VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Vasarą anonsuoti nauji fotoaparatai, o pagaliau ir pasirodė, kaip po lietaus grybai 🙂 daugiau naujų anonsų nesulauksime turbūt iki pat kitų metų sausio.

Olympus Sp-560 vs Panasonic DMC-FZ18

Taigi 1 apžiūrima komplektacija:
Panasonic DMC-FZ18
– kaip visada akumuliatorius, blenda (šio priedo nėra prie Sp-560), kroviklis dirželis, dangtelis ir kabeliai (A/V; USB), lietuviškos instrukcijos nėra – reikės luktelti kol išvers, arba pasiimti DMC-FZ8 senesnio modelio, apverčiame fotoaparatą, o ten parašyta made in Japan.

Olympus Sp-560 – visi reikalingi kabeliai ir dirželis, kaip įprasta nekraunamos AA tipo baterijos (teks išsirinkti įkraunamas), lietuviška instrukcija, o vėliau smagu pamatyti ir lietuvišką meniu, bei minusas xD kortelė, kodėl minusas – nes nufotografavus ir pagalvoji kaip čia perkelti medžiagą? MMMM kompiuteryje SD kortelių skaitytuvas, išorinis ir nepalaiko xD, teks jungti patį fotoaparatą 🙁 Kodėl nepasinaudoja Fuji patirtimi? (naujuose modeliuose jau galima naudoti SD tipo korteles) Apverčiame fotoaparatą made in Indonesia.

2 Kaip įsijungia
– naudojimas Panasonic įsijungia greičiau ir galima greičiau išgauti nuotraukėlę, nėra intarpo kaip pas Olympus, tačiau didelių bėdų nesudaro ir olympus fotoaparatas…skirtumas labai minimalus ir nereikšmingas. Panasonic korpusas galėtų būti ir tvirtesnis, bent iš pirmo žvilgsnio atrodo, olympus geriau rankose laikosi, nors mano ranka nėra didelė, tačiau norėtųsi, kad šiek tiek olympus SP-560 būtų didesnis, o panasonic’as mažesnis.
Fotografuojam – neprofesionaliai (kaip sakant „chaotiškai“), priartinimas lyg greitesnis Olympuso, smagiau artinasi, tik gaila ant Auto nieko neįmanoma reguliuoti net ISO, bet čia kaip kam patogiau. Abiejų ekranėliai ryškūs, nepasijuto, kad blogai matosi. Kas dar užstrigo – tai dangtelis, Olympus SP-560 užsimauna, bet neužsifiksuoja.., norėtųsi fiksacijos.

Nuotraukos, padaryta keletas nuotraukėlių biure prie kolegos stalo, gal jos nėra kokybiškos (nes fotografas nekoks 🙂 bet darytos iš tos pačios pozicijos sėdint.

Jūsų teismui (atkreipkite dėmesį į ISO jautrumą, židinio nuotolį, nes visur skirtingi):

Panasonic DMC-FZ18 nuotraukos
Olympus SP-560 nuotraukos

Gero antradienio vakaro – nesušlapkite 😉 ir laukiame Jūsų nuomonių apie šiuos fotoaparatus, pirmas įspūdis darytas nenagrinėjant labai giliai visko, todėl čia tik subjektyvi nuomonė.

P.S. Kurį iš šių rinktis? Jeigu kainos būtų vienodos ir Panasonic, ir Olympus, bei Olympus būtų su akumuliatoriumi – tada Olympus, tačiau Panasonic pigesnis, todėl = ženklas.

Simas

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *