VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

k7_1Kiekviena kompanija stengiasi pažerti naujų fotoaparatų modelius kiek anksčiau, nei konkurentai. Anksčiau tai vykdavo dukart per metus, vasarą ir žiemą, prieš pagrindines ir svarbiausias parodas. Šiuo metu jau imama nepaisyti šios tradicijos ir aparatai „kepami“ vos ne ištisus metus.

Kokia dabartis ir tendencijos atėjus vasarai? Trumpai.

Verta pasidairyti dviejose fotoaparatų kategorijose:

1. Pradinio lygmens veidrodiniuose aparatuose

2. Kompaktiškų neveidrodinių fotoaparatų klasėje.

Veidrodiniai – populiarieji pradinukai

Lyderiai Canon ir Nikon pasidavė mados spaudimui ir į veidrodinius fotoaparatus įdiegė filmavimą, ne bet kokį, o iškart HD. Pirmoji tai atliko Nikon kompanija su Nikon D90. Po to sekė Canon atsakas – išleido vieną paskui kitą Canon EOS 5D Mark II ir Canon EOS 500D (ir 50D). Kaina? Jei ne kiek anksčiau išleistas Canon EOS 1000D, galima teigti, kad šios dvi kompanijos nusigręžė nuo ištikimųjų savo gerbėjų ir parodė nepadorų gestą, jei vertintume kainą, ypač šiuo metu. Trumpai apžvelgus aparatų technines charakteristikas aiškėja, kad esminių patobulinimų neįdiegta (tačiau yra malonių patobulinimų), išskyrus filmavimą, o naujų modelių kaina lyginant su pirmtakais šoktelėjo smarkokai. Skirtumai –  nuo 500 iki 700 litų lyginant pradinio lygmens veidrodinius, ir apie 2000 litų (!) semi – pro klasėje. Tai ką gi pirkti vasarai, susirengusiam įsigyti veidrodinį fotoaparatą, kai naujų modelių kainos šoktelėjo, o senieji modeliai tarsi sutartinai išnyko iš rinkos?

Iš paminėtų kompanijų pradinukų veidrodinių tikrai vertas dėmesio Canon 1000D, kuris pagal savo technines savybes yra puikus modelis, jei kam netrukdo kiek primityvokas korpusas. Ieškančiam kiek nežymiai geresnio – Canon EOS 450D. O iš Nikon pigiųjų modelių lieka jau  tik kartkartėmis pasirodantis Nikon D60, kuris gyvena paskutines dienas, o sekantis modelis pagal kainą (kiek brangokas aparatas, neturintis vidinio automatinio fokusavimo variklio) – Nikon D5000.  Taigi Canon lyg ir turi ką pasiūlyti iš nedaug kainuojančių (iki 2000 Lt – du modeliai), o Nikon šioje srityje šiuo metu turi tik nueinantį nuo arenos vieną modelį –  D60. Taigi  jei ne du Canon modeliai, vasarai iš pigių „veidrodžių“ nebūtų ką pirkti (imant šias dvi populiariausias kompanijas, be to vasarai atėjus, ir šių modelių ėmė trūkti). Tik ar tokia jau niūri situacija yra iš tiesų?

Ką veikia kitos kompanijos šiuo metu?

Nemaloniai nustebino Sony kompanija, kuri džiaugsmingai išleido keletą naujų veidrodinių fotoaparatų (Sony A230/330/380/900), tačiau jų kainos tikrai nenudžiugino pirkėjų – reikia būti visišku šios kompanijos fanatiku, kad už pradinio lygmens A230 paklotum apie 2000 Lt, kuris techniškai beveik nesiskiria nuo savo pirmtako A200. Taigi, kainos prasme Sony net pranoko Canon ir Nikon kai kurių segmentų fotoaparatų kainas, ypač pradinio lygmens fotoaparatų klasėje.

Kas kita – Olympus kompanija. Iki tol per daug  neliaupsinta ir pernelyg atsargiai giriama, kompanija rinkai pateikė šiems metams tris veidrodinius aparatus, anksčiau E-30, po to E-620 ir E-450. Kompanija, tarsi pajutusi , kad pagrindiniai konkurentai ėmė peštis dėl didesnių kainų, kuris brangiau parduos pradinio lygmens ir kitus veidrodinius aparatus, naujuosius modelius „paleido“ už stebėtinai nedidelę kainą. Nors E-450 tik vos vos skiriasi nuo senesniojo E-420, tačiau kaina pirkėjui yra šiuo metu itin palanki (apie 1200 Lt). O dar ir E-420 prekiaujama. Tai tarsi akibrokštas pagrindiniams konkurentams, kai visi beveik nepagrįstai kelia pradinio lygmens naujų fotoaparatų kainas, nors patobulinimai tik minimalūs. Nors E-450 taip pat negali pasigirti patobulinimais, tačiau bent jau kaina pirkėjui išliko netgi labai priimtina. O kur dar senieji išparduodami E-410, kurio kaina su dviem objektyvais nesiekė net 1400 Lt ribos. Tokia strategija turi pasiteisinti prieš konkurentus – pradinio lygmens Olympus fotoaparatai yra puikiai sukomplektuoti už nedidelę kainą o gaunama nuotraukos kokybė yra praktiškai analogiška konkurentų modelių kokybei. Kaip sakoma, kur du pešasi – trečias laimi.

Kiek stabtelėjusi, kompanija Pentax mestelėjo į rinką modelį K-m, kuris nors ir nėra naujiena šiuo metu, bet kainos prasme sėkmingai papildo opozicijos gretas kartu su Olympus modeliais. Abi šios kompanijos šiuo metu yra tikrai vertinga atsvara pirkėjui aparatų brangimo tendencijos metu. K-m nesudėtingas, bet ir nedaug kainuojantis fotoaparatas, be didesnių pretenzijų į naujoves, bet su gana geromis savybėmis mėgėjiškam fotografavimui.  Kodėl toks negausus Pentax naujovių asortimentas? Matyt kompanijos jėgas sekino kokybiškai naujo Pentax K-7 išleidimas, į kurį dedamos tikrai nemažos viltys. Aparatas mažu korpusu tikrai ambicingas – ne tik mėgėjui, bet ir pusiau profesionalui – spartus, pagerintos techninės savybės, tikrai rimtas konkurentas rinkos lyderiams Nikon ir Canon modeliams, nors kaina ir ne per geriausia pirkėjui – apie 3900 Lt. Kol dar prekyboje yra K200 ir K20 modelių fotoaparatai, galima palaukti , kol kiek atpigs K-7. Nors iš šios kompanijos retokai sulaukiama didesnių kainų pasiketimų (mažesnėn pusėn).

Peržvelgus pradinės klasės veidrodinius fotoaparatus, galima teigti, kad šiuo metu:

1. Populiariausių kompanijų Canon ir Nikon nauji modeliai patobulinti nedaug, į kai kuriuos įdėtas filmavimas, tačiau kaina lyginant su ankstesniais modeliais padidėjo apie 25 proc. Sony, nors populiarumu veidrodinių aparatų nepasižymi, pasekė jų įkandin, pradinio lygmens fotoaparatų kaina pernelyg didelė. Kainos prasme šimtis – Canon EOS 1000D.

2. Pentax ir Olympus padarė pakankamai gražų gestą vartotojui – naujų modelių kainos išliko vienos priimtiniausių pirkėjui, renkantis pradinio lygmens fotoaparatą. Tiesa, palankesnė kaina šiuo metu – Olympus naudai.

Tendencijos: gamintojai, pamatę, kad filmavimo įdiegimas veidrodiniame aparate kaip reklaminis triukas paveikė pirkėją, ėmėsi šios sistemos diegimo į šiuos fotoaparatus. Ir nors pakankamai daug yra skeptikų dėl filmavimo veidrodiniame aparate, panašu, kad ši sistema gana sėkmingai prigyja, nes vis daugiau mėgėjų ryžtasi pereiti nuo kompaktiškų fotoaparatų prie veidrodinių, o jie netgi nustebdavo, sužinoję, kad veidrodinis nefilmuoja, tad ši spraga ištaisyta ir filmavimas juose tampa madingu priedu. Tiesa, filmavimas  fotoaparatu nėra itin patogus dalykas, dauguma  fotoaparatų neturi sukiojamo ekrano, garsas nėra kokybiškas, gaudomi visi pašaliniai triukšmai, fokusavimas (jei toks yra) veikia lėtai, vaizdą artinant dažniausiai fotoaparatas nefokusuoja visiškai, o fokusavimą reikia atlikti pakartotinai vaizdą priartinus. Tenka pripažinti, visgi tai ne vaizdo kamera. Prie naujų tendencijų galima priskirti ir GPS duomenų įvedimą į kadro EXIF duomenis. Tokia funkcija ima populiarėti, juo labiau, kad norinčių jos sparčiai daugėja. Patogumas – be jokio vargo žinome, kur darytas kadras, pagal kadro darymo vietą nuotraukas galima netgi kataloguoti. Beje, jei fotoaparatas ir neturi tokios sistemos, GPS duomenis galima įvesti į nuotrauką papildomu GPS priedu – Jobo Photo GPS.

Raiškos manija ir kiti duomenys: jau nieko nestebina 24 MP raiška, kurią turi Canon EOS 5D Mark II, tačiau pradinio lygmens aparatuose tai dar negreit pasiekiama. Tačiau galime nedvejoti, tai įvyks jau neilgai trukus. Taip pat ir ISO – jautris didinamas sulig kiekviena nauja fotoaparato karta. Gali būti, kad stvarkius jautrio įtaką nuotraukos kokybei sumažės poreikis gero šviesos laidumo optikai. Bet tai tik spėlionės.  Greita veika – kasmet po papildomą kadrą per sekundę – taip pastaruoju metu yra vystomi net mėgėjiški veidrodiniai aparatai – jai pasiekta 5 kadrų per sekundę fotografavimo sparta, tad, manoma, kad neilgai trukus, veidrodiniai fotoaparatai gali išsiskirti į dvi grupes, reporteriams, kuriems reikalinga sparta, ir studijos aparatus, kuriems sparta nėra būtina. Taigi, po pusmečio vėl galėsime trumpai apžvelgti pokyčius šių aparatų rinkoje.

Laukite tęsinio (jau greitai apie kompaktiškuosius skaitmeninius fotoaparatus).

450-1eos_500d_full_frtd90_16_85vr_l

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

4 Comments for this entry

 • Aivaras parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Tai kad pas mane irgi 3,0,11 😀

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • simasss parašė:
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Jap, su dizainu čia daug problemų, reikia savanorių, kurie galėtų prižiūrėti blogą, galbūt ir už atitinkamą atlygį.

  Nes ne tik dizaine yra problemų 🙂

  Mozila Firefox 3.0.11 viskas lyg gerai.

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Aivaras parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Galit pažiūrėt nuotrauką http://twitpic.com/7jfeg

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 • Aivaras parašė:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  Nežinau ar tik man, bet jūsų komentaro siuntimo mygtukas vidurį formos 🙂

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *