VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

2012-ųjų metų spalio – gruodžio  bei 2013-ųjų sausio mėnesio populiariausių skaitmeninių fotoaparatų pilną sąrašą galite surasti čia – Populiariausi fotoaparatai.

Skaitmeniniai veidrodiniai fotoaparatai – „Top-5“

Skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų populiariausių sąrašas už praeitų metų ketvirtį (t.y. spalį, lapkritį ir gruodį) ir šių metų sausį yra toks:
Pirmoji vieta priklauso Canon EOS 600D. Šis modelis buvo pakankamai populiarus, ne tik visą praėjusių metų ketvirtį, bet ir šių metų sausį, tad nieko keisto, kad iš pirmos vietos taip ir nepasitraukė. Modelis priskiriamas kiek aukštesnei pradinio lygio  (angl. „mid-range“) klasei ir yra vienas patraukliausių pasiūlymų šiuo metu rinkoje, nekalbant jau apie tai, kad ir kaina šiuo metu pasidarė kur kas patrauklesnė.
Kiek mažiau populiarus, tačiau taip pat stabiliai besilaikantis savo antrosios vietos liko Nikon D3100. Modelio šlovės metai jau praeityje, tačiau vis krentanti kaina, dar suvilioja vieną kitą fotografijos mėgėją panorusį įsisavinti ir skaitmeninės veidrodinės fotografijos pradmenis.
Tuo tarpu trečiosios vietos jau kiek skiriasi, pvz., praeitų metų ketvirčio trečioji vieta neabejotinai priklausė Nikon D90, o jau atėjus naujiems metams į ją šoktelėjo Canon EOS 1100D, prieš tai buvęs garbingoje penktoje vietoje.  Lyginant šiuos modelius akivaizdžiai matosi, kad jie skirti skirtingiems vartotojams: Canon EOS 1100D yra pigiausias Canon produktas skirtas pradedantiesiems, o pagrindinių konkurentų gaminys Nikon D90 jau orientuotas į kiek pažengusius fotografijoje, bet vis dar ne galinčius sau leisti įsigyti  rimtos technikos. Tiesa, pastarasis modelis susilaukė jau ne vieno atnaujinimo – tai  Nikon D7000 bei Nikon D7100, tačiau dėka ženklaus kainų skirtumo vis dar yra nemarus.
Ketvirtoji vieta taip pat išliko nepakitusi, čia karaliauja Nikon D3200.  Modelį galima laikyti „numero uno“ savo kainų kategorijoje ir su tuo niekas manau ginčytis labai nenorės, kita vertus negalima atmesti ir nerašytos taisyklės, jog absoliučiai geriausios fototechnikos nėra,  o kaip mes turimą techniką išnaudojame, priklauso tik nuo mūsų gebėjimų.
Sąrašus šių metų sausį vainikavo Canon EOS 60D ir to priežastis greičiausiai visiems puikiai aiški, t.y. smarkiai kritusi šio modelio kaina. Modelis priskiriamas pusiau profesionalių (angl. „semi-pro „) klasei ir nuo praeitų metų ketvirčio paskutinės vietos Canon EOS 1100D skiriasi kaip diena ir naktis.

Skaitmeniniai kompaktiniai fotoaparatai „Top-10“

Lyginamųjų laikotarpių pirmosios vietos, kaip ir prieš tai aptartame sąraše, vėl sutampa ir čia mes randame Sony Cyber-Shot DSC-RX100 – geriausią šiuo metu kišeninį fotoaparatą su maksimaliai dideliu vaizdo jutikliu bei skaidriu objektyvu. Smagu stebėti, kaip keičiasi žmonių prioritetai, nes anksčiau už didelį jutiklį ir skaidrų objektyvą, buvo daug svarbiau didelis optinis priartinimas, taip vadinamas „zoom’as“.
Praėjusio ketvirčio antroji vieta priklauso Nikon Coolpix P510, o jau šiais metais sausio mėnesį antras pagal populiarumą buvo Samsung NX1000. Šie modeliai yra visiškos priešingybės, tačiau skirtingais laikotarpiais buvo vienodai populiarūs. Pirmasis apima savyje žinomo fototechnikos gamintojo tradicijas ir maksimaliai galingą optinį priartinimą (esminis trūkumas – salyginai tamsus objektyvas), antrasis – mažiau žinomą vardą fototechnikos srityje, tačiau didelį vaizdo jutiklį ir galimybę keisti objektyvus (esminis trūkumas – neturi vaizdo stabilizacijos sistemos). Kaip matome, abu fotoaparatai turi tiek trūkumų, tiek ir privalumų, tačiau pirmojo kritimas (į penktąją vietą), o antrojo kilimas (iš trečios į antrą) tarsi kužda jog pagaliau pradedame vertinti kokybę, o ne kiekybę.
Judame toliau ir matome, kad tas pas Samsung’as buvo populiarus ir per praėjusių metų ketvirtį, mat puikavosi net trečioje vietoje, tuo tarpų šių  metų sausio trečioji vieta priklauso FujiFilm FinePix S2800HD – modeliui kuris apima maksimaliai didelę naudą už minimalią pinigų sumą, t.y. čia rasite ir rankinius nustatymus, ir didelį optinį vaizdo priartinimą, ir reikalingiausias funkcijas (tokias kaip vaizdo stabilizacija, scenų režimai ir pan.).
Kiek žemiau vėl aptinkame FujiFilm kompanijos fotoaparatą FujiFilm FinePix HS25 EXR. Jis buvo mėgstamas pasirinkimas visus praėjusius metus, todėl nenuostabu, kad ir paskutinį praėjusių metų ketvirtį susilaukė nemažai dėmesio, tuo tarpu šiais metais (sausio mėnesį), jo populiarumas kiek smuko ir jis atsidūrė šeštoje vietoje. Atitinkamai šių metų sausio mėnesio ketvirtoje vietoje randame Olympus Pen E-PL3. Štai ir dar vienas įrodymas to, kad pirkėjai nors ir nedrąsiai, bet vis labiau investuoja savo pinigus į sisteminius fotoaparatus, kurie apima kompaktinių fotoaparatų funkcionalumą ir kompaktiškumą bei veidrodinių fotoaparatų kokybę.
Ties populiariausių fotoaparatų sąrašo viduriu vienas po kito išsirikiavę itin skirtingų klasių fotoaparatai, tai FujiFilm FinePix S2980 (penktoji vieta), Nikon Coolpix L810 (šeštoji vieta) ir Canon PowerShot SX240 HS (septintoji vieta). Pirmasis skirtas norintiems susipažinti su fotografavimu rankinių režimu, bet neturintiems tam pakankamai pinigų. Antrasis priešingai, norintiems turėti fotoaparatą savo dydžiu primenantį profesionalų ar bent veidrodinį fotoaparatą, tačiau neketinantiems gilintis į jo nustatymus. Paskutinis tai kelioninio tipo fotoaparatas, savo kompaktiškame korpuse apimantis prieš tai dviejų minėtų fotoaparatų gerąsias savybes – tai didesnį optinį artinimą ir rankinius nustatymus. Beje, pastarasis fotoaparatas taip pat išlaikė ir savo pozicija top’e, t.y. tiek per praeitą ketvirtį,  tik šių metų sausį liko septintoje vietoje.
Praeitų metų ketvirčio sąrašą užbaigia Canon PowerShot SX40 HS, Canon PowerShot G12 bei Canon Digital IXUS 115 HS. Aštuntoji vieta, kaip jau ir buvo minėta aukščiau, priklauso fotoaparatui Canon PowerShot SX40 HS. Jį aptinkame ir šių metų sausio populiariausių sąraše, tiesa jau devintoje vietoje. Apie modelį galima pasakyti tiek: didelis, patikimas, galingas, kokybiškas ir jau nebegaminamas, mat ne per seniausiai pasirodęs šio modelio atnaujinimas Canon PowerShot SX50 HS akimirksnių išstūmė savo pirmtaką. Analogiška situacija nutiko ir su devintąja vieta Canon PowerShot G12 bei jos atnaujinu Canon PowerShot G15. Paskutinė praėjusio ketvirčio vieta ir šių metų sausio skiriasi taip pat, atitinkamai, – Canon Digital IXUS 115 HS ir  Nikon Coolpix L310. Pirmasis vėl gi jau nebegaminamas, tačiau puikus egzempliorius ir pavyzdys, kaip į mažą korpusą galima sutalpimti pačias reikalingiausias šiuo metu funkcijas, fotografavimui kas diena: stilingą metalinį korpusą, HS sistemą (užtikrinančią puikius kadrus esant prastam apšvietimui), puikiai veikiantį automatinį fotografavimo režimą (gebantį nustatyti fotografuojamą sceną ar aptikti fotografuojamų žmonių veidus) bei „Full HD“ raiškos filmavimą. Kalbant apie Nikon gaminį, galima pabrėžti tai, kad jis vis dar gaminamas ir priklauso „Life“ serijai, kuri orientuota į nerūpestingą fotografavimą automatiniu režimu.
Visgi jei neradote sau tinkamo fotoaparato iš „Populiariausių sąrašo“ nepamirškite, jog galite paklausti Profesionalų, padiskutuoti su bendraminčiais forume, arba tiesiog paskambinti ar parašyti į Fotofabriką.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Populiariausi skaitmeniniai fotoaparatai, spalis - gruodis (2012 m.) bei sausis (2013m.), 10.0 out of 10 based on 1 rating
Be Sociable, Share!

1 Comment for this entry

 • Spalva parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: +1 (from 1 vote)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

  Gal galite pasakyti, apie kokią šalį rašote? Čia Lietuvoje šie foto aparatai populiariausi?
  Ačiū.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *