VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 7.7/10 (9 votes cast)

Kiekviena spalva neša savo žinutę. To nežinant, itin gerą kompoziciją galime paversti pačia blogiausia nuotrauka. Kaip ir kiekvienas nuotrauka turi savo istoriją, prasmę – idėją, taip ir spalva, tik ji gali arba paryškinti mintį arba sugadinti tobulą kadrą. Fotografuojant svarbu žinoti ką reiškia spalvos.

 • Raudona: šiluma, meilė, pyktis, grėsmė, drąsa, susijaudinimas, greitis, jėga, ryžtas, noras, drąsa. Raudona yra ugnies ir kraujo spalva. Raudona yra labai emociškai intensyvi spalva. Ji didina kvėpavimo dažnį ir kelia kraujospūdį. Heraldikoje raudona naudojama nurodyti drąsai. Šią spalvą rasite daugelio valstybių vėliavose. Raudona išryškina vaizdus, iškelia juos į pirmą planą.

 • Ruda: atsipalaidavimas, pasitikėjimas, atsitiktinumas, nuraminimas, gamta, žemiškumas, kietumas, patikimumas, veiksmingumas, ruduo, ištvermė. Ruda yra natūrali, žemiška spalva. Ji randama žemėje, medžiuose ir akmenyje. Ruda yra šilta, neutrali spalva, kuri gali sukelti apetitą. Ji plačiai aptinkama gamtoje ir gyvose, ir negyvose medžiagose. Ruda atspinti sveikatą ir žemiškumą. Nors ji gali būti laikoma truputį niūria, taip pat ji reiškia kantrybę, paprastumą, draugiškumą, patikimumą ir sveikatą. Ruda spalva ir jos šviesieji atspalviai: smėlio arba grietinėlės – puikūs fonai, kurie padeda kartu einančiom spalvom atrodyti ryškesnėm ir skaistesnėm. Naudokite rudą perduoti šilumai, sąžiningumui ir sveikatai. Nors gamtoje ją galima rasti ištisus metus, ruda dažnai laikoma rudens ir žiemos spalva. Tamsūs rudos atspalviai kartu su žalia yra ypač žemiški deriniai.

 • Purpurinė: galia, valdžia, kilnumas, rafinuotumas, dirbtinumas, prabanga, paslaptis, paslaptis, elegancija, magija. Purpurinė sujungia mėlynos stabilumą ir raudonos energiją. Purpurinė yra susijusi su valdžia. Ji simbolizuoja energiją ir ambicijas. Ji perteikia prabangą ir ekstravaganciją. Purpurinė yra susijusi su išmintimi, orumu, nepriklausomybe, kūrybingumu, paslaptimis, ir magija. Pasak tyrimų, beveik 75 procentų paauglių renkasi violetinę iš visų kitų spalvų. Purpurinė yra labai reta spalva gamtoje, kai kurie žmonės mano, kad ji yra dirbtinė. Šviesiai purpurinė yra geras pasirinkimas moteriškam dizainui. Galite naudoti šviesiai purpurinę spalvą siūlydami vaikiškus produktus. Šviesiai purpurinė sukuria romantišką nuotaiką ir nostalgiškus jausmus. Tamsiai purpurinė spalva asocijuojasi nusiminimu ir liūdnais jausmais. Ji gali sukelti nepasitenkinimą.

 • Oranžinė: žvalumas, kainos prieinamumas, entuziazmas, skatinimas, kūryba. Oranžinė apjungia raudonos energiją ir geltonos džiaugsmą. Ji yra susijusi su džiaugsmu, saule ir šiltais kraštais. Oranžinė yra entuziazmas, susižavėjimas, laimė, kūrybingumas, patrauklumas, sėkmė, padrąsinimas ir paskatinimas. Žmogaus akiai oranžinė spalva yra labai karšta, todėl tai suteikia šilumos pojūtį. Nepaisant to, oranžinė yra ne tokia agresyvi kaip raudona. Oranžinė spalva didina deguonies tiekimą į smegenis, suteikia gyvybingumo stimuliuoja protinę veiklą. Labai priimta tarp jaunų žmonių. Tai – citrusinių vaisių spalva, ji susijusi su sveikais maisto produktais ir stimuliuoja apetitą. Oranžinė yra rudens ir derliaus spalva. Heraldikoje oranžinė simbolizuoja jėgą ir ištvermę. Oranžinė yra labai patraukli, todėl jūs galite naudoti ją norėdami pritraukti dėmesį ir pabrėžti svarbiausiems dizaino elementams. Oranžinė yra labai veiksminga reklamuojant maisto produktus ir žaislus. Tamsiai oranžinė gali reikšti apgaulę ir nepasitikėjimą. Raudonai-oranžinė atitinka geismą, seksualines aistrą, malonumą, dominavimą, agresiją ir veiksmo troškimą. Auksinė spalva simbolizuoja prestižą. Auksinė yra apšvietimas, išmintis ir turtas. Auksas dažnai simbolizuoja kokybę.

 • Geltona: dėmesio patraukimas, komfortas, gyvybingumas, bailumas, alkis, optimizmas, sukrėtimas, vasara, komfortas, gyvybingumas, intelektas, laimė, energija. Geltona yra saulės spalva.  Geltona suteikia šilumos efektą, žvalumo, stimuliuoja protinę veiklą ir raumenų energiją. Šviesi, švari geltona patraukia dėmesį, todėl taksi yra dažomi šia spalva. Kai geltonos labai daug, ji gali kelti sumaištį, žinoma, jog vaikai verkia dažniau geltonuose kambariuose. Geltona išsiskiria iš kitų spalvų kai yra pateikiama juodame fone, šis derinys yra dažnai naudojamas įspėti. Heraldikoje, geltona reiškia garbę ir lojalumą. Vėliau geltona įgijo ir bailumo prasmę. Naudokite geltoną spalvą, kad sukelti malonius, linksmus jausmus.. Geltona yra labai efektyvi, kai reikia atkreipti dėmesį, todėl naudokite ją, išryškinti svarbiausiems dizaino elementams. Geltona yra nestabili ir spontaniška spalva, todėl stenkitės nenaudoti šios spalvos, jei norite išreikšti stabilumą ir saugumą. Šviesiai geltona dažnai išnyksta baltoje spalvoje, todėl jai pabrėžti reikia tamsių spalvų. Geltonos šešėliai vizualiai yra nepatrauklūs, nes spalva praranda žvalumą ir tampa purvina. Niūri geltona reiškia pavojų, pūvimą, ligas ir pavydą. Šviesiai geltona yra susijusi su intelektu, šviežumu ir džiaugsmu.

 • Žalia: ilgaamžiškumas, patikimumas, aplinkos apsauga, prabangumas, optimizmas, gera savijauta, gamta, ramybė, poilsis, pavasaris, saugumas, sąžiningumas, harmonija, šviežumas. Žalia yra gamtos spalva. Ji simbolizuoja augimą, harmoniją, šviežumą ir vaisingumą. Žalia turi stiprų emocinį susiejimą su saugumu. Tamsiai žalia spalva dažnai asocijuojasi su pinigais. Žalia turi didelę gydomąją galią. Tai rami spalva žmogaus akiai, ji gali pagerinti regėjimą. Žalia siūlo stabilumą ir patvarumą. Kartais žalia reiškia patirties stoką; pavyzdžiui, „žalias“ reiškia naujoką. Heraldikoje, žalia rodo augimą ir viltį. Žalia, priešinga raudonai, tai saugumas, šviesofore ji rodo laisvą judėjimą. Naudokite žalią nurodyti saugumui, žalia yra tiesiogiai susijusi su gamta, tamsiai žalia paprastai būna susijusi su pinigais, finansais, bankininkyste. Tamsiai žali atspalviai asocijuojasi su ambicijomis, godumu ir pavydu. Geltonai žali atspalviai gali nurodyti ligas, bailumą, nesutarimus ir pavydą. Aqua yra susijusi su emocine sveikata ir apsauga. Alyvuogių žalia – tradicinė taikos spalva.

 • Mėlyna: taika, profesionalumas, lojalumas, patikimumas, garbė, melancholija, nuobodulys, šaltumas, žiema, gylis, stabilumas, profesionalumas, garbė, pasitikėjimas. Mėlyna yra dangaus ir jūros spalva. Ji dažnai susijusi su gyliu ir stabilumu, simbolizuoja pasitikėjimą, ištikimybę, išmintį, tikėjimą, tiesą ir rojų. Mėlyna laikoma naudinga kūnui ir protui. Ji lėtina žmogaus medžiagų apykaitą ir ramina. Heraldikoje mėlyna simbolizuoja pamaldumą ir nuoširdumą.  Skirtingai nuo emociškai šiltų spalvų, pavyzdžiui, raudonos, oranžinės ar geltonos, mėlyna yra susijusi su sąmoningumu ir intelektu. Mėlyna yra vyriška spalva. Tamsiai mėlyna spalva asocijuojasi su gyliu, žiniomis ir stabilumu, tai verslo spalva. Venkite naudoti mėlyną, kai fotografuojate maistą ir jo gaminimą, nes mėlyna slopina apetitą. Kai vartojama kartu su šiltomis spalvomis, tokiomis kaip geltona ar raudona, mėlynos gali sukurti įtakingą, energingą dizainą, pavyzdžiui, mėlyna-geltona-raudona yra puikus spalvų derinys superherojui. Šviesiai mėlyna yra susijusi su sveikata, gydymu, ramybe, supratimu ir švelnumu. Tamsiai mėlyna – žinios, energija, vientisumas ir rimtumas.

 • Balta: švara, grynumas, naujiena, nekaltybė, taika, nekaltumas, paprastumas, sterilumas, sniegas. Balta yra susijęs su šviesa, gėriu, dieviškumu, grynumu, ir nekaltybe. Ji yra laikoma tobulumo spalva. Balta reiškia saugumą, grynumą ir švarą. Skirtingai nei juoda, balta dažniausiai turi teigiamą atspalvį. Balta reiškia sėkmingą pradžią. Heraldikoje balta vaizduoja tikėjimą ir grynumą.

 • Juoda: elegancija, sudėtingumas, formalumas, galia, jėga, teisėtumas, depresija, liga, naktis. Juoda yra susijusi su galia, elegancija, formalumu, mirtimi, blogiu ir paslaptimi. Juoda yra paslaptinga spalva susijusi su baime ir nežinomybe (juodosios skylės). Ji dažniausiai turi neigiamą atspalvį (juodasis sąrašas, juodasis humoras). Juoda reiškia jėgą ir institucija, tai yra laikoma labai formalia, elegantiška ir prestižine spalva (juodas kaklaraištis, juodas Mercedes). Heraldikoje, juoda sielvarto simbolis. Juoda suteikia perspektyvos ir gylio jausmą, tačiau juodas fone mažina aiškumą. Juodas kostiumas ar suknelė gali atrodyti plonesni. Rengiant meno ar fotografijos galeriją, galima naudoti juodą arba pilką, nes tada kitos spalvos išryškėja. Juoda kontrastuoja su ryškiomis spalvomis. Kartu su raudona ar oranžine – kitomis labai stipriomis spalvomis – juoda sukuria labai agresyvią spalvų schemą.

 • Pilka: konservatizmas, tradicionalizmas, intelektas, rimtumas, nuobodumas, neįdomumas. Pilka yra neutrali, subalansuota spalva. Ji yra vėsi, konservatyvi spalva, retai sukelia stipriai išgyvenamas emocijas, nes ji gali būti vertinama kaip drumsta arba niūri spalva. Tai – šviesnis juodos atspalvis, pilka yra vėsi spalva randama audros debesyse ir kai kuriuose metaluose. Visi pilkos atspalviai gali būti geri, neutralūs ir tinkami fono spalvai. Naudokite šviesiai pilką vietoj baltos ir tamsiai pilką vietoj juodos spalvos. Šviesiai pilka su pasteliniais rožinės atspalviais, mėlyna, levandų ir žalia atspindi moterišką kokybę. Tamsesni atspalviai – daugiau vyriški. Pilka su ryškiai rožine gali būti šiek tiek retro. Atvėsinkite šiltą paletę pridėdami pilko atspalvio į ryškiai raudoną ar aukso spalvos geltoną.

Dėkojame: Studijuok.lt

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 7.7/10 (9 votes cast)
Spalvų reikšmė fotografijoje, 7.7 out of 10 based on 9 ratings
Be Sociable, Share!

1 Comment for this entry

 • Mantė parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: -1 (from 1 vote)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Ta pirmoj nuotraukoj spalvos nerealios!

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *