VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)

CBZ67.marrakech.chris_2433

Fotografija suteikia nuostabią galimybę įamžinti pačias svarbiausias gyvenimo akimirkas. Labai dažnai tokios akimirkos yra tiesiog atsitiktini momentai. Nieko nėra nuostabiau nei vartyti fotografijų albumą ir prisiminti kiekvienos nuotraukos istorija. Ypač daug nuotraukų parsivežame iš kelionių. Kita vertus, dažnai atsitinka taip, jog vargiai norisi į jas žiūrėti antrą kartą. Ką daryti, jei norite to išvengti? Šiame straipsnyje pateiksiu kelis praktinius patarimus, kurie padės kelionėse fotografuoti žymiai geriau.

Visų pirma turėčiau paminėti, jog susidomėti profesionalia fotografija mane pastūmėjo pigūs skrydžiai. Naudodamas internetiniais tinklapiais, tokiais kaip greitai.lt, ėmiau keliauti vis daugiau. Natūralu, jog stengdavausi įamžinti įsimintinas savo nuotykių akimirkas fotoaparato pagalba. Kaip bebūtų gaila, dažniau jausdavausi nusivylęs, o ne savimi patenkintas. Norėdavau pasidalinti kelionių akimirkomis su kitais žmonėmis, tačiau pastebėjau, jog mano darytos nuotraukos nėra pakankamai estetiškos ar įdomios. Turbūt labai panašiai jaučiatės ir jūs, jei skaitote šį straipsnį.

Hoi An, Vietnam. Woman rowing in the Harbour at Sunset, Hoi An Vietnam, by freelance editorial travel photographer Matthew Williams-Ellis

Vienas svarbiausių dalykų, kuris padėjo man žymiai pagerinti savo kelionių nuotraukas buvo sąmoningas fotografavimas. Kas tai? Leiskite papasakoti apie tai šiek tiek daugiau. Labai dažnai keliaudamas tiesiog pyškindavau fotoaparatu į kairę bei į dešinę. Pagrindinis tokio fotografavimo rezultatas buvo šimtai, o kartais net ir tūkstančiai beveik vienodų kadrų. Tokioje galybėje nuotraukų sunkiai sekdavosi rasti bent kelis kadrus, kurie būtų iš tiesų verti dėmesio. Vos tik pradėjau labiau apgalvoti kiekvieną savo daromą nuotrauką, pastebėjau, jog mano užfiksuotų vaizdų kokybė žymiai pakilo. Nuo šiol visuomet stengiuosi pastebėti tai, kas ypatinga. Ėmiau dažniau fotografuoti žmones gatvėje bei stengtis užfiksuoti jų emocijas. Juk tai tiek daug gali pasakyti apie šalį, kurioje lankomės. Galbūt vietiniai žmonės pasižymi ekstravagantišku stiliumi, o tarp jaunimo vyrauja įvairios subkultūros? Užfiksuokite tai ir galėsite džiaugtis daug  įdomesnėmis nuotraukomis.

travel-photography-01Part-II

Dar vienas patarimas, kuriuo noriu pasidalinti yra tas, jog net ir pigiausi skrydžiai turi būti apgalvoti. Ką tai reiškia ir kaip tai susiję su kelionių fotografijos kokybe? Viskas labai paprasta. Kuo nuoširdžiausiai galiu jus užtikrinti, jog lėktuvo bilietai į pasaulio kampelį, kuris iš tiesų jus domina – pats tiesiausias ir lengviausias kelias į kokybiškas nuotraukas. Kas galėtų būti maloniau nei fotografuoti vietą, kuria jūs žavėjotės dar prieš ją aplankydami? Visiškai logiška, jog tokiose kelionėse padarytos nuotraukos yra vienos iš geriausių. Taip yra todėl, jog suveikia nuoširdaus susidomėjimo faktorius. Pastebėjau, jog lankydamasis savo svajonių šalyse esu daug atidesnis ir pastebiu kiekvieną detalę. Juk visi žino, kad pastabumas detalėms yra vienas pagrindinių gero fotografo bruožų. Nelaikau savęs pačiu profesionaliausiu fotografu, bet jaučiu, jog fotografavimas kelionėse tikrai padėjo išsiugdyti pastabumą detalėms. Tad, nuoširdžiai domėkitės vieta, kurioje svečiuojatės ir nuolatos ieškokite kažko, kas galėtų jus nustebinti. Taip neabejotinai padarysite iš tiesų įspūdingų bei iškalbingų kadrų, kurie bus įdomus ne tik jums, bet ir jūsų draugams ar šeimai.

image3

Žinoma, galėčiau tęsti ir tęsti, tačiau kiekvienas turi atrasti sau tinkamiausią būdą fotografuoti kelionėse. Tiesiog pasidalinau patarimais, kurie padėjo man gerokai paūgėti kelionių fotografijos srityje. Dabar aš tikrai nesijaučiu nemaloniai, kai dalinuosi savo kelionių nuotraukomis. Tiesą sakant, žmonės patys prašo, jog leisčiau jiems peržiūrėti savo užfiksuotus kadrus. Jei to pasiekti galėjau aš, vadinasi, galite ir jūs. Tiesiog stenkitės sulaukti ypatingo momento ir užfiksuokite jį taip, jog sužadintumėte žmonių smalsumą.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)
Praktiniai patarimai, kurie padės geriau fotografuoti keliaujant, 7.0 out of 10 based on 3 ratings
Be Sociable, Share!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *