VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Vasario mėnesio populiariausių fotoaparatų apžvalgą pradėsime nuo pagrindinės žinios, t.y. kad nuo šiol ši rubrika vadinsis ne „Geriausi fotoaparatai“ (kaip kad buvo iki tol), o „Populiariausi fotoaparatai“. Skilties pavadinamas pakoreguotas, atsižvelgiant į Jūsų pageidavimus bei išsakytą sveiką kritiką.

Pilną sąrašą aptariamų fotoaparatų galite surasti čia – Populiariausi fotoaparatai.

Veidrodiniai fotoaparatai „Top-5“

Nikon D3100Vasaris ne tik, kad trumpiausias mėnuo metuose, bet turbūt ir pats neįdomiausias veidrodinių fotoaparatų „Top-5“ atžvilgiu (bent jau šiemet), kadangi populiariausių modelių sąrašas ne tik, kad nepasipildė jokiu nauju modeliu, bet ir išliko lygiai toks pat kaip ir mėnesį prieš tai (t.y. sausio „Top-5“).
Pirmoje vietoje randame tą patį Nikon D3100, šalia (antroje vietoje) – Nikon D90. Modeliai kaip ir skirtingų klasių, tačiau kodėl verta rintis vieną, o ne kitą – argumentų tikrai surasti ne sunku, pvz., Nikon D3100 nors ir pigesnis, tačiau filmuoja maksimalia Full HD raiška bei geba fokusuoti filmuojant. Tęsiant  privalumų sąrašą, svarbu paminėti, jog fotoaparatas pasižymi ir didesne skiriamąja geba fotografauojant, tuo pačiu yra lengvesnis ir kompaktiškesnis. Tuo tarpu Nikon D90, nors ir negali pasigirti itin kokybišku filmavimu bei sklandžiu šios funkcijos darbu (ir tai nieko keisto, nes tai gana nauji technologiniai sprendimai šio tipo fotoaparatuose), tačiau čia dėmesys orientuotas į pagrindinę šio aparato paskirtį – fotografavimą, t.y. šis fotoaparatas turi kur kas didesnį ir kokybišką ieškiklį, ergonomiškesnį ir tvirtesnį korpusą, didesnį vaizdo jutiklį ir platesnį dinaminį diapazoną su didesnio gylio spalvų atspalviais. Galiausiai baterija leidžia mėgautis beveik du kartus ilgesniu fotografavimo laiku, nei maksimai tai leidžia padaryti pigesnis Nikon modelis.
Vertinti trečioje vietoje likusį Canon EOS 550D su ketvirtoje vietoje esančiu Canon EOS 1000D nebūtų labai taktiška, nes pastarasis ne tik kad yra žemesnės klasės, tačiau ir technologiškai yra pasenęs. Todėl palyginsim jį su paskutinėje vietoje stabiliai įsitaisiusiu Canon EOS 500D. Kaip ir dera naujesniam, bet tos pačios klasės modeliui, jis praktiškai savo parametrais yra aukštesnis visa galva (išskyrus kaina ir svorį) už savo ankstesnę versiją: turi vaizdo jutiklį su didesniu megapikselių skaičiumi, išgaunantį natūralesnio atspalvio spalvas bei mažiau triukšmaujantį prietemoje, pasižymi raiškesniu LCD ekranu bei modernizuota filmavimo funkcija. Visumoje Canon EOS 550D yra labai vykęs modelis, tačiau sunkiai žemyn krentanti kaina, verčia apmąstyti ir kitas galimas alternatyvas, kaip kad ir apie tą patį Canon EOS 500D ar Nikon D3100, kurie yra kur kas pigesni.

Skaitmeniniai fotoaparatai „Top-10“

FujiFilm FinePix S1800Visiška priešingybė veidrodinių fotoaparatų „Top-5“ yra skaitmeninių fotoaparatų „Top-10“, čia naujienų yra, o ir modeliai vietomis gerokai „apsistumdė“, tad ilgai netempę gumos pradėkime. Pirmojoje vietoje randame FujiFilm FinePix S1800. Taip, modelis ne iš naujausių, bet ką dar galite pasiūlyti iš fotoaparatų, kurie turėtų pilną rankinį valdymą, bent 18 kartų optinį priartinimą su plačiakampe optika už mažiau nei 500lt? Turbūt nelabai ką, todėl šis modelis ir nusipelnė palankių vertinimų, o tuo pačiu ir padidinto dėmesio savo atžvilgiu, kas leidžia jį tituluoti vasario mėnesio populiariausiu skaitmeniniu fotoaparatu.
Iš trečios vietos į antrą pakilo Canon PowerShot SX30 IS. Taip, šis modelis kur kas pranašesnis už pirmoje vietoje esantį fotoaparatą, bet ir kainuoja be maž 3 kartus daugiau, nekalbant jau apie tai, kad ir klasės šiek tiek skirtingos. Kas seka šias naujienas, turbūt puikiai pamena, kad šis Canon modelis galėjo didžiuotis pačiu galingiausiu optiniu priartinimu, bet vos pasidžiaugęs kelis mėnesius šiuo titulu, turi jį atiduoti ką tik prekyboje pasirodžiusiam Nikon Coolpix P500, kuris ne tik turi galingesnį optinį priartinimą (36 kartų), bet ir platesnį fotografavimo kampą (23mm vietoj 24mm), pažangesnį vaizdo jutiklį (CMOS vietoj CCD), aukštesnės raiškos filmavimo funkciją (1920×1080 vietoj 1280×720) bei kitas smulkmenas, kurios leidžia prognozuoti, jog Canon superzoom’ui atsirado labai rimtas konkurentas iš Nikon stovyklos.
Vienu laipteliu žemyn smuktelėjo Canon PowerShot SX120 IS, kurį šį kartą randame trečioje vietoje. Modelis nebrangus, paprastas naudojime, tinkantis tiek kelionėms, tiek ir buityje. Kiek patobulinta šio modelio versija (Canon PowerShot SX130 IS) liko net nepajudėjusi iš savo penktosios vietos. Patobulinimai grynai simboliški, šiek tiek daugiau zoom’o, šiek tiek didesnis vaizdo jutiklis su daugiau megapikselių bei kokybiškesnė filmavimo funkcija. Tiesa, vieno patobulinimo iki šiol nesupratau – tai tamsesnės optikos parinkimas, bet palikim tai ateičiai, mat laikas geriausiai atsako apie pasirinktų techninių sprendimų teisingumą.
Kiek smunka FujiFilm FinePix HS10 populiarumas – jį randame ketvirtoje vietoje, ir nežinia ar tai susiję su grėsmingų konkurentų atsiradimu (jau minėtų Canon ir Nikon superzoom’ų) ar laukimu naujojo FujiFilm FinePix HS20 EXR, kuris tarsi nebyliai vėl pateikė paraišką į geriausio tokio tipo fotoaparato titulą. Na, bet ši naujiena prekyboje atsiras dar tik po gero mėnesio, tad judam toliau.
Canon PowerShot SX210 IS irgi liko ankstesnėje (šeštoje) vietoje. Modelis kompaktiškas, stilingas su didesnio priartinimo galimybe, tad ieškantiems fotoaparato telpančio į kišenę bei tinkančio universaliam fotografavimui („auto“ režimu) vertėtų į savo pasirinkimą įtraukti ir šį fotoaparatą.
Kaip nerami siela, po visą „Top-10“ blaškosi ir Panasonic Lumix DMC-FZ38, šį kartą jį randame septintoje vietoje. Matyt tas nepastovumas susijęs ir su žmonių dvejojimais, juk modelis neblogas, bet ir nenaujas, o kas kart vis atsiradusios kitų gamintojų naujienos, užduodą vis aukštesnes parametrų ir funkcijų karteles. Tad kas kart renkantis fotoaparatą reikia atsakyti į amžiną dilemą – ką rinktis: jau laiko patikrintą modelį ar kiek brangesnę rinkos naujieną?
FujiFilm FinePix S2500HD laikinai buvo dingęs iš populiariausių fotoaparatų sąrašo, bet netikėtai vėl sugrįžo. Klausimas tik ar ilgam? Nes artėjant pavasariui FujiFilm pristatė visą gamą naujų „S“ klasės modelių (pvz., FujiFilm FinePix S2950HD, FujiFilm FinePix S3200, FujiFilm FineFix S3300 ir t.t), tačiau didžiosios daugumos prekyboje dar nėra. Pats modelis identiškas pirmoje vietoje esančiam FujiFilm FinePix S1800, esminis skirtumas – HD kokybės filmavimas, tad į didesnes diskusijas įsitraukti neverta.
Kodak EasyShare Z981 šį kart priešpaskutinis. Na kartą jau aptarti šio modelio privalumai, tad apibendrinant galima pasakyti, jog neaukšta kaina bei siūlomos specifikacijos (pvz., šviesus, plačiakampis 26 kartų optinį priartinimą turintis objektyvas su optine vaizdo stabilizavimo sistema, HD filmavimo funkcija, pilnas rankinis valdymas ir kt.) yra matyt tai, ko šiuo metu reikia ieškantiems nebrangaus, bet funkcionalaus fotoaparato.
Populiariausių skaitmeninių fotoaparatų vasario mėnesio (beje kaip ir sausio) sąrašą užbaigią FujiFilm FinePix F80 EXR. Šį fotoaparatą galima būtų priskirti prie kompaktiškųjų su didesniu optiniu priartinimu, tad jeigu kas nori ne diduko, akumuliatoriumi „varomo“ fotoaparato su galingesne optika, šis fotoaparatas tikrai yra patrauklus pasiūlymas, juolab kad ir kaina pastaruoju metu tirpsta kaip sniegas.

Geriausias skaitmeninis fotoaparatas

Vis dažniau pasigirsta kalbų, kad naujasis Olympus XZ-1 yra šiuo metu geriausia „muilinė“. Ir nori nenori, pradedi tuo tikėti, mat parametrai tikrai neprasti, pasakyčiau net gi geriausi savo klasėje: ypatingai didelis vaizdo jutiklis, labai šviesus objektyvas, galingas vaizdo procesorius, gebantis apdoroti net 7 kadrus per sekundę bei naujos pašvietimo technologijos LCD ekranas. Tačiau paskutiniu metu Olympus „muilinukės“ nedžiugino savo kokybe, o aš asmeniškai stebuklais netikiu (ir kol nepaimsiu į rankas – nepatikėsiu), tad šį kart teiginį „geriausias skaitmeninis fotoaparatas Olympus ZX-1“ įvardinkim kaip hipoteze, kuria norisi tikėti, bet dar reikia įrodyti.

Nešiojamas kompiuteris

Vasario mėnesį geriausiu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – MSI CX623-018XBL. Kodėl gariausias? Matyt, kompiuteris su i3 procesoriumi ir 1GB atminties vaizdo plokšte už patrauklią kainą yra gan viliojantis pasirinkimas.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

2 Comments for this entry

 • Ryta parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Kaip sakant 😀
  Daug yra ir naujų modelių – net 10 tokių galite rasti čia: http://www.fotofabrikas.lt/naujienos/Canon-pavasaris-papildyta.24f43f.2.html

  O jei skaitote pavadinimą tai yra ne NAUJAUSI, o POPULIARIAUSI 😀

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • as parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  na tie skaitmeniniai canon nu ir senienos:) ir dar brangus:)

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *