susidomėjimo, jog būtų patekę tarp dešimties populiariausių mėnesio modeliukų, kas tuo pačiu ir stebina (nes atsiradęs modelis jau metų senumo), ir džiugina (kad nereikia rašyti vėl apie tuos pačius fotoaparatus).
FujiFilm FinePix HS20 EXR
išlaiko stabilias lyderio pozicijas jau kelintą mėnesį iš eilės. Kaip jau ne kartą minėta, šis modelis jau susilaukė pamainos FujiFilm FinePix HS30 EXR, todėl po truputį jau turėtų apleisti pozicijas ne tik šiame sąraše, bet ir ant parduotuvių lentynų.
Tiesa, dar nelabai aiški naujojo modelio kaina, tačiau tikėtina, kad ji bus tikrai kur kas didesnė nei esamo, tad nelinkusiems laukti, kol atpigs naujasis „FujiFilm“ flagmanas superzoom’u klasėje, siūlyčiau paskubėti ir įsigyti senąją ir jau gerokai papigusią (vos pasirodęs šis modelis kainavo per pusantro tūkstančio litų) versiją.
Tvirtai, lyg būtų nagais įsikabinęs, antroje vietoje laikosi ir Nikon Coolpix L120. Modelis priskirtinas skaitmeniniams kompaktiniams fotoaparatams, dirbantiems grynai „auto“ režimu. Ar tai labiau pliusas, ar minusas iš tikrųjų sunku pasakyti, nes ir žmonių poreikiai yra gana skirtingi. Faktas tas, kad besidomintiems fotografija šis modelis iš principo netiktų, mat jame nėra galimybių manipuliuoti fotoaparato parametrais, tam kad išgauti kokybiškesnį vaizdą.
Visiška priešingybė – tai FujiFilm FinePix S2950 HD. Šis mažylis ne tik turi visiškai pilną rankinį valdymą, bet ir aštuonioliktą kartų artinantį objektyvą (kur tik jis telpa?). Ne gana to, šio modeliuko kaina net nesiekia penkių šimtų litų. Viską sudėjus į vieną, gauname nebrangu, universalų fotoaparatą su išplėstomis valdymo galimybėmis, kas suteikia vilčių, jog fotografijoje galima bus tobulėti kartu, o ne tiesiog padėti fotoaparatą į šalį, kaip negalinti patenkinti, net fotografijos pradžiamokslio užduočių (pvz., pabandyti fotografuoti išlaikymo ar diafragmos prioritetu).
Ketvirtoje vietoje, kur buvęs, kur nebuvęs vėl išdygo Canon PowerShot G12. Tai jau seniai liaupsėmis lepinamas „Canon“ kompanijos „G“ serijos kūrinys, metai iš metų skinantis „geriausio skaitmeninio fotoaparato“ titulą tarp kompaktinės klasės fotoaparatu. Panašu, kad ir šiemet nebus kitaip, mat ką tik anonsuotas Canon PowerShot G1 X yra rimta pretenzija į tai, ar net gi naujas „Canon“ iššūkis, iškeliant skaitmeninių fotoaparatų gamybos kartelę dar aukščiau, nei ji kada nors buvo.
Pirma naujiena populiariausių skaitmeninių fotoaparatų sąraše pasitinka mums jau penktoje vietoje, tai Canon PowerShot SX40 HS. Fotoaparatas apjungia savyje visas svarbiausias funkcijas, kurių tik gali reikėti kelionėse, tai ir trisdešimt penkių kartų optinis priartinimas su plačiuoju kampu, ir spartus serijinis fotografavimas su „HS“ sistema, leidžiančia užtikrinti puikios kokybės nuotraukas net ir esant prastam apšvietimui, „Full HD“ raiškos filmavimas bei optinė vaizdo stabilizavimo funkcija. Kitaip sakant šį fotoaparatą galima drąsiai pavadinti „viskas viename“ (t.y. jis yra tikrai  geras fotoaparatas ir gana kokybiška vaizdo kamera viename korpuse).
Visai greta (šeštoje vietoje) netikėtai įsitaisė Panasonic Lumix DMC-FZ100. Šio modelio pasirodymas populiariausių sąraše yra gana netikėtas, mat iki tol jo čia nebuvo nei kvapo, o modeliui jau bus greit metai, kaip jis yra rinkoje. Kas paskatino šio modelio staigų populiarumo šuolį į viršų galima tik spėlioti, tai gali būti ir ženkliai sumažėjusi kaina, ir papildomos dovanos, tačiau tiksliai kas iš tikrųjų sukėlė tokį susidomėjimą, gali atsakyti tik patys vartotojai. Kita vertus, modelis tikrai vertas būti šiame sąraše, nes be abejonių yra vienas įspūdingiausių savo techninėmis galybėmis šiuo metu.
Toliau žengia Canon Digital IXUS 220 HS tai šiuo metu pats mažiausias fotoaparatas populiariausių tarpe, nežiūrint to savyje talpina ne tik visas būtiniausias funkcijas, bet ir naujausias „Canon“ kompanijos technologijas ir išradimus. Atsižvelgiant į tai, kad fotoaparatas tikrai kompaktiškas ir lengvai telpa į bet kurią kišenę, galima teigti, jog tai puikus kompanionas fotografavimui kiekvieną dieną.
Galingiausias optikos prasme „Nikon“ kompanijos fotoaparatas Nikon Coolpix P500 taip pat niekur iš dešimtuko nepasitraukė. Asmeniškai man jis absoliučiai jokių simpatijų nekelia, bet gali būti, kad galbūt kažko ir nesuprantu… 🙂 Juk jeigu modelis populiarus, tai kam dar gilintis ar jis pakankamai geras ar ne? Todėl „minusuoti“ jo šį karta iš naujo nepradėsiu, o tiesiog pereisiu prie kito modelio.
Dar vienas paprastutis ir gana funkcionalus fotoaparatas Canon PowerShot SX130 IS šį karta liko priešpaskutinėje vietoje. Modelis pasižymi lengvu valdymu ir aiškiu meniu bei rankiniu valdymu, tiesa ne visiems prie širdies pasirodo pirštu atlenkiame blykstė ar vietoje įkraunamo akumuliatoriaus dedami AA tipo elementai, tačiau mano akimis paminėti dalykai labiau privalumas, nei trūkumas. Kita vertus prie kiekvieno fotoaparato reikia įprasti ir išmokti jį išnaudoti, siekiant išgauti kuo aukštesnę nuotraukų kokybę.
Populiariausių fotoaparatų sąrašą užbaigia FujiFilm FinePix S4000. Ši „FujiFilm“ kompanijos gaminamų fotoaparatų serija išsiskiria galingomis optinėmis specifikacijomis ir rankinių nuostatymų gausa už santykinai neaukštą kainą. Tai matyt esminiai pranašumai, kuriuos galima būtų išskirti, kalbant apie paskutinįjį modelį. Galiausiai, jei visgi neradote tinkamo fotoaparato sau iš „Populiariausių sąrašo“ nepamirškite jog galite paklausti Profesionalų, padiskutuoti su bendraminčiais forume, arba tiesiog skambtelti ar parašyti į Fotofabriką.

Geriausio skaitmeninio fotoaparato beieškant – „Pigiausiais universaliausias“

Visada stebėjausi „FujiFilm“ kompanijos gebėjimais pagaminti iš pirmo žvilgsnio pigų, bet tuo pačiu tikrai ne prastą fotoaparatą, ne išimtis ir FujiFilm FinePix S2950 HD, kuris šiuo metu nekainuoja nei penkių šimtų litų. Ir ką gi mes gauname įsigyja šį fotoaparatą? O gi pirmiausiai, tai įspūdingą aštuoniolikos kartų optinį priartinimą, kuriuo negali pasigirti nei vienas kitas fotoaparatas už panašią kainą. Fotoaparate įmontuotas objektyvas ne tik pasižymi dideliu optiniu priartinimu, bet tuo pačiu gali pasigirti ir plačiu 28mm kampu. Aišku, šiuo metu plataus kampo objektyvą galima aptikti ir pigesniuose fotoaparatuose, tačiau įvertinat tai, kad fotoaparatas gali artinti beveik dvidešimt kartų ir tuo pačiu fotografuoti plačiuoju kampu, tai jau yra gana rimta paraiška į universalų fotoaparatą.
Dar vienas šio modelio išskirtinumas tai rankiniai nustatymai, kitaip sakant, įsigiję šį fotoaparatą galėsite drąsiai manipuliuoti visais įmanomais parametrais ir taip eksperimentuoti fotografuojant. 14 megapiksėlių raiška užtikrina pakankama detalumą, o esant poreikiui galima drąsiai spausdinti ir 40x60cm dydžio nuotraukas. Galiausiai viską papildo „HD“ raiškos filmavimas, kuris yra gana kokybiškas ir reikalui esant gali tikrai atstoti vaizdo kamerą.

Nešiojamas kompiuteris

Sausio mėnesį geriausiu nešiojamu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas –
Asus Eee PC 1011PX-BLK052S. Tai galėtų būti susiję su tuo, kad šiuo metu į mada ateina ne brangūs ir ne dideli nešiojami kompiuteriai su kuriais galima atlikti visus būtiniausius darbus, kuriems reikalingas kompiuteris (pvz., naršyti internete, tikrintis el.paštą ir t.t.).

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 8.0/10 (2 votes cast)
Populiariausi fotoaparatai, sausis (2012 m.), 8.0 out of 10 based on 2 ratings
Be Sociable, Share!

1 Comment for this entry

 • Ole parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: +3 (from 3 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Na kazkaip man vistik patinka fotografuoti labaiau su tai senais fotoparatais tai mano tetis padovanojo man zenita. Tai pamenu koks kaifas buvo fotografuot ir nuotraukos nesveikai grazios gaudavosi. O dabar kazkoki paprasta fotoparata esam nusipirke is varles tai net nepalyginsi. Viskas automatika. O kai reikdavo su zenitu fotografuot tai atrodo kad reikia jaust fotoparata. Ir viskas kartu ir sudetingiau ir smagiau.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *