VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)

2012-ųjų metų vasario mėnesio populiariausių fotoaparatų pilną sąrašą galite surasti čia – Populiariausi fotoaparatai.

Skaitmeniniai veidrodiniai fotoaparatai – „Top-5“

Skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų top’o viršūnėje, kaip ir praeitą mėnesį, randame tą patį Canon EOS 600D. Manau, šį modelį galime drąsiai vadinti pačiu populiariausiu skaitmeniniu veidrodiniu fotoaparatu šiuo metu, mat antroje vietoje likęs Canon EOS 550D savo populiarumu gerokai nusileidžia, o ką jau ten kalbėti apie Nikon D3100, juk juos dabar (kaip praktiškai ir visus likusius „Nikon“ kompanijos skaitmeninius veidrodinius fotoaparatus rinkoje) galima vos ne ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti, bet tokie jau tie ne gailestingi rinkos dėsniai, kol vienas dalyvis laikinai eliminuojamas, karaliauja likę. Visa laimė, kad tik tų rimtų konkurentų nėra daug, o ir juos problemos neaplenkė, kaip sakoma, – „bėda viena nevaikšto“. Štai „Sony“ gamyklas užliejo ir tiekimas visiškai sustojo, o „Pentax“ dėl tam tikrų detalių trūkumo, į rinką nebegali pasiūlyti savo pigiausiųjų modelių.
Tuo tarpu, kai pasirinkimo tarp pigiausių veidrodinių fotoaparatų praktiškai nėra, vis daugiau ir daugiau susidomėjimo sulaukia ir pats pigiausias „Canon“ kompanijos modelis Canon EOS 1100D. Kita vertus, daugelis iš besidominčių bent kiek daugiau fotografija ir joje naudojama technika puikiai žino, kad net ir pats paprasčiausias skaitmeninis veidrodinis fotoaparatas su kokybiška optika, gali išgauti gana įspūdingus rezultatus.
Populiariausių skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų penketuką užbaigia Nikon D90. Iš vienos pusės, tikrai keista matyti šį modelį ne sąrašo viršuje, kur jis sėkmingai karaliavo beveik ištisus metus, kita vertus seniai jau laikas jį kažkuo pakeisti ir kas žino, gal tai pagaliau įvyks jau kitą mėnesį? Štai kur intriga… 🙂

Skaitmeniniai kompaktiniai fotoapar
atai „Top-10“

Tarp skaitmeninių kompaktinių fotoaparatų, populiariausiu vasario mėnesio fotoaparatu patapo Nikon Coolpix L120. Matyt paprastumas ir patraukli kaina yra vieni iš esminių kriterijų renkantis fotoaparatą buitiniam naudojimui. Kiek sudėtingesnis valdymo prasme FujiFilm FinePix HS20 EXR smuktelėjo vienu laipteliu žemyn. Tiesa, kartais norus riboja finansai, tad kam vis gi norisi įsisavinti fotoaparato valdymo ypatumus, bet neleidžia kišenę, tą puikiai galima realizuoti su perpus pigesniu FujiFilm FinePix S2950 HD, kuris šį kartą liko trečioje vietoje.
Nikon Coolpix P500 – tai modelis, kurio stipriųjų pusių vis dar neatradau, bet įtariu, kad tai tiesiog gali būti fotografinės religijos klausimas, o šioje vietoje gilintis jau tikrai nebeverta. Taip pat nemažu fenomenu laikyčiau ir modelio Panasonic Lumix DMC-FZ100 pasirodymą populiariausių sąraše, nes modelis kaip ir išleistas dar 2010-ais metais, o į populiariausių gretas, sau kelią prasiskynė ne taip jau ir senai. Kita vertus, „ilgaamžių“ atvejų turime ir prieš tai aptartame skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų penketuke, tad tai jau kaip ir neturėtų nieko nebestebinti.
Labai smagu matyti, kad vos tik prekyboje pasirodęs Canon PowerShot G1 X iš kart sulaukę susidomėjimo. O kaip gi kitaip? Juk praktiškai revoliucinis sprendimas – į kompaktinės klasės fotoaparatą įmontuoti sisteminio fotoaparato dydžio jutiklį, gali reikšti ir naujus permainų vėjus šioje klasėje, kurioje kažkokių išradimų, kaip jau ir neturėjo būti. Ar „susirgs“ didesnių jutiklių liga, kaip kad dabar yra susirgę megapikselių skaičiaus didinimo ir kiti gamintojai, bus matyti ne už ilgo. Na, o tuo tarpu vieną populiariausių tarp kompaktinės klasės fotoaparatų FujiFilm FinePix F550 EXR randame septintoje vietoje. Modelis užsitarnavęs gerą vardą tarp tų, kam svarbu kompaktiškas dydis ir geros optinės charakteristikos, pridėkime dar „EXR“ technologiją leidžiančia kokybiškai fotografuoti esant prastomis apšvietimo sąlygomis ir gausime puikų modelį kelionėms ir pramogoms.
Judame toliau ir čia randame buvusi kompaktinės klasės etaloną Canon PowerShot G12. Kodėl buvusį? Todėl, kad šio modelio atnaujinta versiją (ją jau aptarėme kiek ankščiau) yra neabejotinai kur kas geresnę. Tad kaip sakoma, – „mirė karalius, tegyvuoja naujas karalius“. Šalia jo dar vienas „Canon“ kompanijos gaminys, tai PowerShot SX40 HS. Drįsčiau teigti, kad tai fotoaparatas maksimalistams. Aišku ir ne tik jiems, bet jeigu ieškote, kad visko būtų daug ir maksimaliai, šitas modelis tiesiog turi būti Jūsų pasirinkimo sąraše.
Nikon Coolpix S8200 – tai dar vienas kelioninio tipo fotoaparatas, kuris šį kartą užbaigią populiariausių skaitmeninių kompaktinės klasės fotoaparatų sąrašą. Modelis nėra kažkuo itin išskirtinis, tačiau vertinant nūdienos aktualijas, galima konstatuoti, kad drąsiai turėtų atitikti daugumos vartotojų dabartinius poreikius.
Galiausiai, jei visgi neradote tinkamo fotoaparato sau iš „Populiariausių sąrašo“ nepamirškite jog galite paklausti Profesionalų, padiskutuoti su bendraminčiais forume, arba tiesiog skambtelti ar parašyti į Fotofabriką.

Geriausio skaitmeninio fotoaparato beieškant – „Sisteminių sisteminis“

Vis dažniau kalbame apie sisteminius fotoaparatus ir kol kiti svarsto ar tai skaitmeninių fotoaparatų ateitis, pabandykime apibendrinti ir išrinkti šiuo metu patį geriausią skaitmeninį sisteminį fotoaparatą. Taigi, pradėkim nuo to, kad fotoaparatų vienas iš svarbiausių kokybinių elementų yra vaizdo jutiklis, t.y. kuo jis didesnis, tuo išgaunama kokybė yra aukštesnio lygio. Jeigu vertinti visus sisteminius fotoaparatus pagal šį parametrą, labiausiai pasigirti tuo gali „Sony“ kompanija. Aišku, yra ir kitų ne mažiau svarbiu kriterijų, tačiau kad šis esminis, manau, niekas karštai nediskutuos, juk fizika yra fizika.
Iš viso „Sony“ siūlomo asortimento, šiuo metu pats rimčiausias sisteminis fotoaparatas būtų Sony NEX-7. Ir kuo gi jis geresnis už visus likusius, be to kad turi APS-C (23,5 x 15,6 mm) dydžio vaizdo jutiklį? Visų pirma tai įspūdinga raiška, nes 24 mln. efektyvių taškų, dar negali pasigirti nei vienas sisteminis fotoaparatas. Antra, didelis jautrumo diapazonas, apimantis nuo 100-16000 ISO, taip pat palieka mažai abejingų. Pridėkime dar „Full HD“ raiškos filmavimą su rankiniu eksponavimu, itin spartų 10 kadrų/sek. serijinį fotografavimą, ryškų ir tikslų elektroninį vaizdo jutiklį bei kitas išmaniąsias „Sony“ technologijas ir gausime fotoaparatą, kurį galėsime drąsiai pavadinti – sisteminių sisteminiu… 🙂

Nešiojamas kompiuteris

Vasario mėnesį geriausiu nešiojamu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – Samsung NP-R540-JS01EE. Priežasčių, kodėl būtent šis modelis patapo pačiu geidžiamiausiu praėjusio mėnesio nešiojamu kompiuteriu, labai ilgai ieškoti nereikia, nes tai pakankamai našus ir kokybiškas produktas už itin patrauklią kainą.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
Populiariausi fotoaparatai, vasaris (2012 m.), 5.5 out of 10 based on 2 ratings
Be Sociable, Share!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *