VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Norisi tarti keletą žodžių apie nedaug kainuojančius Samyang objektyvus, tarp kurių yra ir netradicinis veidrodinis objektyvas Samyang 500mm MC IF f/6,3 Mirror .

Klasė – teleobjektyvas

Paskirtis – tolimesniųjų objektų fotografavimas

Tvirtinimas – su M42 konverteriu (DSLR aparatams yra tam skirti vadinamieji T2/M42 adapteriai tokio tipo objektyvų prisukimui)

Židinio nuotolis – fiksuotas 500mm

Diafragma – pastovi,  F6,3.

Mažiausias fokusavimo atstumas – apie 2 m.

Korpusas – metalo, tvirtinimas – taip pat metalo, išorinėje dalyje platus plastikinis žiedas fokusavimui, pagamintas Korėjoje.

Tinka ir viso kadro  FF, ir neviso kadro APSC veidrodiniams fotoaparatams.

Pagaminimo kokybė – palyginti gera, gan kokybiškas dažytas metalas, kokybiškai padarytos plastikinės detalės, dėl palyginti didelio objektyvo skersmens, fokusuojant sukiojimas nėra greitas, matosi, kad pagamintas  gerai, dalys nekliba, sukasi standžiai, patikimai. Fokusuojant rankiniu būdu reikalingi šiokie tokie įgūdžiai dirbti su rankinio fokusavimo objektyvais, nes reikia tam tikro tikslumo fokusuojant, tad dirbant su juo, reikalinga šiokia tokia kantrybės atsarga, skubančiam bus keblu susitvarkyti su fokusavimu, nors įgudus, tai tampa visai nesudėtinga.  Fokusavimo eiga gana didelė, tačiau suvesti ryškumą nutaikius į objektą nėra sudėtinga, ir jei objektas juda, švelniai sukant fokusavimo žiedą galima visai be didelio vargo fokusuoti ten, kur reikia. Man, fotografui su regėjimo problemomis, tai atlikti kiek sudėtingiau, akiniai trukdo dirbti žiūrint per aparato vaizdo ieškiklį tikslai ir greitai fokusuoti, bet nežiūrint šios problemos, visgi fokusuoti pavyksta visai neblogai. Pabandžiau fotografuoti statiškus vaizdus iš toli 1 km atstumu, kiek arčiau , kai atstumas apie 200 – 500 m, iš palyginti arti, ir pabandžiau įsijausti į paukščių fotografo vaidmenį, kurį, manau, pasisekė atlikti visai neblogai, nors tam įgūdžių tikrai neturėjau.

Fotografavimas iš labai toli: dienos metu trukdo atmosferoje esantys garai, tad labai tolimais atstumais fotografuojant gaunamas toks vaizdas, tarsi fotografuotum rūko metu, bet taip yra su visais toliašaudžiais objektyvais, ne tik su šiuo, tad jei norima fotografuoti iš toli, reikia įvertinti tai, kad tokį darbą geriausiai atlikti anksčiau ryte, kai atmosferoje dar nėra susikaupusi drėgmė, garai, kurie visada trukdys gauti gerą kokybę dideliu atstumu.

Vidutiniai atstumai: užduotis nesunkiai įveikiama ir dienos metu, kai sąlygos nėra tam palankiausios, tad kokybė patenkinama, iki idealios kiek toloka, tačiau rezultatas geras.

Artimi atstumai: pats smagumas dirbti, kai atstumas iki objekto nuo 5 iki 100 m. Ir nuotraukos kokybė pakankamai nebloga, ir fokusuoti gan neblogai sekasi.

Kokybė: ne ideali, bet pakankama. Fonas plaunamas savotiškai, jis nėra tolygus, kaip kad gali brangesnieji objektyvai, bet fonas nuo to tampa savotiškai įdomiu, blizgančios ar šviesą atspindinčios detalės įgauna ratilų pavidalą, o tai nuotraukai suteikia tam tikro šarmo. Detalumas ne pats geriausias, bet įvertinant šio objektyvo kainą, rezultatas geresnis, nei tikėjausi. Dirbant su šiuo objektyvu reikia turėti omenyje, kad šiam reikia kiek daugiau šviesos, nei dirbant su standartiniais objektyvais, ir norint gauti nesulietą vaizdą, patartina naudoti kiek didesnes ISO reikšmes. Fotografavau aparatą laikydamas rankose, tad gero rezultato nesitikėjau, kadangi objektyvas neturi stabilizavimo sistemos, reikalingas stovas arba itin stabilus laikymas rankose. Objektyvo korpusas trumpas, tad rankose nulaikyti nesujudinus yra be galo sunku, kiek ilgesniais korpusais objektyvą rankose laikyti būtų patogiau, ir suvaldyti nesujudinus būtų lengviau. Stovas – bandžiau pasinaudoti paprastu stovu, kurio kaina apie 150 Lt, rezultatas apgailėtinas, aparato ir objektyvo svoris visvien padaro savo (vibruoja), tad ir vaizdas nekoks. Kas kita – stabilesnis stovas, toks kaip Trikojis stovas Manfrotto 055XB . Rezultatas visai kitoks, tad išvada – jam reikalingas geras stabilumas. Vietoje stovo galima pasinaudoti savadarbiu stabilizatoriumi, vietoje kurio puikiai tarnauja nedidelis celofaninis maišelis, pripiltas smėlio ir aptrauktas medžiaga.  Aparatą su objektyvu tiesiog padedi ant jo ir fotografuoji. Stabilumas – idealus.  Objektyvas neturi tvirtinimo vienakojui ar kitokiam stovui, tad tenka visą atsakomybę dėl vibracijos perkelti stabiliam stovui. O fotografuojant ir aparatą laikant rankose reikės dirbti esant labai geram apšvietimui. Tad gamtoje reikės gero stovo, gero apšvietimo ir kai kurių manipuliacijų su ISO, kad mažinti išlaikymo trukmę. Mieste, gaudant atsitiktinius portretus šis objektyvas dėl didelio židinio nuotolio gan parankus, nereikia lįsti žmonėms į akis, objektyvas nėra labai didelis, tad jis niekam per daug nekrenta į akis, tad ir rezultatai visai geri, galima prišaudyti neblogų kadrų tiesiog sėdint ant suoliuko.

Išvados. Objektyvas gamtai, fotografuoti gyvūniją, paukščius, mieste portretus, kai nenorima artimų atstumų. Reikalingas stabilus stovas, geras apšvietimas, patartina naudoti didesnes ISO reikšmes norint gauti stabilesnius rezultatus. Ar vertas šis objektyvas dėmesio – spręskite patys, man jis patiko, juolab už tokią kainą.

Reikalingi priedai: Samyang adapteris T2 mount (Nikon).

Keletas nuotraukų pavyzdžių. Fotografuota be stovo, aparatą laikant rankose, ISO 800, lauke, šviečiant saulei.

1 – 3  pav. atstumas nuo 3 iki 10 m

4 pav. atstumas apie 100m

5 pav. atstumas apie 500m.

Samyang 500mm MC IF f/6,3 Mirror

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

2 Comments for this entry

 • Gintautas parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Mirror sistema dažniausiai naudojama ilgesnio židinio nuotolio teleobjektyvuose, kad sumažinti jų matmenis, portretiniuose nelabai žinau tokių modelių, kur naudojama tokia sistema, Samyang turi dvi tokių objektyvų kategorijas (iš dabar gaminamų), 500mm ir 800mm. Kitus gamintojus reiktų peržvelgti, ar kas yra su Mirror sistema.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Andrius parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Būtų įdomu pasibandyti mažesnio nei 500mm židinio veidrodinį objektyvą su kuo atviresne diafragma – patiko veidrodinių bokeh, tačiau portretams norisi mažesnio artinimo.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *