VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 5.0/10 (4 votes cast)

2012-ųjų metų rugsėjo mėnesio populiariausių skaitmeninių fotoaparatų pilną sąrašą galite surasti čia – Populiariausi fotoaparatai.

Skaitmeniniai veidrodiniai fotoaparatai – „Top-5“

Skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų populiariausių sąrašas praktiškai ne kinta jau kuris laikas, todėl ties juo ilgiau ir neapsistosime, paminėsime tik tai, kad čia (kaip ir šios klasės fotoaparatų rinkoje) dominuoja tik du gamintojai, atitinkamai – tai yra „Canon“ ir „Nikon“. Karts nuo karto apsistumdydami ir vienus modelius pakeisdami kitais, šie gamintojai ne tik kad neapleidžia populiariausių sąrašų, bet ir neįleidžia į savo tarpą kitų šioje sferoje žinomų vardų.
Nuo pirmos iki paskutinės (penktosios) vietos šie modeliai išsidėstę tokia tvarka: Canon EOS 600D, Nikon D3100 , Nikon D90, Canon EOS 1100D ir Nikon D7000. Peržvelgiant kelių mėnesių skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų sąrašus, pastebima tokia tendencija, jog žmonės dažniausiai (greičiausiai dėl finansinių priežasčių) yra linkę rinktis tarp pradinio lygio (angl.“entry-level“), skirtų pažengusiems (angl. „mid-range“) ir pusiau profesionalių (angl. „semi-pro „) fotoaparatų modelių. Taip pat išryškėja ir kita tendencija, t.y. jei kalbame apie pažengusiems skirtus fotoaparatus, dažniausiai tada renkamasi „Canon“ kompanija, tuo tarpu jeigu kalba eina apie pradinio lygio ir pusiau profesionalius modelius, čia pasirenkamas jau „Nikon“ vardas. Iš viso to išplaukia tik viena išvada, jog absoliučiai geriausio gamintojo kalbant apie atitinkamą fototechniką nėra ir renkantis konkretų modelį reikia sudėti visus „už“ ir „prieš“.

Skaitmeniniai kompaktiniai fotoaparatai „Top-10“

Kalbėti apie populiariausius skaitmeninius kompaktinius fotoaparatus yra kur kas smagiau, nei apie jau aptartus veidrodinius. Pirmiausiai dėl to, jog čia sąrašas yra dvigubai ilgesnis, o ryšium su tuo ir didesnė kaita. Tiesa, čia irgi dominuoja keli gamintojai (t.y. „Nikon“, „Canon“, „FujiFilm“ ir „Sony“) į savo ratą nenoriai įsileidžiantys kitas, fotografijos pasaulyje mažiau žinomas kompanijas.
Populiariausių ledkalnio viršūnėje, randame Nikon Coolpix P510. Iš esmės, tai unikalus modelis, nes apart 42x optinio priartinimo, jame kaip ir nematau to, kas galėtų daugiau patraukti fotomėgėjo akį, tačiau faktas, kad jis pats populiariausias – kalba pats už save, tad kaip sakoma „nugalėtojų niekas neteisia“.
Antroji vieta taip pat priklauso „Nikon“ kompanijai ir ją iškovojęs Nikon Coolpix P310 taip pat gali pasigirti optika, tik šį karta ne jos galimybėmis priartinti, o praleisti šviesą (F/1.8). Šviesus objektyvas ir jautrus vaizdo jutiklis – tai puikus savybių tandemas tiems, kas ieško biudžetinio skaitmeninio kompaktinio fotoaparato, gebančio fiksuoti kokybiškus vaizdus, nepriklausomai nuo apšvietimo sąlygų.
Toliau seka „Canon“ gvardija, atitinkamai – Canon PowerShot SX40 HS ir Canon Digital IXUS 115 HS. Pirmasis modelis orientuotas į universalų fotografavimą, kai galima fiksuoti objektus esančius tiek labai arti, tiek ir gerokai tolėliau. Tiesa su sąlygą, kad fotoaparato dydis ne kliūtis. Tuo tarpu antrasis skirtas kasdieninių akimirkų fiksavimui ir turi visas būtiniausias šiam poreikiui patenkinti funkcijas: stilingą metalinį korpusą, HS sistemą (užtikrinančią puikius kadrus esant prastam apšvietimui), puikiai veikiantį automatinį fotografavimo režimą (gebantį nustatyti fotografuojamą sceną ar aptikti fotografuojamų žmonių veidus) bei „Full HD“ raiškos filmavimą.
Judam toliau per vietas ir ten vėl tas pats per tą patį „Nikon“, „Canon“, „Canon“, „Nikon“… 🙂 O jei kalbėti rimtai, tai „Nikon“ kompaniją šį kartą atstovauja Nikon Coolpix L810 bei Nikon Coolpix L310, modeliai priskiriame „Life“ serijai ir orientuoti į nerūpestingą fotografavimą, turiu omenyje, jie skirti norintiems fotoaparato veikiančio išskirtinai automatiniu režimu su padidintomis („pritraukimo“ prasme) optikos galimybėmis, mat artina atitinkamai – 26 ir 21 kartus. Tuo tarpu „Canon“ modeliai radikaliai kitokie, pvz. Canon PowerShot G12 yra priskiriamas prie aukščiausio lygio fotoaparatų, gebančių ne tik fiksuoti išskirtinai kokybiškus vaizdus, bet ir savo valdymo ypatumais, nenusileisti veidrodiniams fotoaparatams, kurie iš principo laikomi kitu kokybės laipteliu. Kitas modeliukas, Canon PowerShot SX240 HS, priskiriamas prie kompaktiškų – kelioninių, gebančių savyje sutalpinti ir patogų korpusą, ir nblogą 20 kartų artinančią optiką, ir išmaniąsias „Canon“ funkcijas (tokias kaip išmanusis vaizdo stabilizatorius, ar jau minėtos HS sistema ir automatinis režimas „Smart Auto“).
Populiariausių sąrašą vainikuoja FujiFilm FinePix S2980 ir Sony Cyber-shot DSC-HX200V. Modelių kainos skiriasi beveik tris kartus, o iš pirmo žvilgsnio jie kaip ir niekuo nesiskiria, juk abu su galinga optika, turi rankinius nustatymus ir pan. Tai kodėl gi kainos tiek skirtingos? Pabandykime drauge paieškoti skirtumų: 1) „Sony“ modeliukas artina 30 kartų, tuo tarpu „FujiFilm“ 18  kartų, o tai beveik du kartu daugiau; 2) Vertinant objektyvų gebėjimus praleisti šviesą, čia vėl gi geriau atrodo „Sony“ (F/2.8 prieš F/3.1); 3) Dar viena objektyvo charakteristika – tai kampo platumas, kuris iš esmės yra tas pats (t.y. 27mm prieš 28mm), tačiau, kaip sakoma „būkim biedni, bet teisingi“ tas papildomas 1mm irgi privalumas, tad dar vienas pliusas „Soniui“, nekalbant jau apie „Carl Zeiss®“ optikos kokybę; 4) nors abiejų fotoaparatų vaizdo jutiklių dydis vienodas, tačiau skiriasi tiek raiška (18 mln. taškų prieš 14mln. taškų), tiek ir maksimalus ISO jautrumas (ISO 12800 prieš ISO 6400) ir čia dar vieną tašką laimi „Sony“; 5) Vertinant filmavimo raišką, čia vėl gi „Sony“ produktas nepavejamas „FujiFilm’ui“ (Full HD prieš HD) ir t.t. Iš esmės imant kiekvieną parametrą ir lyginant šiuos du modelius akivaizdžiai matosi, jog „FujiFilm“ modeliuko privalumas tik vienas – kaina su visomis iš to išplaukiančiomis savybėmis. Patarimas labai paprastas – jeigu norisi kuo pigesnio fotoaparato su maksimaliomis už tą kainą savybėmis, reiktų rinktis „FujiFilm“, jeigu vis gi svarbu ir kokybinis aspektas bei tuo pačiu didesnes investicijas leidžia ir finansai, patartina nepagailėti ir investuoti pinigus į aukštesnio ryšio fototechnika, juk ne veltui liaudyje sakoma, jog „skūpas moka du kartus“.
Visgi jei neradote sau tinkamo fotoaparato iš „Populiariausių sąrašo“ nepamirškite, jog galite paklausti Profesionalų, padiskutuoti su bendraminčiais forume, arba tiesiog paskambinti ar parašyti į Fotofabriką.

Geriausio skaitmeninio fotoaparato beieškant – „Pats gyvybingiausias“

Turbūt daugelis jau esame susidūrę su klausimų, tai kokį fotoaparatą pasirinkti sau ar patarti kitiems? Su daugiausiai megapikselių ar didžiausia optinio priartinimo funkcija? Didelį ar kompaktišką? Su „išvažiuojančiu“ objektyvu ar ne? Su liečiamu ar paprastu LCD ekranu? Su rankiniais nustatymais ar be jų? Kuri funkcija svarbiausia, reikalingiausia? Turbūt vienareikšmiško atsakymo nėra, nes kiekvieno poreikiai individualūs.
Tiesa, yra ir dar vienas skaitmeninių fotoaparatų pasirinkimo kriterijus – tai baterijos talpumas, matuojamas kadrais, kuriuos fotoaparatas gali atlikti po vieno akumuliatoriaus įkrovimo ciklo. Nustebsite, bet yra ne maža žmonių grupė, kuriems būtent šis parametras, o ne prieš tai paminėti, yra pats svarbiausias (matyt tai yra susiję su asmenine patirtimi, kai fotoaparatas, tiesiog imdavo ir „nusibaigdavo“ ne laikų ir ne vietoje).
Taigi, kai kalba pasisuka apie skaitmeninius fotoaparatus gebančius be perstojimo įamžinti vieną kadrą po kito, dažniausiai į galvą topteli vienas pavadinimas „Casio“. Ši kompanija gamina išskirtinius modelius, kurių vizitinė kortelė, tai fotografavimo greitis ir baterijų talpa. Pastarosios talpumo galimybes puikiai atsispindi modelyje Casio Exilim EX-H30. Teigiama, kad vieno baterijos įkrovimo ciklo visiškai užtenka net 1000 kadrų, o tai atsižvelgiant į baterijos dydį bei analogiškų fotoaparatų baterijų talpumą (dažniausiai siekiantį 200-350 kadrų) yra tiesiog neprilygstamas rodiklis. Tikėtina, kad šis rezultatas pasiekiamas dėka „Casio“ kompanijos įdiegto „Eco“ režimo, kuriam esant aktyvuotoje padėtyje, daugiausiai energijos suvartojantis LCD ekranas prigesta.
Suprantama, kad vien ant baterijos talpumo toli „nenujosi“, tad reikalingi ir kiti jau anksčiau aptarti parametrai, siekiant sėkmingai konkuruoti skaitmeninių kompaktinių fotoaparatų rinkoje. O pasigirti tikrai yra kuo, visų pirma fotoaparatas apginkluotas 16.1 megapikselio fotografavimo raiškos vaizdo jutikliu, kurio visiškai pakanka net plakatų spausdinimui. Antra, fotoaparate įmontuotas plačiakampis (24mm) objektyvas su 12.5 karto priartinimo funkcija, leidžia fotoaparato savininkui mėgautis universaliu fotografavimu. Galiausiai pridėkime dar ir HD raiškos filmavimą bei rankinius nustatymus, ir gausime puikų biudžetinį fotoaparatą, tiems kam nėra laiko kada galvoti apie tai, ar jų fotoaparatas šiuo metu yra įkrautas.

Nešiojamas kompiuteris

Rugsėjo mėnesį geriausiu nešiojamu kompiuteriu Sesetas.lt išrinktas – ASUS X501A (X501A-XX047V). Šis modelis, tai nuostabus pagalbininkas daug keliaujantiems žmonėms. Kodėl? Atsakymas labai paprastas – kompiuteris turi didelį ir patogų 15″ ekraną, tačiau sveria tik 2 kilogramus! Talpi 6 celių baterija bei spartus Intel procesorius užtikrins, kad kompiuteris būtų patogus naudoti ir namuose ir kelionėse.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 5.0/10 (4 votes cast)
Populiariausi skaitmeniniai fotoaparatai, rugsėjis (2012 m.), 5.0 out of 10 based on 4 ratings
Be Sociable, Share!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *