VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Spalio mėnesio populiariausių fotoaparatų pilną sąrašą galite surasti čia – Populiariausi fotoaparatai.

Veidrodiniai skaitmeniniai fotoaparatai – „Top-5“

Pradedant spalio mėnesio populiariausių skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų apžvalgą, skubu visiems užbėgti už akių ir pasakyti, jog visas penketukas išliko lygiai toks pat, kaip ir rugsėjo mėnesį, t.y. nepasikeitė ne tik patys fotoaparatų modeliai, bet ir pastarųjų pozicijos sąraše išliko visiškai identiškos.
Puikiai visus suprantu, kad kas kart skaityti apie tuos pačius modelius nėra labai jau įdomus užsiėmimas, o ką jau kalbėti apie mane, kai kas kart reikia surasti ar pasakyti kažką naujo ir taip metai iš metų. Kita vertus, niekas nekaltas, jei iš visos gausos mums pateikiamų fotoaparatų mes pripažįstame vos du gamintojus ir žinome tik pora jų modelių. Taigi, turime, ką turime.

Pirmoji vietaNikon D3100. Tai aplamai „Nr.1“ (pagal perkamumą) be kompromisų tarp visų rinkoje esančių skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų modelių. Pozicijonuojamas, kaip pradinio lygio skaitmeninis veidrodinis fotoaparatas, šis modelis turi ne mažai funkcijų, kuriomis anksčiau galėjo pasižymėti tik aukštesnės klasės aparatai. Laikai keičiasi ir siekiant privilioti kuo daugiau vartotojų į savo pusę, gamintojai tiesiog „prifarširuoja“ savo modelius funkcijomis, kad jie būtų kuo patrauklesni konkurentų atžvilgiu. Matyt, ne veltui sakoma, kad „tikslas pateisina priemones“, nes būtent šis modelis vos tik pasirodęs rinkoje sulaukė itin daug dėmesio ir diskusijų bei tuo pačiu užkėlė itin aukštą kartelę tokios klasės modeliams ateityje.

Pagrindiniai privalumai:

 1. 14 megapikselių raiškos vaizdo sensorius su aukšta nuotraukų kokybe;
 2. Full HD (1080p) raiškos filmavimas su autofokusu;
 3. 11 taškų autofokuso sistema.

Esminiai trūkumai:

 1. Fotoaparatas pilnai nepalaiko objektyvų be autofokuso sistemos;
 2. Filmavimo funkcija nėra itin kokybiška ir išbaigta;
 3. Painus meniu bei sudėtingos jo koregavimo galimybės.

Antroji vietaNikon D90. Tai dar vienas „Nikon“ kompanijos gaminys apie kurį galima būtų drąsiai pasakyti, – „pasmerktas amžinai būti populiariu“. O rezultatas šis pasiekiamas labai paprastai, tereikia neišimti iš apyvartos savo senesnio modelio (nors jau yra pasirodęs ir jo atnaujinimas), palaukti kol ant lentynų nebeliks ankstesnių konkurentų analogų (nes naujesnės versijos kaip taisyklė kainuoja kur kas brangiau) bei maksimaliai „numušti“ kainą (ta labai lengvai padaryti, nes kuo ilgiau gamini, tuo pigesnė gaunasi gamyba, o tai reiškia, kad ir pigiau galima pasiūlyti įsigyti galutiniam vartotojui – tai visiems gamybininkams plačiai žinomas faktas). Galiausiai, kai tenka rinktis seną, bet laiko patikrintą modelį, ar naują, nesenai išleistą žemesnės klasės modifikaciją, greičiausiai daugelis sprendimą priimą pirmojo modelio naudai.

Pagrindiniai privalumai:

 1. Kokybiškai pagamintas ir ergonomiškas korpusas;
 2. Didelis ir šviesus vaizdo ieškiklis;
 3. 11 taškų autofokuso sistema.

Esminiai trūkumai:

 1. Prasta filmavimo kokybė (palyginus su dabartiniais modeliais);
 2. Painus menu bei sudėtingos jo koregavimo galimybės;
 3. Morališkai pasenęs (tiek technologiškai, tiek ir funkcijų gausos atžvilgiu).

Trečioji  vietaCanon EOS 550D. Šiuo metu tai pats populiariausias „Canon“ kompanijos gaminys, jeigu kalba eina apie pardavimus. Didžioji modelio sėkmė slypi tame, kad jis buvo kuriamas aukštesnės fotoaparatų klasės pavyzdžiu, tik kiek su apkarpytomis funkcijomis, kad nenukentėtų pastarųjų modelių pirkimai, ko rezultate gavosi tikrai puikus kainos ir kokybės santykis, o pridėjus dar ir gerą optiką, tikrai vienas geriausių fotoaparatų skirtų ne profesionaliai veiklai.

Pagrindiniai privalumai:

 1. Įspūdinga 18 megapikselių rezoliucija;
 2. Full HD (1080p) raiškos filmavimas;
 3. Daugelis funkcijų paveldėtų iš aukštesnės klasės modelio Canon EOS 7D.

Esminiai trūkumai:

 1. LCD ekranas neturi pasukimo ar vartymo galimybių;
 2. Senoji 9 taškų fokusavimo sistema;
 3. Korpusas iš prasto plastiko.

Ketvirtoji vietaCanon EOS 600D. Daug lūkesčių ir vilčių buvo dedama į šį modelį bei siejama su jo pasirodymu, tačiau arba „Canon“ kompanija jau visiškai išsisėmė arba tiesiog jau laikas keisti modelių atnaujinimo strategija ir iš evoliucijos kelio pasukti revoliucijos link, nes vartotojams jau nebeužtenka vienos kitos naujos funkcijos ar didesnio megapikselių skaičiaus, jiems reikia daugiau. O kol tas supratimas ateis, reikia tikėtis, kad didžioji dauguma „Canon“ gerbėjų dar nespės perbėgti į „Nikon“ stovyklą, kuri kuo toliau, tuo labiau stiprėja ir plečiasi.

Pagrindiniai privalumai:

 1. Full HD (1080p) raiškos filmavimas su skaitmeniniu artinimu;
 2. Belaidis blyksčių valdymas per atstumą;
 3. Ryškus ir vartomas LCD ekranas.

Esminiai trūkumai:

 1. Silpnas serijinis fotografavimas bei mažas RAW formato „buferis“;
 2. Filmavimo funkcija vis dar be pastovaus autofokuso palaikymo;
 3. Korpusas iš to pačio prasto plastiko.

Penktoji vietaCanon EOS 1100D. Tai šiuo metu pigiausias skaitmeninis veidrodinis fotoaparatas rinkoje, o daugiau nelabai yra ką ir be pridurti, mat tiek savo surinkimo kokybę, tiek ir funkcionalumu ar specifikacijomis, nusileidžia pagrindiniams konkurentams iš „Nikon“ bei „Pentax“ siūlomų atitinkamos klasės fotoaparatų. Taigi, kodėl jį vis tiek vertėtų pirkti? Argumentų surandu vos pora, tai: 1) noras ne tik įsigyti skaitmeninį fotoaparatą, bet ir sutaupyti; 2) didelės simpatijos „Canon“ kompanijai ir jų EOS sistemai su iš jos išplaukiančiais privalumais.

Pagrindiniai privalumai:

 1. 12 megapikselių rezoliucija;
 2. HD (720p) raiškos filmavimas;
 3. Tiesioginės peržiūros funkcija „Live View“.

Esminiai trūkumai:

 1. Mažiausias savo klasėje LCD ekranas;
 2. Prasta korpuso surinkimo kokybė;
 3. Silpnesnė nei konkurentų integruota blykstė.

Reziumuojant visą skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų apžvalgą, galima pasakyti, jog ir ateityje, vargu bau ar galima tikėtis didesnių permainų, t.y. šiame sąraše kad ir kas be nutiktų dominuos tik dvi kompanijos, gal tik keisis jame atstovaujamų vienos ar kitos kompanijos modelių skaičius bei pozicijos, bet tik tiek. Pavyzdžiui, kiek įtakos turės neseniai Tailandą užliejęs potvynis (kaip žinia ten renkami „Nikon“ kompanijos fotoaparatai) ne už ilgo pamatysime.  Tuo tarpu dabar čia dedame tašką.

Skaitmeniniai kompaktiniai fotoaparatai „Top-10“

Skaitmeninių kompaktinių fotoaparatų klasėje taip pat viskas daugiau mažiau stabilu, tačiau šiokių tokių permainų visgi būna, t.y. modeliai ne tik keičiasi vietomis, bet kartais netgi ir palieka populiariausių sąrašą, tam kad užleisti vietą kitiems. Taigi, nieko nelaukia ir pradėkime nuo pirmosios vietos.

Pirmoji vietaFujiFilm FinePix HS20 EXR. Jau kelintą mėnesį iš eilės, šios pozicijos niekam neužleidžia „FujiFilm“ kompanijos pasididžiavimas ir superzoom’ų flagmanas, pasižymintis, ne tik galingiausia tarp visų „FinePix“ serijos fotoaparatų optika, bet ir kitomis išskirtinėmis savybėmis, tokiomis kaip: „EXR“ technologija, „Super EBC Fujinon“ objektyvas su rankiniu pastarojo valdymu (primenančiu DSLR fotoaparatus), „Full HD“ filmavimo raiška ir t.t.
Šis modelis toliau tęsia sėkmingą šios kompanijos „HS“ seriją, kuri savo vartotojams visada garantuoja aukščiausią patikimumą ir kokybę. Fotoaparate tarsi bandoma apjungti geriausias veidrodinių ir skaitmeninių fotoaparatų savybes. Tiesa idealių fotoaparatų dar niekas taip ir nesukūrė, tad savaime suprantama, kad ir šiam modeliui dar yra erdvės kur tobulėti.

Pagrindiniai privalumai:

 1. Galingas ir universalus objektyvas (nuo plataus kampo iki tele);
 2. Full HD (1080p) filmavimas;
 3. RAW formato palaikymas.

Esminiai trūkumai:

 1. Didelis ir sunkus korpusas;
 2. Lėtas autofokusas;
 3. Prastoka kokybė fotografuojant pilna rezoliucija ir prie aukštų ISO reikšmių.

Antroji vieta – Canon PowerShot SX30 IS. Modelis savo charakteristikomis niekuo nenusileidžia pirmoje vietoje esančiam, o kai kuriomis netgi ir lenkia. Be to, reikia nepamiršti ir to, kad tai visgi „Canon“ kompanijos kūrinys, o ši kompanija pasižymi senomis tradicijomis fotoaparatų gamyboje, kas matyt leidžia kas kart rinkai pasiūlyti aukšto lygio produktą. Neišimtis ir šis modelis. Tiesa, jau pasirodė ir atnaujinta šio modelio versija Canon PowerShot SX40 IS , kuri panašu, kad kokybės atžvilgiu bus aukštesnė už pirmtaką bent jau visa galva. Na o po kol kas sudėkime visus taškus ant „i“ ties šiuo modeliu.

Pagrindiniai privalumai:

 1. Galingas 35x optinis priartinimas;
 2. Efektyviai veikianti optinė vaizdo stabilizavimo funkcija;
 3. Jungtis, leidžianti pajungti išorinę blykstę.

Esminiai trūkumai:

 1. Silpnas serijinis fotografavimas;
 2. Nėra galimybės fotografuoti RAW formatu;
 3. Komplektacijoje nėra blendos (daugelis konkurentų ją siūlo).

Trečioji vietaFujiFilm FinePix S2950 HD. „FujiFilm“ kompanija visada pasižymėjo nebrangiais, tačiau funkcionaliais fotoaparatais. Šiuo metu gaminama visa linija tokių modelių, kurių kainos, palyginus pigiausią su brangiausių, skiriasi daugiau nei du kartus. Išskirtinės šių modelių savybės, tai galinga optika, rankiniai nustatymai ir AA tipo maitinimo elementai, kaip energijos šaltinis. Pigiausias modelis pasižymi savybėmis išvardintomis žemiau.

Pagrindiniai privalumai:

 1. Nebrangus, atsižvelgiant į turimas charakteristikas (14 megapikselių raiška, 18x optinis priartinimas);
 2. Patikimai veikianti vaizdo stabilizavimo sistema;
 3. Rankiniai nustatymai.

Esminiai trūkumai:

 1. Santykinai didelis ir sunkus korpusas;
 2. Lėtas autofokusas prietemoje;
 3. Pasireiškiantys triukšmai naudojant didesnes nei ISO 400 reikšmes.

Ketvirtoji vietaFujiFilm FinePix S4000. Tai jau aptartos „FujiFilm“ kompanijos „S“ serijos rimčiausias modelis. Iš principo fotoaparatas pasižymi tomis pačiomis savybėmis, kaip ir visa serija, tik turi galingiausią optika ir viso asortimento šioje klasėje.

Pagrindiniai privalumai:

 1. Universalus objektyvas (tinka tiek makro, tiek panoramų, tiek ir portretinei fotografijai):
 2. Patikimai veikianti vaizdo stabilizavimo sistema;
 3. Rankiniai nustatymai.

Esminiai trūkumai:

 1. Didelis ir sunkus korpusas;
 2. Lėtas autofokusas prietemoje;
 3. Pasireiškiantys triukšmai naudojant didesnes nei ISO 800 reikšmes.

Penktoji vieta Nikon Coolpix L120. „Nikon“ kompanijos „L“ serija, panašiai, kaip ir „FujiFilm“ serija „S“, orientuota į vartotojus ieškančius maksimaliai gerų parametrų ir funkcijų gausos už priimtiną kainą. Tiesa, šio gamintojo modelis, palyginus su prieš tai aptartais yra šiek tiek „nuskriaustas“ tuo atžvilgiu, kad jame nėra rankinių nustatymų. Kita vertus, nėra to blogo, kas neišeitų į gera, nes ne visi tais nustatymais moka ir nori naudotis, o mokėti už funkciją, kurios nenaudosi, kaip ir nėra prasmės.

Pagrindiniai privalumai:

 1. 21x artinanti optika;
 2. Puikiai veikiantys auto režimai;
 3. Ilgas tarnavimo laikas naudojant įkraunamas Ni-MH tipo baterijas.

Esminiai trūkumai:

 1. Nufilmuotas video vaizdas nėra itin ryškus;
 2. Stabilizavimo funkcija neveikia patikimai prie maksimalaus priartinimo;
 3. Nėra rankinių nustatymų.

Šeštoji vieta – Canon PowerShot SX130 IS. Panašiai, kaip ir „Nikon“ ar „FujiFilm“ kompanijos, „Canon“ taip pat turi savo asortimente ką pasiūlyti tiems, kam norisi kiek paprastesnio valdymo ar nesinori tampytis „akmens“ po kaklu. „SX“ serijos fotoaparatai pasižymi paprastu valdymu, geromis optinėmis savybėmis bei elementaria eksploatacija, nes dažniausiai yra maitinami AA tipo elementais.

Pagrindiniai privalumai:

 1. Pilnas rankinis valdymas;
 2. Efektyviai veikianti optinė vaizdo stabilizavimo funkcija;
 3. HD (720p) filmavimo funkcija su optiniu vaizdo priartinimu filmavimo metu.

Esminiai trūkumai:

 1. Didelis ir sunkus korpusas;
 2. Filmavimo funkcija ribojama trukme (vienas filmukas 10 min.);
 3. Lėtas blykstės užkrovimas.

Septintoji vietaNikon Coolpix P500. Tai galingiausias ginklas „Nikon“ kompanijos arsenale. Pasižiūrėjus į šio modelio charakteristikas, apima jausmas, kad kurdami šį fotoaparatą gamintojai norėjo žūtbūt „perspjauti“ savo pagrindinį konkurentą „Canon“ ir jų pagrindinį superzoom’ą. Ar jiems tai pavyko? Jeigu žiūrėtume tik į tam tikrus parametrus (pvz., priartinimo kartus, objektyvo apimantį fotografavimo diapazoną, filmavimo raišką ir t.t.), greičiausiai, kad atsakytume taip, bet visumoje (vertinant galutinį rezultatą – nuotraukų ir vaizdo kokybę), galima būtų stipriai suabejoti ar tai galima vadinti laimėjimu.

Pagrindiniai privalumai:

 1. Galinga optika su plačiu mm diapazonu (22.5 – 810 mm);
 2. Full HD (1080p) filmavimas su stereo garsu ir optiniu priartinimu filmavimo metu;
 3. Rankinių nustatymų gausa.

Esminiai trūkumai:

 1. Nuotraukos nepasižymi detalumu;
 2. Stabilizacija nepatikimai veikia ant maksimalaus priartinimo;
 3. Nepalaiko RAW formato.

Aštuntoji vietaFujiFilm FinePix S3200. Iš esmės, tai tarpinis modelis tarp FujiFilm FinePix S2950 HD ir  FujiFilm FinePix S4000, todėl kažką daugiau vargu bau ar galima ir būtų išskirti. Modelis pasižymi tomis pačiomis funkcijomis, kaip ir visa serija, tik turi kiek galingesnę optiką, nei šios klasės pigiausias modelis.

Pagrindiniai privalumai:

 1. Universalus objektyvas;
 2. Patikimai veikianti vaizdo stabilizavimo sistema;
 3. Rankiniai nustatymai.

Esminiai trūkumai:

 1. Didelis ir sunkus korpusas;
 2. Lėtas autofokusas prietemoje;
 3. Pasireiškiantys triukšmai naudojant didesnes nei ISO 800 reikšmes.

Devintoji vieta – Canon Digital IXUS 220 HS. Modelį galima būtų drąsiai priskirti prie stilingų fotoaparatų. Klasikinio „IXUS“ serijos dizainas, plonas nerūdijančio plieno korpusas, integruotas itin plataus kampo objektyvas bei „Full HD“ raiškos filmavimas, atrodo, kad tai yra praktiškai viskas, ko tik gali tikėtis iš fotoaparato lengvai telpančio į bet kokią kišenę.

Pagrindiniai privalumai:

 1. Universalus, 5x artinantis objektyvas;
 2. Pakankamai kokybiškos nuotraukos fotografuojant prastame apšvietime;
 3. Full HD (1080p) filmavimas su stereo garsu.

Esminiai trūkumai:

 1. Silpna blykstė;
 2. Trumpas baterijos gyvavimo laikas;
 3. Filmuojant garsas įrašomas su pašaliniais triukšmais.

Dešimtoji vietaCanon PowerShot G12. Skaitmeninių fotoaparatų etalonas, pasižymintis ne tik precizišku surinkimu, bet ir parametrais, leidžiančiais užtikrinti aukščiausios kokybės rezultatą, nepriklausomai nuo apšvietimo sąlygų. Šio gamintojo „G“ serija metai iš metų skiną „geriausio skaitmeninio fotoaparato“ titulą ir panašu, kad artimiausiu metu niekam jo nežada užleisti, nors kas kart vis pasirodo ir kitų gamintojų panašaus lygio modelių, vis dėl to dar nebuvo tokio, kuris leistų rimtai suabejoti ar šis fotoaparatas vis dar geriausias skaitmeninių fotoaparatų tarpe.

Pagrindiniai privalumai:

 1. Puikus plačiakampis objektyvas su 5x artinimu;
 2. Ergonomiškas korpusas, rankiniai nustatymai;
 3. Jungtis, leidžianti pajungti išorinę blykstę.

Esminiai trūkumai:

 1. Nėra optinio artinimo funkcijos (filmavimo metu);
 2. Ganėtinai didelis (palyginus su panašių parametrų konkurentais);
 3. Lėtas serijinis fotografavimas (pilna rezoliucija).

Kaip matome, populiariausių skaitmeninių kompaktinių fotoaparatų sąraše vėl linksniuojami tie patys vardai, tarp kurių įsipina dar ir „FujiFilm“ pavadinimas. Tiesa, skirtingai nei skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų penketuke, čia kiek sunkiau numanyti, kas po mėnesio ar kito bus pirmoje vietoje, o ir kiti gamintojai karts nuo karto sumaišo kortas, tačiau tendencijos išlieka tos pačios, didžiausio susidomėjimo sulaukia tie modeliai, kurie siūlo praplėstas galimybes (pvz., galingą optika, raiškų filmavimą ir pan.).
Galiausiai, jei visgi neradote tinkamo fotoaparato sau iš „Populiariausių sąrašo“ nepamirškite jog galite paklausti Profesionalų, padiskutuoti su bendraminčiais forume, arba tiesiog skambtelti ar parašyti į Fotofabriką.

Geriausio skaitmeninio fotoaparato beieškant – „Praeitis. Dabartis. Ateitis“

Dar ne taip senai skaitmeninis fotoaparatas atrodė nepasiekiama svajonė, ką jau ten kalbėti apie veidrodinį fotoaparatą. Pats prieš kokį dešimtį metų „varvinau“ seilę į 5 megapikselių fotoaparatą, galvodamas, jog iki pilnos laimės, man tetrūksta tik jo. Bet laikai keičiasi ir šiais laikais jau nieko nenustebinsi, jog „pleškini“ su skaitmeniniu fotoaparatu, nes gatvėje vis daugiau pasirodo žmonių „ginkluotų“ ir veidrodiniais fotoaparatais. Kas jie tokie? Menininkai? Profesionalai? Turbūt dažnas pamatęs ant kaklo kabantį kiek didesnį fotoaparatą apie tai pagalvoja. Deja, tai nei vieni, nei kiti, o tiesiog žmonės besidomintys fotografija ar paprasčiausiai vertinantys nuotraukų kokybę. O ką daryti tiems, kas taip pat nori kokybiško foto, bet tuo pačiu vertina ir patogumą. Ilga laiką nebuvo atsakymo į šį klausimą, bet pasirodė jie – sisteminiai fotoaparatai. O kas toliau? Toliau, galima tik pafantazuoti. Šiuo metu jaučiamas vis didesnis susidomėjimas veidrodiniais fotoaparatais, paprasti skaitmeniniai fotoaparatai vis dažniau pakeičiami fotografuojančiais telefonais, kurių kokybė stulbinančiai vejasi pastarųjų, o kai kurių net ir pranoksta pačių pigiausių fotoaparatų išgaunamas nuotraukas. Todėl visai tikėtina, jog atsirandančią terpią tarp skaitmeninių kompaktinių ir skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų, turėtų užpildyti skaitmeninių sisteminių fotoaparatų pasiūla, kitaip visai nesuvokiamas būtų visų kompanijų noras įsiskverbti būtent į šią rinką, juo labiau, kad tarp tų kompanijų yra ne tik foto pasaulio naujokai, bet ir gamintojai lyderiai. Tiesa, visos kompanijos eina skirtingais keliais: vieni tiesiog laidoja savo veidrodinius fotoaparatus ir koncentruojasi ties sisteminiais; kiti paprasčiausiai perkelia savo vaizdo jutiklius (matricas) iš veidrodinių fotoaparatų į mažesnius korpusus, tačiau lygiagrečiai gamina ir pastaruosius; treti bijodami kirsti šaką ant kurios patys sėdi, kuria visiškai naujus vaizdo jutiklius, tačiau gerokai mažesnius nei montuojami į veidrodinius fotoaparatus. Kuri strategija pasiteisins, sunku pasakyti, bet bent kiek išmanantys fiziką supranta, kad dydis čia taip pat svarbus. Aišku, ne viskas tik nuo to priklauso, bet čia jau kita medalio pusė.
Reziumuojant galima pasakyti, jog praeityje pagrinde dominavo skaitmeniniai fotoaparatai, laikui bėgant ir atpigus technologijoms pasidarė įkandami ir veidrodiniai fotoaparatai, na o ne už kalnų matyt ir sisteminių fotoaparatų era. Tad kuris skaitmeninis fotoaparatas geriausias? Šis klausimas turbūt, kad labai personalus, t.y. kiekvienam pagal poreikius ir galimybes. Tereikia suvokti tik vieną, teisingiausios ir geriausios technikos nebuvo ir kas žino ar kada bus, nes kaip žinia, fotografuoja ne technika, o žmogus.

Nešiojamas kompiuteris

Spalio mėnesį geriausiu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – ASUS K53SV-SX169V. Pagrindiniai šio nešiojamo kompiuterio „arkliukai“, tai: naujos kartos procesorius (i5), talpus kietasis diskas (net 640GB) bei dedikuota GeForce vaizdo plokštė (1GB), lengvai susitvarkanti tiek su kasdieninėmis užduotimis, tiek ir su dauguma populiariausių žaidimų.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

2 Comments for this entry

 • Fotofabrikas parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Laba diena,

  Tiesa pasakius Nikon D7000 ne toks jau ir naujas. Modelis tikrai rimtas, tik kad ne pigus. Vertinant kainos bei kokybės santykį, šis modelis tikrai turėtų būtų trejetuke tarp savo klasės modelių ir dešimtuke bendrai tarp visų skaitmeninių DSLR fotoaparatų.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Rima parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  i kuria vieta padetumet naujaji Nikon 7000?

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *