VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Hibridinis fotoaparatas – naujovė fotoaparatų rinkoje ir Sony su savo NEX serija žada užkariauti pasaulį. Sony NEX-5 toks mažas, tačiau pažvelgus į specifikacijas ir reklamuojamas savybes ima varvėti seilė, o galvoje šmėžuoja tokios mintys: Sony NEX-5 yra ne kas kitas, kaip tik tobulas fotoaparatas, savo kompaktinio dydžio korpuse talpinantis veidrodinio fotoaparato jėgą. Mes pastatėme šį fotoaparatą ant scenos ir pažiūrėjome, ar jis iš tiesų toks didis talentas, kaip žmonės kalba. Nepersonifikuojant padarėme jo apžvalgą, siekdami patikrinti, ar tos seilę varvinti verčiančios jo specifikacijos nėra iš piršto laužtos. Kviečiame paskaityti, ar NEX-5 neapsikvailino, o pradžiai – pagrindinės fotoaparato savybės:

 • 14,2MP Exmor APS HD CMOS vaizdo sensorius.
 • ISO jautrumas nuo 200 iki 12800.
 • Itin plonas, vos 24mm storio korpusas.
 • Galimybė fotografuoti 7 kadrų per sekundę greičiu.
 • Atlenkiamas ekranas.
 • Filmavimas Full HD rezoliucija prie 30 kadrų per sekundę
 • Veiksmingas autofokusas filmuojant.
 • Keičiami objektyvai.
 • Galimybė naudoti visus Sony „α-mount“ sistemą naudojančius objektyvus su adapterio pagalba.

Skamba įspūdingai turint omeny tai, kad fotoaparatas yra ne ką didesnis už eilinius kompaktinius fotoaparatus, o kainuojantis tik šiek tiek virš 2000 Lt. Primena tikrą veidrodinį fotoaparatą, tik supresuotą iki „muilinės“ dydžio. Kaip tik ir pradėkime apžvalgą nuo jo dydžio bei išvaizdos.

Korpusas, ergonomika, ekranas

Taigi apžvelgiamas Sony NEX-5 fotoaparatas atrodo tikrai įspūdingai jau vien pažvelgus į jo nuotraukas. Paėmus į rankas įspūdis tik dar padidėja, sunku patikėti, kad TOKS mažas fotoaparatas, o priverčia visus Micro Keturių Trečiųjų fotoaparatus ar kitą hibridinį fotoaparatą – Samsung NX10 atrodyti išties storais ir dideliais. Sony savo NEX-5 fotoaparatą pristato kaip patį ploniausią fotoaparatą su keičiamais objektyvais – tik 24,2mm storio. Tiesa, toks storis yra tik pačioje ploniausioje fotoaparato vietoje, kur nėra „grip’o“. Vietoje ties „grip’u“ fotoaparato išmatavimai tokie: 111x 59 x 38mm.

Na, bet turint omeny tai, jog fotoaparate keičiami objektyvai, nederėtų pamiršti, kad didžiąją fotoaparato dalį sudarys būtent jie, juk objektyvų nesumažinsi. Uždėjus standartinį 18-55mm, fotoaparatas tampa ne toks jau ir kompaktiškas, tiesa, vis vien kur kas mažesnis už veidrodinius ar ultrazoom klasės fotoaparatus. Su 16mm „blyneliu“ NEX-5 tampa tikru kompaktiniu fotoaparatu, lengvai telpančiu į kišenę. Bet Jūs tikrai nenorite pamatyti, kaip mūsų mažylis atrodo su 18-200mm objektyvu. Pačio fotoaparato per objektyvą visiškai nematyti, o šį objektyvą pilnai ištraukus ir dar uždėjus blendą, fotoaparatas tampa gal 7 kartus plonesnis nei objektyvas. Atrodo mažų mažiausiai keistai ir… labai labai piktai – kitaip neapibūdinsi. Tikrų tikriausia patranka.

Pats fotoaparato korpusas labai kokybiškas ir tvirtas, itin maloniai laikosi rankoje. Jis visas metalinis, techniškai kalbant, pagamintas iš magnio lydinio. Tai fotoaparatui tik prideda patikimumo balų, nėra taip baisu kur nors juo trinktelti ar išmesti, nepanašu, kad pasiekęs žemę visas išsisklaidys dalimis.

Mygtukai ant korpuso išdėstyti patogiai, kažkokių priekaištų pasakyti neišeitų – išdėstymas visiškai standartinis. Malonu turėti atskirą mygtuką, kurį paspaudus iš karto pradedama filmuoti – nereikia klaidžioti po meniu ieškant filmavimo funkcijos. Tiesa, nemalonu tai, jog nors ir išdėstymas mygtukų patogus bei standartinis, tačiau dalies mygtukų atsisakyta. Labai nepatogu, kad nėra atskiro mygtuko ISO jautrumui keisti, taip pat nėra fotografavimo režimų žiedo, tad visus fotografavimo režimus pasiekti galima tik nuėjus į meniu. Tai trukdo, kuomet norima greitai peršokti iš A režimo į M ar iš automatinio į sceninį.

Smagu, kad fotoaparate naudojamas ekranas atsilenkia, kadangi tai dažnai padeda išvengti situacijų, kuomet reikia atsigulti ant žemės fotografuojant įvairius objektus pažemėje ir panašiai. Tiesa, lankstosi ekranas nedaug, jį atlenkti galima tik į viršų (visai ne tai, ką matome Canon EOS 60D fotoaparate), tačiau tai vis vien naudinga ir patogu. Juolab, kad ekranas yra ryškus ir malonus akiai.

Trumpai tariant, Sony NEX-5 fotoaparato korpusą galima apibūdinti vienu žodžiu, kuris jam geriausiai tinka – „metallic“. Korpusas tvirtas ir neprimena žaislinio, rankose laikyti malonu ir visai nebaisu uždėjus sunkų 18-200mm objektyvą. Atlenkiamas ekranas yra dar vienas pliusas. Tik erzina atskiro mygtuko ISO jautrumui keisti bei fotografavimo režimų žiedo nebuvimas.

Naudojimasis fotoaparatu, vartotojo sąsaja, funkcijos

Kaip jau buvo minėta, apžvelgiamas fotoaparatas turi labai nedaug mygtukų, kadangi dalies buvo atsisakyta. Iš pirmo žvilgsnio jis primena pigius kompaktinius fotoaparatus su labai mažai kontroliuojamų opcijų ir vieninteliu fotografavimo režimu. Yra tik įjungimo – išjungimo mygtukas, filmavimo, du funkciniai mygtukai ir besisukantis navigacinis žiedas su mygtuku vidury. Neskaitant fotografavimo mygtuko ir besisukančio navigacinio žiedo, ant fotoaparato korpuso randame tik 5 mygtukus – tikrai nedaug, kadangi paprastai fotoaparatai turi apie 10 mygtukų, o veidrodiniai net 20.

Tai kaip vyksta fotoaparato valdymas naudojant vos kelis mygtukus? Pagrinde naudojami du, plius – navigacinis žiedas. Bet ar tai patogu? Sony NEX-5 veikia gana keista ir neįprasta vartotojo sąsaja, visas rankines opcijas paslėpusi giliai savyje. Tarkime, norint pakeisti itin aktualų nustatymą – ISO jautrumą – reikia išeiti iš fotografavimo režimo į meniu, tada navigacinio žiedo pagalba susirasti „Brightess/Color“ meniu, į jį įeiti, jame susirasti ISO meniu, tada pasirinkti norimą ISO jautrumą ir tik tada vėl įsijungia fotografavimo režimas. Ir patikėkite, tai dar sunkiau nei atrodo. Natūralu, kad ISO jautrumo keitimas tampa varginančiu procesu, juolab, kad fotografavimo ekrane taip pat nėra rodoma, koks jautrumas pasirinktas.

Paskaičius fotoaparato specifikacijas akivaizdu, kad fotoaparatas gali būti naudojamas darbui, tačiau tai, jog visos rankinės opcijos ir nustatymai yra paslėpti giliai fotoaparate, tikrai neleis fotoaparato naudoti daugiau nei mėgėjiškam naudojimui. Sony šiame fotoaparate prioritetą skiria Full Auto funkcijai ir visiškai nesirūpina profesionalesniais vartotojais, kuriems dažnai reikia reguliuoti įvairius „high-end“ nustatymus. Nors ir yra galimybė pakeisti visus fotoaparato nustatymus, kaip ir profesionaliame veidrodiniame fotoaparate, tačiau tie nustatymai taip nepatogiai pasiekiami, kad dažnai gali praeiti noras juos keisti, nes norimas fotografuoti objektas jau seniai bus iškeliavęs už horizonto, kol fotoaparatą susikonfigūruosite taip, kaip jums reikia.

Tiesa, vartotojo sąsaja turi ir pliusų – ji gražiai apipavidalinta bei lengvai suprantama, kiekviena opcija yra detaliai paaiškinama, taip pat pačiame fotoaparate yra integruotos fotografijos pamokos ir joms pasiekti korpuse sukurtas atskiras mygtukas, tad pasirinkus naktinės fotografijos režimą galite jau pačiame fotoaparate paskaityti, kaip reiktų fotografuoti naktį, kokius nustatymus naudoti, kaip laikyti fotoaparatą ir kokius fotografuojamus objektus akcentuoti. Nors ir patarimai primityvūs, bet jie bus aktualūs naujokams fotografijoje, juolab, kad jų yra išties daug – 85.

Kas liečia fotografavimo režimus, tai fotoaparate jie ganėtinai standartiniai – tradicinis Auto, eiliniai scenų režimai (Portretinis, Peizažai, Macro, Sport, Saulėlydžiai, Naktinis Portretas, Naktinė Fotografija, Rankinė Naktinė Fotografija), trys rankiniai režimai (P, A, S, M), Panoraminis ir išskirtinis – 3D Panoraminis, kuriuo naudojantis nufotografuojamas trimatis vaizdas. Tiesa, naudojantis šiuo režimu, pažiūrėti nuotraukas su 3D efektu galima tik jas peržiūrint 3D technologijas palaikančiuose televizoriuose, kas nėra naudinga, kadangi tokius televizorius turi tikrai ne kiekvienas.

Įvairių funkcijų fotoaparate apstu, nuo fotografavimo RAW formatu iki galimybės fotografuoti iš karto HDR vaizdą. Tačiau vėlgi koją kiša sudėtinga fotoaparato vartotojo sąsaja, kadangi visos šios funkcijos yra giliai paslėptos įvairiuose meniu.

Apibendrinant paties fotoaparato gebėjimas komunikuoti su vartotoju gan vidutinis. Pati vartotojo sąsaja labai gražiai apipavidalinta ir aiški, tačiau itin nepatogu tai, jog norint pakeisti kažkokius fotoaparato nustatymus ar pasiekti įvairias funkcijas, reikia lįsti į meniu ir gaišti bereikalingą laiką, per kurį jau buvo galima padaryti kelias nuotraukas. Fotoaparatas gali daug, tačiau panašu, kad jis pats to nežino ir nenori, kad kas nors žinotų – būtent tokį įspūdį palieka fotoaparato vartotojo sąsaja.

Nuotraukų kokybė, ISO testas, fotografavimas

Taigi Sony savo fotoaparatą NEX-5 pristato kaip mažiausią pasaulyje su keičiamais objektyvais. Jei tie objektyvai yra keičiami, tai ar jis gali atnešti veidrodinio fotoaparato nuotraukų kokybę? Ir atsakymas yra taip. Žinoma, yra keletas trūkumų, tačiau trumpai tariant, NEX-5 darytų nuotraukų kokybė tik šiek tiek atsilieka nuo veidrodinio fotoaparato. Didelis 14,2MP APS-C vaizdo sensorius gerai atlieka savo darbą ir leidžia mėgautis gražiomis nuotraukomis.

Baltos balanso artefaktai retai pastebimi, jei baltos balansas pasirenkamas rankiniu būdu. Automatiškai nustatytas dažniausiai blogai perteikia spalvas. Taip pat reikia dažnai atkreipti dėmesį į išlaikymo nustatymą, kadangi prietemoje, ar vietose, kur yra daugiau šešėlių, fotoaparato šviesos matavimo sistema labai šviesina šešėlius, kieno pasekoje nuotraukos išeina plokščios ir išdegusios šviesiose vietose. Dažnai tenka išlaikymo kompensaciją nustatyti į minusinę reikšmę norint išgauti gražias bei kontrastingas nuotraukas.

Smagu, kad fotoaparate galima nusistatyti įvairius spalvų tipus, tinkančius skirtingoms situacijoms. Nuo „Portrait“ sušvelninančio spalvas ir aštrumą iki „Vivid„, kuris minėtus dalykus užuot sumažinęs – padidina. Tai praktiškos funkcijos, kadangi jų pagalba konkrečiose situacijose galima išgauti labai tikroviškas ir puikiai perteikiančias nuotaiką spalvas. Tačiau vėlgi lyginant su kompaktiniais fotoaparatais – tai didžiulis laimėjimas, bet juk šis fotoaparatas kesinasi išstumti iš rinkos pigius veidrodinius fotoaparatus, o spalvas Nikon D3100 ar Canon 1000D perteikia geriau ir tikroviškiau.

O kaip dėl triukšmų nuotraukose? Pateikiame ISO testą:

Na ir ką mes čia matome? ISO teste NEX-5 pasirodė labai gerai. Žinoma, manyti, kad aukščiausia ISO reikšme, ISO 12800, darytos nuotraukos bus kokybiškos, yra kiek per daug optimistiška. Tačiau jau ISO 6400 yra naudojama reiškmė, o ISO 1600 kokybė puiki, netgi geresnė nei anksčiau apžvelgto veidrodinio Canon EOS 60D. Sony NEX-5 gebėjimas tvarkytis su triukšmais yra itin konkurencingas ir vienu žingsniu aplenkiantis praktiškai visus fotoaparatus savo kainų kategorijoje, tokius kaip Nikon D3100, Nikon D5000 ar Pentax K-x. Tai labai nustebinęs faktas, turint omeny, jog šis fotoaparatas netgi nėra veidrodinis.

Nors ir nuotraukų kokybė yra gana gera, tačiau pats fotoaparatas tvarkosi su fotografavimu neįspūdingai. Lyginant su veidrodiniais fotoaparatais, fokusuoja jis lėtai, taip pat sąlyginai ilgai reikia laukti kol bus galima fotografuoti po fotoaparato įjungimo. Aišku, turint omeny, kad fotoaparato fokusavimo sistema veikia kontrasto principu, galima fotoaparatui duoti pliusą, kadangi šia sistema veidrodiniai fotoaparatai, fokusuojantys įjungus Live View režimą, fokusuoja kur kas prasčiau. Tačiau fokusuodami fotografuojant per ieškiklį jie tą darbą atlieka žymiai geriau, netgi patys pigiausi, kaip Olympus E-450 ar Canon EOS 1000D.

Fokusuoti rankiniu būdu nėra patogu, kadangi tai vyksta elektroniniu būdu – matant vaizdą ekrane. Galima nusistatyti rankinio fokusavimo asistavimą, kas reiškia, jog fokusuojant rankiniu būdu vaizdas ekrane bus pritrauktas siekiant aiškiai matyti sufokusuotą vietą. Skamba patogiai, tačiau taip nėra – rankinis fokusavimas fotoaparate nenaudojamas, o fokusuoti su rankinio fokusavimo asistavimu apskritai neįmanoma, tad tas asistavimas labiau panašus į trukdymą. Laimei, jį galima išjungti. Gerai, kad yra galimybė nusistatyti fokusavimo pataisymo režimą, tai reiškia, jog fotoaparatas sufokusuos automatiškai, ir tada jums bus leista pakoreguoti fokusą ranka. Tai padeda, kadangi ne visada sufokusuojamas norimas objektas.

Tiesa, nemažas NEX-5 pliusas – gebėjimas fotografuoti įspūdingu 7 kadrų per sekundę greičiu nusistačius greitojo fotografavimo režimą. Tai beveik prilygsta Canon EOS 7D, kuris išvysto 8 kadrų per sekundę greitį. Tačiau nederėtų labai džiaugtis, kadangi NEX-5 greitojo fotografavimo režimas naudingas tik esant ypatingai geram apšvietimui, nes paprastai nuotraukos būna labai tamsios, ką sąlygoja keleto milisekundžių tarpas tarp kadrų, dėl ko ilgiausias išlaikymas naudojantis šiuo režimu yra mažesnis nei minėto Canon EOS 7D, kuris fotografuodamas greitojo fotografavimo režimu nuo nuotraukų kokybės praktiškai nenulupa. Įprastu režimu NEX-5 fotografuoja 2,3 kadrų per sekundę greičiu, kas yra standartiška ir sutinkama dažname fotoaparate.

Iš fotoaparato vidaus, siekiant kompaktiško korpuso, yra išimta vaizdo stabilizacija. Gerai tai ar blogai, skirtumo didelio nėra, kadangi visi NEX fotoaparatams dabar gaminami ir būsimi objektyvai, kaip teigia Sony, turės optinę vaizdo stabilizaciją, tad ji niekur nedings.

Sony NEX-5 savo fotografavimo ir nuotraukų kokybe priblokš žmogų, pakeitusį kompaktinį ar ultrazoom fotoaparatą į šį, tačiau fotografas, turėjęs reikalų su veidrodiniais fotoaparatais, nebus nustebintas. Veidrodiniai fotoaparatai pasirodo geriau nei NEX-5. Na, nebent mūsų apžvelgiamas fotoapratas galėtų pakonkuruoti savo labai gerais rezultatais tvarkantis su triukšmais, tačiau bet kokiu atveju pastačius į ringą NEX-5 prieš Nikon D3100 ar Canon 550D, mažasis Sony produktas būtų gal ir nesutriuškintas, tačiau po keleto raundų tikrai parkristų ant žemės ir teisėjas pateiktų verdiktą nokautas veidrodinio fotoaparato naudai.

Filmavimas, neaptartos detalės

Dar viena išskirtinai gerai išpildyta šio fotoaparato funkcija – galimybė filmuoti. Yra kelios filmavimo kokybės – tai filmavimas AVCHD formatu 1080i kokybe (1920 x 1080) prie 60 arba 50 kadrų per sekundę ir filmavimas plačiau naudojamu MP4 formatu 1080p kokybe (1440 x 1080) prie 30 arba 25 kadrų per sekundę. Abiem atvejais video įrašų kokybė stulbinamai gera, o autofokusas, veikiantis filmuojant, turbūt geriausiai veikiantis iš visų fotoaparatų –  nuolat fokusuoja ir dažniausiai – būtent ten kur reikia – preciziškai tiksliai. Šia savybe NEX-5 išsiskiria iš rinkos. Tiesa, filmavimui nėra rankinių nustatymų, nėra galimybės nusistatyti šviesumą, ISO jautrumą ir panašiai, tad norint nufilmuoti kažką profesionalaus šis fotoaparatas netiks, nes visus nustatymus jis parenka automatiškai, o kartais jo parinkti nustatymai netenkina ir norisi pakeisti, tačiau neina.

Trumpas video pavyzdys:

Fotoaparate naudojamos SD ir  Memory Stick Pro Duo atminties kortelės, todėl nebūsite prikaustyti vien Memory stick kortelėmis, o sėkmingai galėsite panaudoti ir SD.

Fotoaparate naudojama NP-FW50 Ličio jonų 1080 mAh baterija, kuri atlaiko gana nedaug, viso labo tik apie 350 nuotraukų. Jei filmuojama, baterijos gyvavimo laikas dar labiau sumažėja. Toks trumpas baterijos gyvavimo laikas yra mažesnis nei standartinis ir dažnai sukelia nepatogumų, kuomet norima daugiau pafotografuoti per kokį renginį ar šeimos šventę. Artėjant žiemai tai tampa dar labiau aktualu, kadangi esant žemai temperatūrai baterijos atlaiko kur kas mažiau. Greičiausiai įsigiję fotoaparatą norėsite nusipirkti dar vieną bateriją, kas reikš papildomas išlaidas.

Kol kas Sony NEX fotoaparatams rinkoje yra tik trys objektyvai – 16mm fiksuoto židinio nuotolio blynelis, tradicinis 18-55mm objektyvas ir universalus 18-200mm. Visi šie objektyvai daro gana vidutinės kokybės nuotraukas. Nei vienas nėra vertas labai aukšto įvertinimo. Tačiau galima pagirti tai, jog visi objektyvai pasižymi labai gera surinkimo kokybe, ypač 18-200mm, taip pat jie viduje turi optinę vaizdo stabilizaciją, kas leidžia fotografuoti ir naudojant kiek ilgesnį išlaikymą. Taip pat vaizdo stabilizacija ypatingai naudinga filmuojant.

Sony teigia, jog įsigijus adapterį galima naudoti visus objektyvus, naudojančius Sony „α-mount“ sistemą. Iš dalies tai tiesa, kadangi objektyvus naudoti išties galima, o iš dalies ne, kadangi Sony „α-mount“ objektyvai uždėti ant NEX fotoaparato per adapterį neturės automatinio fokusavimo. Tai ir atbaido, kadangi dažniausiai objektyvas be automatinio fokusavimo nėra naudingas, o turint omeny, koks nekokybiškas rankinis fokusavimas yra Sony NEX-5 fotoaparate, šie objektyvai apskritai nenaudingi ir jais naudojantis sukurs daugiau nepatogumų nei gerų nuotraukų.

Blykstė Sony NEX-5 fotoaparate yra tik išorinė, siekant fotoaparatą padaryti kuo kompaktiškesnį. O išorinė komplektuojama su fotoaparatu gana prasta. Apšviečia nepakankamai gerai, be to yra prastos pagaminimo kokybės, o uždėta ant fotoaparato – panašesnė į didelę fotoaparato ataugą nei blykstę. Reikia tikėtis, kad ateityje bus galima įsigyti kokybiškų blyksčių šiam fotoaparatui.

Papildomai galima įsigyti ir optinį vaizdo ieškiklį. Kiek iš to naudos neaišku, kadangi bet kokiu atveju jis nėra praktiškas – fotoaparatas sukurtas naudotis juo per ekraną, ne ieškiklį, tad ieškiklis nebus naudojamas. Be to jo kaina yra gana didelė ir neatitinka vertės bei duodamos naudos. Dar vienas papildomai įsigijamas dalykas – mikrofonas, kuris būtų naudojamas filmuojant. Juo naudojantis garso kokybė tampa stipriai geresnė, tačiau realiai jo pirkti nėra prasmės, kadangi tokio lygio mikrofonas iš tikrųjų naudingas tik filmuojant profesionaliai, o profesionaliai filmuoti NEX-5 fotoaparatu neina dėl rankinių nustatymo nebuvimo.

Išvados

Pabaigos pradžiai – pagrindiniai fotoaparato pliusai ir minusai:

 • Pliusai:
 • Ypatingai mažas dydis.
 • Labai gera filmavimo kokybė.
 • Greitas ir tikslus fokusavimas filmuojant.
 • Fotografijos pamokos pačiame fotoaparate.
 • Itin konkurencingas pasirodymas ISO teste.
 • Nebloga nuotraukų kokybė.
 • Didelis funkcijų pasirinkimas.
 • Galimybė fotografuoti 7 kadrų per sekundę greičiu.
 • Atlenkiamas ekranas.
 • Minusai:
 • Gana lėtas fokusavimas fotografuojant.
 • Labai nepatogi vartotojo sąsaja.
 • Trumpas baterijos gyvavimo laikas.
 • Nenaudingas rankinis fokusavimas.
 • Kol kas, mažas objektyvų pasirinkimas.

Sony NEX-5 nustebina daugiau nei vienu būdu. Visų pirma, jo dydis išties stulbina, kadangi į tokį mažą korpusą sukišti tiek daug funkcijų ir dar APS-C vaizdo sensorių yra labai įspūdingas laimėjimas. Filmavimo kokybė taip pat neeilinė ir džiugins visus mėgstančius ne tik fotografuoti, bet ir filmuoti. Iš tikrųjų, tai didžiausias minusas fotoaparate yra itin nepatogi vartotojo sąsaja visus nustatymus paslėpusi viduje. Juk keisti ISO jautrumą ar baltos balansą nėra sunku, tai nereikalauja daug žinių ir tą gali daryti netgi fotografijos naujokai, tačiau Sony NEX-5 vartotojo sąsaja sukuria įspūdį, jog geriau prie šių nustatymų nelįsti. O tai, iš tikrųjų, galima labai paprastai pakeisti, nereikia nei naujų papildomų mygtukų ir panašiai, pilnai užtektų turėti nustatymų meniu fotografavimo ekrane, kaip didžiojoje dalyje fotoaparatų. Pavyzdžiui, kaip Canon, paspaudus Q įsijungia meniu navigacija ir vos poros mygtukų paspaudimu galima pakeisti visus fotoaparato nustatymus.

Sudėjus visus taškus ant i galima trumpai pasakyti, jog Sony NEX-5 pastatytas ant scenos neapsikvailino. Nors ir šis fotoaparatas šiek tiek perdėtai vertinamas ir giriamas, tačiau bet kokiu atvveju tai yra puikus nedidukas fotoaparatas, savyje talpinantis krūvas funkcijų ir labai gerą filmavimo kokybę. Tai geriausias šeimos, mėgstančios įamžinti savo kasdienybę, draugas. Tačiau bent truputį profesionalesnis fotografas negalės gyventi naudodamasis šiuo fotoaparatu dėl jo itin sudėtingos ir nepatogios vartotojo sąsajos bei ne tokios geros, kaip veidrodinių fotoaparatų, nuotraukų kokybės.

Vertinimas
 • Dizainas, surinkimo kokybė – 7,5
 • Funkcijos ir savybės – 9
 • Paprastumas naudoti ir ergonomika – 6,4
 • Nuotraukų kokybė – 8
 • Kainos ir kokybės santykis – 8,3
 • Bendras – 7,8

Apžvalgą atliko Gytis Dovydaitis iš Fotofabrik’o fotostudijos. Išbandyti Sony Nex-5  galite pasinaudodami nuomos paslauga.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

6 Comments for this entry

 • Dovile parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Sveiki, gal kiek kvailokas klausimas,bet nerandu kur sita fotoaparate yra funkcija,kai nustatai laika uz kiek sekundziu fotoaparatas tures fotografuot.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Monje parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Filmuojant nereikia per greitai panoramuoti, nes gaunasi pakankamai chaotiškai, o einant nuo artimesnio prie neryškaus tolimesnio plano, aš spusteliu fotografavimo mygtuką, kas pagreitina fokuso radimą. Filmuoja aparatėlis tikrai įspūdingai! Kaip f/a – tai jis šiaip pakankamas vidutiniokas. Kas jį labai išskiria iš kitų – tai režimas nepakankamo apšvietimo sąlygomis (kai susiveda šeši kadrai į vieną, ir net prie ISO 6400 gaunamas itin geras vaizdas be kenksmingų triukšmų). Dar 2D panoraminis režimas labai tikslus ir kokybiškas – jokia kita kamera to nepadaro. Tik visos šios funkcijos papildomai ryja ir taip negausią el. energiją. Tiesa, 3 ir 4 programinė versija gerokai pagerino padėtį. O šiaip geriau pirkti nedidelį veidrodinuką ir būsite laimėjęs daugiau, ypač jei jums neaktualus filmavimo režimas.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Niko parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  sony isprende iso ir sviesos balanso nustatymu problema, ir ji padare labai patogiu, tereikia nueiti i sony.com visa informacija ir galesite atsisiusti programa kuria atsinaujinsite senesnes versijos softa 1.0 ar 2.0 i 3.0
  atnaujine versija galima, priskirti kelis mygtukus, pagal savo nuoziura, iso ar spalvas ir kitas funkcijas.

  o del video, tai sony super, skaitmeniniai net nikon 3000 net nemoka fokusuot automatiskai…

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Kestutis parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Gaila fotoaparatas neturi video LIVE

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • GytisD parašė:
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

  Sveiki,
  Labai ačiū už gerus žodžius.
  Kas liečia NEX-5 filmavimo kokybę, tai nesufokusuoto vaizdo išvengsite naudodama mažesnes židinio nuotolio reikšmes, o su 16mm blyneliu nesufokusuoto vaizdo problema turėtų minimalizuotis. Taip pat galite pabandyti nusistatyti rankinio fokusavimo režimą ir fokusuoti vaizdą ranka. Esmė ta, kad kuo didesnis židinio nuotolis – tuo didesnis ryškumo gylis, ir tuo fotoaparatui yra sudėtingiau sufokusuoti vaizdą. Didelis ryškumo gylis yra vaizdo savybė jį paverčianti malonesniu akiai, kuomet nesufokusuoti objektai būna stipriai išsilieję. O NEX-5 automatiškai fokusuoja video metu, perteikdamas vaizdą su dideliu ryškumo gyliu, kur kas geriau nei veidrodiniai fotoaparatai, ir pati įrašyto vaizdo kokybė yra labai aukšta, dėl ko ji ir pabrėžiama. Muilinėse ryškumo gylis yra labai mažas dėl ypač mažo vaizdo sensoriaus ir kitų prastesnių jose naudojamų technologijų, kas stipriai aplengvina fotoaparato darbą fokusuojant. Iš tikrųjų dėl to, visiškai nereikliam buitiniam filmavimui, jos parankesnės.

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
 • Naujoke parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Sveiki,
  labai issamus ir informatyvus straipsnis. Norejau pasiteirauti del filmavimo. Pati neseniai isigijau sony nex 5. Pabreziama filmavimo kokybe. Taciau filmavimo metu judant ir keiciant objektus ilgai uztrunkama, kol pagaunamas vaizdas, iki tol jis susiliejes. Ta pati matau ir jusu nufilmuotame pavyzdyje. Net nemalonu akiai ziureti toki vaizda, jausmas, lyg ziuretum pro tau netinkancius akinius. Galbut imanoma pakeisti kazkokia funkcija? Net filmuojant su paprasta „muiline“, sekmingai ir aiskiai matydavosi visi judesiai 🙁

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *